Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Ransomware Xcss

Instrukcje usuwania ransomware Xcss

Czym jest ransomware Xcss?

Xcss to złośliwe oprogramowanie należące do rodziny ransomware Dharma. Systemy zainfekowane tym malware są szyfrowane i otrzymują żądanie okupu za narzędzia odszyfrowujące. Innymi słowy, ransomware Xcss sprawia, że pliki ofiar stają się niedostępne/niezdatne do użytku, a ofiary są proszone o zapłatę za odzyskanie dostępu/wykorzystania swoich danych. Podczas procesu szyfrowania zaatakowane pliki są zmieniane zgodnie z następującym wzorem: oryginalna nazwa pliku, unikalny identyfikator przypisany do ofiary, adres e-mail cyberprzestępców oraz rozszerzenie ".xcss". Na przykład, plik początkowo nazwany "1.jpg" po zaszyfrowaniu będzie wyglądał podobnie do "1.jpg.id-1E857D00.[xcsset@criptext.com].xcss". Po zakończeniu tego procesu tworzone/wyświetlane są wiadomości z żądaniem okupu w okienku pop-up i pliku tekstowym "FILES ENCRYPTED.txt".

   
Złodziej informacji Mini-Redline

Poradnik usuwania wirusa Mini-Redline

Czym jest Mini-Redline?

Zwykle złodzieje informacji mają na celu zbieranie informacji, takich jak dane logowania (takie jak nazwy użytkownika, adresy e-mail, hasła), dane karty kredytowej i innych danych, które mogą zostać użyte do kradzieży kont osobistych, tożsamości, dokonywania nieautoryzowanych zakupów, transakcji itp. Złodziej informacji Mini-Redline to nazwa zminimalizowanego złodzieja RedLine zaprojektowanego do kradzieży poufnych danych z przeglądarek internetowych. Badania pokazują, że cyberprzestępcy wykorzystują reklamy Google typu pay-per-click do promowania fałszywych stron pobierania Anydesk podpisanych certyfikatami Cloudflare i używanych do nakłaniania użytkowników do pobrania Mini-Redline. Należy wspomnieć, że jedna z ich fałszywych stron pobierania AnyDesk jest wykorzystywana do rozpowszechniania innego złodzieja o nazwie Taurus.

   
Ransomware Gamma

Instrukcje usuwania ransomware Gamma

Czym jest Gamma?

Gamma to wirus typu ransomware odkryty przez Jakuba Kroustek i zaprojektowany do potajemnej infiltracji systemów i szyfrowania danych. Wirus należy do rodziny ransomware Crysis. Podczas szyfrowania, ransomware Gamma dodaje rozszerzenie ".gamma" do każdego pliku, którego dotyczy problem. Na przykład zmienia "1.jpg" na "1.jpg.id-1E857D00.[bebenrowan@aol.com].gamma". Wyświetla również wiadomość z żądaniem okupu w okienku pop-up i tworzy plik tekstowy o nazwie "FILES ENCRYPTED.txt", umieszczając go w każdym folderze zawierającym zaszyfrowane pliki.

   
Wirus AnyDesk

Instrukcje usuwania wirusa AnyDesk

Czym jest AnyDesk?

Podobna do TeamViewer, AnyDesk, to legalna aplikacja, która zapewnia funkcję zdalnego sterowania systemem. Ostatnio jednak cyberprzestępcy zaczęli rozpowszechniać zmodyfikowaną wersję AnyDesk przy użyciu metody „sprzedaży wiązanej", przez co zazwyczaj infiltruje ona komputery bez zgody użytkowników.

   
Oszustwo SECURE YOUR E-MAIL WORLD

Poradnik usuwania "oszustwa SECURE YOUR E-MAIL WORLD"

Czym jest oszukańczy e-mail "SECURE YOUR E-MAIL WORLD"?

Oszustwo „SECURE YOUR E-MAIL WORLD" odnosi się do spamowej kampanii phishingowej. Termin ten opisuje operację na masową skalę, podczas której wysyłane są tysiące zwodniczych e-maili. Oszustwa rozsyłane w ramach tej kampanii proszą odbiorców o podjęcie nieokreślonych kroków w celu zabezpieczenia ich kont e-mail. Celem tych wiadomości jest promowanie witryny phishingowej, która podszywa się pod stronę logowania do konta e-mail. Witryna działa poprzez zapisywanie wprowadzonych do niej informacji, tj. danych logowania na konto e-mail (adresów e-mail i odpowiadających im haseł). Pozyskując te dane, oszuści stojący za oszustwem „SECURE YOUR E-MAIL WORLD" mogą uzyskać dostęp/kontrolę nad ujawnionymi kontami e-mail.

   
Adware Helper_update (Mac)

Jak usunąć Helper_update zMac?

Czym jest Helper_update?

Helper_update to oprogramowanie wspomagane reklamami, aplikacja wyświetlająca reklamy. Zwykle aplikacje tego typu są promowane i rozpowszechniane przy użyciu zwodniczych metod, na przykład za pośrednictwem zwodniczych witryn, fałszywych instalatorów. Dlatego większość użytkowników pobiera i instaluje je nieświadomie, nieumyślnie. Aplikacje instalowane przez użytkowników nieumyślnie nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Wiadomo, że Helper_update jest dystrybuowana za pomocą fałszywego instalatora Adobe Flash Player. Należy wspomnieć, że ta aplikacja może mieć cechy porywacza przeglądarki - może być zaprojektowana do zmiany ustawień przeglądarki internetowej w celu promowania fałszywej wyszukiwarki. Może być również przeznaczona do zbierania danych osobowych.

   
Ransomware ZIG

Instrukcje usuwania ransomware ZIG

Czym jest ransomware ZIG?

Ransomware ZIG to rodzaj złośliwego oprogramowania wykorzystywanego przez cyberprzestępców do zablokowania swoim ofiarom dostępu do danych przechowywanych na zaatakowanych komputerach. Podobnie jak większość wariantów ransomware, ZIG szyfruje pliki, zmienia ich nazwy i generuje notatkę z żądaniem okupu. Zmienia nazwy plików, dołączając do nich identyfikator ofiary, adres e-mail honestly@tutanota.com oraz rozszerzenie ".ZIG". Na przykład zmienia nazwę pliku "1.jpg" na "1.jpg.id-C279F237.[honestly@tutanota.com].ZIG", "2.jpg" na "2.jpg.id-C279F237.[honestly@tutanota.com].ZIG" itd. ZIG wyświetla okienko pop-up i tworzy plik tekstowy o nazwie "info.txt" jako notatkę z żądaniem okupu. To ransomware należy do rodziny malware Dharma.

   
Adware AdvancedSprint (Mac)

Jak usunąć adware AdvancedSprint z Mac?

Czym jest AdvancedSprint?

AdvancedSprint to nieuczciwe oprogramowanie sklasyfikowane jako adware. Ta aplikacja ma cechy porywacza przeglądarki. W związku z tym prowadzi natrętne kampanie reklamowe i promuje fałszywe wyszukiwarki, zmieniając ustawienia przeglądarki. Ponadto, większość typów adware i porywaczy przeglądarki zbiera informacje związane z przeglądaniem. Ze względu na podejrzane techniki wykorzystywane do dystrybucji AdvancedSprint, jest ono sklasyfikowane jako PUA (potencjalnie niechciana aplikacja). Zaobserwowano, że AdvancedSprint rozprzestrzenia się za pośrednictwem fałszywych aktualizacji Adobe Flash Player. Warto wspomnieć, że nielegalne aktualizacje/instalatory oprogramowania rozpowszechniają nie tylko PUA, ale są również wykorzystywane do rozsyłania trojanów, ransomware i innego złośliwego oprogramowania.

   
Reklamy yourwowfeed.com

Instrukcje usuwania reklam pop-up yourwowfeed[.]com

Czym jest yourwowfeed[.]com?

Yourwowfeed[.]com to jedna z podejrzanych witryn zaprojektowanych w celu sprawdzania adresu IP/geolokalizacji, a następnie ładowania zwodniczej treści lub otwierania kilku (około dwóch, trzech) innych stron tego rodzaju. Należy wspomnieć, że strony takie jak yourwowfeed[.]com rzadko są odwiedzane celowo. W większości przypadków użytkownicy otwierają je, klikając podejrzane reklamy i odwiedzając podejrzane witryny. Ponadto, strony takie jak yourwowfeed[.]com mogą być otwierane przez zainstalowane potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). Więcej przykładów witryn podobnych do yourwowfeed[.]com to ncurrentlyd[.]biz, oossautsid[.]com i acancyfopl[.]biz.

   
Oszustwo e-mailowe Your Cloud Storage Was Compromised

Poradnik usuwania oszustwa e-mailowego Your cloud storage was compromised

Czym jest oszustwo e-mailowe Your cloud storage was compromised?

Zazwyczaj oszuści stojący za fałszywymi e-mailami z oszustwami seksualnymi twierdzą, że mają kompromitujące zdjęcia lub filmy odbiorcy i żądają zapłaty za nieudostępnienie tych zdjęć lub filmów. W większości przypadków oszuści twierdzą, że wykorzystali kamerę internetową odbiorcy w celu uzyskania kompromitujących materiałów. Głównym celem takich oszustw jest nakłonienie odbiorcy do przekonania, że kompromitujący materiał zostanie wysłany do innych osób (np. rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom) lub opublikowany w internecie, jeśli nie zapłacą okupu.

   

Strona 1 z 315

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware