Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Malware Words

Czym jest malware Words?

Words to nazwa złośliwego programu, który nasz zespół badawczy wykrył podczas inspekcji fałszywych witryn pobierania pirackiego oprogramowania. Malware może wymusić otwieranie podejrzanych i niebezpiecznych witryn internetowych, a także może mieć inne szkodliwe właściwości.

Warto zauważyć, że ten program próbuje uniknąć wykrycia użytkownika za pomocą ikony Microsoft Word i nazwy procesu „words" w Menedżerze zadań.

   
Ransomware NOKOYAWA

Czym jest ransomware NOKOYAWA?

NOKOYAWA to złośliwe oprogramowanie sklasyfikowane jako ransomware, które nasz zespół badawczy znalazł i pobrał z VirusTotal. Jest przeznaczone do szyfrowania danych i żądania zapłaty za odszyfrowanie.

Na naszej maszynie testowej to ransomware zaszyfrowało pliki i dodało do ich nazw rozszerzenie ".NOKOYAWA". Przykładowo, plik początkowo nazwany "1.jpg" pojawił się jako "1.jpg.NOKOYAWA" i tak dalej dla wszystkich plików, których dotyczy problem. Po zakończeniu tego procesu na pulpicie została utworzona notatka z żądaniem okupu - "NOKOYAWA_readme.txt".

Badanie przeprowadzone przez Trend Micro sugeruje, że NOKOYAWA może być powiązany z rodziną ransomware Hive.

   
Oszustwo e-mailowe Facebook Lottery

Czym jest oszustwo e-mailowe "Facebook Lottery"?

„Facebook Lottery" to e-mailowa kampania spamowa, operacja na dużą skalę, podczas której tysiącami wysyłane są zwodnicze wiadomości e-mail. Ta kampania nie jest w żaden sposób powiązana z firmą Facebook, Inc., a wszystkie informacje zawarte w tych wiadomościach są fałszywe.

Oszustwa informują, że odbiorcy zostali wybrani jako jeden z trzech zwycięzców fałszywej loterii. Ta poczta spamowa działa jako oszustwo phishingowe. Oznacza to, że celem jest wydobycie wrażliwych/osobistych informacji i wykorzystanie ich do niecnych celów.

   
Oszustwo e-mailowe Your Account Was Hacked

Czym jest "Your Account Was Hacked"?

„Your Account Was Hacked" to jedno z wielu oszustw (kampanii spamowych), które są wykorzystywane do nakłaniania ludzi do zapłacenia cyberprzestępcom. W tym przypadku oszuści wysyłają e-mail z informacją, że komputer odbiorcy jest zainfekowany szkodliwym programem, który umożliwił im nagranie kompromitującego wideo.

Twierdzą również, że ukradli dane osobowe/szczegóły. Głównym celem tego e-maila jest nakłonienie ludzi do zapłacenia cyberprzestępcom, którzy grożą rozsyłaniem wideo, jeśli ich żądania nie zostaną spełnione w wyznaczonym terminie. Pamiętaj, że e-maile tego typu powinny być ignorowane.

   
Ransomware Eternity

Czym jest ransomware Eternity?

Odkryty przez Cyble Research Labs, Eternity to program typu ransomware, który jest częścią rodziny malware Eternity. Ransomware jest przeznaczone do szyfrowania danych i żądania okupu za ich odszyfrowanie.

Kiedy uruchomiliśmy próbkę Eternity na naszej maszynie testowej, dowiedzieliśmy się, że szyfruje ona pliki za pomocą algorytmów szyfrowania AES i RSA. Nie zmienia jednak nazw plików, których dotyczy problem, co zwykle robią programy typu ransomware. Po zakończeniu procesu szyfrowania, Eternity wyświetliło okienko pop-up z żądaniem okupu.

Warto zauważyć, że skoro malware należące do rodziny Enternity jest oferowane jako Malware-as-a-Service (MaaS), może z niego korzystać wielu atakujących. W związku z tym wiadomości ransomware Enternity mogą się różnić, np. wysokość okupu, dane kontaktowe, warunki itp.

   
Malware Eternity

Czym jest malware Eternity?

Odkryta przez Cyble Research Labs, Eternity to nazwa rodziny złośliwego oprogramowania. Jest ono aktywnie sprzedawane w sieci. Programiści Eternity używają usługi Telegram IM (wiadomości błyskawicznych) do sprzedawania swoich złośliwych produktów, a także zapewniania wsparcia i dostosowywania swoim kupującym. Telegram może być również wykorzystany przez osoby atakujące wykorzystujące programy Eternity jako serwer C&C (zarządzania i kontroli) i narzędzie do dystrybucji.

Obecnie ta rodzina złośliwego oprogramowania składa się ze złodzieja, robaka, koparki, clippera, ransomware i bota DDoS.

   
Oszustwo POP-UP Apple Defender Security Center (Mac)

Jakim oszustwem jest "Apple Defender Security Center"?

Zbadaliśmy tę witrynę i stwierdziliśmy, że prowadzi ona oszustwo związane z pomocą techniczną. Jest to fałszywa witryna Apple, która twierdzi, że komputer jest zainfekowany i nakłania do zadzwonienia pod podany numer („Apple Support"). Zwykle celem takich oszustw jest wyłudzenie pieniędzy, poufnych informacji lub dystrybucja malware.

   
Wirus conhost.exe

Czym jest Conhost.exe?

Conhost.exe (Console Window Host) to proces programu (koparki kryptowaouty), który jest przeznaczony do wydobywania kryptowaluty Monero. Ogólnie rzecz biorąc, cyberprzestępcy nakłaniają ludzi do pobrania i zainstalowania tego programu w celu generowania przychodów.

Podsumowując, program wykorzystuje zasoby komputera do wydobywania kryptowaluty, gdy użytkownik loguje się do systemu operacyjnego Windows. Zwróć uwagę, że obecność tego malware znacznie zmniejsza wydajność komputera.

   
Adware Ultimate Ad Eraser

Czym jest Ultimate Ad Eraser?

Nasi badacze znaleźli rozszerzenie przeglądarki Ultimate Ad Eraser podczas sprawdzania podejrzanych witryn pobierania. To oprogramowanie jest promowane jako adblocker – narzędzie zdolne do usuwania i zmieniania reklam internetowych. Jednak po przeanalizowaniu Ultimate Ad Eraser dowiedzieliśmy się, że działa jako adware. Oprócz prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych, to rozszerzenie śledzi również aktywność przeglądania sieci przez użytkowników.

   
Adware Shade Area

Jaką aplikacją jest shade area?

Adware shade area jest promowane jako narzędzie do zmiany koloru wybranych obszarów na stronach internetowych. Wykryliśmy tę aplikację na zwodniczej witrynie, która twierdzi, że jest wymagana do zainstalowania bezpiecznego rozszerzenia do Chrome. Po zainstalowaniu tej aplikacji stwierdziliśmy, że generuje ona reklamy. W związku z tym zaklasyfikowaliśmy shade area jako adware.

   

Strona 1 z 383

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware