Najlepsze aplikacje antywirusowe 2024

Oprogramowanie antywirusowe to najważniejsze oprogramowanie na twoim komputerze. Bez niego twój system może zostać łatwo zainfekowany różnymi złośliwymi i niechcianymi aplikacjami. Takie infekcje mogą potencjalnie spowodować znaczne uszkodzenia komputera. Zagrożenie malware komputerowym stale rośnie, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego programu zabezpieczającego do ochrony.

Złośliwe oprogramowanie może usuwać dane użytkowników, kraść dane osobowe, blokować komputer i żądać zapłaty okupu za odblokowanie go oraz wykonywać inne nieuczciwe zadania. Zainfekowane komputery stają się niestabilne, a cyberprzestępcy mogą uzyskać dostęp do twoich danych i wykonywać inne złośliwe zadania.

Które oprogramowanie antywirusowe jest najlepsze?

Wybór najlepszego programu antywirusowego może się okazać skomplikowanym zadaniem. W pcrisk.pl codziennie mamy do czynienia z infekcjami adware, malware i ransomware, dzięki czemu możemy udzielić profesjonalnej porady na temat tego, które oprogramowanie antywirusowe działa dobrze, a które nie wykrywa i nie usuwa różnych problemów bezpieczeństwa.

UWAGA REDAKTORA: Dodając oprogramowanie do naszych list najlepszych programów antywirusowych, sprawdzamy każdy aspekt zalecanego przez nas programu antywirusowego. Jednak największą wartość przywiązujemy do możliwości wykrywania i usuwania zagrożeń. Wykonujemy różne testy i analizujemy rekomendacje niezależnych firm testujących (AV-TESTAV-Comparatives;) etc.

Oto nasza lista najlepszych programów antywirusowych na rok 2024:

Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 585
SłabyŚwietny 

combo cleaner software box pcrisk

Combo Cleaner to antywirus i narzędzie optymalizacji systemu stworzone przez firmę o nazwie RCS LT. Aplikacja ta działa na komputerach Mac i współpracuje ze wszystkimi ostatnimi systemami operacyjnymi Mac, w tym macOS 14 (Sonoma), macOS 13 (Ventura). Ta aplikacja ma inne podejście w porównaniu do tradycyjnych programów antywirusowych. Oprócz funkcji antywirusowych, Combo Cleaner oferuje czyszczenia dysku, narzędzie znajdywania dużych plików, narzędzie znajdywania zduplikowanych plików, skaner prywatności i deinstalator aplikacji.

 
Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 273
SłabyŚwietny 

Opakowanie Combo Cleaner na Windows - PCRisk

Combo Cleaner to aplikacja antymalware (chroniąca przed złośliwym oprogramowaniem) na komputery z systemem Windows (dodstępna również na komputery Mac). Została opracowana przez firmę RCS LT, działającą w branży cyberbezpieczeństwa od ponad 10 lat. Zebrane doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa w internecie pozwoliło nam stworzyć solidne rozwiązanie antywirusowe, które jest w stanie chronić komputery użytkowników przed dominującymi obecnie cyberzagrożeniami.

   

Pudełko Malwarebytes Premium

Z biegiem lat wykrywanie malware w oparciu o sygnatury okazało się podatne na nadużycia ze strony twórców szkodliwego oprogramowania. Dobre firmy szybko dostosują się do nowych wersji malware, tworząc nowe i lepsze sygnatury do jego wykrywania.

Jednak pomiędzy odkryciem a wykryciem nadal występuje opóźnienie czasowe. Analiza behawioralna ma na celu ograniczenie niepowodzeń wykrywania na podstawie sygnatur poprzez wykrywanie nowoczesnego polimorficznego złośliwego oprogramowania. W ostatnich latach Malwarebytes opracowali analizę behawioralną i kilka innych technologii, aby zapewnić produkt zapewniający doskonałą ochronę. Pytanie brzmi, czy osiągnęli swoje cele?

   

Pudełko Norton AntiVirus Plus

Jak sama nazwa wskazuje, Norton AntiVirus Plus zapewnia podstawy, których można oczekiwać od podstawowego pakietu antywirusowego, a także wiele więcej. Dodatkowe funkcje Plusa obejmują zaporę sieciową, filtr spamu, menedżera haseł, hostowaną kopię zapasową online, skaner podatności na ataki i inne mniej godne uwagi dodatki.

Dodane funkcje są świetne, ale muszą być przydatne. Co ważniejsze, czy ochrona przed złośliwym oprogramowaniem chroni użytkownika końcowego przed zagrożeniami?

   

Pudełko Bitdefender Antivirus Plus

Wielu recenzentom i dziennikarzom kończą się sposoby, aby powiedzieć, jak dobry Bitdefender był niezmiennie przez ostatnie kilka lat.

Niemniej jednak, jeśli ktoś szuka recenzji, która nie podąża za tym trendem, musi szukać gdzie indziej, ponieważ pomimo tego, jak krytyczna staje się ta publikacja, Bitdefender Antivirus Plus jest nadal świetnym produktem, z niewielkimi zastrzeżeniami.

W sumie Bitdefender oferuje trzy płatne modele subskrypcji, które mogą chronić systemy Windows, macOS, Android i iOS. Antivirus Plus to opcja na poziomie podstawowym, ale nie powinno to zniechęcać kupujących do myślenia, że otrzymują produkt na poziomie podstawowym.

   

Pudełko Avast Premium Security

Avast tradycyjnie zapewniał dobrą ochronę przed zagrożeniami złośliwym oprogramowaniem i świetnie wyglądającym interfejsem. Często jednak panowało wrażenie, że użytkownicy muszą płacić za świetny interfejs zamiast wyróżniających się funkcji.

Avast miał również trudności z zrównoważeniem płatnych produktów i bezpłatnego oprogramowania antywirusowego. Bezpłatna wersja była tak dobra, że trudno było uzasadnić dodatkową opłatę za kilka dodatkowych funkcji.

Przeglądając pierwszą płatną warstwę Avast Premium Security, pojawia się pytanie, czy warto płacić za dodatkowe funkcje oferowane w wersji Premium?

   

Jak testujemy programy antywirusowe?

Nasi badacze malware codziennie zajmują się różnymi infekcjami malware (w tym adware, ransomware i potencjalnie niechcianymi aplikacjami). Ręcznie testujemy próbki malware, odwiedzamy niezliczone nieuczciwe i witryny phishingowe. Nasze e-mailowe honeypoty przyciągają tysiące złośliwych e-maili. Codziennie testujemy dziesiątki unikalnych infekcji ransomware na naszych maszynach wirtualnych.

To stawia nas w wyjątkowej sytuacji. Mając wszystkie te dane o złośliwym oprogramowaniu w świecie rzeczywistym, możemy dokładnie przetestować aplikacje antywirusowe i określić, które najlepiej je usuwają i zapobiegają im. Prawdopodobnie większość witryn technologicznych może testować szybkość, użyteczność i inne funkcje antywirusowe widoczne gołym okiem. Jednak nasi pracownicy mogą przetestować program antywirusowy pod kątem rzeczywistych zagrożeń cybernetycznych.

Naszym zdaniem niezawodna ochrona przed zagrożeniami ze strony malware jest najważniejsza przy wyborze najlepszego programu antywirusowego. Programy antywirusowe, które najlepiej sprawdzają się w naszych testach, są dodawane do naszej listy najlepszych programów antywirusowych, która jest regularnie aktualizowana. Zwróć uwagę, że Combo Cleaner został opracowany przez tę samą firmę, która prowadzi witrynę pcrisk.pl.

W dzisiejszych czasach program antywirusowy stał się koniecznością. Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie komputera i swojej prywatności, powinieneś zawsze z niego korzystać.

WAŻNE: Upewnij się, że na komputerze jest zainstalowane tylko jedno oprogramowanie antywirusowe. Posiadanie dwóch różnych programów może powodować problemy.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware