Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Adware ProcessSign (Mac)

Jak usunąć ProcessSign z Mac?

Czym jest ProcessSign?

ProcessSign to jedna z wielu potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA) sklasyfikowanych jako adware. Adware to rodzaj oprogramowania zaprojektowanego do wyświetlania różnych natrętnych reklam. Dość często aplikacje tego typu działają również jako narzędzia do śledzenia informacji (zbierają różne dane). Warto wspomnieć, że użytkownicy często nieświadomie/nieumyślnie pobierają i instalują PUA.

   
Porywacz przeglądarki SearchZilla

Instrukcje usuwania porywacza przeglądarki SearchZilla

Czym jest SearchZilla?

SearchZilla jest reklamowana jako aplikacja, która poprawia komfort przeglądania. Jednak zmienia ustawienia przeglądarki, aby promować feed.search-zilla.com - adres fałszywej wyszukiwarki. Aplikacje działające w ten sposób są nazywane porywaczami przeglądarki. Często porywacze przeglądarki nie tylko promują fałszywe wyszukiwarki, ale także zbierają różne informacje. Ponieważ użytkownicy często nieumyślnie pobierają i instalują aplikacje tego typu, są one sklasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

   
Adware Easy File Convert Promos

Instrukcje usuwania przekierowania Easy File Convert Promos

Czy jest Easy File Convert Promos?

Easy File Convert Promos jest reklamowany jako program, który konwertuje dokumenty, obrazy, filmy, pliki audio na różne formaty. Niestety karmi również użytkowników różnymi reklamami. Easy File Convert Promos jest sklasyfikowany jako adware. Aplikacje tego typu nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA), ponieważ użytkownicy często nieświadomie je pobierają i instalują. Ponadto dość często aplikacje typu adware mogą uzyskiwać dostęp do różnych informacji i zbierać je.

   
Adware Go Easy Directions Promos

Instrukcje usuwania adware Go Easy Directions Promos

Czym jest Go Easy Directions Promos?

Go Easy Directions Promos to oprogramowanie sklasyfikowane jako adware. Jest prezentowane jako narzędzie do łatwego dostępu do różnych map i tras. Po udanej infiltracji, Go Easy Directions Promos prowadzi natrętne kampanie reklamowe, tj. generuje niechciane, a nawet szkodliwe reklamy. Ponadto Go Easy Directions Promos ma możliwości śledzenia danych, które są wykorzystywane do śledzenia aktywności przeglądania sieci przez użytkowników. Ponieważ niewielu użytkowników instaluje je celowo, uznaje się je również za PUA (potencjalnie niechciane aplikacje).

   
Porywacz przeglądarki Twisted Search

Instrukcje usuwania porywacza przeglądarki Twisted Search

Czym jest Twisted Search?

Twisted Search, znane również jako TwistedSearch, to oprogramowanie promowane jako narzędzie do poprawy przeszukiwania Internetu. Działa poprzez wprowadzanie zmian w ustawieniach przeglądarki w celu promowania feed.twistedsearch.com - fałszywej wyszukiwarki. Dlatego jest sklasyfikowane jako porywacz przeglądarki. Oprócz tego ma możliwości śledzenia danych, które są wspólne dla wszystkich programów objętych tą klasyfikacją. Twisted Search ma podejrzane metody dystrybucji, więc jest również uważane za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację).

   
Porywacz przeglądarki Booster Search

Instrukcje usuwania porywacza przeglądarki Booster Search

Czym jest Booster Search?

Booster Search (znana również jako BoosterSearch) to aplikacja, która rzekomo ma poprawić jakość przeglądania stron internetowych. Jest to jednak porywacz przeglądarki, który ma na celu promowanie feed.boostersearch.com (adresu fałszywej wyszukiwarki) poprzez zmianę ustawień przeglądarki i zbieranie różnych informacji. W większości przypadków użytkownicy nieświadomie pobierają i instalują porywaczy przeglądarki, dlatego są one sklasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

   
Malware GuLoader

Poradnik usuwania wirusa GuLoader

Czym jest GuLoader?

GuLoader to narzędzie do pobierania malware, które cyberprzestępcy wykorzystują do rozprzestrzeniania różnych trojanów zdalnego dostępu (RAT) i innych programów trojańskich. Używają GuLoader w celu infekowania komputerów złośliwymi programami, które mogą być używane jako narzędzia do kradzieży poufnych informacji, infekowania komputerów innym malware i wykonywania innych działań, które pomogłyby cyberprzestępcom w generowaniu przychodów.

   
Ransomware ONION

Instrukcje usuwania ransomware ONION

Czym jest ONION?

ONION to nazwa złośliwego programu należącego do rodziny ransomware Dharma. Działa poprzez szyfrowanie danych i żądanie zapłaty za narzędzia/oprogramowanie do odszyfrowania. Podczas procesu szyfrowania nazwy wszystkich plików, których dotyczy problem, są zmieniane zgodnie z następującym wzorem: oryginalna nazwa pliku, unikalny identyfikator, adres e-mail cyberprzestępców i rozszerzenie ".ONION". Na przykład plik taki jak "1.jpg" po szyfrowaniu wyglądałby podobnie do "1.jpg.id-1E857D00.[[email protected]].ONION". Po zakończeniu tego procesu zostanie wyświetlone okno pop-up i zostanie utworzony plik tekstowy "FILES ENCRYPTED.txt".

   
Ransomware IPM

Instrukcje usuwania ransomware IPM

Czym jest IPM?

IPM jest jednym ze złośliwych programów należących do rodziny ransomware Dharma, a osobą, która go odkryła, jest Jakub Kroustek. Szyfruje pliki i zmienia ich nazwy, dodając do nich identyfikator ofiary, adres e-mail [email protected] i rozszerzenie ".IPM". Na przykład zmienia plik o nazwie "1.jpg" na "1.jpg.id-1E857D00.[[email protected]].IPM" itp. Ponadto IPM tworzy notatkę z żądaniem okupu (plik "FILES ENCRYPTED.txt") i wyświetla kolejną w oknie pop-up.

   
Porywacz przeglądarki Logic Search

Instrukcje usuwania porywacza przeglądarki Logic Search

Czym jest Logic Search?

Logic Search to potencjalnie niechciana aplikacja (PUA), porywacz przeglądarki, który ma poprawić komfort przeglądania (zapewnić użytkownikom dokładne wyniki wyszukiwania i niektóre inne funkcje). Jednak ma na celu promowanie fałszywej wyszukiwarki (feed.logic-search.com) poprzez zmianę ustawień przeglądarki i zbieranie różnych informacji. Zwykle ludzie nieumyślnie pobierają i instalują porywaczy przeglądarki (i inne aplikacje sklasyfikowane jako PUA).

   

Strona 1 z 221

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>