Jak odinstalować Ako z komputera?

Znany również jako: Wirus Ako
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Instrukcje usuwania ransomware Ako

Czym jest Ako?

Istnieją dwa warianty ransomware Ako, jednak jedyna różnica między nimi polega na sposobie, w jaki ofiary powinny skontaktować się z cyberprzestępcami/zapłacić okup. Oba warianty Ako tworzą plik tekstowy (notatkę z żądaniem okupu) o nazwie "ako-readme.txt". W jednej wersji ofiary okupu instruuje się, aby skontaktować się z cyberprzestępcami za pośrednictwem poczty elektronicznej, w innej - aby zapłacić okup za pośrednictwem strony internetowej Tor. Oba warianty Ako tworzą plik "id.key" i upuszczają go w folderach zawierających zaszyfrowane pliki (robią to samo z notatką z żądaniem okupu) i zmieniają nazwy wszystkich zaszyfrowanych plików, dodając losowe rozszerzenie do ich nazw. Na przykład nazwa pliku "1.jpg" zostaje zmieniona na "1.jpg.2mzWmb".

W obu wersjach notatki z żądaniem okupu („ako-readme.txt") ofiary są informowane, że wszystkie ich pliki zostały zaszyfrowane, a jedynym sposobem na ich odszyfrowanie jest zakup unikalnego klucza. Jedna wersja zawiera dwa e-maile ([email protected] i [email protected]), których należy użyć do skontaktowania się z cyberprzestępcami (deweloperami Ako) w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zakupu tego klucza. Inna wersja zawiera link do strony internetowej, który można otworzyć za pomocą przeglądarki Tor. Na tej stronie Tor ofiary muszą wkleić osobisty identyfikator z drugiej wersji pliku tekstowego „ako-readme.txt", a następnie postępować zgodnie z instrukcjami. Jak podano na tej stronie internetowej, ofiary mogą kupić narzędzie do odszyfrowania, przesyłając 0,479 Bitcoina na podany adres portfela BTC. Wspomniano również, że jeśli płatność nie zostanie dokonana w ciągu dwóch dni po szyfrowaniu, wówczas cena odszyfrowania wzrośnie do 0,9576 Bitcoina. To prawda, że ​​programiści Ako są jedynymi, którzy mogą pomóc ofiarom w odszyfrowaniu ich zaszyfrowanych plików. Nie ma innych narzędzi, które mogłyby to zrobić, przynajmniej w tej chwili. Jednak problemem większości cyberprzestępców stojących za tego typu programami jest to, że nie można im ufać. Dość często nie zapewniają narzędzi i/lub kluczy do odszyfrowania nawet po dokonaniu płatności, innymi słowy, osoby, które im płacą, zostają oszukane. W większości przypadków jedynym bezpłatnym sposobem na odzyskanie plików/uniknięcie utraty danych jest przywrócenie ich z kopii zapasowej. Warto wspomnieć, że pliki pozostają zaszyfrowane, nawet jeśli ofiary usuną ransomware z systemów operacyjnych. Jego usunięcie zapobiega tylko dalszemu szyfrowaniu.

Zrzut ekranu wiadomości zachęcającej użytkowników do zapłacenia okupu w celu odszyfrowania ich zainfekowanych danych:

Ako decrypt instructions (ako-readme.txt)

Większość programów ransomware jest zaprojektowana tak, aby blokować dostęp do danych i zapewniać instrukcje (tworzyć notatkę z żądaniem okupu i/lub wyświetlać okno pop-up) dotyczące zakupu narzędzia/klucza, który może odszyfrować zaszyfrowane pliki. Dwie główne i najczęstsze zmienne to wysokość okupu i algorytm kryptograficzny (symetryczny lub asymetryczny) wykorzystywany do szyfrowania przez ransomware. Tak czy inaczej, w większości przypadków nie jest możliwe „złamanie" szyfrowania, a jedynym sposobem na odszyfrowanie plików jest użycie narzędzia, które mają tylko twórcy określonego ransomware. Możliwe jest uniknięcie utraty danych i pieniędzy bez konieczności używania narzędzi tylko wtedy, gdy ransomware nie jest gotowe (zawiera błędy, wady i ma inne luki) lub poprzez przywrócenie plików z kopii zapasowej. W takich przypadkach kopie zapasowe danych stają się niezwykle przydatne i dlatego zdecydowanie zalecamy, aby zawsze tworzyć kopie zapasowe danych i przechowywać je na zdalnym serwerze lub odłączonym urządzeniu pamięci. Kilka przykładów innych programów ransomware to m461c14n, WannaScream i Pashka.

Jak ransomware zainfekowało mój komputer?

Większość cyberprzestępców rozpowszechnia ransomware (lub inne złośliwe oprogramowanie) za pośrednictwem kampanii spamowych, fałszywych aktualizacji oprogramowania, niewiarygodnych źródeł pobierania oprogramowania, nieoficjalnych narzędzi aktywacyjnych i trojanów. Jednym z najpopularniejszych sposobów rozsyłania malware jest wysyłanie wiadomości e-mail zawierających złośliwe załączniki (lub linki do witryn internetowych służące do pobierania złośliwych plików). Dość często te e-maile zawierają załączniki, takie jak dokumenty Microsoft Office, archiwa (takie jak ZIP, RAR), dokumenty PDF, pliki JavaScript i pliki wykonywalne, takie jak .exe. Jeśli zostaną otwarte, załączniki te instalują szkodliwy program. W tym przypadku byłoby to ransomware Ako. Innym sposobem rozsyłania malware są fałszywe aktualizatory oprogramowania. Ludzie, którzy używają ich do aktualizacji oprogramowania, często powodują instalację złośliwego programu. Narzędzia tego typu mogą być również zaprojektowane do wykorzystywania błędów i wad niektórych nieaktualnych programów oraz infekowania systemów w ten sposób. Cyberprzestępcy wykorzystują podejrzane kanały pobierania oprogramowania, aby sami nakłonić ludzi do samodzielnego zainstalowania infekcji komputerowych. Niektóre przykłady niewiarygodnych źródeł to sieci peer-to-peer, takie jak klienci torrent, eMule, różne strony z bezpłatnym hostingiem plików, strony z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania, zewnętrzne programy do pobierania i inne podobne kanały. Przedstawiają zainfekowane pliki jako uzasadnione i mają nadzieję, że ktoś je pobierze i otworzy. Po otwarciu/uruchomieniu, pliki te zwykle instalują jeden lub drugi złośliwy program. Narzędzia do łamania oprogramowania mają bezpłatnie ominąć płatną aktywację oprogramowania. Niemniej jednak zamiast tego często instalują malware typu ransomware i inne. Trojany to programy, które często są zaprojektowane do rozsyłania innego złośliwego oprogramowania. Mówiąc prosto, jeśli komputer zostanie zainfekowany trojanem, jest bardzo prawdopodobne, że spowoduje on dodatkowe szkody.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus Ako
Typ zagrożenia Ransomware, wirus szyfrowania, narzędzie blokowania plików
Rozszerzenie zaszyfrowanego pliku Ako dodaje również rozszerzenie, które zawiera losowy ciąg znaków.
Wiadomość z żądaniem okupu ako-readme.txt
Kwota okupu 0.479/0.9576 Bitcoin
Adres portfela kryptowalutowego 1DUBrMcH9T13oFSa59jxtFDM5eWTP8v2yc
Kontakt z cyberprzestępcami [email protected], [email protected]
Nazwy wykrycia (Pierwszy wariant Variant) Avast (FileRepMalware), BitDefender (Gen:Heur.Ransom.REntS.Gen.1), ESET-NOD32 (Win32/Filecoder.MedusaLocker.D), Kaspersky (Trojan.Win32.DelShad.cbx), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (Drugi wariant) AVG (https://www.virustotal.com/gui/file/389747789dfab2142873617585e342575792d8c1c85f4b51b36539a16c461b5a/detection), Comodo ([email protected]#3c1xdkmhwqx0e), ESET-NOD32 (wariant Generik.HDMXAYR), Kaspersky (Trojan.Win32.DelShad.cbk), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Nie można otworzyć plików przechowywanych na twoim komputerze, poprzednio działające pliki mają teraz inne rozszerzenie (na przykład my.docx.locked). Na twoim pulpicie wyświetlana jest wiadomość z żądaniem okupu. Cyberprzestępcy żądają zapłaty okupu (zwykle w Bitcoinach) za odblokowanie twoich plików.
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki e-mail (makra), witryny torrent, złośliwe reklamy.
Zniszczenie Wszystkie pliki są zaszyfrowane i nie mogą zostać otworzone bez zapłaty okupu. Razem z infekcją ransomware mogą zostać zainstalowane dodatkowe trojany kradnące hasła i infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus Ako, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Jak uchronić się przed infekcjami ransomware?

Jeśli e-mail zostanie otrzymany z nieznanego i podejrzanego adresu, jest nieistotny i zawiera załącznik lub link do witryny, nie należy mu ufać. Jest bardzo prawdopodobne, że taki e-mail został wysłany przez cyberprzestępcę, którzy próbuje zainfekować komputer ransomware lub innym złośliwym oprogramowaniem. Ponadto nie należy pobierać oprogramowania z nieoficjalnych stron, za pośrednictwem sieci peer-to-peer lub innych źródeł, o których wspomnieliśmy w powyższym akapicie. Powinno ono być pobrane wyłącznie z oficjalnych witryn internetowych i poprzez bezpośrednie linki do pobierania. Oprogramowanie musi być aktualizowane i/lub aktywowane za pomocą narzędzi lub wbudowanych funkcji zaprojektowanych przez oficjalnych programistów. Nieoficjalne narzędzia innych firm mogą być zaprojektowane w celu rozsyłania złośliwego oprogramowania. Poza tym aktywacja płatnego oprogramowania za pomocą różnych narzędzi „łamania" go jest nielegalna. Jeszcze jedną ważną rzeczą jest regularne skanowanie systemu operacyjnego w poszukiwaniu zagrożeń za pomocą renomowanego oprogramowania antywirusowego lub antyspyware i zawsze usuwanie wykrytych zagrożeń tak szybko, jak to możliwe. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Ako, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie wyeliminować to ransomware.

Tekst prezentowany w jednym z wariantów pliku tekstowego ransomware Ako ("ako-readme.txt"):

Twoja sieć została zablokowana.

 

Wszystkie twoje pliki, dokumenty, zdjęcia, bazy danych i inne ważne dane są zaszyfrowane i mają rozszerzenie: *******

Kopie zapasowe i kopie w tle również są szyfrowane lub usunięcie. Oprogramowanie innych firm może uszkodzić zaszyfrowane dane, ale nie może ich odzyskać.

 

Od tego momentu korzystanie z plików nie będzie możliwe, dopóki nie zostaną odszyfrowane.

Jedyną metodą odzyskania plików jest zakup unikalnego klucza prywatnego.

 

Tylko my możemy dać ci ten klucz i tylko my możemy odzyskać twoje pliki.

 

Aby uzyskać informacje (odszyfrować pliki), wykonaj następujące kroki:

1) Pobierz i zainstaluj przeglądarkę Tor: hxxps://www.torproject.org/download/

2) Otwórz naszą stronę internetową w TOR: hxxp://kwvhrdibgmmpkhkidrby4mccwqpds5za6uo2th cw5gz75qncv7rbhyad.onion/I8VC6PIEQL8JFKHM

3) Wklej swój identyfikator w formularzu (możesz znaleźć swój identyfikator poniżej)

 

!! UWAGA !!

!! Oprogramowanie innych firm może uszkodzić zaszyfrowane dane, ale nie może ich odzyskać.

!! NIE ZMIENIAJ ZASZYFROWANYCH PLIKÓW

!! NIE ZMIENIAJ SWOJEGO ID

!! NIE USUWAJ SWOJEGO PLIKU ID.KEY


--- POCZĄTEK OSOBISTEGO ID ---
-
--- KONIEC OSOBISTEGO ID ---

Zrzut ekranu początkowej strony strony Tor:

ako ransomare tor website initial-page

Tekst na tej stronie:

Przepraszamy!

Twoja sieć została zablokowana

Nie martw się!

Możesz odzyskać wszystkie swoje pliki!

Zrzut ekranu strony głównej witryny Tor:

ako ransomware tor website second page

Tekst na tej stronie:

Twoje pliki zostały zablokowane!

Co się stało?

Wszystkie twoje dokumenty, zdjęcia, bazy danych i inne ważne pliki są zaszyfrowane

Jak odszyfrować pliki?

Jedynym sposobem na odszyfrowanie plików jest otrzymanie narzędzia 2mzWmb-Deszyfrator

 

Jesteś gotowy?

Gwarantujemy, że możesz odzyskać wszystkie swoje pliki.

Ale nie masz wystarczająco dużo czasu.

Kup 2mzWmb-Deszyfrator

Obecna cena: 0,479 BTC (~ 3800 $)

Masz: 2 dni. 14:57:48

Jeśli płatność nie zostanie zrealizowana w tym czasie, koszt zostanie podwojony: 0,9576 BTC (~ 7600 $)

Kup 2mzWmb-Decryptor

Wsparcie na czacie

1. Utwórz portfel Bitcoin (zalecamy Blockchain.info)

2. Kup niezbędną liczbę Bitcoinów - 0,479 BTC

3. Wyślij 0,479 BTC na adres: 1DUBrMcH9T13oFSa59jxtFDM5eWTP8v2yc

4. Po dokonaniu płatności wklej swój identyfikator transakcji w tym formularzu.

5. Po dokonaniu płatności - załaduj ponownie bieżącą stronę.

TXID otrzymano BTC/USD. Data

Możesz kupić BTC tutaj
coinbase.com
bitpanda.com
cex.io
gemini.com
buybitcoinworldwide.com

Witryna Tor w GIF:

ako ransomware tor website in gif image

Zrzut ekranu innego wariantu pliku tekstowego "ako-readme.txt":

ako ransomware ransom note second variant

Tekst w tej notatce:

Twoja sieć została zablokowana.

Wszystkie twoje pliki, dokumenty, zdjęcia, bazy danych i inne ważne dane są zaszyfrowane i mają rozszerzenie: ******

Kopie zapasowe i kopie w tle również są zaszyfrowane lub usunięte. Oprogramowanie innych firm może uszkodzić zaszyfrowane dane, ale nie może ich odzyskać.

Od tego momentu korzystanie z plików nie będzie możliwe, dopóki nie zostaną odszyfrowane.

Jedyną metodą odzyskania plików jest zakup unikalnego klucza prywatnego.

Tylko my możemy dać ci ten klucz i tylko my możemy odzyskać twoje pliki.

Aby uzyskać informacje (odszyfrować pliki), skontaktuj się z nami pod adresem (e-mail) [email protected] lub [email protected] i wyślij nam swój identyfikator

!!UWAGA !!

!! Każde oprogramowanie innej firmy może uszkodzić zaszyfrowane dane, ale nie może ich odzyskać.

!! NIE ZMIENIAJ SZYFROWANYCH PLIKÓW

!! NIE ZMIENIAJ SWOJEGO KLUCZA

--- TWOJE ID ---
-
--- TWOJE ID ---

Zrzut ekranu plików zaszyfrowanych przez jedną z wersji Ako (losowe rozszerzenie):

Files encrypted by Ako ransomware (random extension)

Zrzut ekranu plików zaszyfrowanych przez inną wersję Ako (losowe rozszerzenie):

ako ransomware encrypted files second variant

Usuwanie ransomware Ako:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus Ako: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus Ako. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Krok 1

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij na "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Krok 2

Zaloguj się na konto zainfekowane wirusem Ako. Uruchom przeglądarkę internetową i pobierz legalny program antyspyware. Zaktualizuj oprogramowanie antyspyware i rozpocznij pełne skanowanie systemu. Usuń wszystkie wykryte wpisy.

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj wykonać przywracanie systemu.

Film pokazujący jak usunąć wirusa ransomware za pomocą "Trybu awaryjnego z wierszem polecenia" i "Przywracania systemu":

1. W trakcie procesu uruchamiania komputera, naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż pojawi się Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia z listy i naciśnij ENTER.

Boot your computer in Safe Mode with Command Prompt

2. Gdy ładuje się tryb wiersza poleceń, wprowadź następujący wiersz: cd restore i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt type cd restore

3. Następnie wpisz tę linię: rstrui.exe i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt rstrui.exe

4. W otwartym oknie kliknij przycisk "Dalej".

restore system files and settings

5. Wybierz jeden z dostępnych punktów przywracania i kliknij "Dalej" (spowoduje to przywrócenie systemu komputera do wcześniejszego stanu i daty przed zainfekowaniem twojego PC ransomware Ako).

select a restore point

6. W otwartym oknie kliknij przycisk "Tak".

run system restore

7. Po przywróceniu komputera do poprzedniej daty, pobierz i przeskanuj swój komputer zalecanym oprogramowaniem usuwania malware, aby wyeliminować wszelkie pozostałe pliki Ako.

Aby przywrócić pojedyncze pliki zaszyfrowane przez to ransomware, spróbuj użyć funkcji poprzednich wersji systemu Windows. Metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, gdy funkcja przywracania systemu została włączona na zainfekowanym systemie operacyjnym. Zauważ, że niektóre warianty Ako są znane z usuwania kopii woluminów plików, więc ta metoda może nie działać na wszystkich komputerach.

Aby przywrócić plik, kliknij go prawym przyciskiem myszy, przejdź do Właściwości, wybierz kartę Poprzednie wersje. Jeśli odpowiedni plik ma punkt przywracania, zaznacz go i kliknij przycisk "Odzyskaj".

Restoring files encrypted by CryptoDefense

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci (lub z wiersza polecenia), uruchom swój komputer przy użyciu dysku ratunkowego. Niektóre warianty ransomware wyłączają tryb awaryjny, przez co ich usunięcie jest skomplikowane. Na tym etapie wymagany jest dostęp do innego komputera.

Aby odzyskać kontrolę nad plikami zaszyfrowanymi przez Ako możesz również spróbować użyć programu o nazwie Shadow Explorer. Więcej informacji na temat korzystania z tego programu jest dostępne tutaj.

shadow explorer screenshot

Aby chronić komputer przed takim szyfrującym pliki ransomware należy użyć renomowanych programów antywirusowych i antyspyware. Jako dodatkowej metody ochrony użytkowników komputerów można użyć programów o nazwie HitmanPro.Alert i EasySync CryptoMonitor, które sztucznie implementują obiekty polityki grupy do rejestru w celu zablokowania programów nieuczciwych programów, takich jak Ako.

Zauważ, że aktualizacja Windows 10 Fall Creators obejmuje funkcję "Kontrolowanego dostępu do folderu", która blokuje próby zaszyfrowania twoich plików przez ransomware. Domyślnie ta funkcja automatycznie chroni pliki przechowywane w Dokumentach, Obrazach, Wideo, Muzyka, Ulubione oraz folderach na pulpicie.

Controll Folder Access

Użytkownicy systemu Windows 10 powinni zainstalować tę aktualizację, aby chronić swoje dane przed atakami ransomware. Tutaj jest więcej informacji o tym, jak uzyskać tę aktualizację i dodać dodatkową warstwę ochrony przed infekcjami ransomware.

HitmanPro.Alert CryptoGuard - wykrywa szyfrowanie plików i neutralizuje takie próby bez konieczności interwencji użytkownika:

hitmanproalert ransomware prevention application

Malwarebytes Anti-Ransomware Beta wykorzystuje zaawansowaną proaktywną technologię monitorującą aktywność ransomware i natychmiast ją zatrzymuje – zanim dostanie się ona do plików użytkowników:

malwarebytes anti-ransomware

  • Najlepszym sposobem uniknięcia infekcji ransomware jest regularne tworzenie kopii zapasowych. Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych online i oprogramowania do odzyskiwania danych Tutaj.

Inne narzędzia znane z usuwania ransomware Ako:

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/16737-ako-ransomware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Ako kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus Ako na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus Ako dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.