Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Ransomware REBUS

Instrukcje usuwania ransomware REBUS

Czym jest REBUS?

Po raz pierwszy wykryty przez badacza bezpieczeństwa malware, Michael Gillespie, REBUS jest wirusem typu ransomware, który pochodzi z rodziny malware Scarab. Natychmiast po zaszyfrowaniu REBUS szyfruje większość przechowywanych danych. Ponadto zmienia nazwy plików przy użyciu wzoru "[32_losowe_cyfry_i_znaki].REBUS". Przykładowo, "przykład.jpg" może zostać zmieniona na "89A4m9D328112834GFB6F88A4CAE75E1.REBUS". Zaatakowane pliki stają się bezużyteczne i nie do odróżnienia. Po udanym szyfrowaniu, REBUS generuje plik tekstow ("REBUS RECOVERY INFORMATION.TXT") i umieszcza jego kopię w każdym istniejącym folderze.

   
Przekierowanie POP-UP onclickbright.com

Instrukcje usuwania przekierowania onclickbright.com

Czym jest onclickbright.com?

Podobna do pttsite.com, obeyter.com, performingtraffic.com i wielu innych, onclickbright.com jest nieuczciwą witryną zaprojektowaną do powodowania przekierowań na inne podejrzane (potencjalnie złośliwe) witryny. Badania pokazują, że wiele odwiedzających trafia na onclickbright.com niezamierzenie – są na nią przekierowywani przez natrętne reklamy (wyświetlane przez inne nieuczciwe strony) lub potencjalnie niechciane programy (PUP). Należy pamiętać, że potencjalnie niechciane programy zazwyczaj infiltrują systemy bez zgody, a także powodują przekierowania, generują uciążliwe reklamy i zbierają poufne dane.

   
PUP Mac Ads Cleaner (Mac)

Jak usunąć Mac Ads Cleaner z Mac?

Czym jest Mac Ads Cleaner?

Mac Ads Cleaner to fałszywe narzędzie optymalizujące system, identyczne z Mac Adware Cleaner. Badania pokazują, że jest ono powiązane z inną nieuczciwą aplikacją o nazwie Advanced Mac Cleaner. Na pierwszy rzut oka, program Mac Ads Cleaner może wydawać się zgodny z prawem i przydatny, jednak jest klasyfikowany jako potencjalnie niechciany program (PUP). Należy pamiętać, że ten program zazwyczaj infiltruje systemy bez pozwolenia i nie przynosi rzeczywistej wartości zwykłym użytkownikom.

   
Wirus Emotet

Instrukcje usuwania przekierowania Emotet

Czym jest Emotet?

Emotet to malware wysokiego ryzyka, które jest zaprojektowane do zapisywania danych osobowych i dystrybuowania innych wirusów. Badania pokazują, że Emotet infiltruje systemy bez zgody użytkowników. Po udanej infiltracji, ten złośliwy program modyfikuje ustawienia systemowe i wykorzystuje infiltrowany komputer do dalszego rozprzestrzeniania się.

   
Oszustwo Please Call Apple Support POP-UP (Mac)

Jak usunąć Please Call Apple Support z Mac?

Czym jest Please Call Apple Support?

"Please Call Apple Support" to fałszywy komunikat o błędzie wyświetlany przez różne złośliwe witryny. Wyniki badań pokazują, że ogromna większość użytkowników nieumyślnie odwiedza te witryny - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP) lub natrętne reklamy generowane przez inne niewiarygodne witryny. Pamiętaj, że PUP zazwyczaj infiltrują system bez zgody użytkownika, a poza tym dostarczają uciążliwe reklamy i zbierają różne poufne informacje.

   
Wirus LokiBot

Instrukcje usuwania LokiBot

Czym jest LokiBot?

LokiBot to malware typu trojan, zaprojektowane do infiltracji systemów i zbierania większości przechowywanych plików. Zwróć uwagę, że ten wirus atakuje systemy operacyjne Windows i Android. LokiBot zazwyczaj infiltruje systemy bez zgody użytkowników - jest dystrybuowany za pośrednictwem wiadomości Spam (system operacyjny Windows), różnych prywatnych wiadomości (SMS, Skype itp.) i złośliwych stron internetowych.

   
Przekierowanie opti-page.com (Mac)

Jak usunąć porywacza przeglądarki opti-page.com z Mac?

Czym jest opti-page.com?

optipage.com to fałszywa wyszukiwarka internetowa bezpośrednio powiązana z chumsearch.com. Oferując lepsze wyniki, opti-page.com stara się sprawiać wrażenie bycia uzasadnioną, jednak programiści promują tę stronę za pomocą wspomnianej witryny chumsearch.com. Ponadto, opti-page.com i chumsearch.com zbierają informacje dotyczące aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników.

   
Oszustwo POP-UP Windows Malware Detected

Instrukcje usuwania Windows Malware Detected

Czym jest Windows Malware Detected?

"Windows Malware Detected" to kolejny fałszywy błąd wyświetlany przez zwodnicze strony internetowe. Badania pokazują, że wielu użytkowników nieumyślnie odwiedza te witryny - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP) lub inne złośliwe witryny. PUP zazwyczaj infiltrują systemy bez zezwolenia, generują uciążliwe reklamy i stale zapisują poufne dane.

   
PUP Mac Adware Cleaner (Mac)

Jak usunąć Mac Adware Cleaner z Mac?

Czym jest Mac Adware Cleaner?

Powiązana z Advanced Mac Cleaner, Mac Adware Cleaner jest nieuczciwą aplikacją, która rzekomo zwiększa wydajność systemu poprzez czyszczenie niepotrzebnych plików, usuwanie potencjalnie szkodliwych aplikacji i włączanie innych podobnych funkcji. Oceniając po samym wyglądzie, Mac Adware Cleaner może wydawać się uzasadniona, jednak jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP) - często infiltruje systemy bez zgody i nie przynosi rzeczywistej wartości zwykłym użytkownikom.

   
Oszustwo Google Chrome Support Centre POP-UP

Instrukcje usuwania Google Chrome Support Centre

Czym jest Google Chrome Support Centre?

"Google Chrome Support Centre" to fałszywa wiadomość o błędzie, wyświetlana przez różne zwodnicze strony internetowe. W większości przypadków użytkownicy nieumyślnie odwiedzają te witryny - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP) lub natrętne reklamy generowane przez inne złośliwe witryny. Zwodnicze reklamy zazwyczaj infiltrują systemy bez zezwolenia, a także powodują przekierowania, generują uciążliwe reklamy i zbierają różne wrażliwe dane.

   

Strona 1 z 138

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>