Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Przekierowanie luckysite123.com

Jak usunąć niechciane przekierowania przeglądarki do luckysite123.com?

Czym jest luckysite123.com?

Deweloperzy prezentują luckysite123.com jako uzasadnioną wyszukiwarkę internetową, które rzekomo zwiększa doświadczenie przeglądania Internetu poprzez generowanie lepszych wyników wyszukiwania. Wygląd tej strony niewiele różni się od Bing, Google, Yahoo i innych podobnych uzasadnionych wyszukiwarek. Dlatego wielu użytkowników uważa, że luckysite123.com jest również uzasadniona. W rzeczywistości strona ta gromadzi różne informacje związane z aktywnością przeglądania Internetu przez użytkowników. Ponadto programiści podstępnie promują tę aplikację poprzez nieuczciwe narzędzia pobierania/instalacji przeznaczone do modyfikacji opcji przeglądarki internetowej bez pozwolenia.

   
Przekierowanie myluckysites.com

Jak wyeliminować przekierowania przeglądarki do myluckysites.com?

Czym jest myluckysites.com?

myluckysites.com to fałszywa wyszukiwarka internetowa podobna do trotux.com i amisites.com. Oferując lepsze wyniki wyszukiwania, myluckysites.com często oszukuje użytkowników do uwierzenia, że jest uzasadnioną i użyteczną stroną internetową. W rzeczywistości, programiści promują ją poprzez oszukańcze narzędzia pobierania/instalacji, które porywają przeglądarki internetowe i modyfikują różne opcje bez zgody użytkownika. Ponadto myluckysites.com zbiera różne informacje związane z aktywnością przeglądania Internetu przez użytkowników..

   
Ransomware *.cryptolocker

Instrukcje usuwania ransomware *.cryptolocker

Czym jest *.cryptolocker?

*.cryptolocker to ransomware typu malware, który twierdzi, że jest wirusem wysokiego ryzyka zwanego CryptoLocker. *.cryptolocker zostało odkryte przez Fabiana Wosar. Po infiltracji *.cryptolocker szyfruje pliki przy użyciu szyfrowania RSA-2048. Ponadto ransomware dołącza do nazwy każdego zaszyfrowanego pliku rozszerzenie ".cryptolocker". Na przykład "sample.jpg" zostaje zmieniona na "sample.jpg.cryptolocker". Po udanym szyfrowaniu *.cryptolocker blokuje ekran komputera i wyświetla wiadomość z żądaniem okupu.

   
Przekierowanie searchespro.com

Instrukcje usuwania przekierowania searchespro.com

Czym jest searchespro.com?

Opracowana przez ClientConnect Ltd. searchespro.com jest fałszywą wyszukiwarką, która podobno zwiększa doświadczenie przeglądania sieci poprzez generowanie lepszych wyników wyszukiwania. Oceniając po samym wyglądzie, searchespro.com nieznacznie różni się od popularnych legalnych wyszukiwarek, takich jak Google, Bing, Yahoo i wielu innych. Dlatego wielu użytkowników uważa, że searchespro.com jest również uzasadniona. W rzeczywistości, ClientConnect Ltd. promuje tę stronę za pomocą oszukańczych narzędzi pobierania oprogramowania i/lub instalatorów przeznaczonych do modyfikacji opcji przeglądarki internetowej bez zezwolenia. Ponadto searchespro.com zbiera różne informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu.

   
Ransomware GoldenEye

Instrukcje usuwania ransomware GoldenEye

Czym jest GoldenEye?

GoldenEye to kombinacja wirusów typu ransomware Petya i MISCHA. Podobnie jak w przypadku Petya i Mischa, GoldenEye jest również dystrybuowane za pomocą wiadomości e-mail spam. E-mail ten dostarcza fałszywą ofertę pracy z tekstem w języku niemieckim i dwa dołączone pliki. Jednym z nich jest fałszywe CV, a drugim złośliwy plik MS Excel. Gdy plik Excel zostanie otworzony, pojawia się okno pop-up z prośbą, aby "włączyć makra". Jeśli użytkownik włączy te polecenia makro, plik Excel wygeneruje plik wykonywalny i uruchomi ransomware.

   
Ransomware Popcorn Time

Instrukcje usuwania ransomware Popcorn Time

Czym jest Popcorn Time?

Popcorn Time to wirus typu ransomware odkryty przez badaczy bezpieczeństwa MalwareHunterTeam. Po infiltracji, Popcorn Time szyfruje różne dane zapisane na zainfekowanym komputerze. Podczas szyfrowania ransomware to dodaje do nazwy zaszyfrowanych plików rozszerzenie ".kok" lub ".filock". Po udanym szyfrowaniu, Popcorn Time otwiera okno pop-up i tworzy plik HTML ("restore_your_files.html"), umieszczając go na pulpicie. Oba zawierają wiadomość z żądaniem okupu.

   
Ransomware Sage

Instrukcje usuwania ransomware Sage

Czym jest Sage?

Sage to wirus typu ransomware odkryty przez Karsten Hahn który jest odmianą ransomware CryLocker. Po infiltracji, Sage szyfruje różne pliki i dołącza do ich nazwy rozszerzenie ".sage" (na przykład "sample.jpg" została zmieniona na "sample.jpg.sage"). Po udanym szyfrowaniu, Sage tworzy dwa pliki ("!Recovery_[6_losowych_znaków]_.txt" i "!Recovery_[6_losowych_znaków].html"), umieszczając je w każdym folderze zawierającym zaszyfrowane pliki. Zmienia się także tapeta pulpitu.

   
Ransomware *.osiris

Instrukcje usuwania ransomware *.osiris

Czym jest *.osiris?

*.osiris to nowy wariant ransomware Locky. Jest także praktycznie identyczny z *.zzzzz, *.thor, *.odin i kilkoma innymi wirusami. *.osiris został najpierw odkryty przez R0bert R0senb0rg. Po infiltracji *.osiris szyfruje dane przechowywane przy użyciu szyfrowania asymetrycznego. Do nazwy zaszyfrowanych plików dołącza wzór "[8_losowych_znaków]-[4_losowe_znaki]-[4_losowe_znaki]-[8_losowych_znaków]-[12_losowych_znaków].osiris". Na przykład, "sample.jpg" może zostać zmieniona na coś w stylu "GD89LL14-G8A1-9G01-AF1G9L1K-H0AK3LH0GM17". Po szyfrowaniu *.osiris tworzy plik HTML ("OSIRIS-ede4.html", umieszczony na pulpicie ofiary) i zmienia tapetę pulpitu ofiary.

   
Adware Traffic Exchange

Instrukcje usuwania Traffic Exchange

Czym jest Traffic Exchange?

Traffic Exchange to fałszywa aplikacja, która rzekomo poprawia ruch na stronach internetowych. Funkcjonalność ta może wydawać się uzasadniona i użyteczna, jednak aplikacja ta często infiltruje systemy bez zgody użytkowników, stale gromadzi informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników i dostarcza natrętne reklamy w Internecie. Z tych powodów, Traffic Exchange jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP) oraz adware.

   
Przekierowanie play-bar.net

Instrukcje usuwania przekierowania play-bar.net

Czym jest play-bar.net?

play-bar.net to fałszywa wyszukiwarka internetowa obiecująca poprawić przeglądanie Internetu generując najbardziej trafne wyniki wyszukiwania. Sądząc po samym wyglądzie, play-bar.net może wydawać się identyczna z innymi uzasadnionymi wyszukiwarkami, takimi jak Google, Bing i Yahoo. Dlatego wielu użytkowników uważa, że play-bar.net jest właściwa. Należy jednak pamiętać, że ta fałszywa wyszukiwarka jest promowana poprzez nieuczciwe narzędzia/instalatory oprogramowania, które modyfikują ustawienia przeglądarki internetowej bez zgody użytkownika. Ponadto play-bar.net zapisuje różne informacje związane z aktywnością przeglądania Internetu.

   

Strona 1 z 101

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>