Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Reklamy sauwoaptain.com

Instrukcje usuwania przekierowania sauwoaptain[.]com

Czym jest sauwoaptain[.]com?

Sauwoaptain[.]com jest jak wiele innych podejrzanych witryn (routgveriprt[.]com, notification-centar[.]com, windowsguidenews[.]com i wiele innych) - przekierowuje odwiedzających na niewiarygodne strony internetowe lub prezentuje podejrzane treści. Z reguły ludzie są przekierowywani na nią, gdy w ich przeglądarce i/lub systemie operacyjnym jest zainstalowana potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Innymi słowy, nie odwiedzają sauwoaptain[.]com celowo. Ponadto aplikacje, które otwierają takie strony, zwykle są zaprojektowane do wyświetlania natrętnych reklam i zbierania różnych danych.

   
Niechciana aplikacja MacCleansePro (Mac)

Jak usunąć MacCleansePro z Mac?

Czym jest MacCleansePro?

MacCleansePro to nazwa aplikacji, która rzekomo ma utrzymywać komputery Mac w czystości i poprawiać ogólną wydajność systemu. Jednak programiści dystrybuują MacCleansePro za pomocą konfiguratorów innych programów, umieszczając ją w konfiguracjach jako dodatkową ofertę. Zazwyczaj użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują aplikacje dystrybuowane w ten sposób. Z tego powodu MacCleansePro jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA).

   
Ransomware DeathRansom

Instrukcje usuwania ransomware DeathRansom

Czym jest DeathRansom?

Odkryte przez GrujaRS, DeathRansom jest złośliwym oprogramowaniem, sklasyfikowanym jako ransomware. Ogólnie ujmując, systemy zainfekowane malware tego typu - mają zaszyfrowane dane, a następnie cyberprzestępcy za szyfrowaniem żądają zapłaty okupu za narzędzia/oprogramowanie deszyfrujące. Jednak, jak odkrył Michael Gillespie, w czasie swoich badań - DeathRansom tak naprawdę nie zaszyfrowało żadnych plików, a jedynie dołączyło rozszerzenie ".wctc". Dlatego plik o nazwie "1.jpg" będzie wyglądał jak "1.jpg.wctc" itd. Po zakończeniu tego procesu na pulpicie tworzony jest plik tekstowy - "read_me.txt".

   
Keylogger Phoenix

Poradnik usuwania wirusa Phoenix

Czym jest Phoenix?

Phoenix to nazwa złośliwego programu sklasyfikowanego jako „keylogger" (rejestrator naciśnięć klawiszy). Jest to nowy wariant Alpha keylogger. Zazwyczaj oprogramowanie tego typu zapisuje klawisze naciskane na klawiaturze, tym samym śledząc/rejestrując dane wprowadzane z klawiatury. To konkretne malware jest zdolne do pobierania i wykonywania plików na zainfekowanym komputerze, robienia zrzutów ekranu, kradzieży danych uwierzytelniających (w tym haseł), wyłączania zainstalowanego oprogramowania antywirusowego i zamykania się na maszynach wirtualnych (VM). Aby uniknąć poważnych problemów, które mogą być spowodowane przez Phoenix, natychmiast odinstaluj go z systemu operacyjnego.

   
Porywacz przeglądarki Accurate Weather Today

Instrukcje usuwania porywacza przeglądarki Accurate Weather Today

Czym jest Accurate Weather Today?

Accurate Weather Today to aplikacja, która ma zapewnić użytkownikom szybki dostęp do różnych stron z prognozami pogody. Niemniej jednak ma na celu promowanie fałszywej wyszukiwarki, zmieniając niektóre ustawienia przeglądarki na accurateweathertoday.com. Aplikacje tego typu są sklasyfikowane jako porywacze przeglądarki i potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). Zazwyczaj ludzie nieumyślnie pobierają i instalują PUA. Ponadto większość porywaczy przeglądarki jest zaprojektowana do zapisywania różnych informacji o nawykach przeglądania użytkownika. Badania pokazują, że Accurate Weather Today jest rozpowszechniana/instalowana wraz z innym PUA o nazwie Search Defender Prime.

   
Przekierowanie searchpowerapp.com

Instrukcje usuwania przekierowania searchpowerapp.com

Czym jest searchpowerapp.com?

searchpowerapp.com to adres fałszywej wyszukiwarki. To nieuczciwe narzędzie do wyszukiwania w Internecie jest rzekomo zdolne do szybkiego wyszukiwania, zapewniając dokładne wyniki i inne podobne funkcje ulepszające przeglądanie. W rzeczywistości searchpowerapp.com i inne podobne wyszukiwarki są zwykle promowane przez aplikacje porywające przeglądarki, takie jak Power App. Te aplikacje działają poprzez zmianę ustawień przeglądarki i śledzenie aktywności przeglądania użytkowników. Zazwyczaj porywacze przeglądarki są instalowane przypadkowo, a zatem są klasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

   
Malware PsiXBot

Poradnik usuwania wirusa PsiXBot

Czym jest PsiXBot?

PsiXBot to kolejny wirus trojański przeznaczony do zapisywania różnych informacji o systemie użytkownika. W większości przypadków cyberprzestępcy rozprzestrzeniają PsiXBot za pomocą kampanii spamowych i zestawów exploitów. Dlatego PsiXBot zazwyczaj infiltruje komputery bez pozwolenia.

   
Ransomware Hakbit

Instrukcje usuwania ransomware Hakbit

Czym jest Hakbit?

Ransomware Hakbit zostało odkryte przez GrujaRS. Jak większość oprogramowania tego typu, Hakbit szyfruje pliki, aby ofiary nie mogły ich użyć, chyba że odszyfrują je za pomocą narzędzia deszyfrującego, które można kupić od cyberprzestępców, którzy zaprojektowali to ransomware. Zmienia nazwy plików wszystkich zaszyfrowanych plików poprzez dodanie do nich rozszerzenia ".crypted". Na przykład zmienia nazwę "1.jpg" na "1.jpg.crypted" itd. Ponadto Hakbit zmienia tapetę ofiary i tworzy notatkę z żądaniem okupu, plik tekstowy "HELP_ME_RECOVER_MY_FILES.txt".

   
Oszustwo POP-UP manualchecker.com (Mac)

Jak usunąć manualchecker[.]com z Mac?

Czym jest manualchecker[.]com?

Manualchecker[.]com to jedna z wielu oszukańczych stron, które są maskowane jako oficjalne strony Apple, a mają na celu nakłonienie odwiedzających do pobrania i zainstalowania różnych podejrzanych programów. Z reguły reklamowane oprogramowanie powinno usuwać wirusy wykryte przez taką lub inną odwiedzoną stronę, w tym przypadku manualchecker[.]com. W większości przypadków ludzie nie odwiedzają tego typu stron celowo. Są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) zainstalowane w ich przeglądarkach. Tak czy inaczej, nie można ufać żadnym stronom internetowym, takim jak manualchecker[.]com lub promowanemu za ich pośrednictwem oprogramowaniu.

   
Porywacz przeglądarki Web Gamer World

Instrukcje usuwania porywacza przeglądarki Web Gamer World

Czym jest Web Gamer World?

Web Gamer World to nieuczciwa aplikacja, zatwierdzona jako narzędzie do szybkiego dostępu do bezpłatnych gier online. Podobno zapewnia łatwy dostęp do popularnych gier akcji, przygodowych, sportowych, wyścigowych, dziewczęcych, puzzli, strategicznych i innych. Jest sklasyfikowana jako porywacz przeglądarki i PUA (potencjalnie niechciana aplikacja). Web Gamer World dokonuje nieautoryzowanych zmian w przeglądarkach i promuje fałszywą wyszukiwarkę - webgamerworld.com. Dodatkowo śledzi aktywność użytkowników w zakresie przeglądania. Użytkownicy powinni pamiętać, że ta aplikacja jest często dystrybuowana wraz z innym PUA o nazwie Search Defender Prime.

   

Strona 1 z 203

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware