Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Ransomware CASH

Instrukcje usuwania ransomware CASH

Czym jest CASH?

CASH to złośliwe oprogramowanie należące do rodziny malware Crysis/Dharma. Odkryty przez Jakuba Kroustek, ten program jest sklasyfikowany jako ransomware. Działa poprzez szyfrowanie danych i utrzymywanie ich w zablokowanym stanie, aż do zapłacenia okupu. Gdy CHASH szyfruje pliki, zmienia ich nazwy przy użyciu unikalnego numeru identyfikacyjnego ofiary, adresu e-mail programisty i rozszerzenia ".CASH". Na przykład nazwa pliku "1.jpg" zostanie zmieniona na coś podobnego do "1.jpg.id-1E857D00.[[email protected]].CASH" itd. Po zakończeniu szyfrowania CASH tworzy plik tekstowy „FILES ENCRYPTED.txt" na pulpicie użytkownika, którego dotyczy problem. Dodatkowo CASH otwiera okno podręczne.

   
Reklamy fres-news.com

Instrukcje usuwania przekierowania fres-news[.]com

Czym jest fres-news[.]com?

Dzieląca wiele podobieństw z maroolatrack.com, procontent.me, folmetor.com, offer.agency, fres-news[.]com to nieuczciwa strona internetowa. Została zaprojektowana w celu wymuszania prezentowania odwiedzającym podejrzanych treści i przekierowywania ich na inne niewiarygodne/złośliwe witryny. Należy zauważyć, że większość użytkowników niechętnie wchodzi na tę stronę. Zwykle osoby odwiedzające fres-news[.]com są na nią przekierowywane przez natrętne reklamy lub PUA (potencjalnie niechciane aplikacje). Te fałszywe aplikacje nie potrzebują wyraźnej zgody użytkownika na zainfekowanie ich urządzenia. PUA generują przekierowania, generują natrętne kampanie reklamowe, a niektóre mogą śledzić dane.

   
Oszustwo e-mailowe I Know * Is One Of Your Pass

Poradnik usuwania "I Know * Is One Of Your Pass"

Czym jest "I Know * Is One Of Your Pass"?

Oszuści wysyłają e-mail "I Know * Is One Of Your Pass" do tysięcy osób w ramach oszukańczej kampanii. Oszustwo jest wykorzystywane do oszukiwania odbiorców tych fałszywych wiadomości do uwierzenia, że cyberprzestępcy zarejestrowali kompromitujące wideo z nimi oraz je rozpowszechnią, jeśli ich żądania nie zostaną spełnione. Istnieje wiele podobnych oszustw tego typu, którym nie należy ufać. Wszystkie twierdzenia są fałszywe, a najlepszą opcją jest po prostu zignorowanie e-maila.

   
Wirus This Update Requires An Action (Mac)

Jak usunąć adware, które powoduje pop-up "This Update requires an action" z Mac?

Czym jest "This Update requires an action"?

"This Update requires an action" to nagłówek oszukańczego okna pop-up, które zachęca użytkowników do aktualizacji pewnych nieaktualnych programów. Zdecydowanie zalecamy, aby nie ufać temu pop-upowi ani nie robić tego, o co prosi. Badania pokazują, że to okno pop-up pojawia się z powodu adware, które jest już zainstalowane na komputerze (i/lub przeglądarce). Zazwyczaj ludzie nie instalują celowo adware. Dlatego aplikacje tego typu nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Wiadomo, że to pop-up służy do promowania takich PUA, jak Tapufind i ChillTab. Zdecydowanie nie zaleca się ich pobierania ani instalowania.

   
Oszustwo e-mail Hacker Who Has Access To Your Operating System

Poradnik usuwania "Hacker Who Has Access To Your Operating System"

Czym jest "Hacker Who Has Access To Your Operating System"?

"Hacker Who Has Access To Your Operating System" to kolejna kampania spamowa, która należy do kategorii „wyłudzenia seksualnego". Cyberprzestępcy wysyłają setki tysięcy zwodniczych e-mail z informacją, że porwali komputer ofiary i nagrali „upokarzające wideo". W rzeczywistości jest to tylko oszustwo i takie e-maile powinny być ignorowane.

   
Ransomware Money

Instrukcje usuwania ransomware Money

Czym jest Money?

Ransomware Money jest częścią Dharma, odkrytego przez Jakuba Kroustek. Złośliwe oprogramowanie tego typu jest zwykle zaprojektowane tak, aby blokować dostęp do danych poprzez ich szyfrowanie. Aby odzyskać dostęp do swoich plików, ofiary muszą skorzystać z narzędzi deszyfrujących i/lub kluczy, które można kupić od cyberprzestępców, którzy zaprojektowali określone ransomware. Money zmienia nazwy zaszyfrowanych plików poprzez dodanie do nich numeru identyfikacyjnego, adresu e-mail i rozszerzenia "1.jpg" na "1.jpg.id-1E857D00.[[email protected]].money" itd. Instrukcje dotyczące sposobu zapłaty okupu i kontaktu z cyberprzestępcami znajdują się w oknie pop-up i pliku tekstowym o nazwie"FILES ENCRYPTED.txt".

   
Oszustwo e-mail Your Device Was Infected With My Private Malware

Poradnik usuwania "Your device was infected with my private malware"

Czym jest "Your device was infected with my private malware"?

"Your device was infected with my private malware" to nazwa kampanii spamowej, oszustwa, którego używają oszuści, aby oszukać ludzi do zapłacenia im pieniędzy. Grożą udostępnieniem nieistniejącego filmu innym osobom, jeśli nie otrzymają określonej kwoty w ciągu 72 godzin. E-mailom tego typu nigdy nie należy ufać. Osoby, które otrzymały "Your device was infected with my private malware" lub inną tego rodzaju wiadomość e-mail, powinny ją zignorować.

   
Adware ForBrowser (Mac)

Jak usunąć ForBrowser z Mac?

Czym jest ForBrowser?

ForBrowser to jedna z wielu aplikacji typu adware, zaprojektowana do wyświetlania natrętnych reklam. Zazwyczaj użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują aplikacje tego typu, dlatego są one nazywane potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Ponadto adware jest często zaprojektowane w celu zbierania informacji o przeglądaniu sieci przez użytkownika. ForBrowser ma rzekomo usprawnić przeglądanie stron internetowych, aby zapewnić dokładne wyniki wyszukiwania. Zazwyczaj twórcy adware reklamują takie aplikacje jako przydatne, uzasadnione itd. Jednak bardzo często są one bezużyteczne i powodują różne problemy.

   
Adware WindowGroup (Mac)

Jak usunąć WindowGroup z Mac?

Czym jest WindowGroup?

WindowGroup jest reklamowane jako narzędzie, które zapewnia dokładne wyniki wyszukiwania, szybkie wyszukiwanie i inne funkcje, które powinny poprawić jakość przeglądania sieci. Generuje jednak również niechciane i natrętne reklamy. Z tego powodu WindowGroup jest sklasyfikowane jako adware i potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Często aplikacje tego typu mają na celu zbieranie danych związanych z przeglądaniem sieci. Warto wspomnieć, że większość osób nieumyślnie pobiera i instaluje adware (i inne PUA).

   
Wirus ProntoApp (Mac)

Jak usunąć ProntoApp z Mac?

Czym jest ProntoApp?

ProntoApp to nieuczciwa aplikacja adware, która wykonuje różne złośliwe działania na zainfekowanych komputerach. Na pierwszy rzut oka, ProntoApp może nie wydawać się podejrzana ani szkodliwa, jednak zwykle infiltruje komputery bez zgody użytkowników. Ponadto może powodować przekierowania, wyświetlać natrętne reklamy, zmieniać ustawienia przeglądarki, zmniejszać ogólną wydajność systemu i powodować szereg innych problemów.

   

Strona 1 z 197

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>