Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Trojan bankowy Chthonic

Poradnik usuwania wirusa Chthonic

Czym jest Chthonic?

Chthonic to program trojański, który jest instalowany za pośrednictwem wiadomości e-mail wysyłanych z porwanych/skradzionych kont PayPal. Prowadzą one do fałszywego pliku aktualizacji Google Chrome, który jest promowany na porwanej stronie internetowej. Jego użytkownicy są informowani, że ich przeglądarka Chrome jest nieaktualna i należy ją zaktualizować, klikając przycisk „Aktualizuj Chrome", który prowadzi do pobrania szkodliwego pliku, używanego do instalacji trojana bankowego Chthonic.

   
Złodziej Baldr

Poradnik usuwania wirusa Baldr

Czym jest Baldr?

Złodziej Baldr (znany również jako Trojan:MSIL/Darbl.A) to złośliwy program przeznaczony do kradzieży różnych danych. Jest to narzędzie, które cyberprzestępcy mogą kupić na forach hakerskich w celu generowania przychodów poprzez niewłaściwe wykorzystanie zebranych (skradzionych) informacji. Z reguły przedstawiają ten program jako narzędzie, które można wykorzystać do różnych celów. W czasie badań był promowany za pomocą oszukańczych filmów CS:GO. Oznacza to, że był prezentowany jako program, który miał pozwolić użytkownikom na oszukiwanie w tej konkretnej grze. Jest to jeden ze sposobów, w jaki cyberprzestępcy oszukują ludzi do jego pobrania i zainstalowania.

   
Oszustwo e-mail Proof Attached

Poradnik usuwania "Proof attached"

Czym jest "Proof attached"?

"Proof attached" to nazwa kampanii spamowej e-mail, która jest sklasyfikowana jako oszustwo sekstorcyjne. Z reguły oszustwa tego typu są używane do przestraszenia ludzi (odbiorców), do nakłonienia ich do myślenia, że oszuści zarejestrowali ich żenujące wideo (lub zrobili zdjęcia) i rozprowadzą je, jeśli odbiorcy nie wyślą im określonej kwoty pieniędzy. Mówiąc wprost, jest to oszustwo wykorzystywane do wyłudzania pieniędzy od ludzi. Stanowczo zalecamy ignorowanie tego typu wiadomości e-mail.

   
Imminent Monitor RAT

Poradnik usuwania wirusa Imminent Monitor

Czym jest Imminent Monitor?

Imminent Monitor to legalne narzędzie dostępu zdalnego (RAT), które pomaga właścicielom zdalnie kontrolować serwery i komputery z systemem Microsoft Windows. Problem polega jednak na tym, że cyberprzestępcy wykorzystują złamane wersje Imminent Monitor w celu generowania przychodów. Dlatego, nawet jeśli samo narzędzie jest legalne, może być niewłaściwie wykorzystywane na różne sposoby, co oznacza, że obecność Imminent Monitor kontrolowanego przez kogoś innego może powodować wiele problemów.

   
Malware njRat

Poradnik usuwania malware njRat

Czym jest njRat?

njRat to program sklasyfikowany jako trojan zdalnego dostępu (RAT). Jeśli jest zainstalowany, działa w tle bez wiedzy użytkowników i zbiera różne wrażliwe dane. Zostaje zainstalowany bez wiedzy ofiary. Zwykle to cyberprzestępcy używają różnych metod, aby nakłonić ludzi do pobierania i instalowania programów tego typu.

   
Niechciana aplikacja Cleanup My Mac (Mac)

Jak usunąć "Cleanup My Mac" z Mac?

Czym jest "Cleanup My Mac"?

Jak sama nazwa wskazuje, Cleanup My Mac jest promowana jako aplikacja do czyszczenia komputerów Mac, naprawiania różnych problemów i poprawy wydajności systemu MacOS. Deweloperzy prezentują ją jako narzędzie optymalizacji systemu, jednak badania pokazują, że promują ją i rozpowszechniają za pomocą metody „sprzedaży wiązanej", a zatem jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Zazwyczaj użytkownicy instalują PUA przypadkowo lub nieumyślnie.

   
Oszustwo POP-UP Update To The Latest Version Of Flash Player (Mac)

Jak usunąć "Update to the latest version of Flash Player" z Mac?

Czym jest "Update to the latest version of Flash Player"?

Oszuści używają oszustwa "Update to the latest version of Flash Player", aby skłonić ludzi do przekonania, że ich Flash Player jest nieaktualny i pobrania fałszywego instalatora Flash Player, który jest przeznaczony do pobierania różnych niechcianych aplikacji. Oszustwo to jest rozpowszechniane za pośrednictwem zwodniczej witryny, którą ludzie zwykle odwiedzają nieumyślnie. Z reguły użytkownicy są zmuszani do odwiedzania stron tego typu przez zainstalowane potencjalnie niechciane aplikacje (PUA), które pobierają i instalują przypadkowo. Po zainstalowaniu otwierają podejrzane witryny, karmią użytkowników reklamami, a nawet zbierają różne dane.

   
Oszustwo POP-UP Your Mac Is Heavily Damaged! (33.2%) (Mac)

Jak usunąć "Your Mac is heavily damaged! (33.2%)" z Mac?

Czym jest "Your Mac is heavily damaged! (33.2%)"?

"Your Mac is heavily damaged! (33.2%)" to typowe oszustwo (fałszywe powiadomienie o wirusie), który jest rozpowszechniane przez zwodniczą witrynę. Głównym celem tego oszustwa jest skłonienie ludzi do pobrania potencjalnie niechcianej aplikacji (PUA) o nazwie) Mac-Tweak-Pro , wyświetlającej fałszywe powiadomienia o wykrytych wirusach/infekcjach. Zazwyczaj użytkownicy nie odwiedzają celowo tego typu stron - najczęściej są na nie przekierowywani do nich przez inne, już zainstalowane PUA. Oprócz niechcianych przekierowań, aplikacje te często karmią użytkowników natrętnymi reklamami i zbierają różne informacje.

   
Trojan Win32/Skeeyah

Poradnik usuwania wirusa Win32/Skeeyah

Czym jest Win32/Skeeyah?

Win32/Skeeyah (znana również jako Trojan:win32/skeeyah.A) to infekcja trojańska, która potajemnie infiltruje komputery i umożliwia cyberprzestępcom manipulowanie zainfekowanymi systemami. Obecność takiej infekcji może powodować wiele problemów, w tym dodatkowe infekcje komputerowe i problemy z prywatnością. Trojany takie jak Win32/Skeeyah infiltrują komputery bez zgody użytkownika.

   
Oszustwo POP-UP Virus Found Apple Message (Mac)

Jak usunąć Virus Found Apple Message z Mac?

Czym jest Virus Found Apple Message?

"Virus Found Apple Message" to fałszywy komunikat o błędzie podobny do Virus Found, We Have Detected A Trojan Virus, Bankworm Virus i wielu innych. Jest wyświetlany przez różne nieuczciwe witryny, które użytkownicy zwykle odwiedzają nieumyślnie – są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP) lub natrętne reklamy generowane przez inne zwodnicze witryny. Wiele PUP przenikają do systemu bez pozwolenia. Oprócz przekierowań często generują natrętne reklamy i zbierają poufne informacje.

   

Strona 1 z 169

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>