Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Ransomware Locks (Xorist)

Instrukcje usuwania ransomware Locks

Czym jest Locks?

Locks szyfruje dane, zmienia nazwę każdego zaszyfrowanego pliku i generuje dwie notatki z żądaniem okupu. Zmienia nazwy plików, dodając do nich rozszerzenie ".locks". Na przykład zmienia nazwę pliku "1.jpg" na "1.jpg.locks", "2.jpg" na "2.jpg.locks" itd. Locks tworzy pliki tekstowe "HOW TO DECRYPT FILES.txt" w folderach, które zawierają zaszyfrowane dane i wyświetla okienko pop-up. Są to notatki z żądaniem okupu zawierające instrukcje, jak zapłacić okup i skontaktować się z twórcami ransomware. Locks należy do rodziny ransomware o nazwie Xorist.

   
Adware OperativeMachine (Mac)

Jak usunąć OperativeMachine z Mac?

Czym jest OperativeMachine?

OperativeMachine jest sklasyfikowane jako adware, ponieważ generuje reklamy. Jednak działa nie tylko jako adware, ale także jako porywacz przeglądarki – zmienia ustawienia przeglądarki (promuje adres fałszywej wyszukiwarki). Zwykle użytkownicy nie pobierają ani nie instalują świadomo takich aplikacji, jak OperativeMachine, dlatego nazywane są one potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Wiadomo, że ta konkretna aplikacja jest rozpowszechniana za pośrednictwem fałszywego instalatora Adobe Flash Player.

   
Ransomware Babuk Locker

Instrukcje usuwania ransomware Babuk Locker

Czym jest Babuk Locker?

Ransomware to rodzaj złośliwego oprogramowania, które szyfruje pliki i generuje notatkę (lub wiele notatek) z żądaniem okupu. Często ransomware zmienia również nazwy zaszyfrowanych plików. Babuk Locker tworzy plik "How To Restore Your Files.txt" (notatkę z żądaniem okupu) we wszystkich folderach zawierających zaszyfrowane pliki i zmienia nazwy plików, dodając do nich rozszerzenie ".__NIST_K571__". Na przykład zmienia nazwę pliku "1.jpg" na "1.jpg.__NIST_K571__", "2.jpg" na "2.jpg.__NIST_K571__" itd. Babuk Locker został odkryty przez Glacius_.

   
Niechciana aplikacja MacBooster (Mac)

Jak usunąć MacBooster z Mac?

Czym jest MacBooster?

Aplikacja MacBooster (MacBooster 6 i MacBooster 7) twierdzi, że zapewnia różne narzędzia do optymalizacji systemu. Wielu użytkowników uważa, że MacBooster jest legalna i przydatna, jednak programiści dystrybuują tę aplikację za pomocą metody „sprzedaży wiązanej". Dlatego często infiltruje systemy bez pozwolenia i jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA).

   
Adware StandardBoost (Mac)

Jak usunąć adware StandardBoost z Mac?

Czym jest StandardBoost?

StandardBoost to aplikacja typu adware z cechami porywacza przeglądarki. Działa poprzez prowadzenie natrętnych kampanii reklamowych i wprowadzanie zmian w ustawieniach przeglądarki - w celu promowania fałszywych wyszukiwarek. Ponadto większość programów typu adware i porywaczy przeglądarki ma możliwości śledzenia danych, które są wykorzystywane do szpiegowania aktywności przeglądania sieci przez użytkowników. Ponieważ użytkownicy zazwyczaj nieumyślnie pobierają/instalują tę aplikację, jest ona również sklasyfikowana jako PUA (potencjalnie niechciana aplikacja). Jedną z podejrzanych technik stosowanych w dystrybucji StandardBoost jest rozpowszechnianie jej poprzez fałszywe aktualizacje Adobe Flash Player. Warto zauważyć, że nielegalne programy aktualizujące/instalatory są wykorzystywane do rozsyłania nie tylko PUA, ale także trojanów, ransomware i innego złośliwego oprogramowania.

   
Adware FlashPVideo (Mac)

Jak usunąć FlashPVideo z Mac?

Czym jest FlashPVideo?

Wiadomo, że instalator FlashPVideo jest przebrany za instalatora Adobe Flash Player i dostępny do pobrania na zwodniczej witrynie. Zwykle użytkownicy nie pobierają i nie instalują takich aplikacji świadomie, dlatego FlashPVideo jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Warto wspomnieć, że instalator FlashPVideo może zostać użyty do dystrybucji niektórych porywaczy przeglądarki, jak również i/lub aplikacji typu adware.

   
Wirus GoSearch22 (Mac)

Jak usunąć GoSearch22 z Mac?

Czym jest GoSearch22?

GoSearch22 to nazwa potencjalnie niechcianej aplikacji (PUA), która działa jako adware - generuje reklamy. Należy do rodziny aplikacji typu adware o nazwie Pirrit. Aplikacje takie jak GoSearch22 często są nieświadomie pobierane i instalowane przez użytkowników. Dlatego nazywa się je potencjalnie niechcianymi aplikacjami. Warto wspomnieć, że niewykluczone jest, że GoSearch22 służy nie tylko do generowania reklam, ale także do zbierania informacji.

   
Reklamy soap2day.to

Instrukcje usuwania aplikacji pobranych ze stron otworzonych przez soap2day[.]to

Czym jest soap2day[.]to?

soap2day[.]to rzekomo umożliwia użytkownikom bezpłatne oglądanie filmów online. W rzeczywistości usługa świadczona przez soap2day[.]to jest nielegalna. Ponadto, witryna wykorzystuje nieuczciwe sieci reklamowe i promuje (otwiera) inne podejrzane witryny. Dlatego odradza się ufanie tej witrynie lub korzystanie z jej usługi przesyłania strumieniowego filmów.

   
Reklamy fastsolvecaptcha.com

Instrukcje usuwania przekierowania fastsolvecaptcha[.]com

Czym jest fastsolvecaptcha[.]com?

Fastsolvecaptcha[.]com to jedna z wielu nieuczciwych witryn, których celem jest promowanie/otwieranie innych podejrzanych stron internetowych lub wyświetlanie podejrzanych treści. Kilka przykładów innych witryn, takich jak fastsolvecaptcha[.]com to kersatur[.]online, yourwownewz[.]com i dozki[.]pro. Z reguły użytkownicy nie odwiedzają celowo tego rodzaju witryn. Często zdarza się, że przeglądarki od czasu do czasu otwierają takie witryny, gdy jest na nich zainstalowana jakaś potencjalnie niechciana aplikacja (PUA).

   
Adware FPVideo (Mac)

Jak usunąć FPVideo z Mac?

Czym jest FPVideo?

FPVideo to aplikacja, którą można nazwać potencjalnie niechcianą aplikacją (PUA), ponieważ jest promowana za pośrednictwem zwodniczej witryny i rozpowszechniana za pośrednictwem fałszywego instalatora Adobe Flash Player, a użytkownicy zazwyczaj nie pobierają i nie instalują takich aplikacji celowo. Problem z instalatorem FPVideo polega na tym, że dość często takie instalatory są używane do dystrybucji PUA innych typów, takich jak aplikacje typu adware, porywacze przeglądarki.

   

Strona 1 z 281

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>