Jak odinstalować ransomware ANTEFRIGUS z systemu operacyjnego?

Znany również jako: Wirus ANTEFRIGUS
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Instrukcje usuwania ransomware ANTEFRIGUS

Czym jest ANTEFRIGUS?

ANTEFRIGUS to nazwa ransomware. Z reguły malware tego typu służy do szyfrowania plików za pomocą silnego algorytmu szyfrowania, który można złamać tylko za pomocą odpowiedniego oprogramowania i/lub klucza deszyfrującego. Jednak wiadomo, że to konkretne ransomware nie szyfruje plików przechowywanych na dysku C (C:). Jednak szyfruje dane przechowywane na innych dyskach, takich jak D, E, F, F, H i I. Dodaje również losowe rozszerzenie do każdego zaszyfrowanego pliku. Na przykład zmienia "1.jpg" na "1.jpg.mewqsm" itd. Ponadto ANTEFRIGUS tworzy notatkę z żądaniem okupu, plik tekstowy o nazwie "mewqsm-readme.txt" (otrzymuje nazwę po dołączonym losowym rozszerzeniu).

Jak stwierdzono w notatce z żądaniem okupu, ANTEFRIGUS szyfruje wszystkie pliki. Zaszyfrowane pliki można odszyfrować, postępując zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie Tor. Warto wspomnieć, że w czasie badań podany adres nie był dostępny. Cyberprzestępcy, którzy zaprojektowali ANTEFRIGUS, zachęcają swoje ofiary, które mają problemy z dostępem do tej witryny lub inne trudności, do napisania e-maila na adres [email protected] W innym przypadku ofiary powinny otworzyć tę stronę i wprowadzić klucz (ten podany w notatce z żądaniem okupu) oraz dołączone rozszerzenie. Ponadto ci cyberprzestępcy ostrzegają ofiary, aby nie próbowały przywracać plików za pomocą oprogramowania stron trzecich ani ich modyfikować. Według nich takie działania mogą trwale uszkodzić dane. Jak wspomnieliśmy na początku, to ransomware nie szyfruje wszystkich plików, tylko te przechowywane na dyskach innych niż C:. Ponadto nie szyfruje plików z pewnymi rozszerzeniami (ich lista znajduje się poniżej). Możliwe jest jednak, że w niektórych przypadkach to ransomware nie szyfruje żadnych plików. Niektóre analizowane próbki były zepsute i niczego nie zaszyfrowały. Tak czy inaczej, odradzamy kontaktowanie się z twórcami ransomware i płacenie im. W wielu przypadkach ofiary, które im zaufały, zostały oszukane. Mówiąc wprost, zapłaciły okup, ale nie otrzymały narzędzia i/lub klucza deszyfrującego. Innym problemem jest to, że w większości przypadków cyberprzestępcy, którzy opracowali takie malware (ransomware), są jedynymi, którzy mogą zapewnić narzędzia do odszyfrowywania zaszyfrowanych plików. Jeśli są jakieś pliki zaszyfrowane przez ANTEFRIGUS, zalecamy przywrócenie ich z utworzonej kopii zapasowej. Ponadto to ransomware powinno zostać usunięte z systemu tak szybko, jak to możliwe. Jednak usunięcie go tylko uniemożliwi dalsze szyfrowanie, a zaszyfrowane pliki pozostaną niedostępne.

Zrzut ekranu wiadomości zachęcającej użytkowników do zapłacenia okupu w celu odszyfrowania ich zainfekowanych danych:

ANTEFRIGUS decrypt instructions

W większości przypadków programy typu ransomware są zaprojektowane do blokowania (szyfrowania) plików, aby ofiary były zmuszone zapłacić okup/kupić narzędzie deszyfrujące. Kilka przykładów innego malware tego typu to: Ninja, DoppelPaymer i Peet. W większości przypadków głównymi różnicami są cena algorytmu odszyfrowywania i algorytm szyfrowania (symetryczny czy asymetryczny), który służy do blokowania dostępu do danych. Są przypadki, w których pliki można odzyskać bez konieczności kontaktowania się z twórcami ransomware i płacenia im, jednak tylko wtedy, gdy ransomware jest nadal w fazie rozwoju, ma pewne błędy i wady. Jest bardzo prawdopodobne, że tak jest w przypadku ANTEFRIGUS. Tak czy inaczej, aby w przyszłości uniknąć utraty danych i pieniędzy, zalecamy wykonanie kopii zapasowej danych i przechowywanie ich na odłączonym urządzeniu magazynującym lub na zdalnym serwerze, takim jak Cloud.

W jaki sposób ransomware zainfekowało mój komputer?

Zwykle systemy operacyjne są infekowane różnymi szkodliwymi programami poprzez kampanie spamowe, trojany, fałszywe aktualizacje oprogramowania, nieoficjalne narzędzia do aktywacji oprogramowania („łamania" oprogramowania) oraz podejrzane kanały/źródła pobierania. Jednym z najczęstszych sposobów rozsyłania malware jest wysyłanie e-maili zawierających złośliwe pliki (załączniki). W większości przypadków cyberprzestępcy dołączają dokumenty pakietu Microsoft Office, dokumenty PDF, pliki wykonywalne, takie jak .exe, pliki archiwów, takie jak ZIP, RAR i JavaScript. Po otwarciu te złośliwe pliki instalują malware. Trojany to złośliwe programy, które często są zaprojektowane do rozsyłania (instalowania) innego malware. Może się to jednak zdarzyć tylko wtedy, gdy w systemie operacyjnym jest zainstalowany trojan. Fałszywe narzędzia do aktualizacji oprogramowania powodują szkody, pobierając i instalując złośliwe programy zamiast różnych aktualizacji lub wykorzystując luki w już zainstalowanym i nieaktualnym oprogramowaniu. Nieoficjalne narzędzia aktywacyjne mają umożliwić użytkownikom obejście płatnych aktywacji programów licencjonowanych. Jednak zawsze istnieje możliwość, że oprogramowanie tego typu zainfekuje komputer malware wysokiego ryzyka. Niewiarygodne kanały pobierania oprogramowania, takie jak strony z freeware do pobrania, strony z bezpłatnym hostingiem plików, sieci peer-to-peer (takie jak klienci torrent, eMule), zewnętrzne programy pobierania/instalacji mogą być również używane jako narzędzia do dystrybucji malware. W tym celu cyberprzestępcy prezentują złośliwe pliki jako legalne, przesyłają je i czekają, aż ktoś je pobierze i otworzy. Po otwarciu pliki te powodują instalację takiego lub innego złośliwego oprogramowania.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus ANTEFRIGUS
Typ zagrożenia Ransomware, wirus szyfrowania, narzędzie blokowania plików
Rozszerzenie zaszyfrowanych plików ANTEFRIGUS dodaje losowe rozszerzenie, np. mewqsm
Wiadomość z żądaniem okupu mewqsm-readme.txt (jej nazwa zależy od dodanego rozszerzenia)
Kontakt z cyberprzestepcami [email protected]
Kwota okupu 1 995 $/3 990 $ w Bitcoinach.
Nazwy wykrycia BitDefenderTheta (Gen:[email protected]), ESET-NOD32 (wariant Win32/Kryptik.GYHS), Kaspersky (UDS:DangerousObject.Multi.Generic), Microsoft (Trojan:Win32/Wacatac.B!ml), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Nie można otworzyć plików przechowywanych na twoim komputerze, poprzednio działające pliki mają teraz inne rozszerzenie (na przykład my.docx.locked). Na twoim pulpicie wyświetlana jest wiadomość z żądaniem okupu. Cyberprzestępcy żądają zapłącenia okupu (zwykle w Bitcoinach) za odblokowanie twoich plików.
Dodatkowe informacje To ransomware nie szyfruje plików przechowywanych na dysku C (C:). Niektóre z analizowanych próbek były złamane i nie zaszyfrowały nic. Jest bardzo prawdopodobne, że to ransomware jest nadal w stanie rozwoju.
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki e-mail (makra), witryny torrent, złośliwe reklamy.
Zniszczenie Wszystkie pliki są zaszyfrowane i nie mogą zostać otworzone bez zapłaty okupu. Razem z infekcją ransomware mogą zostać zainstalowane trojany kradnące hasła i infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus ANTEFRIGUS, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Jak uchronić się przed infekcjami ransomware?

Zalecamy pobieranie plików i oprogramowania wyłącznie z oficjalnych stron internetowych oraz poprzez bezpośrednie linki do pobierania. Żadnemu z wyżej wymienionych i innych podobnych źródeł nie należy ufać. Jeśli e-mail zostanie otrzymany z podejrzanego, nieznanego adresu i zawiera link do strony internetowej lub załącznik, jego zawartość nie powinna być otwierana. Zwłaszcza jeśli otrzymany e-mail nie ma znaczenia. Zainstalowane oprogramowanie musi być aktualizowane za pomocą narzędzi lub wbudowanych funkcji tworzonych przez oficjalnych programistów. To samo dotyczy aktywacji oprogramowania. Poza tym aktywacja jakiegokolwiek licencjonowanego oprogramowania przy użyciu nieoficjalnych narzędzi aktywacyjnych („łamania" oprogramowania) jest nielegalna. Zalecamy również regularne skanowanie systemu operacyjnego w poszukiwaniu zagrożeń. Należy to zrobić przy użyciu sprawdzonego oprogramowania antywirusowego lub antyspyware. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany ANTEFRIGUS, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie wyeliminować to ransomware.

Tekst w tym pliku:

[+] Co się stało? [+]

 

Twoje pliki są zaszyfrowane i obecnie niedostępne. Możesz to sprawdzić: wszystkie pliki na komputerze mają rozszerzenie mewqsm.

Nawiasem mówiąc, wszystko można odzyskać (przywrócić), ale musisz postępować zgodnie z naszymi instrukcjami. W przeciwnym razie nie będziesz mógł odzyskać danych (NIGDY).

 

[+] Jakie są gwarancje? [+]

 

To tylko biznes. Absolutnie nie dbamy o ciebie i twoje sprawy, z wyjątkiem uzyskiwania korzyści. Jeśli nie wykonamy naszych obowiązków i zobowiązań - nikt nie będzie z nami współpracował. To nie leży w naszym interesie.

Aby sprawdzić możliwość zwrotu plików, należy przejść do naszej strony internetowej. Tam można bezpłatnie odszyfrować jeden plik. To nasza gwarancja.

Jeśli nie będziesz współpracować z naszym serwisem - dla nas to nie ma znaczenia, ale stracisz swój czas i dane, bo po prostu my mamy klucz prywatny. W praktyce czas jest o wiele cenniejszy niż pieniądze.

 

[+] Jak uzyskać dostęp do witryny? [+]

 

Masz dwa sposoby:

1) [Zalecany] Skorzystaj z przeglądarki TOR!

a) Pobierz i zainstaluj przeglądarkę TOR z tej strony: hxxps://torproject.org/

b) Otwórz naszą stronę internetową: hxxp://yboa7nidpv5jdtumgfm4fmmvju3ccxlleut2xvzgn5uqlbjd5n7p3kid.onion/?mewqsm

(Jeśli nie możesz skorzystać z linku lub masz inne trudności, napisz na adres e-mail pomocy technicznej: [email protected])

2) Jeśli TOR jest zablokowana w twoim kraju, spróbuj użyć VPN! W tym celu:

a) Otwórz dowolną przeglądarkę (Chrome, Firefox, Opera, IE, Edge) oraz pobierz i zainstaluj bezpłatny program VPN oraz pobierz przeglądarkę TOR z tej strony hxxps://torproject.org/

b) Jeśli masz trudności z zakupem Bitcoinów lub masz wątpliwości co do zakupu deszyfratora, skontaktuj się z dowolną firmą zajmującą się odzyskiwaniem danych w swoim kraju. Udzielą one więcej gwarancji i same podejmą procedurę zakupu i deszyfrowania. Prawie wszystkie takie firmy słyszały o nas i wiedzą, że nasz program deszyfrujący działa, więc mogą ci pomóc.

 

Po otwarciu naszej strony internetowej wprowadź następujące dane w formularzu wejściowym:

 

Klucz:

-
Nazwa rozszerzenia:

mewqsm

--------- -

!!! NIEBEZPIECZEŃSTWO !!!
NIE próbuj samodzielnie zmieniać plików, NIE używaj żadnego oprogramowania zewnętrznego do odzyskania danych ani rozwiązań antywirusowych - może to pociągać za sobą uszkodzenie klucza prywatnego i, w rezultacie, utratę wszystkich danych.

!!!!!!!!!

 

JESZCZE RAZ: W twoim interesie jest odzyskanie twoich plików. Z naszej strony my (najlepsi specjaliści) wykonujemy wszystko do ich odzyskanie, ale nie będziemy przeszkadzać.
!!!!!!!!!

Zrzut ekranu okna pop-up wyświetlanego przez ANTEFRIGUS po zakończeniu szyfrowania:

Pop-up displayed after ANTEFRIGUS ransomware is done encrypting

Tekst prezentowany w tym oknie pop-up:

Uwaga!!!!!!!

Twój komputer jest zaszyfrowany !!! W celu odszyfrowania zobacz plik z instrukcjami na twoim pulpicie !!!

Zrzut ekranu plików zaszyfrowanych przez ANTEFRIGUS (rozszerzenie losowe):

Files encrypted by ANTEFRIGUS

Lista rozszerzeń, które nie są szyfrowane przez ANTEFRIGUS:

adv, ani, bat, big, bin, cab, cmd, com, cpl, cur, deskthemepack, diagcab, diagcfg, diagpkg, dll, drv, exe, hlp, hta, icl, icns, ico, ics, idx, key, ldf, lnk, lock, mod, mpa, msc, msi, msp, msstyles, msu, nls, nomedia, ocx, pck, prf, rom, rtp, scr, shs, spl, sys, theme, themepack, wpx

Usuwanie ransomware ANTEFRIGUS:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus ANTEFRIGUS: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus ANTEFRIGUS. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Krok 1

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij na "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Krok 2

Zaloguj się na konto zainfekowane wirusem ANTEFRIGUS. Uruchom przeglądarkę internetową i pobierz legalny program antyspyware. Zaktualizuj oprogramowanie antyspyware i rozpocznij pełne skanowanie systemu. Usuń wszystkie wykryte wpisy.

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj wykonać przywracanie systemu.

Film pokazujący jak usunąć wirusa ransomware za pomocą "Trybu awaryjnego z wierszem polecenia" i "Przywracania systemu":

1. W trakcie procesu uruchamiania komputera, naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż pojawi się Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia z listy i naciśnij ENTER.

Boot your computer in Safe Mode with Command Prompt

2. Gdy ładuje się tryb wiersza poleceń, wprowadź następujący wiersz: cd restore i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt type cd restore

3. Następnie wpisz tę linię: rstrui.exe i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt rstrui.exe

4. W otwartym oknie kliknij przycisk "Dalej".

restore system files and settings

5. Wybierz jeden z dostępnych punktów przywracania i kliknij "Dalej" (spowoduje to przywrócenie systemu komputera do wcześniejszego stanu i daty przed zainfekowaniem twojego PC ransomware ANTEFRIGUS).

select a restore point

6. W otwartym oknie kliknij przycisk "Tak".

run system restore

7. Po przywróceniu komputera do poprzedniej daty, pobierz i przeskanuj swój komputer zalecanym oprogramowaniem usuwania malware, aby wyeliminować wszelkie pozostałe pliki ANTEFRIGUS.

Aby przywrócić pojedyncze pliki zaszyfrowane przez to ransomware, spróbuj użyć funkcji poprzednich wersji systemu Windows. Metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, gdy funkcja przywracania systemu została włączona na zainfekowanym systemie operacyjnym. Zauważ, że niektóre warianty ANTEFRIGUS są znane z usuwania kopii woluminów plików, więc ta metoda może nie działać na wszystkich komputerach.

Aby przywrócić plik, kliknij go prawym przyciskiem myszy, przejdź do Właściwości, wybierz kartę Poprzednie wersje. Jeśli odpowiedni plik ma punkt przywracania, zaznacz go i kliknij przycisk "Odzyskaj".

Restoring files encrypted by CryptoDefense

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci (lub z wiersza polecenia), uruchom swój komputer przy użyciu dysku ratunkowego. Niektóre warianty ransomware wyłączają tryb awaryjny, przez co ich usunięcie jest skomplikowane. Na tym etapie wymagany jest dostęp do innego komputera.

Aby odzyskać kontrolę nad plikami zaszyfrowanymi przez ANTEFRIGUS możesz również spróbować użyć programu o nazwie Shadow Explorer. Więcej informacji na temat korzystania z tego programu jest dostępne tutaj.

shadow explorer screenshot

Aby chronić komputer przed takim szyfrującym pliki ransomware należy użyć renomowanych programów antywirusowych i antyspyware. Jako dodatkowej metody ochrony użytkowników komputerów można użyć programów o nazwie HitmanPro.Alert i EasySync CryptoMonitor, które sztucznie implementują obiekty polityki grupy do rejestru w celu zablokowania programów nieuczciwych programów, takich jak ANTEFRIGUS.

Zauważ, że aktualizacja Windows 10 Fall Creators obejmuje funkcję "Kontrolowanego dostępu do folderu", która blokuje próby zaszyfrowania twoich plików przez ransomware. Domyślnie ta funkcja automatycznie chroni pliki przechowywane w Dokumentach, Obrazach, Wideo, Muzyka, Ulubione oraz folderach na pulpicie.

Controll Folder Access

Użytkownicy systemu Windows 10 powinni zainstalować tę aktualizację, aby chronić swoje dane przed atakami ransomware. Tutaj jest więcej informacji o tym, jak uzyskać tę aktualizację i dodać dodatkową warstwę ochrony przed infekcjami ransomware.

HitmanPro.Alert CryptoGuard - wykrywa szyfrowanie plików i neutralizuje takie próby bez konieczności interwencji użytkownika:

hitmanproalert ransomware prevention application

Malwarebytes Anti-Ransomware Beta wykorzystuje zaawansowaną proaktywną technologię monitorującą aktywność ransomware i natychmiast ją zatrzymuje – zanim dostanie się ona do plików użytkowników:

malwarebytes anti-ransomware

  • Najlepszym sposobem uniknięcia infekcji ransomware jest regularne tworzenie kopii zapasowych. Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych online i oprogramowania do odzyskiwania danych Tutaj.

Inne narzędzia znane z usuwania ransomware ANTEFRIGUS:

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/16332-antefrigus-ransomware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus ANTEFRIGUS kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus ANTEFRIGUS na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus ANTEFRIGUS dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.