Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Ads by Shoppinizer (Mac)

Jak usunąć Shoppinizer z Mac?

Czym jest Shoppinizer?

Identyczna z Couponizer, My WebEnhancer, My ShopMate i szeregiem innych nieuczciwych aplikacji, Shoppinizer to zwodnicza aplikacja, która podobno oszczędza czas i pieniądze, zapewniając kupony i informacje o specjalnych ofertach/zniżkach dostępnych w różnych sklepach internetowych. Obietnice te często nakłaniają użytkowników do uwierzenia, że Shoppinizer jest uzasadniona i użyteczna, jednak ta aplikacja zwykle infiltruje systemy bez ich zgody. Ponadto dostarcza natrętne reklamy internetowe i stale zapisuje dane dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników. Z tych powodów Shoppinizer jest zakwalifikowana jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP).

   
Oszustwo YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED

Instrukcje usuwania "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED"

Czym jest "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED"?

Wiadomość "YOUR COMPUTER HAS BEEN BLOCKED" stwierdza, że komputer ofiary został zainfekowany różnymi wirusami/malware. Twierdzi również, że dane osobowe ofiary (dane logowania Facebook, szczegóły karty kredytowej, dane logowania e-mail itp.) zostały skradzione. Wiadomość zachęca użytkowników do skontaktowania się z pomocą techniczną za pomocą podanego numeru telefonu. Użytkownicy często dają się oszukać, że ta wiadomość jest prawdziwa, ale w rzeczywistości jest to kompletne oszustwo. Wirus ten jest bardzo podobny do wcześniej dystrybuowanego oszustwa "Your Browser Has Been Blocked".

   
Ransomware Matrix

Instrukcje usuwania ransomware Matrix

Czym jest Matrix?

Matrix to wirus typu ransomware, które szyfruje różne dane przechowywane na komputerze ofiary. Jednak warto wspomnieć, że Matrix ma pewne wady - nie szyfruje wszystkich plików. Dlatego zakładamy, że ransomware Matrix jest nadal w fazie rozwoju. Dołącza ono do nazwy każdego zaszyfrowane pliku rozszerzenie ".matrix". Na przykład "sample.jpg" zostanie zmieniona na "sample.jpg.matrix". Po udanym szyfrowaniu Matrix tworzy plik tekstowy "matrix-readme.rtf" (nowsze warianty zostawiają plik „Readme-Matrix.rtf") i umieszczają go w każdym folderze zawierającym wiadomość z żądaniem okupu.

   
Oszustwo The HoeflerText Font Wasn't Found

Instrukcje usuwania HoeflerText Font Wasn't Found

Czym jest The HoeflerText Font Wasn't Found?

"The HoeflerText Font Wasn't Found" to fałszywy błąd twierdzący, że ofiara musi zaktualizować paczkę czcionek Google Chrome. Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do innych podobnych fałszywych błędów "The HoeflerText Font Wasn't Found" nie jest wyświetlany przez złośliwe strony. Zamiast tego cyberprzestępcy porywają słabo zabezpieczone legalne strony internetowe (głównie w oparciu o system zarządzania treścią WordPress) i wprowadzają kod JavaScript, który zmienia tekst strony. Ofiary są następnie zachęcane do pobrania aktualizacji pakietu czcionek tak, że strona będzie poprawnie wyświetlana. Jednak zamiast aktualizacji czcionek, ofiary infekują swój system wirusami typu ransomware.

   
Ransomware Revenge

Instrukcje usuwania ransomware Revenge

Czym jest Revenge?

Revenge to nowy wariant wirusa typu ransomware, zwanego CryptoMix. Jest to bardzo podobne do CryptoMix. Jest to bardzo podobne do CryptoShield (inny wariant ransomware CryptoMix). Crooks rozprzestrzenia Revenge poprzez RIG Exploit Kit. Włamują się na różne strony internetowe i wprowadzają swój kod JavaScript, który wyszukuje luki komputerowe odwiedzającego i próbuje zainstalować ransomware Revenge. Po infiltracji, Revenge zatrzymuje szereg procesów (w celu uzyskania dostępu do różnych danych) i zaczyna szyfrowanie plików za pomocą szyfrowania AES-256. Ponadto Revenge zmienia nazwy zaszyfrowanych plików przy użyciu wzoru "[32_losowe_znaki].REVENGE". Na przykład, "sample.jpg" zostanie zmieniona na coś w stylu "G89AL1H0PJM34GNHEQBYF2DAZM820K4L.REVENGE". Ponadto Revenge uruchomi kilka poleceń w celu usunięcia kopii woluminu i wyłączenia narzędzia odzyskiwania systemu Windows. Po wykonaniu tego Revenge utworzy plik tekstowy ("# !!!HELP_FILE!!! #.txt"), umieszczając go w każdym folderze zawierającym zaszyfrowane pliki.

   
Oszustwo Your Windows Has Been Banned

Instrukcje usuwania oszustwa "Your Windows has been banned"

Czym jest "Your Windows has been banned"?

"Your Windows has been banned" lub "This PC has been Blocked" to fałszywa wiadomość o błędzie twierdząca, że użytkownik naruszył warunki użytkowania Microsoft. Należy jednak pamiętać, że jest to po prostu oszustwo, które blokuje ekran komputera ofiary i zachęca do kontaktu z "Technikami Microsoft", którzy podobno będą w stanie pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

   
Adware Couponizer (Mac)

Jak usunąć Couponizer z Mac?

Czym jest Couponizer?

Couponizer to fałszywa aplikacja, która fałszywie oiecuje zaoszczędzić czas i pieniądze, zapewniając kupony i powiadomienia o specjalnych ofertach/zniżkach w różnych e-sklepach. Wielu użytkowników uważa, że Couponizer jest wiarygodna i użyteczna, jednak jest zakwalifikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP) oraz adware. Istnieją trzy główne powody dla tych negatywnych skojarzeń: 1) potajemna instalacja bez zgody użytkownika; 2) śledzenie aktywności przeglądania internetu przez użytkowników oraz 3) wyświetlanie natrętnych reklam internetowych.

   
Przekierowanie Search.sosodesktop.com

Jak wyeliminować przekierowania przeglądarki do search.sosodesktop.com?

Czym jest search.sosodesktop.com?

Search.sosodesktop.com jest prezentowana jako uzasadniona wyszukiwarka internetowa, które rzekomo wyświetla najbardziej trafne wyniki wyszukiwania. Na pierwszy rzut oka strona ta może wydawać się uzasadniona, jednak należy pamiętać, że search.sosodesktop.com jest promowana za pomocą oszukańczych instalatorów oprogramowania, które potajemnie modyfikują ustawienia przeglądarki internetowej bez zgody użytkownika. Dodatkowo search.sosodesktop.com gromadzi różne informacje związane z aktywnością przeglądania Internetu.

   
Adware VidSqaure

Instrukcje usuwania VidSqaure

Czym jest VidSqaure?

VidSqaure to zwodnicza aplikacja, która podobno świadczy usługę DNS pozwalającą użytkownikom na dostęp do różnych stron internetowych, które w innym przypadku byłyby zablokowane w ich krajach. Funkcjonalność ta może wydawać się uzasadniona i użyteczna, jednak VidSqaure może przeniknąć do systemu bez zgody użytkownika. Co więcej, aplikacja ta gromadzi informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników i wyświetla natrętne reklamy w Internecie. Z tych powodów VidSqaure jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP) oraz adware.

   
Ad by netutils

Instrukcje usuwania Ad by netutils

Czym jest Netutils?

Reklamy oznaczone jako "Ad przez netutils" są wyświetlane przez różne aplikacje typu adware, które przenikają do systemu podczas instalacji zwykłego (często bezpłatnego) oprogramowania. Większość adware infiltruje systemy bez zgody użytkownika. Po udanej infiltracji te nieuczciwe aplikacje wyświetlają różne natrętne reklamy internetowe, śledzą aktywność przeglądania stron internetowych i potencjalnie powodują niechciane przekierowania przeglądarki do fałszywych stron internetowych.

   

Strona 1 z 104

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>