Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Złodziej AcridRain

Czym jest AcridRain?

AcridRain to nazwa złodzieja, rodzaju złośliwego oprogramowania zaprojektowanego do wydobywania poufnych informacji z urządzeń ofiar. Podobnie jak wiele programów tego typu, AcridRain może uzyskiwać dane z przeglądarek i różnych innych aplikacji. Jednak ten złodziej jest również mocno skoncentrowany na treściach związanych z kryptowalutami.

Warto zauważyć, że AcridRain był aktywnie dystrybuowany za pośrednictwem różnie zamaskowanych złośliwych witryn.

   
RAT Ahmyth (Android)

Jakim malware jest Ahmyth?

Ahmyth to trojan zdalnego dostępu (RAT) atakujący użytkowników Androida. Jest dystrybuowany za pośrednictwem strojanizowanych (fałszywych) aplikacji. Ahmyth RAT kradnie dane uwierzytelniające kryptowaluty i bankowości, kody 2FA, hasła do ekranu blokady i przechwytuje zrzuty ekranu.

   
Złodziej Typhon

Czym jest Typhon?

Typhon to złośliwe oprogramowanie typu złodziej, napisane w języku programowania C#. Nowsze wersje tego programu nazywają się Typhon Reborn (TyphonReborn). Malware należące do tej klasyfikacji jest przeznaczone do wydobywania danych z zainfekowanych systemów. Starsze warianty Typhon mają szerszy zakres funkcjonalności, podczas gdy wersje Typhon Reborn to usprawnione złodzieje.

   
Porywacz przeglądarki Search-Zone

Czym jest Search-Zone?

Podczas sprawdzania oszukańczych witryn nasz zespół badawczy odkrył jedną promującą rozszerzenie przeglądarki Search-Zone. Po przeanalizowaniu tego oprogramowania dowiedzieliśmy się, że działa ono jako porywacz przeglądarki. Search-Zone zmienia przeglądarki, aby ustawić fałszywą wyszukiwarkę o nazwie searchzone.xyz.

   
Ransomware ARCrypter

Jakim malware jest ARCrypter?

ARCrypter to ransomware - złośliwe oprogramowanie, które szyfruje pliki, aby uniemożliwić ofiarom dostęp do nich. Ponadto usuwa kopie woluminów w tle. ARCrypter dodaje rozszerzenie „.crypt" do nazw zaszyfrowanych plików. W przeciwieństwie do większości wariantów ransomware, ARCrypter zostawia notatkę z żądaniem okupu (plik „readme_for_unlock.txt") przed zaszyfrowaniem plików.

Przykład, jak ARCrypter zmienia nazwy plików: zmienia „1.jpg" na „1.jpg.crypt", „2.png" na „2.png.crypt" itd.

   
Trojan Muldrop

Czym jest Muldrop?

Trojan Muldrop odnosi się do rodzaju malware, które umieszcza wiele złośliwych programów na zainfekowanych urządzeniach. Te droppery zwykle powodują rozległe infekcje łańcuchowe, które mogą potencjalnie przeciążyć system do punktu awarii. Trojany tego rodzaju mogą infekować urządzenia niemal każdym rodzajem złośliwego oprogramowania. Dlatego też zagrożenia związane z ich infekcjami są rozległe.

Należy wspomnieć, że trojany Muldrop są powszechnie dystrybuowane za pośrednictwem fałszywych „pirackich" witryn pobierania oprogramowania.

   
Porywacz przeglądarki Search-Mgr

Jaką aplikacją jest Search-Mgr?

Podczas sprawdzania rozszerzenia przeglądarki Search-Mgr odkryliśmy, że działa ono jako porywacz przeglądarki: zmienia ustawienia niektórych przeglądarek na searchmgr.online. Zmusza użytkowników do przeglądania sieci za pomocą podejrzanej wyszukiwarki. Warto wspomnieć, że porywacze przeglądarki są zwykle promowane i dystrybuowane przy użyciu podejrzanych metod.

   
Reklamy pushycaptcha.live

Jaką stroną jest pushycaptcha[.]live?

Nasz zespół zbadał pushycaptcha[.]live i dowiedział się, że wyświetla zwodniczą wiadomość, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Dodatkowo pushycaptcha[.]live przekierowuje na oszukańcze witryny. Odkryliśmy pushycaptcha[.]live podczas sprawdzania stron internetowych korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych.

   
Oszustwo e-mailowe YоuTubе Suppоrt Shared An Item

Jakim e-mailem jest „YоuTubе Suppоrt Shared An Item"?

Nasza kontrola e-maila „YouTubе Support Shared An Item" wykazała, że jest to spam. To oszustwo, prawdopodobnie skierowane do użytkowników z kontami YouTube, jest przedstawiane jako powiadomienie dotyczące dokumentu związanego z prawami autorskimi, udostępnionego odbiorcom przez pomoc techniczną YouTube.

Najprawdopodobniej udostępniony plik przekierowuje do strony phishingowej mającej na celu uzyskanie danych uwierzytelniających konto wspomnianej platformy hostingu/udostępniania wideo.

Należy podkreślić, że ten spam nie jest w żaden sposób powiązany z rzeczywistą firmą YouTube LLC.

   
Adware Adblock Fast

Jaką aplikacją jest Adblock Fast?

Adblock Fast to aplikacja, która ma za zadanie blokować reklamy. Jest promowana jako narzędzie blokujące reklamy w systemie Windows, aplikacjach komputerowych i przeglądarkach internetowych. Po przetestowaniu tej aplikacji okazało się, że wyświetla reklamy. Dlatego sklasyfikowaliśmy ją jako adware. Odkryliśmy Adblock Fast podczas inspekcji podejrzanych stron internetowych, na których znajdują się narzędzia do łamania zabezpieczeń oprogramowania, generatory kluczy itp.

   

Strona 1 z 413

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware