Narzędzia usuwania wirusów i spyware. lnstrukcje deinstalacji

Złodziej Taurus

Poradnik usuwania wirusa Taurus

Czym jest Taurus?

Taurus to nazwa złodzieja stworzonego przez zespół cyberprzestępców zwany zespołem Predator The Thief. Te kradnące informacje malware jest sprzedawane na forach hakerów za 100 $. Jest zdolne do uzyskiwania dostępu (kradzieży) do poufnych informacji z niektórych przeglądarek, portfeli kryptowalutowych, FTP, klientów poczty e-mail, różnych aplikacji i zbierania informacji o komputerze ofiary. Dlatego jest to dość potężne malware, które powinno zostać jak najszybciej usunięte z zainfekowanych komputerów.

   
Oszustwo POP-UP IOS /MAC Defender Alert (Mac)

Jak usunąć oszustwo "IOS /MAC Defender Alert" z Mac?

Czym jest fałszywe powiadomienie "IOS /MAC Defender Alert"?

"IOS /MAC Defender Alert" to oszustwo związane z pomocą techniczną i promowane na zwodniczych witrynach. Obiera ono za cel użytkowników produktów Apple i twierdzi, że ich urządzenia zostały zainfekowane. Aby zapobiec uszkodzeniu urządzenia, użytkownicy powinni zadzwonić do „Pomocy technicznej Apple". Należy podkreślić, że jest to oszustwo i wszystkie informacje zaprezentowane przez „IOS/MAC Defender Alert" są fałszywe. Ponadto ten fałszywy alert nie jest w żaden sposób powiązany z prawdziwym Apple Inc. Niewielu użytkowników celowo odwiedza złośliwe/oszukańcze witryny, a większość z nich zostaje na nie przekierowana przez natrętne reklamy lub PUA (potencjalnie niechciane aplikacje), które już przeniknęły do systemu.

   
Keylogger Matiex

Poradnik usuwania wirusa Matiex

Czym jest Matiex?

Matiex to nazwa rejestratora naciśnięć klawiszy, który może wykonywać zrzuty ekranu, nagrywać dźwięk za pomocą mikrofonu komputerowego oraz dane zapisywane w schowku systemowym. Jego użytkownicy mogą odbierać zarejestrowane dane za pośrednictwem Telegramu, SMTP, FTP i Discord. Badania pokazują, że ten rejestrator naciśnięć klawiszy można kupić za 25$, 60$ lub 99 $. Jego cena zależy od planu subskrypcji. Z reguły cyberprzestępcy próbują oszukać użytkowników, aby zainstalowali takie oprogramowanie na swoich komputerach, aby ukraść poufne informacje, które mogą zostać wykorzystane do generowania przychodów.

   
Ransomware Mnbzr

Instrukcje usuwania ransomware Mnbzr

Czym jest Mnbzr?

Mnbzr należy do rodziny ransomware o nazwie Dharma. Zwykle złośliwe oprogramowanie tego typu służy do szyfrowania plików, zmiany ich nazw i generowania żądań okupu. Mnbzr zmienia nazwy plików, dodając do nich identyfikator ofiary, adres e-mail [email protected] i rozszerzenie ".mnbzr". Przykładowo, zmienia plik o nazwie "1.jpg" na "1.jpg.id-1E857D00.[[email protected]].mnbzr", "2.jpg" na "2.jpg.id-1E857D00.[[email protected]].mnbzr" itd. Instrukcje dotyczące sposobu kontaktowania się z cyberprzestępcami korzystającymi z Mnbzr można znaleźć w wyświetlonym okienku pop-up i notatce z żądaniem okupu "FILES ENCRYPTED.txt".

   
Oszustwo POP-UP Your Mac Is Infected With 5 Viruses!

Jak usunąć aplikacje pobrane poprzez oszukańczą witrynę "Your Mac is infected with 5 viruses!" z Mac?

Czym jest "Your Mac is infected with 5 viruses!"?

Ta zwodnicza witryna została utworzona w celu promowania innego oszustwa (o nazwie "Norton subscription has expired today") i nakłonienia odwiedzających do przekonania, że komputer Mac jest zainfekowany wirusami. Twierdzi, że aby usunąć te wirusy, odwiedzający muszą odnowić subskrypcję oprogramowania antywirusowego, chociaż ta strona została zaprojektowana w celu promowania potencjalnie niechcianej aplikacji (PUA), która nie ma nic wspólnego z Norton AntiVirus lub innym legalnym oprogramowaniem antywirusowym.

   
Ransomware Tcprx

Instrukcje usuwania ransomware Tcprx

Czym jest ransomware Tcprx?

Odkryte przez Marcelo Rivero, Tcprx to złośliwe oprogramowanie należące do rodziny ransomware Dharma. Działa poprzez szyfrowanie danych i żądanie zapłaty za ich odszyfrowanie. Podczas procesu szyfrowania wszystkie pliki, których dotyczy problem, są zmieniane według następującego wzorca: oryginalna nazwa pliku, unikalny identyfikator, adres e-mail cyberprzestępców i rozszerzenie ".tcprx". Na przykład plik "1.jpg" po zaszyfrowaniu byłby podobny do "1.jpg.id-1E857D00.[[email protected]].tcprx". Po zakończeniu tego procesu w okienku pop-up tworzone są notatki z żądaniem okupu oraz pliki tekstowe "FILES ENCRYPTED.txt", które są umieszczane w zainfekowanych folderach.

   
Adware DivisionFormat (Mac)

Jak usunąć adware DivisionFormat z Mac?

Czym jest DivisionFormat?

DivisionFormat to nieuczciwa aplikacja, sklasyfikowana jako adware. Ma również cechy porywacza przeglądarki. Po udanej instalacji prowadzi natrętną kampanię reklamową, zmienia ustawienia przeglądarki w celu promowania fałszywych wyszukiwarek (np. search.dominantmethod.com). Ponadto większość adware i porywaczy przeglądarki zapisuje aktywność przeglądania użytkowników. Ze względu na podejrzane metody wykorzystywane do rozpowszechniania DivisionFormat, jest ona uważana za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację). Jedną z podejrzanych technik dystrybucji tej aplikacji są fałszywe aktualizacje Adobe Flash Player. Użytkownicy powinni pamiętać, że nielegalne aktualizacje/instalatory oprogramowania dystrybuują również malware (np. ransomware, trojany, etc.).

   
Adware OperativeDesktop (Mac)

Jak usunąć adware OperativeDesktop z Mac?

Czym jest OperativeDesktop?

OperativeDesktop to podejrzane oprogramowanie, sklasyfikowane jako adware z cechami porywacza przeglądarki. Po udanej instalacji ta aplikacja prowadzi natrętne kampanie reklamowe, wprowadza zmiany w ustawieniach przeglądarki w celu promowania fałszywych wyszukiwarek. OperativeDesktop promuje Safe Finder poprzez akamaihd.net. Ponadto większość typów adware i porywaczy przeglądarki może śledzić i zbierać dane związane z przeglądaniem. Ponieważ większość użytkowników nieumyślnie pobiera/instaluje OperativeDesktop, jest ono również uważane za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację).

   
Adware ExpertLookupEngine (Mac)

Jak usunąć adware ExpertLookupEngine z Mac?

Czym jest ExpertLookupEngine?

ExpertLookupEngine to fałszywe oprogramowanie sklasyfikowane jako adware. Ta aplikacja ma również cechy porywacza przeglądarki Działa poprzez prowadzenie natrętnych kampanii reklamowych, zmianę ustawień przeglądarki i promowanie fałszywych wyszukiwarek. Jest wysoce prawdopodobne, że ExpertLookupEngine zapisuje aktywność przeglądania, tak jak robi to większość programów typu adware i porywaczy przeglądarki. Ponieważ użytkownicy zwykle nieumyślnie pobierają/instalują ExpertLookupEngine, jest ono uważane za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację). Jedną z podejrzanych technik wykorzystywanych do dystrybucji ExpertLookupEngine są fałszywe aktualizacje Adobe Flash Player. Warto zauważyć, że nielegalne aktualizacje/instalatory oprogramowania są również wykorzystywane do dystrybucji malware (np. trojanów, ransomware etc.).

   
Oszustwo POP-UP Warning: Your MacOS Has Expired (Mac)

Jak usunąć oszustwo "Warning: Your macOS has expired" z Mac?

Czym jest oszustwo "Warning: Your macOS has expired"

"Warning: Your macOS has expired" to oszustwo związane z pomocą techniczną, uruchamiane na zwodniczych witrynach. Twierdzi, że macOS (system operacyjny Mac) użytkowników wygasł i z tego powodu niektóre aplikacje nie będą już działać, a samo urządzenie jest zagrożone infekcją. Ponadto podejrzana aktywność została już prawdopodobnie wykryta. Oszustwa tego typu mają na celu promowanie fałszywych linii pomocy technicznej i od tego momentu oszuści mogą nadużywać zaufania użytkowników na różne sposoby. Należy podkreślić, że wszystkie informacje zawarte w komunikacie „Warning: Your macOS has expired" są fałszywe. Zazwyczaj użytkownicy nieumyślnie uzyskują dostęp do oszukańczych/zwodniczych witryn i są na nie przekierowywani przez natrętne reklamy lub PUA (potencjalnie niechciane aplikacje). Warto zauważyć, że te aplikacje nie wymagają wyraźnej zgody użytkownika na zainstalowanie na urządzeniach.

   

Strona 1 z 247

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>