Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Ransomware MegaCortex

Instrukcje usuwania ransomware MegaCortex

Czym jest MegaCortex?

Ransomware to rodzaj oprogramowania, które szyfruje dane/pliki przechowywane na komputerze ofiary i utrzymuje je niedostępne, chyba że zostanie zapłacony okup. MegaCortex jest jednym z tych programów. Został odkryty przez Michaela Gillespie. Zmienia również nazwy wszystkich zaszyfrowanych plików, dodając do nich rozszerzenie ".aes128ctr". Na przykład "1.jpg" zmienia nazwę na "1.jpg.aes128ctr" itd. Dodatkowo tworzy wiadomość z żądaniem ​​okupu, plik "!!!_READ_ME_!!!.txt" i umieszcza go w folderach zawierających zaszyfrowane pliki.

   
RAT Agent Tesla

Poradnik usuwania wirusa Agent Tesla

Czym jest Agent Tesla?

Agent Tesla to narzędzie zdalnego dostępu (RAT), które umożliwia użytkownikom zdalne sterowanie komputerami. Można je kupić na jego oficjalnej stronie, a programiści przedstawiają je jako legalny program. W rzeczywistości cyberprzestępcy wykorzystują Agent Tesla do kradzieży różnych danych osobowych.

   
Oszustwo POP-UP Windows Protected Your PC

Instrukcje usuwania "Windows protected your PC"

Czym jest "Windows protected your PC"?

"Windows protected your PC" to nazwa oszustwa wsparcia technicznego, promowanego za pomocą zwodniczej witryny. Podobnie jak większość witryn tego typu, ma na celu skłonienie ludzi do myślenia, że muszą skontaktować się z oszustami, którzy udają techników oraz twierdzą, że ich komputery są zainfekowane i zablokowane. Nie można ufać takim witrynom, a najlepszym rozwiązaniem jest ich zignorowanie i zamknięcie. Takie strony są często otwierane przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA), które ludzie instalują na swoich przeglądarkach lub komputerach. Innymi słowy, ludzie nie odwiedzają celowo takich witryn, jak ta.

   
Malware IDP.Generic

Poradnik usuwania wirusa IDP.Generic

Czym jest IDP.Generic?

Dla osób korzystających z różnych programów antywirusowych IDP.Generic to nazwa znanego zagrożenia. IDP to skrót od Identity Protection, więc gdy aplikacja bezpieczeństwa wykryje zagrożenie o nazwie IDP.Generic, oznacza to, że zostało wykryte przez ten składnik (Identity Protection), który uogólnił wykryty plik. Całkiem często to wykrywanie jest fałszywe.

   
Wirus MixBuilder (Mac)

Jak usunąć MixBuilder z Mac?

Czym jest MixBuilder?

MixBuilder to potencjalnie niechciana aplikacja (PUA), która jest sklasyfikowana jako adware. Jeśli jest zainstalowana, oznacza to, że na komputerze jest już zainstalowanych więcej aplikacji adware. Mówiąc wprost, aplikacja MixBuilder jest instalowana za pośrednictwem innego adware bez zgody użytkownika. Zainstalowanie aplikacji tego typu oznacza ciągłe wyświetlanie niechcianych reklam. Dodatkowo, często PUA są zaprojektowane do zbierania różnych informacji o swoich użytkownikach.

   
Przekierowanie search.bunnybarny.com (Mac)

Jak usunąć porywacza przeglądarki search.bunnybarny.com z Mac?

Czym jest search.bunnybarny.com?

Search.bunnybarny.com jest jedną z wielu fałszywych wyszukiwarek, które są promowane przez różne aplikacje/instalatory porywające przeglądarki, na przykład niechcianą aplikację File Compressor Pro. Search.bunnybarny.com jest bardzo podobna do innych wyszukiwarek tego typu, takich jak search.pogypog.com, search.yadbazelet.com, searchv.dooryov.com i wielu innych. Porywacze przeglądarki, które je promują, zmieniają ustawienia przeglądarki i zbierają różne informacje na temat aktywności przeglądania sieci przez użytkownika.

   
Reklamy FirePlayer

Instrukcje usuwania FirePlayer

Czym jest FirePlayer?

FirePlayer to zwodnicza aplikacja, która podobno pozwala użytkownikom odtwarzać różne media w formacie HD. Na pierwszy rzut oka FirePlayer może się wydawać uzasadniona i użyteczna, jednak jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP) i adware. Istnieją trzy główne powody tych negatywnych skojarzeń: 1) potajemna instalacja bez zgody; 2) wyświetlanie natrętnych reklam internetowych; 3) śledzenie aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników.

   
Niechciana aplikacja File Compressor Pro (Mac)

Jak usunąć File Compressor Pro z Mac?

Czym jest File Compressor Pro?

Deweloperzy File Compressor Pro promują tę aplikację jako narzędzie online do kompresji plików. Jednak jedną z metod jej dystrybucji jest „sprzedaż wiązana". Programiści używają jej, aby nakłonić ludzi do pobrania i zainstalowania różnych potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA). Poza tym wiadomo, że File Compressor Pro jest używana do promowania fałszywej wyszukiwarki bunnybarny.com.

   
Oszustwo POP-UP Trojan.U83 (Mac)

Jak usunąć "Trojan.U83" z Mac?

Czym jest "Trojan.U83"?

„Trojan.U83" to nazwa złośliwego programu, który rzekomo jest wykrywany przez zwodniczą witrynę. Jest to typowe oszustwo mające na celu promowanie niechcianej aplikacji o nazwie Mac Heal Pro. Korzystając z tej zwodniczej strony internetowej, oszuści próbują oszukać osoby (jej użytkowników), aby myśleli, że ich komputery Mac są zainfekowane wspomnianym Trojan.U83 oraz zachęcają je do pobrania i zainstalowania oprogramowania, które ma je wyeliminować. Zazwyczaj strony tego typu są otwierane przez zainstalowane potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). Te aplikacje zazwyczaj generują reklamy i zbierają różne informacje.

   
Adware 1 Click PDF (Mac)

Jak usunąć 1 Click PDF z Mac?

Czym jest 1 Click PDF?

1 Click PDF (znany również jako 1ClickPDF) to promowana aplikacja, konwerter plików, która jest w stanie przekonwertować prawie każdy format pliku na PDF. Mówiąc wprost, jest promowana jako przydatne i legalne narzędzie. Jest jednak sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (typu adware) (PUA) i adware. Zmienia ustawienia przeglądarki, karmi użytkowników różnymi reklamami i zbiera różne informacje. Nie zalecamy ufać (używać) konwerterowi 1 Click PDF.

   

Strona 1 z 173

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>