Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Adware NetInput (Mac)

Jak usunąć adware NetInput z Mac?

Czym jest NetInput?

NetInput to nieuczciwa aplikacja, sklasyfikowana jako adware, a posiadająca również cechy porywacza przeglądarki. Po udanej instalacji prowadzi natrętne kampanie reklamowe i wprowadza zmiany w ustawieniach przeglądarki - w celu promowania nielegalnych wyszukiwarek. Ponadto większość typów adware i porywaczy przeglądarki zbiera informacje związane z przeglądaniem. Ponieważ wielu użytkowników przypadkowo pobiera/instaluje NetInput, jest ona również uważana za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację).

   
Adware IndexerInput (Mac)

Jak usunąć adware IndexerInput z Mac?

Czym jest IndexerInput?

IndexerInput to aplikacja typu adware z właściwościami porywacza przeglądarki. Po udanej infiltracji prowadzi natrętne kampanie reklamowe i zmienia ustawienia przeglądarki - w celu promowania fałszywych wyszukiwarek. W przeglądarkach Safari, IndexerInput promuje 6v5f3l.com, a w Google Chrome - search.validplatform.com. Ponadto większość typów adware i porywaczy przeglądarki śledzi aktywność przeglądania sieci przez użytkowników. Ze względu na podejrzane techniki stosowane do dystrybucji IndexerInput, jest ona również sklasyfikowana jako PUA (potencjalnie niechciana aplikacja). Jedną z takich metod dystrybucji są fałszywe aktualizacje Adobe Flash Player. Warto zauważyć, że nielegalne aktualizacje/instalatory oprogramowania są często wykorzystywane do rozsyłania nie tylko PUA, ale także trojany, ransomware i innego złośliwego oprogramowania.

   
Adware OperativeSync (Mac)

Jak usunąć adware OperativeSync z Mac?

Czym jest OperativeSync?

OperativeSync to aplikacja typu adware z cechami porywacza przeglądarki. Po udanej instalacji prowadzi natrętne kampanie reklamowe i zmienia ustawienia przeglądarki w celu promowania nielegalnych wyszukiwarek. W przeglądarkach Google Chrome OperativeSync promuje search.basicgeneration.com, a w przeglądarkach Safari - d2sri.com. Ponadto większość typów adware i programów przejmujących kontrolę nad przeglądarkami ma możliwości śledzenia danych, które są wykorzystywane do szpiegowania aktywności przeglądania użytkowników. Ze względu na podejrzane techniki stosowane do dystrybucji OperativeSync, jest ona również uważana za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację).

   
Ransomware RXD

Instrukcje usuwania ransomware RXD

Czym jest RXD?

RXD to jeden ze złośliwych programów, które są częścią rodziny ransomware Dharma. Blokuje dostęp do plików, szyfrując je, zmienia nazwę każdego zaszyfrowanego pliku i zapewnia instrukcje, jak skontaktować się z jego twórcami w sprawie odszyfrowania danych. RXD zmienia nazwy plików, dodając do nich ID ofiary, adres e-mail [email protected] i rozszerzenie ".RXD" Na przykład zmienia nazwę pliku "1.jpg" na "1.jpg.id-C279F237.[[email protected]].RXD", "2.jpg" na "2.jpg.id-C279F237.[[email protected]].RXD" itd. Instrukcje, jak skontaktować się z jej twórcami, znajdują się w okienku pop-up oraz w pliku tekstowym "FILES ENCRYPTED.txt".

   
Ransomware Banjo

Instrukcje usuwania ransomware Banjo

Czym jest Banjo?

Banjo to jeden ze złośliwych programów należących do rodziny ransomware o nazwie Phobos. Podobnie jak większość programów tego typu, Banjo jest zaprojektowany do szyfrowania plików, modyfikowania ich nazw plików i dostarczania instrukcji, jak skontaktować się z programistami. Zmienia nazwy plików, dodając do nich identyfikator ofiary, adres e-mail [email protected] i rozszerzenie ".banjo". Na przykład zmienia nazwę pliku "1.jpg" na "1.jpg.id[C279F237-3069].[[email protected]].banjo", "2.jpg" na "2.jpg.id[C279F237-3069].[[email protected]].banjo" itd. Banjo zawiera instrukcje, jak skontaktować się ze swoimi programistami w okienku pop-up i pliku tekstowym "info.txt".

   
Ransomware ELDAOSLA

Instrukcje usuwania ransomware ELDAOSLA

Czym jest ELDAOSLA?

ELDAOSLA jest częścią rodziny ransomware Phobos. Szyfruje pliki, zmienia ich nazwy, tworzy plik tekstowy "info.txt" (notatkę z żądaniem okupu) i wyświetla okienko pop-up (kolejne żądanie okupu). ELDAOSLA zmienia nazwy plików, dodając do nich ID ofiary, nazwę użytkownika ICQ należącą do jego programistów i ".ELDAOSLA" jako rozszerzenie pliku. Na przykład zmienia nazwę pliku "1.jpg" na "1.jpg.id[C279F237-3058].[ICQ_KONSKAPISA].ELDAOSLA", "2.jpg" na "2.jpg.id[C279F237-3058].[ICQ_KONSKAPISA].ELDAOSLA" itd.

   
Adware NetworkHelper (Mac)

Jak usunąć NetworkHelper z Mac?

Czym jest NetworkHelper?

NetworkHelper to nazwa potencjalnie niechcianej aplikacji (PUA), która działa nie tylko jako typu adware, ale także jako porywacz przeglądarki. Obsługuje reklamy i promuje fałszywą wyszukiwarkę (jej adres). Ponadto jest w stanie uzyskać dostęp do poufnych informacji. NetworkHelper nazywa się PUA, ponieważ w większości przypadków użytkownicy nieświadomie pobierają i instalują aplikacje takie jak ta.

   
Oszustwo POP-UP ERROR # 0xuaO-0x156m(3)

Instrukcje usuwania oszustwa "ERROR # 0xuaO-0x156m(3)"

Czym jest oszustwo "ERROR # 0xuaO-0x156m(3)"?

„ERROR # 0xuaO-0x156m(3)" to nazwa oszustwa związanego z pomocą techniczną. W czasie badań, to oszustwo było promowane za pośrednictwem platformy hostującej witryny azurewebsites[.]net - Microsoft Azure. Ogólnie oszustwa internetowe są promowane na różnych zwodniczych witrynach. Istotą oszustw związanych z pomocą techniczną jest twierdzenie, że urządzenia użytkowników są zainfekowane i/lub zagrożone oraz nakłanianie ich do zadzwonienia pod numer fałszywej pomocy - w celu nadużycia zaufania ofiar. Oszustwa te są często zamaskowane jako ważne komunikaty, ostrzeżenia lub alerty od legalnych firm/usługodawców. Oszustwo „ERROR # 0xuaO-0x156m(3)" jest wyjątkiem od tej reguły i jest prezentowane jako ostrzeżenie firmy Microsoft. Należy podkreślić, że nie jest ono w żaden sposób powiązane z Microsoft Corporation. W wielu przypadkach użytkownicy uzyskują dostęp do oszukańczych witryn za pośrednictwem błędnie wpisanych adresów URL, przekierowań spowodowanych natrętnymi reklamami lub PUA (potencjalnie niechcianych aplikacji), które są już zainstalowane na ich urządzeniach. To oprogramowanie nie wymaga wyraźnej zgody na infiltrację systemów. Dlatego też użytkownicy mogą nie zdawać sobie sprawy z jego obecności.

   
Ransomware Acuff

Instrukcje usuwania ransomware Acuff

Czym jest Acuff?

Acuff należy do rodziny ransomware o nazwie Phobos. Zwykle tego typu złośliwe oprogramowanie jest zaprojektowane do szyfrowania danych, zmiany nazwy każdego zaszyfrowanego pliku i generowania notatki (lub notatek) z żądaniem okupu. To konkretne ransomware zmienia nazwy zaszyfrowanych plików, dodając do nich identyfikator ofiary, adres e-mail [email protected] i rozszerzenie ".Acuff". Na przykład zmienia nazwę pliku "1.jpg" na "1.jpg.id[C279F237-2275].[[email protected]].Acuff", "2.jpg" na "2.jpg.id[C279F237-2275].[[email protected]].Acuff" itd. Acuff generuje dwie notatki z żądaniem okupu: "info.hta" i "info.txt".

   
Adware LaunchSystem (Mac)

Jak usunąć LaunchSystem z Mac?

Czym jest LaunchSystem ?

LaunchSystem działa nie tylko jako adware, ale także jako porywacz przeglądarki i narzędzie zbierania danych. Obsługuje reklamy, promuje fałszywą wyszukiwarkę (jej adres) poprzez zmianę ustawień przeglądarki i zbiera poufne informacje. Zwykle użytkownicy nieświadomie pobierają i instalują takie aplikacje, jak LaunchSystem. Z tego powodu są klasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje. Wiadomo, że ta konkretna aplikacja jest rozpowszechniana za pośrednictwem zwodniczego (fałszywego) instalatora, który jest zamaskowany jako instalator Adobe Flash Player.

   

Strona 1 z 270

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware