Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Przekierowanie doctopdfsupreme.com (Mac)

Jak usunąć porywacza przeglądarki doctopdfsupreme.com z Mac?

Czym jest doctopdfsupreme.com ?

Doctopdfsupreme.com to fałszywa wyszukiwarka, która jest promowana przez potencjalnie niechcianą aplikację (PUA), porywacza przeglądarki o nazwie docpdfsupreme (lub docpdfsupreme - Search the web and convert PDF). Zwykle porywacze przeglądarki promują fałszywe wyszukiwarki, zmieniając niektóre ustawienia przeglądarki. Jednak większość z nich służy również do zbierania danych związanych z przeglądaniem sieci przez użytkownika. Aplikacje tego typu nazywane są PUA, ponieważ ludzie zwykle pobierają je i instalują nieświadomie.

   
Adware ActionHow (Mac)

Jak usunąć ActionHow z Mac?

Czym jest ActionHow?

Sklasyfikowane jako adware, ActionHow to oprogramowanie promowane jako narzędzie do ulepszenia przeglądania. Rzekomo jest w stanie zapewnić szybkie wyszukiwanie, dokładne wyniki wyszukiwania itd. Zamiast tego obniża jakość przeglądania, prowadząc natrętne kampanie reklamowe, tj. generując niechciane, a nawet szkodliwe reklamy. Większość typów programów typu adware ma również możliwości śledzenia danych. Ze względu na podejrzane metody rozsyłania, ActionHow jest również sklasyfikowane jako PUA (potencjalnie niechciana aplikacja).

   
Przekierowanie search.pricklybears.com (Mac)

Jak usunąć porywacza przeglądarki search.pricklybears.com z Mac?

Czym jest search.pricklybears.com?

Search.pricklybears.com to adres fałszywej wyszukiwarki. Zazwyczaj fałszywe wyszukiwarki są promowane przez różne potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) i porywacze przeglądarki. Aplikacje tego typu promują fałszywe wyszukiwarki, zmieniając niektóre ustawienia przeglądarki. Ponadto większość z nich służy do zbierania różnych informacji, zwykle danych związanych z nawykami przeglądania Internetu przez użytkownika. Porywacze przeglądarki są nazywane PUA, ponieważ użytkownicy często nieświadomie pobierają i instalują aplikację tego typu.

   
Adware UpgradeStart (Mac)

Jak usunąć UpgradeStart z Mac?

Czym jest UpgradeStart?

UpgradeStart to potencjalnie niechciana aplikacja (PUA), aplikacja typu adware, reklamowana jako narzędzie ulepszające przeglądanie Internetu. Jednak adware jest rodzajem oprogramowania, które wyświetla różne reklamy. Dość często aplikacje, takie jak UpgradeStart, również służą do zbierania różnych informacji. Bardzo często ludzie nieumyślnie pobierają i instalują adware. Jest to główny powód, dla którego aplikacje tego typu są nazywane PUA (potencjalnie niechcianymi aplikacjami).

   
Wirus JhoneRAT

Poradnik usuwania wirusa JhoneRAT

Czym jest JhoneRAT?

JhoneRAT to nazwa narzędzia zdalnego dostępu (trojana), które jest dystrybuowane za pośrednictwem złośliwych dokumentów Microsoft Office. Stojący za nim cyberprzestępcy atakują użytkowników mówiących po arabsku. Ten złośliwy program wybiera (odfiltrowuje) ofiary, sprawdzając układ klawiatury ich komputerów. JhoneRAT jest w stanie pobierać dodatkowe ładunki (infekować systemy innym złośliwym oprogramowaniem) i zbierać informacje na komputerze ofiary.

   
Ransomware njkwe RaaS corporation

Instrukcje usuwania ransomware njkwe RaaS

Czy jest njkwe RaaS corporation?

njkwe RaaS corporation to nazwa złośliwego oprogramowania, które należy do rodziny ransomware Paradise. Osobą, która je odkryła, jest Michael Gillespie. Jak wiele innych programów tego typu, njkwe RaaS Corporation njkwe szyfruje pliki, zmienia ich nazwy i tworzy notatkę z żądaniem okupu. Dodaje do nazwy zaszyfrowanego pliku nazwę operatora i identyfikator ofiary oraz dołącza rozszerzenie ".payload". Na przykład zmienia "1.jpg" na "1.jpg_kfs_{SA3Cu8}.payload" itd. Tworzy również plik tekstowy o nazwie "---==%$$$OPEN_ME_UP$$$==---.txt". Ten plik jest notatką z żądaniem okupu zawierającą instrukcje, jak skontaktować się z cyberprzestępcami, którzy zaprojektowali to ransomware.

   
Reklamy ladsblue.com

Instrukcje usuwania przekierowania ladsblue[.]com

Czym jest ladsblue[.]com?

Zaleca się unikanie witryny internetowej ladsblue[.]com, ponieważ przekierowuje ona na inne zwodnicze strony internetowe, które próbują nakłonić użytkowników do podania różnych danych, pobrania i instalowania podejrzanych aplikacji itd. Ludzie zazwyczaj odwiedzają ladsblue[.]com przypadkowo - są na nią przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) zainstalowane w przeglądarkach lub systemach operacyjnych. Te aplikacje są sklasyfikowane jako PUA, ponieważ ludzie zwykle pobierają i/lub instalują je przypadkowo.

   
Niechciana aplikacja iWebPlayer (Mac)

Jak usunąć iWebPlayer z Mac?

Czym jest iWebPlayer?

iWebPlayer to oprogramowanie rzekomo zdolne do odtwarzania różnych plików wideo. Jest promowane głównie przez zwodnicze i oszukańcze witryny internetowe (np. dołączone do fałszywych aktualizatorów Flash Player). Ze względu na takie podejrzane metody dystrybucji uważa się, że jest to PUA (potencjalnie niechciana aplikacja). Użytkownicy powinni pamiętać, że PUA mogą wymusić otwieranie oszukańczych witryn, alternatywnie przekierowanie do takich może nastąpić poprzez klikanie natrętnych reklam.

   
Przekierowanie mychromesearch.com

Instrukcje usuwania przekierowania mychromesearch.com

Czym jest mychromesearch.com?

Mychromesearch.com to fałszywa wyszukiwarka. Ma uzasadniony wygląd i na pierwszy rzut oka niewiele różni się od prawdziwych wyszukiwarek. Mychromesearch.com zawiera nawet logo Google. Nie ma ona jednak nic wspólnego z tą firmą. Zwykle zwodnicze wyszukiwarki są promowane przez rodzaj PUA (potencjalnie niechciane aplikacje) sklasyfikowane jako porywacze przeglądarki. Użytkownicy powinni pamiętać, że aplikacje te nie potrzebują wyraźnej zgody na infiltrację urządzeń.

   
Oszustwo POP-UP There Is A New Codec Pack Version (Mac)

Jak usunąć "There is a new Codec Pack version" z Mac?

Czym jest "There is a new Codec Pack version"?

"There is a new Codec Pack version" to oszustwo prowadzone przez zwodnicze witryny. Twierdząc, że Adobe Flash Player może być nieaktualny, program próbuje nakłonić użytkowników do pobrania/zainstalowania fałszywego programu aktualizującego oprogramowanie. Nielegalne aktualizacje służą do rozpowszechniania szerokiej gamy podejrzanych, a nawet złośliwych treści. Przykładowo, różnych PUA (potencjalnie niechcianych aplikacji), takich jak adware i porywacze przeglądarki oraz malware, takiego jak ransomware, trojany itp. Badana próbka wydana przez "There is a new Codec Pack version" zainstalowała adware MyCouponsmart i porywacza przeglądarki SearchMine, jednak może być „w pakiecie" z dodatkowymi/innymi PUA i/lub złośliwym oprogramowaniem. Większość wizyt na stronach oszukańczych/oszukańczych stronach odbywa się poprzez przekierowania spowodowane natrętnymi reklamami i/lub PUA już obecne w systemie.

   

Strona 1 z 211

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>