Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Wirus MassLogger

Poradnik usuwania wirusa MassLogger

Czym jest MassLogger?

MassLogger to nazwa złośliwego programu, sklasyfikowanego jako keylogger i malware kradnące dane. Podstawowym celem MassLogger jest ekstrakcja danych. Innymi słowy, jest przeznaczony do kradzieży informacji. Dane obierane za cel przez to malware zależą od cyberprzestępców, które je wykorzystują. Ponieważ ten keylogger/złodziej jest dostępny do kupienia, operujący nim cyberprzestępcy mogą być zróżnicowani, niepowiązani ze sobą i mający różne cele. Ten program jest bardzo niebezpiecznym oprogramowaniem i niezwykle ważne jest natychmiastowe usunięcie infekcji MassLogger.

   
Adware SkilledEntry (Mac)

Jak usunąć adware SkilledEntry z Mac?

Czym jest SkilledEntry?

SkilledEntry to nieuczciwa aplikacja, sklasyfikowana jako adware. Innymi słowy, prowadzi natrętne kampanie reklamowe - wyświetla różne niechciane i szkodliwe reklamy. Ponadto SkilledEntry ma wspólne cechy z porywaczami przeglądarki, takie jak zmianę ustawień przeglądarki w celu promowania nielegalnych wyszukiwarek. Ta aplikacja promuje Safe Finder poprzez akamaihd.net. Ze względu na podejrzane metody dystrybucji, SkilledEntry uważa się za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację). Większość PUA ma możliwość śledzenia danych, dlatego prawdopodobne jest, że SkilledEntry również.

   
Oszustwo POP-UP System Warning Alert

Instrukcje usuwania przekierowania oszustwa "System Warning Alert"

Czym jest oszustwo "System Warning Alert"?

"System Warning Alert" to oszustwo związane z pomocą techniczną, twierdzące, że urządzenia użytkowników zostały zainfekowane oprogramowaniem szpiegującym i innymi wirusami. Zachęca użytkowników do natychmiastowego skontaktowania się z pomocą techniczną, dzwoniąc na rzekomo bezpłatny numer telefonu. Należy zauważyć, że żadna strona internetowa nie jest w stanie wykryć zagrożeń/problemów występujących w systemie, a więc takie roszczenia to oszustwa. Witryny z "System Warning Alert" i podobnymi programami odwiedza się zwykle poprzez przekierowania spowodowane natrętnymi reklamami lub przez PUA (potencjalnie niechciane aplikacje), które zostały już wprowadzone do systemu.

   
Porywacz przeglądarki Safeplex Search

Instrukcje usuwania porywacza przeglądarki Safeplex Search

Czym jest Safeplex Search?

Safeplex Search to porywacz przeglądarki, prezentowany jako bezpłatne narzędzie umożliwiające bezpieczne i spersonalizowane wyszukiwanie w Internecie. Może rzekomo wykrywać niebezpieczne zagrożenia online i chronić użytkowników przed nimi. W rzeczywistości ta aplikacja zmienia przeglądarki, aby promować safeplexsearch.com (fałszywą wyszukiwarkę). Dodatkowo, Safeplex Search może śledzić dane, a tym samym zbierać informacje związane z przeglądaniem. Ze względu na podejrzane metody dystrybucji jest również sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA).

   
Porywacz przeglądarki SearchStreams

Instrukcje usuwania porywacza przeglądarki SearchStreams

Czym jest SearchStreams?

SearchStreams jest reklamowana jako aplikacja, która ma poprawić komfort przeglądania. Chociaż po instalacji zmienia niektóre ustawienia przeglądarek na feed.searchstreams.com (adres fałszywej wyszukiwarki) i próbuje zbierać różne informacje. Ta aplikacja jest potencjalnie niechcianą aplikacją (PUA), która jest sklasyfikowana jako porywacz przeglądarki. Niewielu użytkowników świadomie pobiera i instaluje PUA.

   
Ransomware Oled

Instrukcje usuwania ransomware Oled

Czym jest Oled?

Oled ransomware zostało odkryte przez S!Ri. Zwykle oprogramowanie tego typu szyfruje pliki, zmienia ich nazwy i tworzy wiadomości z żądaniem okupu. Oled zmienia nazwy zaszyfrowanych plików, dodając do nich identyfikator ofiary i adres e-mail programisty oraz rozszerzenie ".oled". Przykładowo, może zmienić nazwę "1.jpg" na taką jak "1.jpg.[EF7BE7BC].[[email protected]].oled" itd. Oled tworzy również wiadomość z żądaniem okupu w pliku tekstowym o nazwie "readme-warning.txt".

   
Adware ExtraDevice (Mac)

Jak usunąć ExtraDevice z Mac?

Czym jest ExtraDevice?

ExtraDevice to nazwa aplikacji, która ma poprawić komfort przeglądania. Mimo to wyświetla różne natrętne reklamy i promuje stronę Safe Finder za pośrednictwem akamaihd.net. Dość często oprogramowanie tego typu (adware) służy również do zbierania różnych informacji. Najczęściej użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują adware. Dlatego ExtraDevice i inne aplikacje tego typu są klasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

   
Porywacz przeglądarki CapitaSearch

Instrukcje usuwania porywacza przeglądarki CapitaSearch

Czym jest CapitaSearch?

CapitaSearch to oprogramowanie sklasyfikowane jako porywacz przeglądarki. Po udanej infiltracji zmienia ustawienia przeglądarki w celu promowania search.capita.space - fałszywej wyszukiwarki. Ponadto CapitaSearch dodaje funkcję "Managed by your organization" do przeglądarek Google Chrome. Większość porywaczy przeglądarki śledzi aktywność przeglądania. Ponieważ większość użytkowników nieumyślnie pobiera/instaluje CapitaSearch, jest ono również uważane za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację). Jedną z podejrzanych metod rozpowszechniania CapitaSearch są nielegalne narzędzia do aktywacji oprogramowania („łamania" oprogramowania). Warto zauważyć, że narzędzia te są również często wykorzystywane do rozsyłania złośliwych programów (np. ransomware, trojanów i innego złośliwego oprogramowania).

   
Adware ConsoleLog (Mac)

Jak usunąć ConsoleLog z Mac?

Czym jest ConsoleLog?

Adware ConsoleLog służy do promowania witryny Safe Finder (otwierając ją przez akamaihd.net), wyświetlania różnych reklam i zbierania poufnych informacji. Użytkownicy rzadko celowo pobierają i instalują oprogramowanie reklamowe. Dlatego ConsoleLog i inne aplikacje tego typu są klasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

   
Ransomware Nemty Special Edition

Instrukcje usuwania ransomware Nemty Special Edition

Czym jest Nemty Special Edition?

Nemty Special Edition to nazwa złośliwego programu. Jest to nowy wariant ransomware NEMTY REVENUE 3.1. Jego odkrycie zostało przypisane Anti-malware vigilante. Szyfruje dane i żąda zapłaty za ich odszyfrowanie. Podczas procesu szyfrowania do wszystkich plików, których dotyczy problem, dodawane jest rozszerzenie, składające się ze słowa „NEMTY", symbolu podkreślenia i losowego ciągu znaków: ".NEMTY_[losowy_ciąg_znaków]". Na przykład plik pierwotnie nazwany "1.jpg" po szyfrowaniu wyglądałby podobnie do "1.jpg.NEMTY_GAGK0TW". Po zakończeniu tego procesu tworzona jest notatka z żądaniem okupu: "NEMTY_[losowy_ciąg_znaków]-DECRYPT.txt". Ten sam złośliwy plik wykonywalny, używany do dystrybucji Nemty Special Edition, wstrzykuje również trojana Vidar. Jedną ze znanych metod dystrybucji tego ransomware są kampanie spamowe skierowane głównie do użytkowników z Korei Południowej.

   

Strona 1 z 232

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>