Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Przekierowanie Search.sosodesktop.com

Jak wyeliminować przekierowania przeglądarki do search.sosodesktop.com?

Czym jest search.sosodesktop.com?

Search.sosodesktop.com jest prezentowana jako uzasadniona wyszukiwarka internetowa, które rzekomo wyświetla najbardziej trafne wyniki wyszukiwania. Na pierwszy rzut oka strona ta może wydawać się uzasadniona, jednak należy pamiętać, że search.sosodesktop.com jest promowana za pomocą oszukańczych instalatorów oprogramowania, które potajemnie modyfikują ustawienia przeglądarki internetowej bez zgody użytkownika. Dodatkowo search.sosodesktop.com gromadzi różne informacje związane z aktywnością przeglądania Internetu.

   
Adware VidSqaure

Instrukcje usuwania VidSqaure

Czym jest VidSqaure?

VidSqaure to zwodnicza aplikacja, która podobno świadczy usługę DNS pozwalającą użytkownikom na dostęp do różnych stron internetowych, które w innym przypadku byłyby zablokowane w ich krajach. Funkcjonalność ta może wydawać się uzasadniona i użyteczna, jednak VidSqaure może przeniknąć do systemu bez zgody użytkownika. Co więcej, aplikacja ta gromadzi informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników i wyświetla natrętne reklamy w Internecie. Z tych powodów VidSqaure jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP) oraz adware.

   
Ad by netutils

Instrukcje usuwania Ad by netutils

Czym jest Netutils?

Reklamy oznaczone jako "Ad przez netutils" są wyświetlane przez różne aplikacje typu adware, które przenikają do systemu podczas instalacji zwykłego (często bezpłatnego) oprogramowania. Większość adware infiltruje systemy bez zgody użytkownika. Po udanej infiltracji te nieuczciwe aplikacje wyświetlają różne natrętne reklamy internetowe, śledzą aktywność przeglądania stron internetowych i potencjalnie powodują niechciane przekierowania przeglądarki do fałszywych stron internetowych.

   
Adware HDWallpaper

Instrukcje usuwania HDWallpaper

Czym jest HDWallpaper?

HDWallpaper to zwodnicza aplikacja, która podobno zapewnia użytkownikom dostęp do dużej kolekcji tapet pulpitu. Początkowo funkcja ta może wydawać się uzasadniona i użyteczna, jednak HDWallpaper zwykle infiltruje systemy bez zgody użytkownika. Ponadto, śledzi aktywność przeglądania Internetu i wyświetla natrętne reklamy w Internecie. Z tych powodów HDWallpaper jest zakwalifikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP) oraz adware.

   
Oszustwo YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED (Mac)

Jak usunąć YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED z Mac?

Czym jest YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED?

"YOUR APPLE COMPUTER HAS BEEN LOCKED" to fałszywe okno pop-up z błędem, które twierdzi, że komputer został zainfekowany. Ten błąd jest wyświetlany przez złośliwe strony. Użytkownicy zwykle odwiedzają tę stronę przypadkowo - zostają przekierowani przez potencjalnie niechciane programy (PUP), które przenikają do systemu bez zgody użytkownika. Badania pokazują, że oprócz powodowania niepotrzebnych przekierowań, PUP dostarczają również natrętne reklamy internetowe i stale monitorują aktywność przeglądania Internetu przez użytkownika.

   
Reklamy Wizzcaster

Instrukcje usuwania Wizzcaster

Czym jest Wizzcaster?

Wizzcaster to sieć reklamowa wykorzystywana przez różne potencjalnie niechciane programy (PUP). Aplikacje te często przenikają do systemu bez zgody użytkownika (metoda sprzedaży wiązanej). Po infiltracji te potencjalnie niechciane aplikacje typu adware stale śledzą aktywność przeglądania Internetu przez użytkownika i wyświetlają różne natrętne reklamy internetowe.

   
Ransomware Digisom

Instrukcje usuwania ransomware Digisom

Czym jest Digisom?

Digisom to wirus typu ransomware potajemnie infiltrujący system i szyfrujący różne pliki. Podczas szyfrowania, Digisom zmienia nazwy zaszyfrowanych plików przy użyciu wzoru "[oryginalna_nazwa_pliku][3_losowe_znaki.x]" (na przykład "sample.jpg" zostanie zmieniona na "sample.jpgG3e.x"). Po udanym szyfrowaniu Digisom zmienia tapetę pulpitu na zwykły czarny kolor i tworzy 10 plików tekstowych ("Digisom Readme0.txt", "Digisom Readme1.txt" do "Digisom Readme9.txt") umieszczając je na pulpicie ofiary. Ponadto Digisom otwiera okno pop-up, które zawiera licznik do usunięcia następnego pliku (Digisom usuwa pojedynczy losowy plik co 2 godziny).

   
Ransomware CryptoShield

Instrukcje usuwania ransomware CryptoShield

Czym jest CryptoShield?

Początkowo odkryte przez badacza bezpieczeństwa zwanego Kafeine, CryptoShield to zaktualizowana wersja ransomware CryptoMix. CryptoShield jest dystrybuowane za pomocą zestawu eksploitów. Po infiltracji ransomware szyfruje różne dane przy użyciu szyfrowania RSA-2048 i dołącza do nazwy każdego zaszyfrowanego pliku rozszerzenie ".CRYPTOSHIELD". Po udanym szyfrowaniu CryptoShield tworzy dwa pliki ("# RESTORING FILES #.HTML" i "# RESTORING FILES #.TXT"), umieszczając je w każdym folderze zawierającym zaszyfrowane pliki.

   
Przekierowanie search.queryrouter.com

Jak wyeliminować przekierowania przeglądarki do search.queryrouter.com?

Czym jest search.queryrouter.com?

search.queryrouter.com to fałszywa wyszukiwarka internetowa, która podobno zwiększa przeglądanie Internetu poprzez generowanie lepszych wyników wyszukiwania. Wygląd tej strony ledwo różni się od Google, Yahoo, Bing i innych uzasadnionych wyszukiwarek. Dlatego wielu użytkowników uważa, że search.queryrouter.com jest również uzasadniona i użyteczna. W rzeczywistości, search.queryrouter.com zapisuje różne informacje związane z aktywnością przeglądania Internetu przez użytkowników. Ponadto programiści promują tę stronę poprzez fałszywe zwodnicze konfiguratory pobierania/instalacji oprogramowania, które modyfikują ustawienia przeglądarki internetowej bez ich zgody.

   
Ransomware Serpent

Instrukcje usuwania ransomware Serpent

Czym jest Serpent?

Serpent to wirus typu ransomware podobny do Hades Locker. Ewolucja tego ransomware wygląda następująco: Zyklon - WildFire - Hades Locker - Serpent (najnowszy wariant z tej rodziny). Cyberprzestępcy dystrybuują ransomware poprzez wiadomości Spam (szkodliwe załączniki .doc zawierające makra, które infekują system). Po infiltracji, Serpent szyfruje pliki ofiary za pomocą algorytmów szyfrowania AES-256 i RSA-2048. To ransomware dołącza również do nazwy zaszyfrowanych plików rozszerzenie ".serpent" (na przykład "sample.jpg" zostanie zmieniona na "sample.jpg.serpent"). Po udanym szyfrowaniu, Serpent tworzy dwa pliki ("HOW_TO_DECRYPT_YOUR_FILES_Dn6.txt" i "HOW_TO_DECRYPT_YOUR_FILES_Dn6.html") umieszczając je w każdym folderze zawierającym zaszyfrowane pliki. Oba te pliki zawierają identyczną wiadomość z żądaniem okupu.

   

Strona 1 z 103

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>