Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Ransomware Cerber

Instrukcje usuwania ransomware Cerber

Czym jest Cerber?

Cerber to ransomware typu malware, które infiltruje system, a następnie szyfruje różne pliki (.jpg, .doc, .raw, .avi itp.) (warto wspomnieć, że Cerber dodaje rozszerzenie a.cerber (.beef) do każdego zaszyfrowanego pliku). Po udanym szyfrowaniu, Cerber wymaga od użytkowników zapłacenia okupu w celu odszyfrowania tych plików. Stwierdza się, że użytkownicy muszą zapłacić okup w określonym przedziale czasowym (7 dni). W przeciwnym razie kwota okupu się podwoi.

   
Oszustwo Microsoft Warning Alert

Instrukcje usuwania Microsoft Warning Alert

Czym jest Microsoft Warning Alert?

"Microsoft Warning Alert" to fałszywa wiadomość pop-up o błędzie, wyświetlająca informację, że komputer jest zainfekowany. Ten błąd jest wyświetlany przez złośliwą stronę, którą użytkownicy odwiedzają nieumyślnie - są oni przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP), które przeniknęły do systemu podczas instalowania regularnych aplikacji (metoda "sprzedaży wiązanej"). Oprócz powodowania przekierowań, PUP dostarczają niechciane reklamy i nieustannie zapisują różne informacje o użytkowniku/systemie.

   
Ransomware Amnesia

Instrukcje usuwania ransomware Amnesia

Czym jest Amnesia?

Amnesia to oprogramowanie typu ransomware wykryte przez xXToffeeXx i rozwijane przy użyciu języka programowania Delphi. Po infiltracji wirus ten szyfruje różne dane i dołącza do nazwy plików rozszerzenie ".amnesia" (na przykład "sample.jpg" zostaje zmieniona na "sample.jpg.amnesia"). Inne warianty tego ransomware dodają do zaszyfrowanych plików rozszerzenia .CRYPTBOSS i .01 lub .02. Po udanym szyfrowaniu, Amnesia tworzy plik tekstowy ("HOW TO RECOVER ENCRYPTED FILES.TXT"), umieszczając go w każdym folderze zawierającym zaszyfrowane pliki.

   
Przekierowanie go.mail.ru

Jak wyeliminować przekierowania przeglądarki do go.mail.ru?

Czym jest go.mail.ru?

go.mail.ru to zwodnicza strona internetowa, która twierdzi, że jest legalną wyszukiwarką internetową, generującą lepsze wyniki wyszukiwania. Niektórzy użytkownicy uważają, że strona go.mail.ru jest legalna i przydatna, jednakże stale monitoruje ona aktywność przeglądania stron internetowych. Ponadto deweloperzy promują to oprogramowanie, używając zwodniczych konfiguratorów pobierania/instalacji oprogramowania, przeznaczonych do modyfikowania opcji przeglądarki bez zgody użytkownika.

   
Ransomware Cry9

Instrukcje usuwania ransomware Cry9

Czym jest Cry9?

Cry9 to zaktualizowana wersja wirusa typu ransomware o nazwie CryptON. Przestępcy dystrybuują to malware za pośrednictwem ataków RDP (zdalnych usług pulpitu), które umożliwiają im porwanie komputerów i uruchomienie złośliwego instalatora ransomware. Po infiltracji Cry9 szyfruje różne pliki używając szyfrowania RSA i AES. Podczas szyfrowania dołącza do nazwy każdego z plików jedno z wymienionych poniżej rozszerzeń. Po udanym szyfrowaniu to nieuczciwe oprogramowanie zmienia tapetę pulpitu i tworzy plik HTML ("### DECRYPT MY FILES ###.html"), umieszczając go w każdym folderze zawierającym zaszyfrowane pliki.

   
Reklamy Onclkds.com

Instrukcje usuwania ogłoszeń onclkds.com

Czym jest onclkds.com?

Identyczna z Wizzcaster, onclkds.com to sieć reklamowa wykorzystywana przez różne, zwodnicze aplikacje, które często obiecują udostępnienie wielu użytecznych funkcji. Składając te obietnice, nieuczciwe aplikacje próbują sprawiać wrażenie legalności, jednak często infiltrują systemy bez zgody użytkownika. Ponadto dostarczają uciążliwe reklamy online i zbierają dane osobowe. Reklamy, które używają sieci onclkds.com, są sklasyfikowane jako potencjalnie niechciane programy (PUP) i adware.

   
Pasek narzędzi EasyPDFCombine

Instrukcje usuwania przekierowania EasyPDFCombine

Czym jest EasyPDFCombine?

Pasek narzędzi EasyPDFCombine przypuszczalnie umożliwia użytkownikom łączenie plików PDF, konwertowanie formatów plików, tłumaczenie tekstu i dostęp do słownika. Te funkcje mogą się wydawać uzasadnione i przydatne, jednak program EasyPDFCombine zwykle infiltruje systemy bez zgody użytkownika. Dodatkowo pasek narzędzi modyfikuje ustawienia przeglądarki przeglądarki Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox oraz śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników.

   
Przekierowanie launchpage.org

Jak wyeliminować przekierowania przeglądarki do launchpage.org?

Czym jest launchpage.org?

Programiści prezentują launchpage.org jako ulepszoną wyszukiwarkę internetową, która podobno udoskonala przeglądanie Internetu, generując lepsze wyniki wyszukiwania. Na pierwszy rzut oka launchpage.org ledwo różni się od Yahoo, Bing, Google i innych legalnych wyszukiwarek. W związku z tym wielu użytkowników uważa, że startpage.org jest również uzasadniona i użyteczna. W rzeczywistości ta nieuczciwa strona gromadzi różne informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników. Ponadto programiści promują launchpage.org za pośrednictwem nieuczciwych konfiguratorów pobierania/instalacji, które modyfikują ustawienia przeglądarki internetowej bez zgody użytkownika.

   
Ransomware Jaff Decryptor System

Instrukcje usuwania ransomware Jaff Decryptor System

Czym jest Jaff Decryptor System?

Jaff Decryptor System jest wirusem typu ransomware wykrytym przez badacza bezpieczeństwa, który działa pod nazwą S!ri. Po udanej infiltracji Jaff Decryptor System szyfruje różne pliki przy użyciu szyfrowania asymetrycznego. Robiąc to, malware dołącza do nazwy plików rozszerzenie ".jaff" (".wlu"). Na przykład "sample.jpg" zostaje zmieniona na "sample.jpg.jaff". Gdy pliki są zaszyfrowane, Jaff Decryptor System tworzy trzy pliki ("ReadMe.bmp" [ustawiany również jako tapeta pulpitu], "ReadMe.txt", "ReadMe.html"), umieszczając je w każdym folderze zawierającym zaszyfrowane pliki.

   
Przekierowanie mystarting123.com

Jak wyeliminować przekierowania przeglądarki do mystarting123.com?

Czym jest mystarting123.com?

Deweloperzy prezentują mystarting123.com jako internetową wyszukiwarkę, która znacznie ulepsza przeglądanie Internetu, generując lepsze wyniki wyszukiwania. Na pierwszy rzut oka mystarting123.com może wydawać się uzasadniona i przydatna. Programiści promują tę stronę przy użyciu nieuczciwych konfiguratorów pobierania/instalacji, które porywają przeglądarki internetowe i modyfikują różne opcje bez zgody użytkowników. Ponadto mystarting123.com nieustannie zapisuje różne informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników.

   

Strona 1 z 108

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>