Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Adware ElementaryMethod (Mac)

Jak usunąć adware ElementaryMethod z Mac?

Czym jest ElementaryMethod?

ElementaryMethod to nieuczciwa aplikacja sklasyfikowana jako adware. Ma ona również cechy porywacza przeglądarki. Dlatego oprócz prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych, ElementaryMethod dokonuje zmienia również ustawienia przeglądarki w celu promowania fałszywych wyszukiwarek. W przeglądarkach Safari to oprogramowanie promuje z6airr.com, a w przeglądarkach Google Chrome - search.adjustablesample.com. Ponadto większość programów typu adware i porywaczy przeglądarki zbiera informacje związane z przeglądaniem. Ze względu na podejrzane metody stosowane do rozpowszechniania ElementaryMethod, jest ona uważana za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację).

   
Adware WebNavigatorBrowser

Instrukcje usuwania WebNavigatorBrowser

Czym jest WebNavigatorBrowser?

WebNavigatorBrowser to wspierana reklamami przeglądarka internetowa oparta na Chromium - bezpłatnym projekcie oprogramowania open source od Google. Nie zaleca się korzystania z przeglądarek, które posiadają cechy adware - oprogramowania, które jest przeznaczone do wyświetlania reklam. Może ono służyć do zbierania danych związanych z przeglądaniem i/lub innych informacji.

   
Adware DefaultProgress (Mac)

Jak usunąć adware DefaultProgress z Mac?

Czym jest DefaultProgress?

DefaultProgress to fałszywe oprogramowanie, sklasyfikowane jako adware i posiadające cechy porywacza przeglądarki  Po udanej instalacji ta aplikacja prowadzi natrętne kampanie reklamowe (tj. generuje różne reklamy), wprowadza zmiany w ustawieniach przeglądarki i promuje fałszywe wyszukiwarki. DefaultProgress promuje witrynę 56d2n4d.com w przeglądarkach Safari oraz search.adjustablesample.com w przeglądarkach Google Chrome. Ze względu na podejrzane techniki stosowane do dystrybucji DefaultProgress, jest ona również uważana za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację). Ponadto większość PUA (w tym adware i porywacze przeglądarki) śledzi aktywność przeglądania sieci przez użytkowników.

   
Ransomware Tomas

Instrukcje usuwania ransomware Tomas

Czym jest ransomware Tomas?

Tomas to nazwa złośliwego programu sklasyfikowanego jako ransomware. Systemy zainfekowane tym malware mają zaszyfrowane dane i otrzymują żądanie okupu za narzędzia/oprogramowanie odszyfrowujące. Gdy ransomware Tomas szyfruje, zmienia nazwy plików, których dotyczy problem, zgodnie z następującym wzorem: oryginalna nazwa pliku, unikalny identyfikator, adres e-mail cyberprzestępców i rozszerzenie ".tomas". Na przykład plik pierwotnie nazwany "1.jpg" po zaszyfrowaniu wyglądałby podobnie do "1.jpg.[9B83AE23].[[email protected]].tomas". Po zakończeniu tego procesu tworzona jest notatka z żądaniem okupu w pliku tekstowym o nazwie "readme-warning.txt".

   
Ransomware Blm

Instrukcje usuwania ransomware Blm

Czym jest ransomware Blm?

Blm to malware należące do rodziny ransomware Dharma. Działa poprzez szyfrowanie danych i żądanie zapłaty za ich odszyfrowanie. Podczas procesu szyfrowania nazwy wszystkich zaatakowanych plików są zmieniane zgodnie z następującym wzorem: oryginalna nazwa pliku, unikalny identyfikator przypisany ofiarom, adresy e-mail cyberprzestępców i rozszerzenie ".blm". Na przykład plik "1.jpg" po zaszyfrowaniu byłby podobny do "1.jpg.id-C279F237.[[email protected]].blm". Po zakończeniu tego procesu w okienku pop-up i pliku tekstowym "FILES ENCRYPTED.txt" tworzone są notatki z żądaniem okupu.

   
Przekierowanie 56d2n4d.com (Mac)

Jak usunąć porywacza przeglądarki 56d2n4d.com z Mac?

Czym jest 56d2n4d.com?

56d2n4d.com to adres fałszywej wyszukiwarki. Zwykle fałszywe wyszukiwarki (ich adresy) są promowane przez porywacze przeglądarki. Aplikacje tego typu promują swoje adresy, zmieniając określone ustawienia przeglądarki. Wiadomo, że 56d2n4d.com jest promowany przez aplikację o nazwie DefaultProgress, która jest sklasyfikowana jako adware (działa zarówno jako adware, jak i porywacz przeglądarki). Ta aplikacja jest przeznaczona nie tylko do promowania 56d2n4d.com i wyświetlania reklam, ale także do zbierania poufnych informacji. Często zdarza się, że użytkownicy nieświadomie pobierają i instalują aplikacje, takie jak DefaultProgress. Z tego powodu są klasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

   
Ransomware Spade

Instrukcje usuwania ransomware Spade

Czym jest ransomware Spade?

Odkryty przez Amigo-A, Spade to złośliwy program sklasyfikowany jako ransomware. Jest przeznaczony do szyfrowania danych w celu żądania okupu za narzędzia/oprogramowanie odszyfrowujące. Podczas procesu szyfrowania wszystkie pliki, których dotyczy problem, są zmieniane według tego wzoru: oryginalna nazwa pliku, adres e-mail cyberprzestępców, unikalny identyfikator i rozszerzenie ".Spade". Na przykład plik o nazwie "1.jpg" po zaszyfrowaniu byłby podobny do "1.jpg.[[email protected]][MTAF39BGL1YEZ75].Spade". Po zakończeniu tego procesu w zaatakowanych folderach umieszczane są notatki z żądaniem okupu: "Read-For-Decrypt.HTA".

   
Oszustwo POP-UP Error MS-77X1

Instrukcje usuwania oszustwa "Error MS-77X1"

Czym jest "Error MS-77X1"?

"Error MS-77X1", znane również jako "Fehler # MS-77X1", to oszustwo związane z pomocą techniczną, uruchamiane na zwodniczych witrynach. Twierdzi, że na urządzeniu wykryto podejrzaną aktywność i dzięki temu zostało ono zablokowane. Aby rozwiązać nieistniejące problemy, użytkownicy powinni zadzwonić na fałszywą linię pomocy „Obsługi Windows". Aby sfabrykować blokadę systemu, oszustwo „Error MS-77X1" automatycznie włącza drukowanie, aby użytkownicy nie mogli zamknąć strony internetowej. Należy podkreślić, że wszystkie informacje podane przez to oszustwo są fałszywe i nie są w żaden sposób powiązane z Microsoft Corporation. Większość użytkowników uzyskuje dostęp do zwodniczych witryn poprzez przekierowania spowodowane natrętnymi reklamami lub PUA (potencjalnie niechcianymi aplikacjami), które są już zainstalowane w systemie.

   
Ransomware Eur

Instrukcje usuwania ransomware Eur

Czym jest ransomware Eur?

Eur to nazwa złośliwego programu należącego do rodziny ransomware Dharma. Jest przeznaczony do szyfrowania danych i żądania okupu za ich odszyfrowanie. Podczas procesu szyfrowania nazwy wszystkich plików, których dotyczy problem, są zmieniane zgodnie z tym wzorem: oryginalna nazwa pliku, unikalny identyfikator przypisany ofiarom, adres e-mail cyberprzestępców i rozszerzenie „.eur". Na przykład plik "1.jpg" po zaszyfrowaniu wyglądałby podobnie do "1.jpg.id-C279F237.[[email protected]].eur". Po zakończeniu tego procesu w okienku pop-up i pliku "FILES ENCRYPTED.txt" tworzone są notatki z żądaniem okupu.

   
Adware SignalBalance (Mac)

Jak usunąć SignalBalance z Mac?

Czym jest SignalBalance?

SignalBalance wyświetla reklamy, zbiera poufne informacje i zmienia niektóre ustawienia przeglądarki na z6airr.com lub adjustablesample.com. Zasadniczo ta aplikacja działa jako adware i porywacz przeglądarki. Zwykle użytkownicy nie pobierają i nie instalują takich aplikacji celowo, dlatego aplikacje takie jak SignalBalance nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA).

   

Strona 1 z 256

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware