Najlepsze aplikacje antywirusowe 2023

Oprogramowanie antywirusowe to najważniejsze oprogramowanie na twoim komputerze. Bez niego twój system może zostać łatwo zainfekowany różnymi złośliwymi i niechcianymi aplikacjami. Takie infekcje mogą potencjalnie spowodować znaczne uszkodzenia komputera. Zagrożenie malware komputerowym stale rośnie, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego programu zabezpieczającego do ochrony.

Złośliwe oprogramowanie może usuwać dane użytkowników, kraść dane osobowe, blokować komputer i żądać zapłaty okupu za odblokowanie go oraz wykonywać inne nieuczciwe zadania. Zainfekowane komputery stają się niestabilne, a cyberprzestępcy mogą uzyskać dostęp do twoich danych i wykonywać inne złośliwe zadania.

Które oprogramowanie antywirusowe jest najlepsze?

Wybór najlepszego programu antywirusowego może się okazać skomplikowanym zadaniem. W pcrisk.pl codziennie mamy do czynienia z infekcjami adware, malware i ransomware, dzięki czemu możemy udzielić profesjonalnej porady na temat tego, które oprogramowanie antywirusowe działa dobrze, a które nie wykrywa i nie usuwa różnych problemów bezpieczeństwa.

UWAGA REDAKTORA: Dodając oprogramowanie do naszych list najlepszych programów antywirusowych, sprawdzamy każdy aspekt zalecanego przez nas programu antywirusowego. Jednak największą wartość przywiązujemy do możliwości wykrywania i usuwania zagrożeń. Wykonujemy różne testy i analizujemy rekomendacje niezależnych firm testujących (AV-TESTAV-Comparatives;) etc.

Oto nasza lista najlepszych programów antywirusowych na rok 2023:

Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 585
SłabyŚwietny 

combo cleaner software box pcrisk

Combo Cleaner to antywirus i narzędzie optymalizacji systemu stworzone przez firmę o nazwie RCS LT. Aplikacja ta działa na komputerach Mac i współpracuje ze wszystkimi ostatnimi systemami operacyjnymi Mac, w tym Yosemite, El Capitan i Sierra. Ta aplikacja ma inne podejście w porównaniu do tradycyjnych programów antywirusowych. Oprócz funkcji antywirusowych, Combo Cleaner oferuje czyszczenia dysku, narzędzie znajdywania dużych plików, narzędzie znajdywania zduplikowanych plików, skaner prywatności i deinstalator aplikacji.

 
Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 273
SłabyŚwietny 

Opakowanie Combo Cleaner na Windows - PCRisk

Combo Cleaner to aplikacja antymalware (chroniąca przed złośliwym oprogramowaniem) na komputery z systemem Windows (dodstępna również na komputery Mac). Została opracowana przez firmę RCS LT, działającą w branży cyberbezpieczeństwa od ponad 10 lat. Zebrane doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa w internecie pozwoliło nam stworzyć solidne rozwiązanie antywirusowe, które jest w stanie chronić komputery użytkowników przed dominującymi obecnie cyberzagrożeniami.

   

Pudełko Malwarebytes Premium

W 2019 roku, kiedy Malwarebytes wydało czwartą wersję swojego niezwykle popularnego silnika antywirusowego, został on znacznie zmieniony i ogólnie wszystko zmieniło się na lepsze. W tym roku ukazała się wersja 4.3, a to wydanie uznano za stosowne do zrobienia pełnego przeglądu Malwarebytes Premium, aby zobaczyć, jak wypada on na tle konkurencji. O ile nie korzystasz konkretnie z bezpłatnej wersji konkretnego oprogramowania antywirusowego, cena zawsze stanowi ważny czynnik do rozważenia. Podobnie jak wielu konkurentów Malwarebytes, w tym Kaspersky, Bitdefender i Trend Micro, ochrona jednego urządzenia z systemem Windows lub Mac będzie kosztowała 39,99 $ rocznie.

   

Pudełko Avast One

Avast zawsze miał problem z tym, czy płatny pakiet antywirusowy był wart dodatkowych wydatków w porównaniu z bezpłatną wersją dostępną dla użytkowników domowych. Linia produktów została przemianowana na Avast One, który jest teraz płatnym pakietem, a Avast One Essentials jest wersją bezpłatną. Essentials otrzymało nagrody za wybór redaktora w kategorii bezpłatnej spośród kilku wydań. Czy to oznacza, że Avast One jest bardziej podobny? Czy łatwiej jest polecić wersję bezpłatną niż płatną?

   

Norton AntiVirus Plus box

Jak sama nazwa wskazuje, antywirus Plus Nortona jest obecnie zaufaną ochroną antywirusową Norton z kilkoma przydatnymi dodatkowymi korzyściami. Być może dodatkowe korzyści są nieco mylące, ponieważ za nie płacisz i jak na razie produkt jest jednym z droższych recenzowanych przez to wydanie. Jest nie tylko droższy, ale nie oferuje wielu licencji po obniżonej cenie, jak wielu konkurentów firmy. Ale to nie tylko cena i pakiety wielu licencji składają się na dobry produkt.

   

Pudełko antywirusa F-Secure

Jeśli szukasz bezproblemowego oprogramowania antywirusowego, warto sprawdzić F-Secure Anti-Virus, ale ważne jest, aby wspomnieć, że obsługuje on tylko komputery z systemem Windows. Oprócz obsługiwania tylko komputerów Windows jako podstawy, nie będziesz mieć funkcji VPN, filtrowania adresów URL, ochrony rodzicielskiej ani żadnej z innych funkcji, które stają się coraz bardziej popularne, w tym w płatnych pakietach bezpieczeństwa. Nadal istnieje rynek dla użytkowników, którzy szukają prostego rozwiązania antywirusowego, a F-Secure z pewnością obsługuje ten segment rynku.

   

Pudełko Bitdefender Antivirus Plus

Pod koniec ostatnich lat kilku dostawców oprogramowania antywirusowego zaczęło dodawać słowo „Plus" do nazw swoich produktów, aby wskazać, że danych ich produkt jest lepszy niż ich podstawowy program antywirusowy. Niektórzy dostawcy dodają do niego dodatkowe funkcje, podczas gdy inni starają się zapewnić lepszą obsługę dzięki dyskretniej zapakowanym funkcjom.

Drugie pytanie dotyczy tego, czy dodatkowe funkcje są warte wyższej ceny i czy pakiet podstawowy lepiej obsługuje klientów. To główne pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć w naszej recenzji Bitdefender Antivirus Plus.

   

Pudełko McAfee AntiVirus Plus

W naszych nowoczesnych gospodarstwach domowych mamy teraz wiele urządzeń i częściej więcej niż jedno, które działa na różnych systemach operacyjnych. Producenci oprogramowania antywirusowego zauważyli to i teraz oferują pakiety umożliwiające instalację ich produktu na wielu urządzeniach i platformach systemów operacyjnych. McAfee od dawna jest królem tego podejścia, a ich najnowsza oferta antywirusowa Antivirus Plus niczym się nie różni.

   

ESET NOD32 Antivirus box

Podstawowym celem każdego pakietu antywirusowego jest ochrona urządzenia, zanim malware wykona swoje zaprogramowane zadanie, a następnie obserwacja systemu w celu zapobieżenia dalszym nadużyciom.

Na przestrzeni lat opracowano dwie dominujące teorie, aby osiągnąć ten główny cel, skupiając się wyłącznie na aspekcie zapobiegania malware lub uwzględniając drugorzędne funkcje, które w niektórych przypadkach pomagają w tym zadaniu. ESET NOD32 Antivirus z pewnością należy do tego drugiego obozu, a do jego podstawowego produktu dodano kilka wyjątkowych funkcji.

   

Jak testujemy programy antywirusowe?

Nasi badacze malware codziennie zajmują się różnymi infekcjami malware (w tym adware, ransomware i potencjalnie niechcianymi aplikacjami). Ręcznie testujemy próbki malware, odwiedzamy niezliczone nieuczciwe i witryny phishingowe. Nasze e-mailowe honeypoty przyciągają tysiące złośliwych e-maili. Codziennie testujemy dziesiątki unikalnych infekcji ransomware na naszych maszynach wirtualnych.

To stawia nas w wyjątkowej sytuacji. Mając wszystkie te dane o złośliwym oprogramowaniu w świecie rzeczywistym, możemy dokładnie przetestować aplikacje antywirusowe i określić, które najlepiej je usuwają i zapobiegają im. Prawdopodobnie większość witryn technologicznych może testować szybkość, użyteczność i inne funkcje antywirusowe widoczne gołym okiem. Jednak nasi pracownicy mogą przetestować program antywirusowy pod kątem rzeczywistych zagrożeń cybernetycznych.

Naszym zdaniem niezawodna ochrona przed zagrożeniami ze strony malware jest najważniejsza przy wyborze najlepszego programu antywirusowego. Programy antywirusowe, które najlepiej sprawdzają się w naszych testach, są dodawane do naszej listy najlepszych programów antywirusowych, która jest regularnie aktualizowana. Zwróć uwagę, że Combo Cleaner został opracowany przez tę samą firmę, która prowadzi witrynę pcrisk.pl.

W dzisiejszych czasach program antywirusowy stał się koniecznością. Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie komputera i swojej prywatności, powinieneś zawsze z niego korzystać.

WAŻNE: Upewnij się, że na komputerze jest zainstalowane tylko jedno oprogramowanie antywirusowe. Posiadanie dwóch różnych programów może powodować problemy.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware