Jak usunąć Spyware?

Informacje ogólne:

Obecnie Internet jest zalany przez różne złośliwe i nieuczciwe oprogramowanie. Twórcy takich fałszywych programów w większości rozwijają je ze względu na korzyści finansowe. Cyberprzestępcy uzyskują korzyści finansowe oszukując nieświadomych użytkowników komputerów do zakupu fałszywego oprogramowania antywirusowego. Zmuszają ich do płacenia nieistniejącej grzywny (okupu) za odblokowanie ich własnego komputera itp. Przy wyborze oprogramowania antyspyware i antywirus upewnij się, że pobierasz tylko dobrze znane produkty. Zwróć uwagę, że więcej niż 640 000 stron internetowych i około 5,8 mln stron jest zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem (te liczby rosną codziennie). Możesz sprawdzić statystyki zainfekowanych stron internetowych na Google Security Blog. Trzeba zrozumieć, że surfowanie po wątpliwych stronach internetowych zwiększa szanse komputerów na zainfekowanie spyware, malware i wirusami. Powinieneś zachować szczególną ostrożność podczas surfowania po stronach zawierających:

 • Treść dla dorosłych
 • Oprogramowanie crack, keygen
 • Strony P2P
 • Strony warez

Będąc na wątpliwej stronie pamiętaj, aby nie kliknąć na pop-upy, banery oraz inne okna, które pojawiają się na ekranie. Jeśli zauważyłeś takie pop-upy, opuścić stronę tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli na ekranie pojawi się okno pop-up, najlepszym sposobem, aby je zamknąć jest kombinacja ALT+F4 lub naciśnięcie klawiszy CTRL+ALT+DEL (zamknij przeglądarkę internetową). Aby zapobiec infiltracji Twojego komputera poprzez malware powinieneś mieć aktywny legalny program antywirusowy z aktywnymi funkcjami obronnymi. Obecnie większość programów antywirusowych posiada internetowe tarcze zapobiegające infiltracji systemu przez malware i wirusy.

Innym częstym źródłem zakażenia są wiadomości e-mail:

 • Nie otwieraj załączników e-mail od wątpliwych nadawców.
 • Zawsze przed pobraniem skanuj załączniki przed infekcjami zabezpieczeń.
 • Nie klikaj na linki w wątpliwych wiadomościach.

Jak sprawdzić, czy komputer jest zainfekowany przez spyware lub malware?

 • Niższa niż normalnie wydajność komputera.
 • Strona główna Twojej przeglądarki internetowej (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera ....) uległa zmianie bez twojej zgody.
 • Częste awarie systemu lub przeglądarek internetowych.
 • Antywirus lub antyspyware są zablokowane.
 • Niechciane wyskakujące okienka pojawiają się podczas surfowania po Internecie.
 • Nowe paski narzędzi są wyświetlane w przeglądarce internetowej bez Twojej zgody.

Takie są główne wskaźniki zainfekowanego systemu. Jeśli wystąpi którekolwiek z wymienionych zagadnień powinieneś przeskanować swój komputer
w poszukiwaniu infekcji spyware i malware. Wybierz program z naszej sekcji Top antyspyware i uruchom pełne skanowanie systemu.

Jak ochronić komputer przed różnymi infekcjami bezpieczeństwa?

Najczęstsze infekcje bezpieczeństwa zostają rozprzestrzenione za pomocą luk znalezionych w zabezpieczeniach konkretnego komputera - utrzymanie zaktualizowanego systemu operacyjnego i wszystkich zainstalowanych programów sprawia, że komputer będzie bardziej odporny na różne exploity, trojany i wirusy. Częste aktualizacje Flash, Java, przeglądarek internetowych i systemu operacyjnego są koniecznością. Korzystanie z przestarzałego oprogramowania komputerowego zwiększa szanse zainfekowania malware i spyware.

Zaktualizuj swój system operacyjny:

Zaktualizuj Windows

Zaktualizuj swoje przeglądarki internetowe:

Internet Explorer
Mozilla FireFox
Google Chrome
Opera

Sprawdź komputer pod kątem ewentualnych zagrożeń bezpieczeństwa. Pobierz Windows Malicious Software Removal. Jest to darmowe narzędzie, które działa z systemem Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000 i Windows Server 2000. Nie zapominaj, że jeśli naprawdę chcesz, aby Twój komputer był bezpieczny przed malware, powinieneś używać przyzwoitego programu antywirusowego i antyspyware oprócz narzędzia Windows Malicious Software Removal.

Bezpłatna ochrona dla Twojego komputera

Jeżeli chcesz, aby Twój komputer był bezpieczny od różnych zagrożeń bezpieczeństwa, zalecamy wybranie oprogramowania z naszych sekcji "Top Antyspyware" i "Top antywirus". Jeśli zwracasz uwagę na budżet i szukasz bezpłatnego rozwiązania – powinieneś mieć szereg zainstalowanego oprogramowania na swoim komputerze (antywirusowe i antyspyware). Zalecamy pobranie AVG Anti-Virus Free Edition. Możesz go znaleźć tutaj: AVG Anti-Virus Free Edition. Ze 110 milionami użytkowników na całym świecie jest bardzo popularny i dobry, mając na uwadze, że nic nie kosztuje. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz zainstalować  AVG Antivirus Free Edition, inni kandydatami na darmowy antywirus mogą być: avast! Free Antivirus, Avira AntiVir free Edition, BitDefender Free Edition.

avg logo

avira logo

avast logo

bitdefender logo

 

exclamation mark logo

 

Bądź pewny, że masz zainstalowany tylko jeden program antywirusowy na komputerze. Dwa różne programy mogą powodować problemy.

Po instalacji i aktualizacji jednego wolnego oprogramowania antywirusowego, powinieneś pobrać również wtórne obronne oprogramowanie dla bezpieczeństwa Twojego komputera. Polecamy bezpłatną wersję Malwarebytes' Anti-Malware i Spybot-Search & Destroy.

spybot search and destroy logo

malware anti malware logo

Możesz pobrać i zainstalować oba. Po przeskanowaniu komputera oprogramowaniem antywirusowym (uruchom pełne skanowanie komputera), zainstaluj Spybot-Search & Destroy, zaktualizuj go i przeskanuj komputer. Wreszcie uruchom Malwarebytes'Anti-Malware, zaktualizuj je i przeskanuj komputer. Po takim cyklu system powinien być czysty od wirusów, malware, spyware itp.

Co powinieneś zrobić, jeśli nie możesz uruchomić jakiegokolwiek programu zabezpieczającego? (malware blokuje wykonanie oprogramowania zabezpieczającego)

Przed rozpoczęciem skanowania komputera uruchom Tryb awaryjny z obsługą sieci:

1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij system, kliknij opcję Uruchom ponownie i kliknij przycisk OK. Podczas, gdy komputer będzie rozpoczynał proces, naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu Zaawansowanych Opcji Systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

tryb awaryjny z obsługą sieci

2. Pobierz legalne oprogramowanie antywirusowe i antyspyware oraz uruchom pełne skanowanie systemu.

Ręczne usuwanie zagrożeń bezpieczeństwa:

Instrukcje te mogą być przydatne, jeśli chcesz usunąć kilka zagrożeń bezpieczeństwa ręcznie. Zauważ, że większość złośliwych programów zmienia wpisy rejestru systemu operacyjnego i dodaje niechciane procesy, tworząc pliki. dll itp.

Jak zakończyć proces

Jak usunąć rejestr wpisów

Jak wyrejestrować pliki DLL

Jak znaleźć i usunąć pliki?

Jak wyłączyć programy startowe


Co powinieneś zrobić, jeśli automatyczne narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania nie wykryły i nie wyeliminowały infekcji zabezpieczeń?

Jeśli nadal masz problemy z komputerem, możesz:

 • Wysłać swoje logi HijackThis do sekcji naszego forum, a nasz personel postara się Ci pomóc.

Pobrać HijackThis. (Trend Micro HijackThis jest darmowym narzędziem, które generuje głęboki raport rejestru i ustawienia plików z Twojego komputera)

Pobierz HijackThis

Zainstaluj HijackThis i uruchom go. Przejdź do "Skanuj system i  zachowaj logi plików". Następnie zamieść logi na naszym forum.

hijack11.jpg hijack22.jpg

exclamation mark logo

Prosimy pamiętaj, że HijackThis nie określa, co jest dobre, a co złe. Jeśli masz zamiar usunąć wszystko, co to narzędzie ma na liście, możesz mieć później wiele kłopotów! Nie dokonuj żadnych zmian ustawień komputera, chyba że jesteś ekspertem wśród użytkowników komputera. Zapytaj o informację użytkowników i administratorów na naszym forum

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware