Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Ransomware Diablo6

Instrukcje usuwania ransomware Diablo6

Czym jest Diablo6?

Diablo6 to nowy wariant wirusa typu ransomware o nazwie Locky. Po infiltracji Diablo6 szyfruje przechowywane dane za pomocą szyfrowania RSA-2048 i AES-128. Podczas szyfrowania, Diablo6 zmienia nazwy plików przy użyciu wzoru "[32_losowe_znaki_i_cyfry].diablo6" Na przykład "sample.jpg" zostanie zmieniona na coś takiego jak "D56F3331-E80D-9E17-2CF727B6-002116C2113F.diablo6". Po udanym szyfrowaniu Diablo6 tworzy dwa pliki ("diablo6.bmp" i "diablo6.htm"), umieszczając je na pulpicie ofiary. Ustala także plik bmp jako tapetę pulpitu ofiary.

   
Przekierowanie searchprivacy.co

Instrukcje usuwania przekierowania searchprivacy.co

Czym jest searchprivacy.co?

Deweloperzy przedstawiają searchprivacy.co jako legalną wyszukiwarkę internetową, która generuje lepsze wyniki wyszukiwania i chroni prywatność użytkowników. Początkowo te funkcje mogą wydawać się słuszne i użyteczne, jednak programiści promują searchprivacy.co za pomocą zwodniczych konfiguratotów pobierania/instalacji oprogramowania, które umożliwiają modyfikowanie opcji przeglądarki bez zgody użytkownika. Ponadto searchprivacy.co stale sledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników.

   
Przekierowanie searchencrypt.com

Instrukcje usuwania przekierowania searchencrypt.com

Czym jest searchencrypt.com?

searchencrypt.com jest prezentowana jako wyszukiwarka internetowa, która generuje lepsze wyniki wyszukiwania, dzięki czemu ulepsza korzystanie z Internetu. Oceniając po samym wyglądzie strona ta ledwo różni się od Google, Bing, Yahoo i innych renomowanych wyszukiwarek. Dlatego wielu użytkowników uważa, że searchencrypt.com jest również uzasadniona i użyteczna. W rzeczywistości ta strona jest promowana przez nieuczciwych konfiguratorów/instalatorów, modyfikujących ustawienia przeglądarki bez zgody użytkownika. Ponadto searchencrypt.com stale monitoruje aktywność przeglądania stron internetowych, zapisując różne informacje o systemie użytkownika.

   
Przekierowanie ladomainadeserver.com

Instrukcje usuwania przekierowania ladomainadeserver.com

Czym jest ladomainadeserver.com?

Identyczna z buzzadexchange.com, becanium.com, tradedoubler.com i wieloma innymi, ladomainadeserver.com jest nieuczciwą stroną internetową, która przekierowuje użytkowników do wielu innych podejrzanych stron. Wyniki badań pokazują, że użytkownicy zostają przekierowani na stronę ladomainadeserver.com przez wiele potencjalnie niechcianych programów (PUP), dystrybuowanych przy użyciu zwodniczej metody marketingowej zwanej "sprzedażą wiązaną". Poza przekierowaniami, PUP generują niechciane reklamy i nieustannie śledzą aktywność przeglądania Internetu przez użytkownika.

   
Adware Bookmarks Button

Instrukcje usuwania Bookmarks Button

Czym jest Bookmarks Button?

Bookmarks Button to zwodnicza aplikacja, która przypuszczalnie pozwala użytkownikom łatwo dodać zakładki strony. Na pierwszy rzut oka Bookmarks Button może wydawać się całkowicie odpowiednia i przydatna. Pamiętaj jednak, że Bookmarks Button zazwyczaj infiltruje system bez zgody użytkownika. Ponadto generuje niechciane reklamy internetowe i stale gromadzi różne informacje. Z tych powodów Bookmarks Button jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP), a także adware.

   
Przekierowanie laserveradedomaina.com

Instrukcje usuwania przekierowania laserveradedomaina.com

Czym jest laserveradedomaina.com?

Identyczne z ladomainadeserver.com, seethisoffer.info, go2jump.org i wieloma innymi, laserveradedomaina.com to nieuczciwa strona internetowa, która przekierowuje użytkowników na wiele innych podejrzanych stron. Użytkownicy przypadkowo odwiedzają laserveradedomaina.com - są oni przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP), które przeniknęły do systemu podczas instalacji zwykłego oprogramowania. Poza przekierowaniami, PUP-y stale dostarczają niechciane reklamy i zapisują różne informacje.

   
Adware Search Awesome

Instrukcje usuwania Search Awesome

What is Search Awesome?

Search Awesome to zaktualizowana wersja aplikacji typu adware Wajam i Social2Search. Oferując ulepszone wyniki wyszukiwania (w tym treści udostępniane przez znajomych w sieciach społecznościowych), Search Awesome sprawia wrażenie, że jest uzasadniona i poręczna. W rzeczywistości jednak Search Awesome jest zaklasyfikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP), a także adware. Istnieją trzy główne przyczyny tych negatywnych skojarzeń: 1) instalacja bez zgody użytkownika; 2) wyświetlanie niechcianych reklam i; 3) śledzenie aktywności przeglądania Internetu przez użytkownika.

   
Przekierowanie g-search.pro (Mac)

Jak usunąć porywacza przeglądarki g-search.pro z Mac?

Czym jest g-search.pro?

g-search.pro to zwodnicza strona internetowa prezentowana jako udoskonalona wyszukiwarka, która przypuszczalnie generuje ulepszone wyniki wyszukiwania. Dlatego też wielu użytkowników uważa, że g-search.pro jest legalna i użyteczna. W rzeczywistości deweloperzy promują tę stronę za pośrednictwem zwodniczych konfiguratorów pobierania/instalowania, przeznaczonych do porywania przeglądarek internetowych i modyfikowania różnych ustawień. Ponadto g-search.pro stale śledzi aktywność przeglądania internetowego, gromadząc różne informacje o użytkownikach i systemach.

   
Ransomware Oxar

Instrukcje usuwania ransomware Oxar

Czym jest Oxar?

Odkryty przez badacza bezpieczeństwa, Marcelo Rivero, Oxar jest wirusem typu ransomware opartym na projekcie ransomware open source o nazwie Hidden Tear. Po infiltracji, Oxar szyfruje różne dane. Podczas szyfrowania wirus ten łączy nazwy plików z rozszerzeniem ".OXR". Na przykład "sample.jpg" jest zmieniana na "sample.jpg.OXR". Po udanym szyfrowaniu Oxar otwiera okno pop-up z wiadomością prezentującą żądanie okupu.

   
Przekierowanie myallsearch.com

Jak wyeliminować przekierowania przeglądarki do myallsearch.com?

Czym jest myallsearch.com?

myallsearch.com to fałszywa wyszukiwarka internetowa, praktycznie identyczną z izito.it, zapmetasearch.com, jp.salbin.com i wieloma innymi. Według programistów myallsearch.com znacząco ulepsza przeglądanie Internetu, generując lepsze wyniki wyszukiwania. Te obietnice często powodują, że użytkownicy uważają, że myallsearch.com jest legalna i użyteczna. W rzeczywistości deweloperzy wykorzystują zwodnicze konfiguratory pobierania/instalowania oprogramowania w celu promowania tej strony. Ponadto ta fałszywa wyszukiwarka internetowa stale gromadzi różne informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu.

   

Strona 1 z 116

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>