Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Ransomware Ctpl

Instrukcje usuwania ransomware Ctpl

Czym jest ransomware Ctpl?

Ctpl to złośliwe oprogramowanie, które jest częścią rodziny ransomare Dharma. Systemy zainfekowane tym malware mają szyfrowane dane i otrzymują żądania okupu za ich odszyfrowanie. Innymi słowy, ofiary nie mogą uzyskać dostępu do plików, na które ma wpływ Ctpl, ani ich używać, i są proszone o zapłacenie za odzyskanie swoich danych. Gdy to ransomware szyfruje, nazwy plików są zmieniane zgodnie z tym wzorem: oryginalna nazwa pliku, unikalny identyfikator przypisany ofiarom, adres e-mail cyberprzestępców i rozszerzenie ".ctpl". Na przykład, plik pierwotnie nazwany "1.jpg" po zaszyfrowaniu byłby podobny do pliku "1.jpg.id-C279F237.[catapultacrypt@tuta.io].ctpl". Po zakończeniu tego procesu w okienku pop-up i pliku tekstowym "MANUAL.txt" tworzone są notatki z żądaniem okupu.

   
Ransomware 4o4

Instrukcje usuwania ransomware 4o4

Czym jest ransomware 4o4?

Większość wariantów ransomware szyfruje pliki, aby ofiary nie mogły ich używać, chyba że odszyfrują je za pomocą określonego oprogramowania odszyfrowującego lub klucza, który atakujący oferują do zakupu od nich. 4o4 nie tylko szyfruje pliki, ale także zmienia ich nazwy, dołączając do nich identyfikator ofiary, adres e-mail godecrypt@onionmail.org i rozszerzenie ".4o4". Na przykład, zmienia nazwę pliku o nazwie "1.jpg" na "1.jpg.id-C279F237.[godecrypt@onionmail.org].4o4", "2.jpg" na "2.jpg.id-C279F237.[godecrypt@onionmail.org].4o4" itd. Ponadto, 4o4 tworzy plik "FILES ENCRYPTED.txt", który wyświetla okienko pop-up. Oba są notatkami z żądaniem okupu zawierającymi dane kontaktowe (i inne szczegóły). Wariant 4o4 ransomware jest częścią rodziny ransomware Dharma.

   
Adware DiscoveryUnit (Mac)

Jak usunąć DiscoveryUnit z Mac?

Czym jest DiscoveryUnit?

DiscoveryUnit to nazwa aplikacji obsługującej reklamy, która generuje niechciane reklamy. Ponadto, ta aplikacja promuje zmiany ustawień przeglądarki, aby promować fałszywą wyszukiwarkę (jej adres). Dlatego DiscoveryUnit działa nie tylko jako adware ale także jako porywacz przeglądarki. Należy wspomnieć, że DiscoveryUnit prawdopodobnie ma na celu zbieranie informacji dotyczących nawyków przeglądania lub innych danych. Innym szczegółem dotyczącym aplikacji takich jak DiscoveryUnit jest to, że większość użytkowników pobiera i instaluje je nieświadomie. Z tego powodu nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Wiadomo, że ta konkretna aplikacja jest rozpowszechniana przy użyciu fałszywego instalatora Adobe Flash Player.

   
Oszustwo POP-UP Google Membership Rewards

Instrukcje usuwania oszustwa "Google Membership Rewards"

Czym jest "Google Membership Rewards"?

„Google Membership Rewards" to oszustwo prezentowane jako loteria z nagrodami. Twierdzi, że użytkownicy powinni wybrać poprawne odpowiedzi na podane pytania wielokrotnego wyboru, a otrzymają nagrodę o wartości do 1099 $. Rzekomo, ma to być wyraz wdzięczności za wsparcie produktów i usług Google. Należy podkreślić, że „Google Membership Rewards" nie jest w żaden sposób powiązane z Google LLC, a wszystkie podane przez nie informacje są fałszywe. Oszustwa internetowe są promowane na różnych podejrzanych witrynach internetowych, rzadko celowo odwiedzanych przez użytkowników. Większość użytkowników wchodzi na takie strony za pomocą błędnie wpisanych adresów URL lub przekierowań spowodowanych natrętnymi reklamami lub zainstalowanymi PUA (potencjalnie niechcianymi aplikacjami).

   
Oszustwo POP-UP Code #007d3Cx0d

Instrukcje usuwania oszustwa Code #007d3Cx0d

Czym jest oszustwo Code #007d3Cx0d?

Zwykle, oszuści stojący za oszustwami związanymi z pomocą techniczną, takimi jak ta, próbują nakłonić użytkowników do zainstalowania niechcianego oprogramowania, zapewnienia zdalnego dostępu do komputera lub zapłacenia za niepotrzebne usługi „techniczne". W większości przypadków te witryny wyświetlają fałszywe wirusy i powiadomienia o błędach, które twierdzą, że użytkownicy muszą natychmiast naprawić problem. W przeciwnym razie obrażenia będą jeszcze większe. Należy wspomnieć, że użytkownicy nie odwiedzają celowo witryn oszukańczej pomocy technicznej. Zwykle strony te są otwierane za pośrednictwem oszukańczych reklam, innych podejrzanych witryn lub zainstalowanych potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA).

   
Złodziej X-FILES

Poradnik usuwania złodzieja X-FILES

Czym jest X-FILES?

X-FILES to nazwa złodzieja informacji. Wiadomo, że cyberprzestępcy oferują swoim potencjalnym użytkownikom trzy plany subskrypcji. Te trzy plany to 50 RUB na siedem dni, 500 RUB na jeden miesiąc i 1500 RUB na całe życie. X-FILES jest reklamowany na forach hakerskich. Jest napisany w języku programowania C# i może być kontrolowany przez Telegram (hosta sprzedawcy). Podobnie jak większość złodziei informacji, X-FILES atakuje poufne informacje (hasła, dane kart kredytowych itp.).

   
Oszustwo e-mailowe Your Free Trial Period is Almost Over

Poradnik usuwania oszustwa e-mailowego Your free trial period is almost over

Czym jest oszustwo e-mailowe Your free trial period is almost over?

Oszuści/cyberprzestępcy często wykorzystują pocztę elektroniczną jako narzędzie do nakłaniania odbiorców do przesłania im pieniędzy, podania poufnych informacji, a nawet zainstalowania malware na ich komputerach. Zwykle cyberprzestępcy maskują swoje e-maile jako pilne, ważne, oficjalne wiadomości od legalnych firm, organizacji lub innych podmiotów. Ważne jest, aby wiedzieć, że e-maile używane do rozsyłania malware zawierają link do witryny internetowej lub załącznik.

   
RAT DarkCrystal

Poradnik usuwania wirusa DarkCrystal

Czym jest RAT DarkCrystal?

DarkCrystal, znany również jako dcRAT, to trojan zdalnego dostępu (RAT). Złośliwe oprogramowanie tego typu umożliwia zdalny dostęp i kontrolę nad zainfekowanym urządzeniem. RATy mogą manipulować urządzeniami na różne sposoby i mogą mieć podobnie zróżnicowane funkcje. DarkCrystal to niebezpieczny program, który stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa urządzenia i użytkownika.

   
Reklamy fastcaptcharesolve.com

Instrukcje usuwania reklam pop-up fastcaptcharesolve[.]com

Czym jest fastcaptcharesolve[.]com?

Fastcaptcharesolve[.]com to nieuczciwa witryna, która ma wiele podobieństw z thedailyrobotcheck.site, bestletherservice.me, wholefreshposts.com i niezliczonymi innymi. Ta strona działa poprzez prezentowanie podejrzanych treści i/lub przekierowywanie odwiedzających do innych podejrzanych/złośliwych witryn. Użytkownicy rzadko celowo odwiedzają tego rodzaju strony internetowe. Większość jest do nich przekierowywana przez natrętne reklamy lub zainstalowane PUA (potencjalnie niechciane aplikacje). To oprogramowanie nie wymaga wyraźnej zgody na infiltrację systemów. Dlatego też użytkownicy mogą nie zdawać sobie sprawy z jego obecności. PUA mają na celu powodowanie przekierowań, prowadzenie natrętnych kampanii reklamowych i zbieranie informacji związanych z przeglądaniem.

   
Ransomware Id2020

Instrukcje usuwania ransomware Id2020

Czym jest ransomware Id2020?

Id2020 to program typu ransomware, który szyfruje dane i żąda zapłaty za ich odszyfrowanie. Mówiąc najprościej, ofiary nie mogą korzystać z plików, które zainfekował Id2020 i są proszone o zapłatę - w celu odzyskania dostępu i możliwości ponownego korzystania ze swoich danych. Podczas procesu szyfrowania nazwy plików są zmieniane zgodnie z tym wzorem: oryginalna nazwa pliku, unikalny identyfikator przypisany ofiarom, adres e-mail cyberprzestępców oraz rozszerzenie ".id2020". Na przykład plik początkowo nazwany "1.jpg" po zaszyfrowaniu byłby podobny do "1.jpeg.[9B83AE23].[metasload2021@protonmail.com].id2020". Po zakończeniu tego w zaatakowanych folderach umieszczane są notatki z żądaniem okupu - "build note.txt".

   

Strona 1 z 300

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware