Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Przekierowanie searchmarquis.com (Mac)

Jak usunąć porywacza przeglądarki searchmarquis.com z Mac?

Czym jest searchmarquis.com?

Searchmarquis.com to adres fałszywej wyszukiwarki, która ma generować unikalne wyniki wyszukiwania i poprawiać ogólne przeglądanie Internetu. Może wyglądać jak zwykła wyszukiwarka (taka jak Yahoo, Google itp.), jednak jest reklamowana poprzez nieuczciwe konfiguratory pobierania i/lub instalacji. Zazwyczaj te konfiguratory zmieniają ustawienia przeglądarki. Poza tym większość fałszywych wyszukiwarek służy do zbierania różnych informacji na temat przeglądania Internetu przez użytkownika. Searchmarquis.com jest identyczna z searchitnow.info.

   
Adware ScreenSaver.app (Mac)

Jak usunąć ScreenSaver z Mac?

Czym jest ScreenSaver?

Identyczna z ScreenCapture.app, Spaces.app i kilkoma innymi, ScreenSaver (znana również jako ScreenSaver.app) to potencjalnie niechciana aplikacja (PUA), oprogramowanie zaliczane do kategorii adware. Ta konkretna aplikacja ma na celu promowanie podejrzanej witryny website, searchbaron.com, która jest fałszywą wyszukiwarką. Ta wyszukiwarka przekierowuje użytkowników do bing.com. Robi to za pomocą usługi Amazon AWS. Zazwyczaj ludzie nieumyślnie pobierają i instalują aplikacje, takie jak ScreenSaver. Po zainstalowaniu większość aplikacji adware karmi użytkowników irytującymi, natrętnymi reklamami i zbiera dane o nawykach przeglądania Internetu.

   
Oszustwo POP-UP ERROR # MS-0x8024402C

Instrukcje usuwania "ERROR # MS-0x8024402C"

Czym jest "ERROR # MS-0x8024402C"?

"ERROR # MS-0x8024402C" jest jedną z wielu witryn internetowych z oszukańczą pomocą techniczną, która twierdzi, że wykryła błąd i zachęca odwiedzających do zadzwonienia pod wyświetlany numer. Zdecydowanie zalecamy ignorowanie tego typu witryn. Oszuści używają ich do pozyskiwania pieniędzy od niczego niepodejrzewających osób. Zazwyczaj ludzie nie odwiedzają celowo stron tego rodzaju. Przeglądarki otwierają je, ponieważ one (lub systemy operacyjne) są zainfekowane potencjalnie niechcianą aplikacją (PUA).

   
Adware WindowArea (Mac)

Jak usunąć WindowArea z Mac?

Czym jest WindowArea?

WindowArea to potencjalnie niechciana aplikacja (PUA), aplikacja typu adware, która jest bardzo podobna do MatchKnowledge i Top Results. Ma działać jako narzędzie, które pomaga użytkownikom efektywniej przeszukiwać Internet. Jednak adware to rodzaj oprogramowania, które karmi użytkowników niechcianymi reklamami. Poza tym aplikacje takie jak WindowArea są często używane do zbierania różnych informacji o użytkownikach. Nie zalecamy używania WindowArea i radzimy jak najszybciej je odinstalować.

   
Ransomware RT4BLOCK

Instrukcje usuwania ransomware RT4BLOCK

Czym jest RT4BLOCK?

RT4BLOCK to złośliwe oprogramowanie wysokiego ryzyka, zaliczane do kategorii ransomware. Zazwyczaj programy tego typu blokują dostęp do danych (szyfrują pliki) i blokują je, chyba że okup zostanie zapłacony. RT4BLOCK jest częścią rodziny ransomware RotorCrypt i został odkryty przez Michaela Gillespie. Zmienia nazwy plików zaszyfrowanych plików, dodając do nich nazwy ciąg "!-information-...___ ingibitor366 @cumallover.me ___....RT4BLOCK". Na przykład zmienia nazwę pliku "1.jpg" na "1.jpg!-information-...___ [email protected] ___....RT4BLOCK" itd. Podobnie jak większość ransomware, RT4BLOCK również tworzy notatkę z żądaniem okupu. Jest to plik tekstowy o nazwie "NEWS_INGiBiToR.txt".

   
Przekierowanie hidemysearches.com

Instrukcje usuwania przekierowania hidemysearches.com

Czym jest hidemysearches.com?

Hidemysearches.com to fałszywa wyszukiwarka promowana przez aplikację o nazwie Hide My Searches. Ta aplikacja jest potencjalnie niechcianą aplikacją (PUA), porywaczem przeglądarki, który powinien chronić prywatność użytkownika podczas przeglądania sieci. Promuje fałszywą wyszukiwarkę hidemysearches.com poprzez zmianę ustawień przeglądarki. Z reguły porywacze przeglądarki (i wyszukiwarki, które promują) zbierają również różne informacje o swoich użytkownikach. Większość osób nie pobiera i nie instaluje takich PUA celowo. Hide My Searches jest dołączona w konfiguracjach wielu innych aplikacji tego typu. Innymi słowy, Hide My Searches jest pobierana i instalowana za pomocą konfiguratorów innych porywaczy przeglądarki.

   
Oszustwo POP-UP apple.com-scan-mac.live (Mac)

Jak usunąć apple.com-scan-mac[.]live z Mac?

Czym jest apple.com-scan-mac[.]live?

apple.com-scan-mac[.]live to typowa oszukańcza witryna, którą oszuści używają do promowania niechcianej aplikacji. W tym przypadku promuje ona aplikację Cleanup My Mac. Pamiętaj, że apple.com-scan-mac[.]live zachęca ludzi do pobrania i zainstalowania tej aplikacji, wyświetlając informacje o wykrytych wirusach, jednak jest to po prostu fałszywe powiadomienie o wirusie. Nie należy ufać ani oszukańczym witrynom ani aplikacjom promowanym za ich pośrednictwem. Przekierowania do podejrzanych i zwodniczych stron często występują z powodu potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA) zainstalowanych w przeglądarkach lub komputerach.

   
Reklamy POP-UP pushmobilenews.com

Instrukcje usuwania przekierowania pushmobilenews[.]com

Czym jest pushmobilenews[.]com?

Podobna do renropsitto.info, ticeroftertal.info, pushnews.online i wielu innych, pushmobilenews[.]com to nieuczciwa witryna zaprojektowana w celu powodowania niechcianych przekierowań i wyświetlania podejrzanych treści. Zasadniczo użytkownicy odwiedzają witryny tego typu nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) lub natrętne reklamy klikane na innych podejrzanych stronach. PUA zazwyczaj infiltrują komputery bez pozwolenia, a także powodują przekierowania, zapisują dane osobowe i generują natrętne reklamy.

   
Reklamy POP-UP wysasys.com (Mac)

Jak usunąć wysasys[.]com z Mac?

Czym jest wysasys[.]com?

Wysasys[.]com to adres witryny otwierany przez przeglądarkę po kliknięciu różnych linków wyświetlanych na różnych stronach internetowych. Innymi słowy, są ludzie, którzy zmuszeni są odwiedzić wysasys[.]com, gdy klikną link, który powinien otworzyć zupełnie inny adres URL. Jest bardzo prawdopodobne, że przeglądarka zachowuje się tak, gdy ma zainstalowaną potencjalnie niechcianą aplikację (PUA). Zazwyczaj ludzie nie instalują celowo aplikacji tego typu.

   
Przekierowanie qsearch.pw (Mac)

Jak usunąć porywacza przeglądarki qsearch.pw z Mac?

Czym jest qsearch.pw?

Istnieje wiele fałszywych wyszukiwarek w Internecie, a qsearch.pw jest jedną z nich. Ma ona usprawnić przeglądanie (zapewnić szybsze i dokładne wyniki wyszukiwania itp.). Została zaprojektowana tak, aby wyglądała podobnie do innych legalnych wyszukiwarek stworzonych przez Google, Yahoo, Bing itp. Jednak nie zaleca się ufania qsearch.pw ani żadnej innej podobnej wyszukiwarce. Zazwyczaj programiści promują fałszywe wyszukiwarki za pomocą nieuczciwych konfiguratorów pobierania lub instalacji, które zmieniają ustawienia przeglądarki. Wiadomo, że w celu promowania qsearch.pw używają fałszywego konfiguratora programu Adobe Flash Player. Ponadto większość fałszywych wyszukiwarek zbiera informacje o nawykach przeglądania sieci przez użytkownika.

   

Strona 1 z 185

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware