Mac

Jak przywrócić komputer Mac do ustawień domyślnych?

Jak przywrócić komputer Mac (macOS lub OS X) do ustawień domyślnych i wymazać dysk?

Nigdy nie chciałbyś upublicznić swoich danych iCloud lub osobistego dysku twardego jako użytkownik komputera Mac. Dlatego jeśli sprzedajesz/oddajesz swój komputer Mac lub urządzenie iOS, musisz wyczyścić wszystkie dane z komputera lub urządzenia mobilnego. Najlepszym sposobem jest przywrócenie ustawień fabrycznych, co może być przydatne w przypadku problemów z komputerem lub urządzeniem mobilnym.

 
Finder nie odpowiada lub ulega awarii? Oto jak to naprawić

8 sposobów na naprawienie Findera, gdy nie odpowiada

Finder to kluczowa część systemu macOS, która może być frustrująca, gdy przestanie odpowiadać i zakłóci przepływ pracy. Istnieje kilka głównych powodów, dla których Finder może przestać odpowiadać. Jednym z powodów jest uszkodzenie konfiguracji Findera, co może spowodować brak odpowiedzi.

 
Safari nie może nawiązać bezpiecznego połączenia — jak to naprawić?

Jak naprawić Safari, gdy nie może nawiązać bezpiecznego połączenia z serwerem?

Po pewnym czasie przeglądania internetu przeglądarka Safari może przestać ładować niektóre witryny. Otrzymujemy wiele raportów od użytkowników komputerów Mac, w których stwierdza się, że podczas korzystania z przeglądarek internetowych Safari i Chrome napotykają komunikat o błędzie „nie można nawiązać bezpiecznego połączenia".

 
Jak znaleźć swój adres IP na komputerze Mac?

Jak znaleźć wewnętrzne i zewnętrzne adresy IP w Mac OS X i macOS?

Adres IP (protokół internetowy) jest przypisywany za każdym razem, gdy urządzenie łączy się z internetem lub siecią lokalną. Jeśli twój komputer jest podłączony zarówno do sieci lokalnej, jak i do internetu, będzie miał wewnętrzny adres IP podpisany przez sieć lokalną oraz zewnętrzny adres IP, który jest adresem twojego połączenia internetowego.

 
Jak naprawić „Wystąpił problem z tą witryną, więc została ponownie załadowana”?

 Jak naprawić problem „Wystąpił problem z tą witryną, więc została ponownie załadowana"?

Większość stron internetowych jest w pełni responsywa i można je przeglądać za pomocą komputerów lub urządzeń mobilnych, takich jak telefony, tablety itp. Nawet jeśli programiści tworzą doskonale responsywne strony internetowe, możesz napotkać problemy spowodowane wydajnością urządzenia lub ustawieniami przeglądarki.

 
Jak usunąć niechciane pop-upy i przekierowania na stronę domową z Mac'a?

Jak usunąć reklamy pop-up i przekierowania przeglądarki z komputera Mac?

Wielu użytkowników zgłasza natrętne okienka pop-up, przekierowania na stronę główną, porywaczy wyszukiwarek internetowych i zmniejszoną wydajność systemu. Jedną z najczęstszych infekcji na komputerach Mac jest adware, w tym searchpulse.net redirectAny Search Manager browser hijacker i MyShopcoupon.

 
Jak rozwiązać problem czarnego ekranu na Mac?

Jak rozwiązać problem z uruchomieniem komputera Mac na czarnym ekranie?

Nawet drobne problemy z komputerem Mac mogą wyglądać na rzeczywistą awarię sprzętu. Błędy te są jednak związane z oprogramowaniem i w wielu przypadkach można je rozwiązać bez konieczności oddawania komputera do serwisu.

 
Naprawa obniżonej wydajności twojego MacBook'a. Jak zresetować twojego Macbooka?

Jak naprawić obniżoną wydajność twojego MacBook wykonując przywrócenie do ustawień fabrycznych?

Czy wydajność twojego komputera MacBook zmniejszyła się, a urządzenie nie może wykonać żądanych zadań lub istnieje podejrzenie, że system jest uszkodzony? Być może dysk twardy twojego laptopa jest wypełniony niepotrzebnymi plikami oraz musisz przechowywać ważne dokumenty i pliki przy użyciu alternatywnej pamięci, takiej jak dyski zewnętrzne lub przechowywanie w chmurze. A może kupiłeś nowy komputer i planujesz sprzedać lub oddać swojego nieużywanego MacBooka? Są to niektóre z najczęstszych okoliczności, w których konieczne może być zresetowanie (przywrócenie ustawień fabrycznych) twojego komputera.

 
O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware