FacebookTwitterLinkedIn

Tomas Meskauskas

Tomas Meskauskas

Założyciel, autor i redaktor

 

Założyciel i główny operator PCrisk. Pasjonat bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Urodził się 25. grudnia 1985 roku. Jego pierwszy komputer miał procesor Pentium 1 (75 MHz), 16 MB pamięci RAM i 1 MB karty wideo oraz działał na systemie operacyjnym Windows 3.1. Fakt, że w tym czasie nie było szkół ani szkoleń internetowych, sam musiał się wszystkiego nauczyć. W wieku 21 lat założył firmę RCS LT (ze współzałożycielem Ramunasem Kaminskasem). Początkowo firma działała lokalnie, wdrażając różne rozwiązania bezpieczeństwa i zapewniając utrzymanie technicznej infrastruktury IT.

Wkrótce po tym narodził się portal bezpieczeństwa pcrisk.com. Od tego czasu Tomas pracuje w nim jako redaktor. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w rozwiązywaniu problemów technicznych związanych z komputerami i bezpieczeństwem w Internecie. Tomas uczęszczał na Politechnikę w Kownie, a w 2009 roku ukończył studia informatyczne. Jest współtwórcą aplikacji antymalware Combo Cleaner. Jest zawsze na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa internetowego. Stoi na drodze firmom cyberprzestępczym, codziennie rozpowszechniając informacje o ich wykroczeniach.

Więcej informacji o firmie i autorach stojących za portalem bezpieczeństwa PCrisk możesz znaleźć Tutaj.

Skontaktuj się z Tomasem poprzez e-mail, LinkedIn lub Twitter.

Ostatnie poradniki usuwania malware, napisane przez Tomasa Meskauskasa:

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware