Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Przekierowanie search.hogwarin.com (Mac)

Jak usunąć porywacza przeglądarki search.hogwarin.com z Mac?

Czym jest search.hogwarin.com?

Search.hogwarin.com to jedna z wielu fałszywych wyszukiwarek, która rzekomo zapewnia użytkownikom dokładniejsze wyniki wyszukiwania, lepsze ogólne przeglądanie sieci itd. Oceniając po wyglądzie, wygląda jak odpowiednia i prawidłowa wyszukiwarka, taka jak Google, Yahoo lub inna znana wyszukiwarka. Mimo to search.hogwarin.com jest promowana przez nieuczciwe narzędzia pobierania/instalacji, które zmieniają ustawienia danej przeglądarki oraz zapisują/śledzą informacje związane z nawykami przeglądania.

   
PremierOpinion Unwanted Application (Mac)

Jak usunąć PremierOpinion z Mac?

Czym jest PremierOpinion?

Według twórców, aplikacja PremierOpinion monitoruje aktywność przeglądania. W zamian za umożliwienie PremierOpinion wykonywania tej funkcji, użytkownicy są rzekomo nagradzani dostępem do określonego oprogramowania, losami na „loterię" i innymi korzyściami. W rzeczywistości programiści dystrybuują PremierOpinion za pomocą metody „sprzedaży wiązanej", a więc często infiltrują systemy bez pozwolenia. PremierOpinion jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA).

   
Ransomware GandCrab 5.0.9

Instrukcje usuwania ransomware GandCrab 5.0.9

Czym jest GandCrab 5.0.9?

GandCrab 5.0.9 to infekcja ransomware wysokiego ryzyka o nazwie GandCrab. Ten wariant został odkryty przez GandCrab. Ten wariant został odkryty przez Marcelo Rivero. Podobnie jak większość wirusów tego typu, ma on na celu szyfrowanie danych, aby pliki użytkowników stały się bezużyteczne. Zmienia nazwę każdego zaszyfrowanego pliku, dołączając do jego identyfikator ofiary jako rozszerzenie pliku (np. ".wwzaf"). Na przykład, zmienia "1.jpg" na "1.jpg.wwzaf" itd. GandCrab 5.0.9 generuje również wiadomość z żądaniem okupu w pliku tekstowym o nazwie "WWZAF-DECRYPT.txt", Jego nazwa zależy od ID ofiary (tak samo jak dołączone rozszerzenie). Plik tekstowy jest umieszczany w każdym folderze zawierającym zaszyfrowane pliki. GandCrab 5.0.9 zmienia również tapetę pulpitu.

   
Oszustwo POP-UP Your Windows Computer Is Infected With (4) Viruses!

Instrukcje usuwania Your Windows Computer Is Infected With (4) Viruses!

Czym jest Your Windows Computer Is Infected With (4) Viruses!?

Identyczna z Your System Is Heavily Damaged By (4) Virus i Your WINDOWS 10 is infected with (3) Viruses!, "Your Windows Computer Is Infected With (4) Viruses!" jest fałszywą wiadomością o błędzie wyświetlaną przez złośliwe witryny. Według naszych badań, wielu użytkowników jest przekierowywanych do tych stron poprzez natrętne reklamy (wyświetlane przez inne podejrzane strony) lub potencjalnie niechciane programy (PUP), które infiltrują systemy bez pozwolenia. Powodowanie przekierowań nie jest jedyną wadą PUP. Większość z nich generuje natrętne reklamy, zbiera poufne informacje i wykorzystuje zasoby systemowe do uruchamiania niechcianych procesów.

   
Przekierowanie POP-UP filezog.com

Instrukcje usuwania przekierowania filezog.com

Czym jest filezog.com?

Jest wiele fałszywych stron internetowych bardzo podobnych do filezog.com, w tym na przykład amousinded.info, wekomix.com i pushthenme.info. Ta i inne witryny tego typu mają na celu przekierowywanie użytkowników do innych podejrzanych/niewiarygodnych witryn. Większość użytkowników nieumyślnie odwiedza filezog.com – są na nią przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). Większość użytkowników instaluje te aplikacje przypadkowo - po zainstalowaniu generują one natrętne reklamy i zbierają dane związane z przeglądaniem.

   
Wirus RAT Remcos

Poradnik usuwania wirusa Remcos

Czym jest Remcos?

Remcos (skrót od Remote Control and Surveillance) to narzędzie zdalnego dostępu (RAT), które każdy może kupić i używać do dowolnych celów. Samo narzędzie jest legalne. Jednak, mimo że twórcy Remcos surowo tego zabraniają, niektórzy cyberprzestępcy wykorzystują je do generowania przychodów w złośliwy sposób. Wyniki badań pokazują, że ogromna większość cyberprzestępców dystrybuuje te infekcje za pomocą kampanii spamowej. Kilka przykładów wielu takich kampanii to "DHL Email Virus" i "Arrival Notice Email Virus".

   
Wirus Amazon Email

Poradnik usuwania "Amazon Email Virus"

Czym jest "Amazon Email Virus"?

"Amazon Email Virus" to e-mailowa kampania spamowa (bardzo podobna do Standard Chartered bank Email Virus, TNT Email Virus, Thanksgiving Email Virus i wiele innych) wykorzystywana przez cyberprzestępców (oszustów) do nakłonienia użytkowników do otwarcia złośliwego załącznika za pomocą przesłanego linku. Ten załącznik jest przeznaczony do infekowania komputerów wirusem Emotet, który został zaprojektowany do kradzieży danych osobistych i rozsyłania innych infekcji komputerowych.

   
Wirus MacPerformance (Mac)

Jak usunąć MacPerformance z Mac?

Czym jest MacPerformance?

MacPerformance to program adware, który powoduje różne natrętne reklamy pop-up. Programiści promują go jako aplikację, która ma na celu zwiększenie wydajności komputera Mac. Jednak ta aplikacja jest częścią rodziny adware OSX Pirrit i jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana, złośliwa aplikacja. Oznacza to, że jest jest bardzo prawdopodobne, że większość użytkowników nieumyślnie instaluje MacPerformance. Oprócz generowania natrętnych reklam, MacPerformance zapisuje również różne informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika.

   
Oszustwo POP-UP This Mac Is Not Secure (Mac)

Jak usunąć "This Mac is Not Secure" z Mac?

Czym jest "This Mac is Not Secure"?

"This Mac is Not Secure" to fałszywe ostrzeżenie o tym, że komputer Mac nie jest bezpieczny i został zainfekowany oprogramowaniem szpiegującym (formą złośliwego oprogramowania). Zazwyczaj takie fałszywe ostrzeżenia są wyświetlane na niewiarygodnych i oszukańczych witrynach, które użytkownicy odwiedzają nieumyślnie. Zazwyczaj użytkownicy są przekierowywani na strony tego typu przez zainstalowane potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). PUA generują natrętne reklamy i zapisują dane związane z nawykami przeglądania (i innymi danymi).

   
Ransomware Puma

Instrukcje usuwania ransomware Puma

Czym jest Puma?

Puma to jeden z wielu wirusów ransomware. Jest to zaktualizowany wariant ransomware STOP i został po raz pierwszy odkryty przez badacza bezpieczeństwa malware Marcelo Rivero. Podobnie jak większość infekcji tego typu, służy do szyfrowania (blokowania) danych ofiary i żądania okupu. Gdy komputer zostanie zainfekowany przez Pumę, ransomware blokuje Menedżera zadań systemu Windows i uniemożliwia użytkownikowi zakończenie jego procesu. Podczas procesu szyfrowania Puma wyświetla fałszywe okno aktualizacji Windows. Ten wirus ransomware zmienia nazwę każdego zaszyfrowanego pliku poprzez dodanie do niego rozszerzenia ".puma" na przykład: nazwa "1.jpg" zostaje zmieniona na "1.jpg.puma" itd. Istnieje również wersja tego malware, która używa rozszerzenia ".pumax". Puma generuje również wiadomość z żądaniem okupu w pliku tekstowym "!readme.txt". Pumę można znaleźć w Menedżerze zadań jako proces o nazwie "updatewin.exe (32-bit)".

   

Strona 1 z 158

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>