Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Przekierowanie search-operator.com (Mac)

Jak usunąć porywacza przeglądarki search-operator.com z Mac?

Czym jest search-operator.com?

Search-operator.com to fałszywa wyszukiwarka podobna do search.tapufind.com, search-me.club, search.hogwarin.com i wielu innych. Większość z nich jest promowana jako użyteczne, mogące zapewnić swoim użytkownikom udoskonalone wyniki wyszukiwania, szybsze wyszukiwanie lub lepsze wrażenia z przeglądania w inny sposób. Wiadomo jednak, że search-operator.com jest promowana za pomocą nieuczciwych narzędzi pobierania/instalacji, zaprojektowanych do zmiany ustawień przeglądarki. Jednym z nich jest fałszywy instalator Adobe Flash. Poza tym fałszywe wyszukiwarki często zbierają różne dane związane z przeglądaniem i inne.

   
Adware Video Monkey (Mac)

Jak usunąć Video Monkey z Mac?

Czym jest Video Monkey?

Video Monkey to kolejna aplikacja opracowana przez tę samą firmę, która opracowała aplikację o nazwie Maps2Go. Jej programiści twierdzą, że umożliwia konwertowanie wideo (dowolnego wideo) na format .mp4, .mov, .avi i inny. Warto wspomnieć, że ta aplikacja jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Dzieje się tak dlatego, że (podobnie jak wiele innych aplikacji tego typu) jest promowana za pomocą metody „sprzedaży wiązanej". Ta metoda pozwala programistom na oszukiwanie osób do nieumyślnej instalacji niechcianych aplikacji.

   
Trojan Shlayer (Mac)

Jak usunąć "Shlayer" z Mac?

Czym jest "Shlayer"?

Shlayer to wirus trojański przeznaczony do rozsyłania różnego adware/potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA) i promowania fałszywych wyszukiwarek internetowych. Zazwyczaj ukrywa się jako instalator Adobe Flash Player, a także różne narzędzia do łamania oprogramowania. W większości przypadków użytkownicy zwykle napotykają tego wirusa podczas odwiedzania niewiarygodnych stron Torrentów, które są pełne natrętnych reklam i zwodniczych pobrań.

   
Trojan RogueRobin

Poradnik usuwania wirusa RogueRobin

Czym jest RogueRobin?

RogueRobin to trojan wysokiego ryzyka opracowany i rozsyłany przez grupę hakerów o nazwie DarkHydrus. W większości przypadków ten trojan jest rozsyłany za pomocą kampanii spamowych e-mail, które wysyłają złośliwe załączniki (zazwyczaj dokumenty Microsoft Excel). Po pomyślnym przeniknięciu do systemu, RogueRobin łączy się ze zdalnym serwerem, pobiera plik tekstowy i uruchamia szereg poleceń zapisanych w tym pliku.

   
Przekierowanie search.byomlapp.com (Mac)

Jak usunąć porywacza przeglądarki search.byomlapp.com z Mac?

Czym jest search.byomlapp.com?

Istnieje niezliczona liczba różnych fałszywych wyszukiwarek, a search.byomlapp.com jest jedną z nich. Z reguły ich programiści promują je jako uzasadnione: prezentują je jako wyszukiwarki przynoszące lepsze, dokładniejsze wyniki wyszukiwania, szybsze wyszukiwanie itd. Mimo to są one promowane za pomocą nieuczciwych narzędzi pobierania/instalacji. Zazwyczaj służą one do zmiany/modyfikowania ustawień przeglądarki. Ponadto search.byomlapp.com służy do zapisywania danych związanych z przeglądaniem. Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieje wiele fałszywych wyszukiwarek, a większość z nich jest praktycznie identyczna, na przykład: search.kimosachi.com, search.getvideomonkey.com i search.maps2go.net.

   
Adware Maps2Go (Mac)

Jak usunąć Maps2Go z Mac?

Czym jest Maps2Go?

Maps2Go to aplikacja zaprojektowana, aby zapewniać użytkownikom wskazówki dotyczące dojazdu. Jest promowana jako aplikacja do wyszukiwania map dla systemu MacOS. Jednak jest również sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Jest tak dlatego, że jej programiści promują ją za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej "sprzedażą wiązaną", co oznacza, że są użytkownicy, którzy jeśli ją zainstalowali, zrobili to przypadkowo.

   
Potencjalnie niechciana aplikacja Smart Mac Cleaner (Mac)

Jak usunąć "Smart Mac Cleaner" z Mac?

Czym jest "Smart Mac Cleaner"?

Smart Mac Cleaner to aplikacja promowana jako narzędzie zdolne do czyszczenia komputerów Mac, naprawiania różnych problemów i przyspieszania ich działania. Jej twórcy promują ją jako aplikację zorientowaną na optymalizację. Mimo to jest ona również sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA), ponieważ jej programiści promują ją za pomocą metody „sprzedaży wiązanej". Oznacza to, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że większość osób instaluje ją nieumyślnie.

   
Ransomware Anatova

Instrukcje usuwania ransomware Anatova

Czym jest Anatova?

Anatova zostało odkryte przez Valthek i jest zaklasyfikowane jako złośliwy program ransomware. Anatova różni się od innych infekcji tego typu, ponieważ nie dodaje rozszerzenia do nazw zaszyfrowanych plików i pozostawia ikony niezmienione. Ten program po prostu sprawia, że ​​pliki stają się bezużyteczne (po zaszyfrowaniu, plików nie można otworzyć) i tworzy komunikat z żądaniem okupu w pliku tekstowym "ANATOVA.TXT". Nazwa wiadomości z żądaniem okupu może się różnić w zależności od wersji ransomware Anatova.

   
Potencjalnie niechciana aplikacja Super Mac Cleaner (Mac)

Jak usunąć "Super Mac Cleaner" z Mac?

Czym jest "Super Mac Cleaner"?

Super Mac Cleaner jest promowana jako aplikacja optymalizująca system dla komputerów Mac. Jej twórcy oferują skanowanie systemów w różnych sytuacjach oraz ich naprawianie. Jest ona prezentowana jako użyteczna i legalna aplikacja. Jednak poza tym jest również sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Z reguły użytkownicy nieumyślnie instalują aplikacje tego typu. Innymi słowy, są wprowadzani w błąd przy ich instalowaniu poprzez promowanie aplikacji za pomocą metody „sprzedaży wiązanej".

   
Ransomware .blower

Instrukcje usuwania ransomware .blower

Czym jest .blower?

Jest wiele infekcji ransomware, a .blower jest jeden z tych złośliwych programów. Jak większość z nich jest używany do szyfrowania danych i szantażowania osób, które mają zainfekowane komputery. Cyberprzestępcy szantażują użytkowników, żądając okupu, innymi słowy, zachęcają ofiary do zakupu od nich narzędzia deszyfrującego. Ten szkodliwy program należy do rodziny ransomware Djvu i został wykryty przez dis. Dodaje rozszerzenie ".blower" do każdego zaszyfrowanego pliku. Na przykład zmienia nazwę pliku o nazwie "1.jpg" na "1.jpg.blower" itd. Tworzy również plik "_readme.txt" (wiadomość z żądaniem okupu).

   

Strona 1 z 163

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>