Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Przekierowanie hecktasit.club (Mac)

Jak usunąć porywacza przeglądarki hecktasit.club z Mac?

Czym jest hecktasit.club?

Hecktasit.club to adres fałszywej wyszukiwarki i witryny internetowej, która, jeśli jest bezpośrednio otwierana, otwiera nicetab.live. Nicetab.live to strona pobierania porywacza przeglądarki NiceTab StartPage. Zwykle fałszywe wyszukiwarki są promowane przez nieuczciwe narzędzia pobierania i instalacji zaprojektowane do zmiany ustawień przeglądarki. Innymi słowy, użytkownicy zwykle nie używają fałszywych wyszukiwarek celowo. Ponadto większość z nich ma na celu zbieranie informacji związanych z nawykami/działaniami użytkownika w sieci.

   
Ransomware Deal

Instrukcje usuwania ransomware Deal

Czym jest Deal?

Odkryte przez dnwls0719, Deal to złośliwe oprogramowanie należące do rodziny ransomware Phobos. Zostało zaprojektowane do szyfrowania danych i utrzymywania ich w pozycji zablokowanej, dopóki nie zostanie zapłacony za okup za ich odszyfrowanie. Podczas procesu szyfrowania nazwy wszystkich plików są zmieniane przy użyciu unikalnego numeru identyfikacyjnego ofiary, adresu e-mail programisty i rozszerzenia ".deal". Na przykład nazwa "1.jpg" może zostać zmieniona na "1.jpg.id[1E857D00-2423].[[email protected]].deal". Po zakończeniu procesu ten złośliwy program tworzy dwa pliki o nazwie "info.txt" i "info.hta" oraz zapisuje je na pulpicie. Zaktualizowane warianty tego ransomware używają dla zaszyfrowanych plików rozszerzeń "[[email protected]].deal", ".[[email protected]].deal", ".[[email protected]].deal" i ".[[email protected]].deal".

   
Oszustwo POP-UP Activation Warning Alert

Instrukcje usuwania oszustwa pop-up "Activation Warning Alert"

Czym jest "Activation Warning Alert"?

"Activation Warning Alert" to oszustwo prowadzone przez nieuczciwe witryny internetowe. Ostrzega użytkowników przed zagrożeniami obecnymi na ich urządzeniach, prawdopodobnie wykrytymi przez zabezpieczenia systemu Windows. Należy podkreślić, że to oszustwo nie ma rzeczywistego połączenia z Microsoftem. Zachęca użytkowników do zadzwonienia pod fałszywy numer pomocy technicznej, a także do udostępnienia szczegółów konta Windows i systemu operacyjnego. Większość osób niechcący odwiedzająca zwodnicze witryny internetowe, na których działa „Activation Warning Alert" i podobne oszukańcze strony. Są na nie przekierowywani przez natrętne reklamy lub PUA (potencjalnie niechciane aplikacje), już obecne na ich urządzeniach.

   
Ransomware Mailto (NetWalker)

Instrukcje usuwania ransomware Mailto

Czym jest Mailto?

Odkryte przez GrujaRS, Mailto (znane również jako NetWalker) to złośliwe oprogramowanie i zaktualizowana wersja ransomware Kokoklock. Mailto szyfruje pliki, czyniąc je bezużytecznymi. Program szyfruje dane i zmienia nazwy plików poprzez dodanie do nich adresu e-mail programisty i rozszerzenia zawierającego unikalny identyfikator ofiary (np. ".e85fb1"). Na przykład nazwa "1.jpg" może zostać zmieniona na "1.jpg.mailto[[email protected]].e85fb1". Po zakończeniu szyfrowania Mailto pozostawia na pulpicie plik tekstowy w formacie "victim's_ID-Readme.txt" (np. "E85FB1-Readme.txt").

   
Oszustwo POP-UP MAC OS Is Infected With Spyware (Mac)

Jak usunąć MAC OS Is Infected With Spyware z Mac?

Czym jest MAC OS Is Infected With Spyware?

"MAC OS Is Infected With Spyware" to kolejny fałszywy komunikat o błędzie, który jest podobny do Website You Visited Infected Your Mac With A Virus, You Mac May Be Infected By A Virus!, Mac OS Security i wielu innych. Ten komunikat o błędzie jest wyświetlany przez wiele zwodniczych witryn internetowych. Większość odwiedzających odwiedza te witryny nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) lub natrętne reklamy generowane przez inne nieuczciwe witryny. Oprócz powodowania przekierowań potencjalnie niechciane aplikacje zapisują poufne informacje i generują natrętne reklamy.

   
Oszustwo POP-UP "Adobe Flash Player" Is Out Of Date (Mac)

Jak usunąć ""Adobe Flash Player" is out of date" z Mac?

Czym jest ""Adobe Flash Player" is out of date"?

Po odwiedzeniu, ta zwodnicza witryna wyświetla okienko pop-up sugerujące, że wersja zainstalowanego programu Adobe Flash Player jest nieaktualna oraz zachęcające do pobrania i zainstalowania najnowszej. W czasie badań strona pobrała instalator dwóch aplikacji: Media Player i MyCouponsmart. Podobnie jak większość witryn tego typu, ta strona została zaprojektowana w celu nakłonienia użytkowników do zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA). W większości przypadków dystrybuują one takie PUA, jak porywacze przeglądarki, adware. Możliwe jednak, że witryna tego typu może zostać wykorzystana do oszukania odwiedzających do zainstalowania Trojan, ransomware lub innego złośliwego oprogramowania.

   
Ransomware LockBit

Instrukcje usuwania ransomware LockBit

Czym jest LockBit?

Odkryte przez MalwareHunterTeam, LockBit jest ransomware. Malware tego rodzaju służy do szyfrowania danych. Cyberprzestępcy stojący za infekcją żądają zapłaty (okupu) za narzędzia/oprogramowanie do odszyfrowania. Podczas procesu szyfrowania LockBit zmienia nazwy plików, dodając do nich rozszerzenie ".abcd". Po tym procesie w każdym zainfekowanym folderze zostawiany jest plik tekstowy - "Restore-My-Files.txt".

   
Przekierowanie search.mysecurify.com

Instrukcje usuwania przekierowania search.mysecurify.com

Czym jest search.mysecurify.com?

search.mysecurify.com to fałszywa wyszukiwarka, która rzekomo poprawia jakość przeglądania, generując lepsze wyniki. Oceniając po samym wyglądzie, search.mysecurify.com może wydawać się uzasadniona i przydatna, jednak programiści dystrybuują ją za pomocą aplikacji porywającej przeglądarkę o nazwie Securify, która twierdzi, że poprawia bezpieczeństwo przeglądania. W rzeczywistości ten porywacz przeglądarki często infiltruje systemy bez zgody użytkowników. Ponadto search.mysecurify.com i Securify zapisują dane związane z przeglądaniem.

   
Ransomware Un1que

Instrukcje usuwania ransomware Un1que

Czym jest Un1que?

Un1que to nazwa malware należącego do rodziny ransomware IEncrypt. Odkrycie go zostało przypisane GrujaRS. To malware działa na zasadzie szyfrowania danych w zainfekowanych systemach i żądania okupu za narzędzia/oprogramowanie do odszyfrowania. Podczas procesu szyfrowania do każdego pliku dołączane jest rozszenie ".un1que". Przykładowo, plik o nazwie "1.jpg" zostałby zmieniony na "1.jpg.un1que". Ponadto każdy z tych plików otrzymałby własną notatkę z żądaniem okupu ("_readme"), zawierającą identyczne wiadomości. Aby to rozwinąć, zaszyfrowany plik, taki jak "1.jpg.un1que" otrzymałby plik tekstowy zatytułowany "1.jpg.un1que_readme".

   
Ransomware CU

Instrukcje usuwania ransomware CU

Czym jest CU?

CU to nazwa malware należącego do rodziny ransomware Crysis/Dharma. Zainfekowane systemy mają zaszyfrowane dane, a użytkownicy otrzymują żądania zapłaty okupu za ich odszyfrowanie. Gdy ransomware CU szyfruje, wszystkie pliki są zwracane według tego wzoru - oryginalna nazwa pliku, unikalny identyfikator przypisany ofiarom, adres e-mail cyberprzestępców i rozszerzenie ".CU". Na przykład plik taki jak "1.jpg" wyglądałby podobnie do "1.jpg.id-1E857D00.[[email protected]].CU". Po zakończeniu tego procesu na pulpicie tworzony jest plik tekstowy "FILES ENCRYPTED.txt" i wyświetlane jest okno pop-up.

   

Strona 1 z 213

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>