Blog

Kategorie:

Windows - Poradniki dla użytkowników Windows.
Mac - Poradniki dla użytkowników Mac.

Możesz subskrybować RSS kanał RSS.

Jak znaleźć twoje klucze do systemu Windows lub pakietu Office?

Jak znaleźć twoje klucze do systemu Microsoft Windows lub pakietu Office

Większość komercyjnego oprogramowania ma pewną formę ochrony, aby uniknąć nieautoryzowanego kopiowania i instalacji. Chociaż producenci oprogramowania używają różnych metod w celu osiągnięcia tego rodzaju ochrony, jednym z najbardziej powszechnych podejść jest poproszenie użytkownika o wprowadzenie klucza produktu lub numeru seryjnego, co ma miejsce zarówno w przypadku systemu Microsoft Windows, jak i pakietu Office.

 
Jak usunąć niechciane pop-upy i przekierowania na stronę domową z Mac'a?

Jak usunąć reklamy pop-u i przekierowania przeglądarki z komputera Mac?

Podczas tworzenia systemu macOS, Apple uwzględniło wiele funkcji zabezpieczających, które pozwalają użytkownikom czuć się bezpiecznie podczas pracy online. W przeszłości komputery Mac nie były celem żadnych poważnych infekcji malware ani adware. Teraz jednak cyberprzestępcy coraz częściej atakują te systemy złośliwym kodem. Wielu użytkowników zgłasza natrętne reklamy pop-up, przekierowania na stronę domową, porywaczy wyszukiwarki internetowej i zmniejszoną wydajność systemu. Jedną z najczęstszych infekcji na komputerach Mac jest adware, w tym searchpulse.net redirectAny Search Manager browser hijacker i MyShopcoupon. Oprócz adware, użytkownicy komputerów Mac są również celem potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA), znanych również jako potencjalnie niechciane programy (PUP). Niektóre przykłady PUP to Mac Keeper, Advanced Mac Cleaner i Mac Mechanic.

 
Jak rozwiązać problem czarnego ekranu na Mac?

Jak rozwiązać problem komputera Mac uruchomionego z błędem czarnego ekranu?

W dzisiejszych czasach, w których komputery, telefony i tablety stają się szybsze i bardziej wyrafinowane, musisz być entuzjastą IT, aby nadążyć za rozwojem technologii. Nic dziwnego, że wiele osób nie ma wystarczająco dużo czasu, aby stać się jednym z nich, a nawet małe problemy z komputerem Mac mogą wyglądać jak prawdziwa awaria sprzętu. Jednak w wielu przypadkach błędy te są związane z oprogramowaniem i można je rozwiązać bez potrzeby zabierania komputera do serwisu.

 
Naprawa obniżonej wydajności twojego MacBook'a. Jak zresetować twojego Macbooka?

Jak naprawić obniżoną wydajność twojego MacBook wykonując przywrócenie do ustawień fabrycznych?

Czy wydajność twojego komputera MacBook zmniejszyła się, a urządzenie nie może wykonać żądanych zadań lub istnieje podejrzenie, że system jest uszkodzony? Być może dysk twardy twojego laptopa jest wypełniony niepotrzebnymi plikami oraz musisz przechowywać ważne dokumenty i pliki przy użyciu alternatywnej pamięci, takiej jak dyski zewnętrzne lub przechowywanie w chmurze. A może kupiłeś nowy komputer i planujesz sprzedać lub oddać swojego nieużywanego MacBooka? Są to niektóre z najczęstszych okoliczności, w których konieczne może być zresetowanie (przywrócenie ustawień fabrycznych) twojego komputera.

 
Jak przywrócić zapomniane hasło w Windows 10?

Jak przywrócić hasło do Windows 10 jeśli je zapomniałeś?

Łatwo zapomnieć swoje hasło, szczególnie jeśli masz wiele różnych haseł na różnych platformach (aby być bezpiecznym, oczywiście nie chcesz używać tego samego hasła dla wszystkich). Różne platformy często mają różne reguły ustawiania haseł, takie jak różne cyfry i/lub litery itp. W ten sposób możesz być zmuszony do posiadania różnych haseł. Po pierwsze, sprawdź, czy istnieje "podpowiedź" hasła, którą wcześniej utworzyłeś. Jeśli nie, spróbuj odgadnąć hasło – w przeciwieństwie do tego, jak mało prawdopodobne się to wydaje, często się sprawdza! Możesz wypróbować swoje imię i nazwisko, imię i nazwisko swojego przyjaciela, członka rodziny, imię swojego zwierzaka itp. Spróbuj wpisać datę urodzenia, adres zamieszkania lub niektóre ważne liczby lub słowa, które tylko ty znasz.

 
Jak przyspieszyć twoją Google Chrome?

Jak przyspieszyć przeglądarkę Google Chrome na Windows?

W dzisiejszych czasach większość osób korzysta z Internetu, a ich liczba tylko rośnie. Im częściej korzystasz z Internetu, tym bardziej chcesz, aby proces był szybki i wydajny. Wszystko staje się coraz szybsze, a my przyzwyczajamy się do tego tempa. Mamy niewielką cierpliwość w przypadku wolnych połączeń internetowych lub wolnych przeglądarek. To, co kiedyś wydawało się szybkie, jest teraz powolne - tak jak przeglądarka, która początkowo wydawała się szybka, w obecnej technologii wydaje się wolna. Mogło się to stać w twojej przeglądarce Chrome.

Google Chrome to prawdopodobnie najszybsza przeglądarka, narzędzie, z którego wielu z nas korzysta każdego dnia ze względu na świetną wydajność. Szybkość przeglądania jest często najważniejszym aspektem przy wyborze przeglądarki. Szybki Internet nie ma sensu, jeśli twoja przeglądarka działa wolno. Jeśli jesteś zatem użytkownikiem przeglądarki Chrome i działa ona wolno, a szybkość przeglądania jest dla ciebie ważna, ten artykuł pomoże ci szybko poprawić jej wydajność.

 
Jak naprawić problem 'Wi-Fi nie ma prawidłowej konfiguracji IP Problem On Windows 10?

Jak naprawić problem Wi-Fi nie ma prawidłowej konfiguracji IP na Windows 10?

W 1995 roku około 1% światowej populacji było online. Dwadzieścia lat później, połączenie z Internetem ma ponad trzy miliardy ludzi, czyli prawie połowa naszej planety. Brak połączenia z Internetem w tych dniach może być frustrujący i sprawić, że poczujesz się jak w 1995 roku. Jeśli używasz systemu operacyjnego Windows 10 i odbierasz błąd "Wi-Fi nie ma prawidłowej konfiguracji IP", to wiesz, jak to jest. Zapobiega to korzystaniu z Wi-Fi i jest częstym problemem napotykanym przez użytkowników systemu Windows. Problem dotyczący braku prawidłowej konfiguracji IP może wystąpić, nawet jeśli używasz połączenia Ethernet na komputerze. Dobrą wiadomością jest to, że możesz łatwo rozwiązać ten problem.

 
Jak znaleźć twoje hasło Wi-Fi?

Jak znaleźć twoje hasło Wi-Fi Password w Windows 7 i Windows 10

Aby połączyć się z zabezpieczoną siecią Wi-Fi, potrzebujesz hasła Wi-Fi, które jest często nazywane kluczem bezpieczeństwa sieci Wi-Fi. Jeśli przebywasz w hotelu lub bierzesz udział w wydarzeniu lub konferencji, w której oferowane jest łącze Wi-Fi, poproś o hasło Wi-Fi w recepcji lub u organizatora wydarzenia. Hasła Wi-Fi są często wyświetlane na tablicach informacyjnych/reklamowych lub ekranach. Ale co z innymi sposobami znajdowania haseł Wi-Fi? Jeśli twoja firma zapewnia dostęp do Wi-Fi, poproś o podanie hasła dział pomocy technicznej. W niektórych przypadkach, w miejscach takich jak kawiarnie, centra miast, lotniska, systemy transportu publicznego itp., łącza Wi-Fi nie są zabezpieczone i nie trzeba podawać hasła przy połączeniu.

 
O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware