Mac

Jak usunąć niechciane pop-upy i przekierowania na stronę domową z Mac'a?

Jak usunąć reklamy pop-u i przekierowania przeglądarki z komputera Mac?

Podczas tworzenia systemu macOS, Apple uwzględniło wiele funkcji zabezpieczających, które pozwalają użytkownikom czuć się bezpiecznie podczas pracy online. W przeszłości komputery Mac nie były celem żadnych poważnych infekcji malware ani adware. Teraz jednak cyberprzestępcy coraz częściej atakują te systemy złośliwym kodem. Wielu użytkowników zgłasza natrętne reklamy pop-up, przekierowania na stronę domową, porywaczy wyszukiwarki internetowej i zmniejszoną wydajność systemu. Jedną z najczęstszych infekcji na komputerach Mac jest adware, w tym searchpulse.net redirectAny Search Manager browser hijacker i MyShopcoupon. Oprócz adware, użytkownicy komputerów Mac są również celem potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA), znanych również jako potencjalnie niechciane programy (PUP). Niektóre przykłady PUP to Mac Keeper, Advanced Mac Cleaner i Mac Mechanic.

 
Jak rozwiązać problem czarnego ekranu na Mac?

Jak rozwiązać problem komputera Mac uruchomionego z błędem czarnego ekranu?

W dzisiejszych czasach, w których komputery, telefony i tablety stają się szybsze i bardziej wyrafinowane, musisz być entuzjastą IT, aby nadążyć za rozwojem technologii. Nic dziwnego, że wiele osób nie ma wystarczająco dużo czasu, aby stać się jednym z nich, a nawet małe problemy z komputerem Mac mogą wyglądać jak prawdziwa awaria sprzętu. Jednak w wielu przypadkach błędy te są związane z oprogramowaniem i można je rozwiązać bez potrzeby zabierania komputera do serwisu.

 
Naprawa obniżonej wydajności twojego MacBook'a. Jak zresetować twojego Macbooka?

Jak naprawić obniżoną wydajność twojego MacBook wykonując przywrócenie do ustawień fabrycznych?

Czy wydajność twojego komputera MacBook zmniejszyła się, a urządzenie nie może wykonać żądanych zadań lub istnieje podejrzenie, że system jest uszkodzony? Być może dysk twardy twojego laptopa jest wypełniony niepotrzebnymi plikami oraz musisz przechowywać ważne dokumenty i pliki przy użyciu alternatywnej pamięci, takiej jak dyski zewnętrzne lub przechowywanie w chmurze. A może kupiłeś nowy komputer i planujesz sprzedać lub oddać swojego nieużywanego MacBooka? Są to niektóre z najczęstszych okoliczności, w których konieczne może być zresetowanie (przywrócenie ustawień fabrycznych) twojego komputera.

 
O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware