Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Wirus Deceptive Site Ahead

Instrukcje usuwania Deceptive site ahead

Czym jest Deceptive site ahead?

to wiadomość pop-up wyświetlana przez różne przeglądarki internetowe. Ten błąd często zwodzi użytkowników, ponieważ sprawia wrażenie, że system jest zainfekowany. Ta wiadomość jest uzasadniona, ale są przypadki, gdy użytkownicy napotykają to ostrzeżenie bez konkretnego powodu. W takich przypadkach istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że system jest zainfekowany różnymi potencjalnie niechcianymi programami (PUP).

   
Ransomware ..doc

Instrukcje usuwania ransomware ..doc

Czym jest ..doc?

..doc to nowa odmiana wirusa typu ransomware GlobeImposter. Programiści dystrybuują .doc, korzystając z botneta Necurs, który służy do wysyłania wiadomości Spam zawierających złośliwy załącznik (malware ..doc). Botnet używa również adresów e-mail i linii tematycznych zaprojektowanych w celu oszukania użytkowników (na różne sposoby) do czytania wiadomości e-mail i otwierania załącznika. Po infiltracji, ..doc szyfruje przechowywane dane i dołącza do nazwy plików rozszerzenie "..doc" (skąd pochodzi nazwa ransomware). Od tego momentu pliki stają się bezużyteczne. Natychmiast po zaszyfrowaniu plik .doc umieszcza plik "Read___ME.html" w każdym istniejącym folderze.

   
Adware MyShopcoupon (Mac)

Jak usunąć MyShopcoupon z Mac?

Czym jest MyShopcoupon?

Identyczna z CompariShop, LiveShoppers, ShoppyTool i wieloma innymi, MyShopcoupon jest zwodniczą aplikacją, która fałszywie twierdzi, że pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze podczas zakupów online. Podobno zapewnia kupony na zakupy i informuje użytkowników o specjalnych ofertach/zniżkach dostępnych w różnych e-sklepach. Początkowo MyShopcoupon może wydawać się uzasadniona i przydatna, jednak ta aplikacja zazwyczaj infiltruje systemy bez pozwolenia i stale zapisuje informacje. Ponadto, MyShopcoupon jest sklasyfikowana jako adware - rodzaj oprogramowania, które karmi użytkowników natrętnymi reklamami.

   
Wirus Skype

Instrukcje usuwania wirusa Skype

Czym jest wirus Skype?

Wirus Skype to ogólna nazwa wszystkich złośliwych programów związanych ze Skype. Istnieje wiele różnych typów malware związanych ze Skype. Niektóre infiltrują system, niektóre zdalnie przejmują konto Skype, jednak ich cel i zachowanie są praktycznie identyczne.

   
Przekierowanie hp.mysearch.com

Instrukcje usuwania przekierowania hp.mysearch.com

Czym jest hp.mysearch.com?

hp.mysearch.com to zwodnicza strona internetowa, która podobno ulepsza przeglądanie Internetu przez użytkowników, generując ulepszone wyniki wyszukiwania i zapewniając szybki dostęp do różnych popularnych stron internetowych (takich jak YouTube, Facebook, Amazon, eBay itd.). Na pierwszy rzut oka, strona hp.mysearch.com może wydawać się całkowicie odpowiednia i przydatna. Warto jednak wspomnieć, że programiści promują ją za pośrednictwem różnych porywających przeglądarki rozszerzeń (potencjalnie niechcianych programów [PUP]). Te rozszerzenia zazwyczaj infiltrują system bez pytania o pozwolenie. Ponadto, rozszerzenia te nieustannie zapisują różne poufne informacje i potencjalnie uruchamiają niepotrzebne procesy.

   
Oszustwo ACTION CENTER

Instrukcje usuwania ACTION CENTER

Czym jest ACTION CENTER?

Wyświetlany przez złośliwą stronę internetową "ACTION CENTER" jest fałszywym komunikatem o błędzie podobnym do Your Device Is Under Threat, Cydoor Spyware, Internet Security Alert i wielu innych. Badania pokazują, że użytkownicy często są przekierowywani na tę stronę przez różne potencjalnie niechciane programy (PUP). W większości przypadków PUP infiltrują systemy bez zgody użytkowników. Ponadto generują natrętne reklamy, zbierają wrażliwe dane i zmniejszają ogólną wydajność systemu.

   
Wirus CloudFront

Instrukcje usuwania CloudFront

Czym jest CloudFront?

CloudFront to legalna usługa świadczona przez Amazon, pozwalająca programistom na ulepszenie przeglądania sieci przez użytkowników poprzez optymalizację dystrybucji niektórych treści internetowych (przeczytaj więcej tutaj). Cyberprzestępcy nadużywają tej usługi w celu promowania różnych modeli oszustw internetowych i złośliwych programów (np. fałszywego aktualizatora Adobe Flash Player). Jeśli ciągle napotykasz okna pop-up otwierane za pomocą adresu URL cloudfront.net, twój komputer prawdopodobnie jest zainfekowany typem malware (najprawdopodobniej adware lub porywaczem przeglądarki).

   
Przekierowanie newtab.club

Instrukcje usuwania przekierowania newtab.club

Czym jest newtab.club?

newtab.club to kolejna fałszywa wyszukiwarka internetowa, która, zdaniem twórców, znacząco poprawia przeglądanie sieci przez użytkowników, generując lepsze wyniki i zapewniając szybki dostęp do różnych popularnych witryn. Na pierwszy rzut oka ta strona może wydawać się uzasadniona i użyteczna, jednak przestępcy promują ją, wykorzystując porywacze przeglądarki, które modyfikują opcje przeglądarki bez zezwolenia. Ponadto newtab.club zapisuje informacje o systemie użytkownika dotyczące aktywności przeglądania.

   
Wirus KMSPico

Instrukcje usuwania KMSPico

Czym jest KMSPico?

Opracowane przez cyberprzestępców, KMSPico to narzędzie, które pozwala użytkownikom bezpłatnie aktywować swoje systemy operacyjne Windows. KMS (Key Management System) to zasadniczo technologia, która umożliwia aktywację niektórych usług za pośrednictwem sieci lokalnej. Usługa KMS pozwala na aktywację bez połączenia z serwerami Microsoft. Jest ona zwykle używana przez firmy, które mają wiele komputerów podłączonych do lokalnej sieci/serwera. KMSPico pomija cały proces i po prostu zastępuje istniejący klucz nowym. Generując nowy klucz, narzędzie KMSPico odracza aktywację systemu Windows (zazwyczaj o 180 dni).

   
Wirus Facebook

Instrukcje usuwania wirusa Facebook

Czym jest Facebook Virus?

Wirus Facebook to ogólna nazwa wszystkich wirusów związanych z siecią społecznościową Facebooka. Lista malware związanego z Facebookem jest dość długa. Wirusy te są zazwyczaj dystrybuowane za pośrednictwem komunikatora Facebook - przestępcy przejmują losowe konta użytkowników i dystrybuują wirusy za pośrednictwem prywatnych wiadomości. Należy pamiętać, że zachowanie tych wirusów nie jest identyczne.

   

Strona 1 z 128

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>