Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Niechciana aplikacja MacClean360 (Mac)

Czym jest MacClean360?

MacClean360 jest reklamowana jako narzędzie do czyszczenia i zarządzania komputerami Mac, które optymalizuje i poprawia wydajność komputera. W rzeczywistości nie należy ufać tej aplikacji, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że programiści używają podejrzanych metod do jej dystrybucji, a zatem niektórzy użytkownicy mogą nieumyślnie zainstalować MacClean360.

Z tych powodów ta aplikacja jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA).

   
Porywacz przeglądarki OriginType (Mac)

Czym jest OriginType?

OriginType to porywacz przeglądarki promujący fałszywą wyszukiwarkę search.5k8zh0i.com. Produkty oprogramowania w ramach tej klasyfikacji są również uważane za PUA (potencjalnie niechciane aplikacje).

   
Oszustwo Trust Wallet

Czym jest oszustwo Trust Wallet?

Trust Wallet to portfel kryptowalutowy umożliwiający użytkownikom wysyłanie, odbieranie i przechowywanie Bitcoinów i wielu innych kryptowalut. Witryna phishingowa opisana w tym artykule twierdzi, że użytkownicy mogą za darmo otrzymać kryptowalutę Shiba Inu. Celem tego oszustwa jest nakłonienie użytkowników Trust Wallet do podania ich haseł.

   
Reklamy captcharesolverhere.top

Czym jest strona captcharesolverhere[.]top?

Podobna do new-updates-service.com, totalnicefeed.com, akaiksots.com i tysięcy innych, captcharesolverhere[.]top jest nieuczciwą witryną. Działa poprzez ładowanie podejrzanych treści, wysyłanie powiadomień przeglądarki i/lub przekierowywanie odwiedzających na różne (prawdopodobnie niewiarygodne lub złośliwe) witryny.

Użytkownicy zwykle uzyskują dostęp do nieuczciwych stron internetowych za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez podejrzane witryny, natrętne reklamy lub PUA (potencjalnie niechciane aplikacje) przeniknięte do ich urządzeń.

   
Ransomware XIII

Jakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem jest XIII?

XIII to nazwa wariantu oprogramowania ransomware należącego do rodziny ransomware Phobos. Ten wariant szyfruje pliki i dołącza do nich identyfikator ofiary, adres e-mail xlll@imap.cc oraz rozszerzenie ".XIII". Na przykład zmienia nazwę "1.jpg" na "1.jpg.id[9ECFA84E-3274].[xlll@imap.cc].XIII", "sample.jpg" na "sample.jpg.id[9ECFA84E-3274].[xlll@imap.cc].XIII".

Ponadto ransomware XIII generuje dwie notatki z żądaniem okupu: tworzy pliki "info.txt" i "info.hta" Te notatki z żądaniem okupu zawierają instrukcje, jak skontaktować się z cyberprzestępcami.

   
Oszustwo e-mailowe MetaMask

Czym jest oszukańczy e-mail "MetaMask"?

"Oszutwo e-mailowe MetaMask" to phishingowa kampania spamowa. Oszukańcze wiadomości e-mail są zamaskowane jako prośby weryfikacji od MetaMask – oprogramowania portfela kryptowalutowego wchodzącego w interakcję z blockchainem Ethereum. Należy podkreślić, że wiadomości te są fałszywe i nie są w żaden sposób powiązane z ConsenSys Software Inc. – twórcami MetaMask.

   
Adware LinkSet (Mac)

Jakiego rodzaju oprogramowaniem jest LinkSet?

LinkSet to aplikacja obsługująca reklamy, zaprojektowana do wyświetlania irytujących reklam. Zmienia również ustawienia przeglądarki internetowej, aby promować fałszywą wyszukiwarkę. Większość aplikacji, takich jak LinkSet, jest instalowana nieumyślnie. Aplikacje, które użytkownicy prawdopodobnie zainstalują nieświadomie, są klasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

   
Ransomware NEEH

Jakiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem jest NEEH?

NEEH to jeden z wariantów ransomware należących do rodziny ransomware Dharma. Szyfruje pliki, dołącza do ich nazwy identyfikator ofiary, adres e-mail needhelp@disroot.org oraz rozszerzenie ".NEEH" oraz generuje dwie notatki z żądaniem okupu (okienko pop-up, plik "info.txt" file).

Na przykład NEEH zmienia nazwę pliku o nazwie "1.jpg" na "1.jpg.id-9ECFA84E.[needhelp@disroot.org].NEEH", "sample.jpg" na "sample.jpg.id-9ECFA84E.[needhelp@disroot.org].NEEH" itd.

   
Przekierowanie searchfor.cc

Czym jest SearchFor?

Searchfor.cc to adres fałszywej wyszukiwarki, która nie generuje żadnych unikalnych wyników. Bardzo często fałszywe wyszukiwarki są promowane przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA), które zmieniają ustawienia przeglądarki.

W większości przypadków te PUA są porywaczami przeglądarki. Aplikacja promująca adres searchfor.cc nazywa się SearchFor. Należy wspomnieć, że aplikacje tego typu mogą być zaprojektowane do działania jako narzędzia zbierania danych.

SearchFor i inne porywacze przeglądarki są nazywane PUA, ponieważ większość użytkowników przypadkowo i nieświadomie pobiera je oraz instaluje.

   
Porywacz przeglądarki MapsCheckerSearch

Jakiego rodzaju aplikacją jest MapsCheckerSearch?

Celem MapsCheckerSearch jest promowanie witryny mapschecker.com/fałszywej wyszukiwarki poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej. Może również być w stanie zbierać różne informacje o swoich użytkownikach. Rzadko zdarza się, aby aplikacje takie jak MapsCheckerSearch były celowo instalowane przez użytkowników. Dlatego są one nazywane potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA).

   

Strona 1 z 352

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware