FacebookTwitterLinkedIn

Wirus DHL Express Email Virus

Znany również jako: Wirus LokiBot
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Poradnik usuwania wirusa DHL Express Email Virus

Czym jest DHL Express Email Virus?

Podobny do "Apple Recent Purchase Email Virus", "Payroll Timetable Email Virus", "Companies House Email Virus" i wielu innych, "DHL Express Email Virus" to kampania e-mailowa Spam, wykorzystywana do dystrybucji trojana wysokiego ryzyka o nazwie LokiBot. Zwykle cyberprzestępcy wysyłają tysiące zwodniczych wiadomości e-mail zachęcających użytkowników do otworzenia załączonych dokumentów Microsoft Office, czego wykonanie powoduje infekcję trojana LokiBot.

DHL Express Email Virus malware

E-maile z kampanii "DHL Express Email Virus" to w zasadzie powiadomienia o otrzymanych przesyłkach. Informują one, że użytkownicy otrzymali przesyłkę i zachęcają ich do przeczytania załączonego dokumentu w celu uzyskania szczegółowych informacji. Jednak wszystko to jest zwykłym oszustwem - załączony dokument jest przeznaczony do infekowania systemu. Należy pamiętać, że firma DHL jest całkowicie legalną firmą kurierską i nie ma nic wspólnego z tą kampanią spamową. Cyberprzestępcy często ukrywają się za nazwami popularnych firm i agencji rządowych. Robią to w celu zwiększenia liczby infekcji, ponieważ użytkownicy są bardziej skłonni do otworzenia plików, gdy są otrzymane od znajomych podmiotów. LokiBot to trojan wysokiego ryzyka przeznaczony do zapisywania różnych danych osobistych, takich jak loginy/hasła, dane przeglądania sieci itp. Oznacza to, że programiści LokiBot mogą uzyskać dostęp do kont osobistych użytkownika w sieciach społecznościowych, bankach itp. Dążą oni do generowania jak największego przychodu. W związku z tym istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zhackowane konta będą nadużywane. Oznacza, że ​​obecność w systemie wirusa śledzącego informacje, takiego jak LokiBot, może łatwo doprowadzić do znacznych strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości. Jeśli masz już załączniki kampanii "DHL Express Email Virus", istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że twój komputer jest zainfekowany. Dlatego należy przeskanować go za pomocą legalnego programu antywirusowego/antyspyware i wyeliminować wszystkie zagrożenia.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus LokiBot
Typ zagrożeniaPhishing, oszustwo, inżynieria społeczna
ObjawyNieautoryzowane zakupy internetowe, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do czyjegoś komputera.
Metody dystrybucjiZwodnicze e-maile, złośliwe internetowe reklamy pop-up, techniki zatruwania wyszukiwarek, domeny z błędnie napisanymi nazwami.
ZniszczenieUtrata wrażliwych prywatnych informacji, straty finansowe, kradzież tożsamości.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus LokiBot, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

LokiBot ma wiele podobieństw z dziesiątkami innych trojanów, które są również dystrybuowane za pomocą kampanii spamowych e-mail. Lista przykładów obejmuje (ale nie ogranicza się do) TrickBot, Adwind, Emotet i FormBook. Zachowanie to może się nieznacznie różnić (niektóre śledzą, a inne dystrybuują malware itd.). Jednak pod koniec dnia wszystkie te wirusy mają jedną wspólną cechę - stanowią ogromne zagrożenie dla prywatności użytkownika i bezpieczeństwa komputera. Dlatego eliminacja wirusów typu trojan jest koniecznością.

W jaki sposób DHL Express Email Virus zainfekował mój komputer?

Jak wspomniano powyżej, kampania "DHL Express Email Virus" dystrybuuje infekujący dokument MS Office. Otwarty dokument natychmiast prosi ofiary o włączenie makropoleceń. W przeciwnym razie zawartość nie będzie poprawnie wyświetlana. Jednak, robiąc to, użytkownicy nieumyślnie nadają załącznikowi uprawnienia do wykonywania poleceń, które natychmiast pobierają i instalują LokiBot w systemie. Ta metoda dystrybucji malware jest bardzo prosta i niezwykle skuteczna. Co ciekawe, działa tylko wtedy, gdy użytkownik otwiera dokument przy użyciu narzędzi z MS Office. Na przykład, jeśli plik .doc zostanie otworzony przy użyciu innej aplikacji niż MS Word, malware nie zostanie pobrane. Ponadto, LokiBot działa tylko w systemach operacyjnych Microsoft Windows i Google Android. Dlatego użytkownicy innych platform są bezpieczni.

Jak uniknąć instalacji malware?

Aby temu zapobiec, użytkownicy muszą być bardzo ostrożni podczas przeglądania Internetu. Zawsze zastanawiaj się dwa razy przed otwarciem załączników do wiadomości e-mail. Pliki, które wydają się nieistotne i zostały otrzymane z podejrzanych/nieznanych adresów e-mail, nigdy nie powinny być otwierane. Ponadto należy zawsze mieć zainstalowany i uruchomiony sprawdzony program antywirusowy/antyspyware, ponieważ takie narzędzia bardzo często wykrywają i usuwają złośliwe pliki, zanim zaszkodzą one systemowi. Warto również zauważyć, że 2010 i nowsze wersje MS Office są zaprojektowane do otwierania nowo pobranych dokumentów w trybie "Widoku chronionego". Zapobiega to zainfekowaniu systemu przez złośliwe załączniki. Dlatego używanie starszych wersji jest raczej ryzykowne. Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Jeśli masz już zainstalowany załącznik "DHL Express Email Virus", zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner , aby automatycznie wyeliminować infiltrujące malware złośliwe.

Tekst przedstawiony w wiadomości e-mail "DHL Express Email Virus":

Temat: POWIADOMIENIE O PRZYBYCIU

Drogi Kliencie

Twoja przesyłka już przybyła!

Informacje dotyczące przyjazdu

Twoja paczka została dostarczona do lokalnego biura DHL i jest gotowa do odebrania.

--------------

POWIADOMIENIE O PRZYBYCIU

--------------

DATA i CZAS: 2018-09-14 o 4:15

STATUS: Przybycie przesyłki

KLASA: Usługi wysyłkowe

***********************

Wydrukuj pokwitowanie dołączone do tego e-maila i odwiedź lokalizację DHL wskazaną w potwierdzeniu

Dostawa międzynarodowa DHL

Złośliwy załącznik dystrybuowany w kampanii spamowej "DHL Express Email Virus":

Malicious attachment distributed through DHL Express Email Virus spam campaign

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus LokiBot: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus LokiBot. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak manualnie usunąć malware?

Ręczne usuwanie malware jest skomplikowanym zadaniem. Zwykle lepiej jest pozwolić programom antywirusowym lub anty-malware zrobić to automatycznie. Aby usunąć to malware zalecamy użycie Combo Cleaner. Jeśli chcesz manualnie usunąć malware, pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie jego nazwy. Oto przykład podejrzanego programu uruchomionego na komputerze użytkownika:

malicious process running on user's computer sample

Jeśli zaznaczyłeś listę programów uruchomionych na komputerze, na przykład używając menedżera zadań i zidentyfikowałeś program, który wygląda podejrzanie, powinieneś wykonać te kroki:

manual malware removal step 1 Pobierz program o nazwie Autoruns. Pokazuje on automatyczne uruchamianie aplikacji, rejestr i lokalizacje systemów plików:

screenshot of autoruns application

manual malware removal step 2Uruchom ponownie swój komputer w trybie awaryjnym:

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

 

manual malware removal step 3Wyodrębnij pobrane archiwum i uruchom plik Autoruns.exe.

extract autoruns.zip and run autoruns.exe

manual malware removal step 4W aplikacji Autoruns kliknij „Opcje" u góry i odznacz opcje „Ukryj puste lokalizacje" i „Ukryj wpisy Windows". Po tej procedurze kliknij ikonę „Odśwież".

Click 'Options' at the top and uncheck 'Hide Empty Locations' and 'Hide Windows Entries' options

manual malware removal step 5Sprawdź listę dostarczoną przez aplikację Autoruns i znajdź plik malware, który chcesz wyeliminować.

Powinieneś zapisać pełną ścieżkę i nazwę. Zauważ, że niektóre malware ukrywa swoje nazwy procesów pod prawidłowymi nazwami procesów systemu Windows. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby unikać usuwania plików systemowych. Po zlokalizowaniu podejrzanego programu, który chcesz usunąć, kliknij prawym przyciskiem myszy jego nazwę i wybierz „Usuń"

locate the malware file you want to remove

Po usunięciu malware za pomocą aplikacji Autoruns (zapewnia to, że malware nie uruchomi się automatycznie przy następnym uruchomieniu systemu), należy wyszukać jego nazwę na komputerze. Przed kontynuowaniem należy włączyć ukryte pliki i foldery. Jeśli znajdziesz plik malware, upewnij się, że go usunąłeś.

searching for malware file on your computer

Uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. Wykonanie poniższych czynności powinno pomóc w usunięciu malware z twojego komputera. Należy pamiętać, że ręczne usuwanie zagrożeń wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Zaleca się pozostawienie usuwania malware programom antywirusowym i zabezpieczającym przed malware. Te kroki mogą nie działać w przypadku zaawansowanych infekcji malware. Jak zawsze lepiej jest uniknąć infekcji, niż później próbować usunąć malware. Aby zapewnić bezpieczeństwo swojego komputera, należy zainstalować najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego i korzystać z oprogramowania antywirusowego.

Aby mieć pewność, że twój komputer jest wolny od infekcji malware, zalecamy jego skanowanie za pomocą Combo Cleaner.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus LokiBot kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus LokiBot na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus LokiBot dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.