Usuwanie ransomware DeathRansom z systemu operacyjnego

Znany również jako: Wirus DeathRansom
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Instrukcje usuwania ransomware DeathRansom

Czym jest DeathRansom?

Odkryte przez GrujaRS, DeathRansom jest złośliwym oprogramowaniem, sklasyfikowanym jako ransomware. Ogólnie ujmując, systemy zainfekowane malware tego typu - mają zaszyfrowane dane, a następnie cyberprzestępcy za szyfrowaniem żądają zapłaty okupu za narzędzia/oprogramowanie deszyfrujące. Jednak, jak odkrył Michael Gillespie, w czasie swoich badań - DeathRansom tak naprawdę nie zaszyfrowało żadnych plików, a jedynie dołączyło rozszerzenie ".wctc". Dlatego plik o nazwie "1.jpg" będzie wyglądał jak "1.jpg.wctc" itd. Po zakończeniu tego procesu na pulpicie tworzony jest plik tekstowy - "read_me.txt".

Plik tekstowy zawiera notatkę z żądaniem okupu. Zaczyna się od ostrzeżenia zapisanego wielkimi literami, stwierdzającego, że temu plikowi nie można usunąć. Twierdzi, że jeśli wystąpią jakiekolwiek błędy deszyfrowania, bez tego pliku - system zostanie uszkodzony. Wiadomość mówi, że wszystkie dokumenty ofiary, w tym zdjęcia, bazy danych i inne ważne pliki zostały zaszyfrowane. Ogłasza, że ​​jedynym sposobem na odszyfrowanie danych jest zakup narzędzia/oprogramowania do deszyfrowania i unikalnego klucza prywatnego (generowanego indywidualnie dla każdej ofiary) od twórców DeathRansom. Aby sprawdzić, czy odzyskanie plików jest możliwe, użytkownicy mogą wysłać jeden plik do bezpłatnego odszyfrowania. Ofiary są ostrzegane, że plik testowy nie może zawierać żadnych cennych informacji (sądząc po innych podobnych infekcjach, prawdopodobnie sugeruje się, że nie może to być baza danych, kopia zapasowa lub duży arkusz programu Excel). Plik nie może być większy niż 1 Mb, a użytkownikom zaleca się wybieranie zdjęć, plików tekstowych lub arkuszy. Podane są adresy e-mail do skontaktowania się z cyberprzestępcami (i przesłania im pliku testowego). Chociaż rozmiar okupu nie jest podany, dostępne są linki, pod którymi można kupić Bitcoiny - co sugeruje, że płatność będzie musiała zostać dokonana w tej kryptowalucie. Aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu danych, ofiary informuje się, aby nie zmieniały nazw zaszyfrowanych plików ani nie próbowały odszyfrować plików za pomocą oprogramowania innej firmy. W większości przypadków ataków ransomware tylko program, który początkowo zaszyfrował dane - może je odszyfrować. Ręczne deszyfrowanie (bez udziału przestępców odpowiedzialnych za infekcję) może być możliwe, jeśli ransomware jest nadal w fazie rozwoju i/lub ma kluczowe wady/błędy. W obu przypadkach wyraźnie odradza się kontaktowanie się i/lub spełnianie wymagań cyberprzestępców. Często, pomimo płacenia, ofiary nie otrzymują obiecanych narzędzi - co pozostawia ich dane zaszyfrowane i bezwartościowe. Usunięcie ransomware jest konieczne, aby zatrzymać dalsze szyfrowanie. Jednak usunięcie nie przywróci już zaszyfrowanych danych. Chociaż DeathRansom obecnie nie szyfruje danych, bardzo prawdopodobne jest, że programiści opublikują zaktualizowany, w pełni funkcjonalny wariant. W takim przypadku jedynym możliwym rozwiązaniem byłoby przywrócenie zainfekowanych plików z kopii zapasowej. Pod warunkiem, że został wykonany przed infekcją i przechowywany w osobnym miejscu.

Zrzut ekranu wiadomości zachęcającej użytkowników do zapłacenia okupu w celu odszyfrowania ich zainfekowanych danych:

DeathRansom decrypt instructions

Mbed, ANTEFRIGUSNinja, Mespinoza to kilka przykładów innych programów ransomware. Każde malware tego typu służy do szyfrowania plików (lub blefowania) i żądania zapłaty za narzędzia/oprogramowanie deszyfrujące. Te infekcje różnią się między sobą algorytmem szyfrowania wykorzystanym do zaszyfrowania i wysokością okupu. Zazwyczaj ta ostatnia zawiera się w przedziale od trzech do czterech cyfr. Najbardziej poszukiwanymi walutami są kryptowaluty, ponieważ takie transakcje są trudne/niemożliwe do prześledzenia. Aby zapewnić bezpieczeństwo danych - kopie zapasowe należy przechowywać na zdalnych serwerach i/lub odłączonych urządzeniach magazynujących. Ponieważ oba są narażone na uszkodzenie, zaleca się przechowywanie wielu kopii zapasowych w różnych lokalizacjach.

W jaki sposób ransomware zainfekowało mój komputer?

Trojany, kampanie spamowe, niewiarygodne kanały pobierania, fałszywe aktualizacje oprogramowania i nielegalne narzędzia aktywacyjne (do „łamania" oprogramowania) - są zwykle wykorzystywane do rozsyłania ransomware i innego malware. Trojany to złośliwe programy, które mają wiele celów/zdolności, z których jedną jest potajemne pobieranie/instalowanie dodatkowego malware. Wysyłanie zwodniczych e-maili na dużą skalę jest określane terminem „kampanii spamowej". Ta poczta jest zwykle prezentowana jako „oficjalna", „ważna", „pilna", „priorytetowa" itd. Te wiadomości e-mail zawierają zainfekowane pliki (lub prowadzące do nich linki), które mogą być w różnych formatach - dokumentów Microsoft Office i PDF, pliki archiwów i plików wykonywalnych, JavaScript itp. Po ich otwarciu są uruchamiane do zainfekowania systemu (tj. aby pobrać/zainstalować złośliwe oprogramowanie). Sieci wymiany peer-to-peer (BitTorrent, eMule, Gnutella itp.), nieoficjalne i bezpłatne witryny do hostingu plików, narzędzia pobierania stron trzecich i podobne kanały uznaje się za niewiarygodne; dlatego częściej oferują złośliwe materiały do pobrania. Fałszywe aktualizatory wykorzystują słabości obecne w nieaktualnych programach i/lub po prostu instalują malware zamiast obiecanych aktualizacji. Nielegalne narzędzia aktywacyjne (do „łamania" oprogramowania) podobnie infekują systemy, pobierając/instalując złośliwe oprogramowanie, a nie aktywując licencjonowany produkt.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus DeathRansom
Typ zagrożenia Ransomware, wirus szyfrowania, narzędzie blokowania plików
Rozszerzenie zaszyfrowanego pliku .wctc
Wiadomość z żądaniem okupu read_me.txt
Wysokość okupu 0.1 Bitcoin
Adres portfela kryptowalutowego cyberprzestępców 1J9CG9KtJZVx1dHsVcSu8cxMTbLsqeXM5N
Kontakt z cyberprzestępcami [email protected], [email protected], [email protected]
Nazwy wykrycia Avast (FileRepMetagen [Malware]), BitDefender (Gen:Heur.Ransom.REntS.Gen.1), McAfee (Artemis!A35596ED0BFB), Kaspersky (HEUR:Trojan.Win32.Generic), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Nie można otworzyć plików przechowywanych na komputerze ofiary, poprzednio działające pliki mają teraz inne rozszerzenie (na przykład my.docx.locked). Na twoim pulpicie prezentowana jest wiadomość z żądaniem okupu. Cyberprzestępcy żądają zapłaty okupu (zwykle w Bitcoinie) za odblokowanie twoich plików.
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki e-mail (makra), witryny torrent, złośliwe reklamy.
Zniszczenie Wszystkie pliki są zaszyfrowane i nie mogą zostać otworzone bez zapłaty okupu. Razem z infekcją ransomware mogą zostać zainstalowane dodatkowe trojany kradnące hasła i infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus DeathRansom, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Jak uchronić się przed infekcjami ransomware?

Zaleca się, aby nie otwierać podejrzanych i/lub nieistotnych wiadomości e-mail, zwłaszcza otrzymanych od nieznanych nadawców (adresów). Załączników (lub linków) obecnych w podejrzanej poczcie nie wolno nigdy otwierać, ponieważ są źródłem potencjalnej infekcji. Każde oprogramowanie należy pobierać z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł pobierania. Oprogramowanie należy aktywować i aktualizować za pomocą narzędzi/funkcji dostarczanych przez prawdziwych programistów. Ponieważ do pobierania/instalowania złośliwego oprogramowania można używać nielegalnych narzędzi aktywacyjnych (do „łamania" oprogramowania) i aktualizatorów stron trzecich - nie należy ich używać. Użytkownikom zaleca się zainstalowanie i bieżące aktualizowanie sprawdzonego oprogramowania antywirusowego/antyspyware. Ponadto należy go używać do regularnego skanowania systemu i usuwania wykrytych zagrożeń/problemów. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany DeathRansom, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie wyeliminować to ransomware.

Tekst prezentowany w pliku tekstowym ransomware DeathRansom ("read_me.txt"):

--=    DEATHRANSOM  =---

*******POD ŻADNYM POZOREM NIE USUWAJ TEGO PLIKU ZANIM NIE ODZYSKASZ SWOICH DANYCH *******

*****NIEZASTOSOWANIE SIĘ DO TEGO ZAKOŃCZY SIĘ ZNISZCZENIEM TWOJEGO SYSTEMU JEŚLI WYSTĄPIĄ BŁĘDY W ODSZYFROWYWANIU*****

Wszystkie twoje pliki, dokumenty, zdjęcia, bazy danych i inne ważne pliki z informacjami są zaszyfrowane.

Nie jesteś w stanie samodzielnie ich odszyfrować! Jedyną metodę odzyskania plików jest zakup unikalnego klucza prywatnego.

Tylko my możemy dać ci ten klucz i tylko my możemy odzyskać twoje pliki.

Aby mieć pewność, że mamy deszyfrator i działa, możesz wysłać nam e-mail na adres [email protected], a odszyfrujemy jeden twój plik za darmo. Jednak nie powinien być to ważny plik!

Naprawdę chcesz odzyskać swoje pliki?

Napisz na e-mail

[email protected]

[email protected]

TWOJE ID LOCK: -

 

>>>Jak zdobyć Bitcoiny:

Najłatwiejszym sposobem na zakup Bitcoinów jest strona LocalBitcoins. Musisz się zarejestrować, kliknąć „Kup bitcoiny" oraz wybrać sprzedawcę według metody płatności i ceny.

hxxps://localbitcoins.com/buy_bitcoins

Możesz również znaleźć inne miejsca do kupienia Bitcoinów i przewodnik dla początkujących tutaj:

hxxp://www.coindesk.com/information/how-can-i-buy-bitcoins/

 

>>> Bezpłatne odszyfrowanie jako gwarancja!

Przed zapłaceniem wyślij nam do 1 pliku do bezpłatnego odszyfrowania.

Zalecamy wysłanie zdjęć, plików tekstowych, arkuszy itp. (plików nie większych niż 1 MB)

ABY ZAPOBIEGAĆ USZKODZENIU DANYCH:

1. Nie zmieniaj nazw zaszyfrowanych plików.

2. Nie próbuj odszyfrować danych przy użyciu oprogramowania innej firmy. Może to spowodować trwałą utratę danych.

3. Odszyfrowanie twoich plików z pomocą stron trzecich może spowodować wzrost ceny (dodadzą swoją opłatę nasze) lub możesz stać się ofiarą oszustwa.

Zrzut ekranu plików zaszyfrowanych przez DeathRansom (rozszerzenie ".wctc"):

Files encrypted by DeathRansom

Aktualizacja 21. listopada 2019 roku - Cyberprzestępcy wydali niedawno zaktualizowaną wersję ransomware DeathRansom, które obecnie szyfruje dane, ale nie dodaje już żadnych rozszerzeń. Notatka z żądaniem okupu jest również nieco inna.

Zrzut ekranu notatki z żądaniem okupu ("read_me.txt") utworzonej przez zaktualizowane ransomware DeathRansom:

Updated DeathRansom ransomware note

Tekst prezentowany w tym pliku:

?????????????????????????
??????DEATHRansom ???????
?????????????????????????Witaj drogi przyjacielu,

Twoje pliki zostały zaszyfrowane!

Masz tylko 12 godzin na ich odszyfrowanie

W przypadku braku odpowiedzi nasz zespół usunie twoje hasło do odszyfrowania

Odpisz na nasz e-mail: [email protected]

 

W swojej wiadomości musisz podać następujące informacje:

1. TWOJE ID LOCK: -
2. Czas, kiedy zapłaciłeś 0,1 btc na ten portfel Bitcoin:
1J9CG9KtJZVx1dHsVcSu8cxMTbLsqeXM5N

 

Po dokonaniu płatności nasz zespół natychmiast odszyfruje twoje pliki

 

Bezpłatne odszyfrowanie jako gwarancja:

1. Plik musi mieć mniej niż 1 MB

2. Tylko pliki .txt lub .lnk, bez baz danych

3. Tylko 1 plik

 

Jak uzyskać Bitcoiny:

Najłatwiejszym sposobem na zakup Bitcoinów jest strona LocalBitcoins. Musisz się zarejestrować, kliknąć „Kup bitcoiny" oraz wybrać sprzedawcę według metody płatności i ceny.

hxxps://localbitcoins.com/buy_bitcoins

 

Możesz również znaleźć inne miejsca do kupienia Bitcoinów i poradnik dla początkujących:

hxxp://www.coindesk.com/information/how-can-i-buy-bitcoins/

Pliki zaszyfrowane przez zaktualizowane ransomware DeathRansom (bez rozszerzenia):

Files encrypted by the updated DeathRansom ransomware

Usuwanie ransomware DeathRansom:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus DeathRansom: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus DeathRansom. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Krok 1

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij na "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Krok 2

Zaloguj się na konto zainfekowane wirusem DeathRansom. Uruchom przeglądarkę internetową i pobierz legalny program antyspyware. Zaktualizuj oprogramowanie antyspyware i rozpocznij pełne skanowanie systemu. Usuń wszystkie wykryte wpisy.

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj wykonać przywracanie systemu.

Film pokazujący jak usunąć wirusa ransomware za pomocą "Trybu awaryjnego z wierszem polecenia" i "Przywracania systemu":

1. W trakcie procesu uruchamiania komputera, naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż pojawi się Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia z listy i naciśnij ENTER.

Boot your computer in Safe Mode with Command Prompt

2. Gdy ładuje się tryb wiersza poleceń, wprowadź następujący wiersz: cd restore i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt type cd restore

3. Następnie wpisz tę linię: rstrui.exe i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt rstrui.exe

4. W otwartym oknie kliknij przycisk "Dalej".

restore system files and settings

5. Wybierz jeden z dostępnych punktów przywracania i kliknij "Dalej" (spowoduje to przywrócenie systemu komputera do wcześniejszego stanu i daty przed zainfekowaniem twojego PC ransomware DeathRansom).

select a restore point

6. W otwartym oknie kliknij przycisk "Tak".

run system restore

7. Po przywróceniu komputera do poprzedniej daty, pobierz i przeskanuj swój komputer zalecanym oprogramowaniem usuwania malware, aby wyeliminować wszelkie pozostałe pliki DeathRansom.

Aby przywrócić pojedyncze pliki zaszyfrowane przez to ransomware, spróbuj użyć funkcji poprzednich wersji systemu Windows. Metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, gdy funkcja przywracania systemu została włączona na zainfekowanym systemie operacyjnym. Zauważ, że niektóre warianty DeathRansom x są znane z usuwania kopii woluminów plików, więc ta metoda może nie działać na wszystkich komputerach.

Aby przywrócić plik, kliknij go prawym przyciskiem myszy, przejdź do Właściwości, wybierz kartę Poprzednie wersje. Jeśli odpowiedni plik ma punkt przywracania, zaznacz go i kliknij przycisk "Odzyskaj".

Restoring files encrypted by CryptoDefense

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci (lub z wiersza polecenia), uruchom swój komputer przy użyciu dysku ratunkowego. Niektóre warianty ransomware wyłączają tryb awaryjny, przez co ich usunięcie jest skomplikowane. Na tym etapie wymagany jest dostęp do innego komputera.

Aby odzyskać kontrolę nad plikami zaszyfrowanymi przez DeathRansom możesz również spróbować użyć programu o nazwie Shadow Explorer. Więcej informacji na temat korzystania z tego programu jest dostępne tutaj.

shadow explorer screenshot

Aby chronić komputer przed takim szyfrującym pliki ransomware należy użyć renomowanych programów antywirusowych i antyspyware. Jako dodatkowej metody ochrony użytkowników komputerów można użyć programów o nazwie HitmanPro.Alert i EasySync CryptoMonitor, które sztucznie implementują obiekty polityki grupy do rejestru w celu zablokowania programów nieuczciwych programów, takich jak DeathRansom.

Zauważ, że aktualizacja Windows 10 Fall Creators obejmuje funkcję "Kontrolowanego dostępu do folderu", która blokuje próby zaszyfrowania twoich plików przez ransomware. Domyślnie ta funkcja automatycznie chroni pliki przechowywane w Dokumentach, Obrazach, Wideo, Muzyka, Ulubione oraz folderach na pulpicie.

Controll Folder Access

Użytkownicy systemu Windows 10 powinni zainstalować tę aktualizację, aby chronić swoje dane przed atakami ransomware. Tutaj jest więcej informacji o tym, jak uzyskać tę aktualizację i dodać dodatkową warstwę ochrony przed infekcjami ransomware.

HitmanPro.Alert CryptoGuard - wykrywa szyfrowanie plików i neutralizuje takie próby bez konieczności interwencji użytkownika:

hitmanproalert ransomware prevention application

Malwarebytes Anti-Ransomware Beta wykorzystuje zaawansowaną proaktywną technologię monitorującą aktywność ransomware i natychmiast ją zatrzymuje – zanim dostanie się ona do plików użytkowników:

malwarebytes anti-ransomware

  • Najlepszym sposobem uniknięcia infekcji ransomware jest regularne tworzenie kopii zapasowych. Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych online i oprogramowania do odzyskiwania danych Tutaj.

Inne narzędzia znane z usuwania ransomware DeathRansom:

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/16371-deathransom-ransomware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus DeathRansom kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus DeathRansom na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus DeathRansom dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.