Najlepsze aplikacje antywirusowe 2021

Oprogramowanie antywirusowe to najważniejsze oprogramowanie na twoim komputerze. Bez niego twój system może zostać łatwo zainfekowany różnymi złośliwymi i niechcianymi aplikacjami. Takie infekcje mogą potencjalnie spowodować znaczne uszkodzenia komputera. Zagrożenie malware komputerowym stale rośnie, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego programu zabezpieczającego do ochrony.

Złośliwe oprogramowanie może usuwać dane użytkowników, kraść dane osobowe, blokować komputer i żądać zapłaty okupu za odblokowanie go oraz wykonywać inne nieuczciwe zadania. Zainfekowane komputery stają się niestabilne, a cyberprzestępcy mogą uzyskać dostęp do twoich danych i wykonywać inne złośliwe zadania.

Które oprogramowanie antywirusowe jest najlepsze?

Wybór najlepszego programu antywirusowego może się okazać skomplikowanym zadaniem. W pcrisk.pl codziennie mamy do czynienia z infekcjami adware, malware i ransomware, dzięki czemu możemy udzielić profesjonalnej porady na temat tego, które oprogramowanie antywirusowe działa dobrze, a które nie wykrywa i nie usuwa różnych problemów bezpieczeństwa.

UWAGA REDAKTORA: Dodając oprogramowanie do naszych list najlepszych programów antywirusowych, sprawdzamy każdy aspekt zalecanego przez nas programu antywirusowego. Jednak największą wartość przywiązujemy do możliwości wykrywania i usuwania zagrożeń. Wykonujemy różne testy i analizujemy rekomendacje niezależnych firm testujących (AV-TESTAV-Comparatives;) etc.

Oto nasza lista najlepszych programów antywirusowych na rok 2022:

Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 47
SłabyŚwietny 

combo cleaner software box pcrisk

Combo Cleaner to antywirus i narzędzie optymalizacji systemu stworzone przez firmę o nazwie RCS LT. Aplikacja ta działa na komputerach Mac i współpracuje ze wszystkimi ostatnimi systemami operacyjnymi Mac, w tym Yosemite, El Capitan i Sierra. Ta aplikacja ma inne podejście w porównaniu do tradycyjnych programów antywirusowych. Oprócz funkcji antywirusowych, Combo Cleaner oferuje czyszczenia dysku, narzędzie znajdywania dużych plików, narzędzie znajdywania zduplikowanych plików, skaner prywatności i deinstalator aplikacji.

 
Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 2
SłabyŚwietny 

Opakowanie Combo Cleaner na Windows - PCRisk

Combo Cleaner to aplikacja antymalware (chroniąca przed złośliwym oprogramowaniem) na komputery z systemem Windows (dodstępna również na komputery Mac). Została opracowana przez firmę RCS LT, działającą w branży cyberbezpieczeństwa od ponad 10 lat. Zebrane doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa w internecie pozwoliło nam stworzyć solidne rozwiązanie antywirusowe, które jest w stanie chronić komputery użytkowników przed dominującymi obecnie cyberzagrożeniami.

   
Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 923
SłabyŚwietny 

Malwarebytes 4.0 box

Przez lata Malwarebytes, firma zajmująca się bezpieczeństwem, zdobyła reputację firmy opracowującej niezbędne narzędzia antywirusowe zarówno dla użytkowników domowych, jak i korporacyjnych. Po wydaniu wersji beta wersji 4.0 wielu dziennikarzy i specjalistów InfoSec było zainteresowanych zobaczeniem, co ma do zaoferowania nowa wersja, a także nowy ulepszony silnik malware Katana. Sprawdziliśmy Malwarebytes 4.0 i stwierdziliśmy, że jest to doskonała opcja dla tych, którzy chcą wzmocnić swoją obronę przed cyberbezpieczeństwem.

   
Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 1
SłabyŚwietny 

Pudełko ESET Internet Security 2021 Edition

Wybierając kompleksowy pakiet antywirusowy, liczba opcji, jakie mają teraz użytkownicy, może spowodować niemały paraliż. Jednak zawsze istnieje kilka opcji, które przewyższają wiele innych. Od jakiegoś czasu produkty ESET oparte na ich popularnym programie antywirusowym NOD32 nieustannie uzyskują wysokie wyniki w niezależnych testach laboratoryjnych i są bogate w funkcje. Doprowadziło to słowacką firmę do wielkiego wejścia na rynek amerykański.

   
Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 1
SłabyŚwietny 

Pudełko Bitdefender Internet Security 2021

Przez lata, konsumenckie produkty antywirusowe Bitdefender zyskały reputację jednych z najlepszych na świecie dzięki ich odpowiednim punktom cenowym. Obecnie Bitdefender ma pięć ofert, które obejmują Bitdefender Antivirus Free Edition, Bitdefender Antivirus Plus, Bitdefender Internet Security i Bitdefender Total Security oraz flagowy Bitdefender Premium Security z jego nieograniczonym wykorzystaniem VPN. Głównym tematem tego artykułu będzie Internet Security, ponieważ jest to ich płatna oferta średniego poziomu, która ma kilka funkcji, z których użytkownicy domowi nie tylko mogliby skorzystać, ale których tak naprawdę potrzebują.

   
Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 2
SłabyŚwietny 

Opakowanie AVG Internet Security

AVG pozostaje jednym z najpopularniejszych globalnych dostawców oprogramowania bezpieczeństwa. Obecnie ma ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie. Od czasu przejęcia firmy przez Avast, ogłoszonego w czerwcu 2016 roku i sfinalizowanego we wrześniu tego samego roku, obie firmy odniosły korzyści z przejęcia. Czy pakiet AVG Internet Security nadal plasuje się obok rozwiązań takich jak Bitdefender i Kaspersky?

   
Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 2
SłabyŚwietny 

Opakowanie McAfee Total Protection

W przypadku McAfee, debata czy kupić pakiet Internet Security, czy droższy z większą liczbą funkcji, jest obecnie nieważna. Firma McAfee nie sprzedaje już rozwiązań Internet Security, więc konsumenci, którzy chcą otrzymać coś więcej, niż to, co ma do zaoferowania podstawowy program antywirusowy, musieliby zapłacić za Total Protection. To sprawia, że wybór jest łatwiejszy, ponieważ nie ma specjalnego wyboru. Ten brak wyboru może przynieść niekorzystne wyniki. Jednak gdy spojrzymy na to, ile kosztuje Total Protection i niektóre jej funkcje, być może istnieje uzasadnienie tego szaleństwa.

   

Jak testujemy programy antywirusowe?

Nasi badacze malware codziennie zajmują się różnymi infekcjami malware (w tym adware, ransomware i potencjalnie niechcianymi aplikacjami). Ręcznie testujemy próbki malware, odwiedzamy niezliczone nieuczciwe i witryny phishingowe. Nasze e-mailowe honeypoty przyciągają tysiące złośliwych e-maili. Codziennie testujemy dziesiątki unikalnych infekcji ransomware na naszych maszynach wirtualnych.

To stawia nas w wyjątkowej sytuacji. Mając wszystkie te dane o złośliwym oprogramowaniu w świecie rzeczywistym, możemy dokładnie przetestować aplikacje antywirusowe i określić, które najlepiej je usuwają i zapobiegają im. Prawdopodobnie większość witryn technologicznych może testować szybkość, użyteczność i inne funkcje antywirusowe widoczne gołym okiem. Jednak nasi pracownicy mogą przetestować program antywirusowy pod kątem rzeczywistych zagrożeń cybernetycznych.

Naszym zdaniem niezawodna ochrona przed zagrożeniami ze strony malware jest najważniejsza przy wyborze najlepszego programu antywirusowego. Programy antywirusowe, które najlepiej sprawdzają się w naszych testach, są dodawane do naszej listy najlepszych programów antywirusowych, która jest regularnie aktualizowana. Zwróć uwagę, że Combo Cleaner został opracowany przez tę samą firmę, która prowadzi witrynę pcrisk.pl.

W dzisiejszych czasach program antywirusowy stał się koniecznością. Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie komputera i swojej prywatności, powinieneś zawsze z niego korzystać.

WAŻNE: Upewnij się, że na komputerze jest zainstalowane tylko jedno oprogramowanie antywirusowe. Posiadanie dwóch różnych programów może powodować problemy.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware