Jak uniknąć zaszyfrowania danych spowodowanego przez ransomware DoppelPaymer?

Znany również jako: Wirus DoppelPaymer
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Instrukcje usuwania ransomware DoppelPaymer

Czym jest DoppelPaymer?

DoppelPaymer to malware typu ransomware, które ma za zadanie uniemożliwić ofiarom dostęp do ich plików poprzez ich szyfrowanie. Aby móc ponownie korzystać ze swoich plików, ofiary zmuszone są zapłacić okup cyberprzestępcom. Badania pokazują, że cyberprzestępcy wykorzystują DoppelPaymer w ukierunkowanych atakach. Oznacza to, że obierają za cel określone firmy i/lub branże. Dość często cyberprzestępcy, którzy mają określony cel, próbują infiltrować (infekować) całą sieć, tj. komputery używane w konkretnej firmie. To ransomware dołącza rozszerzenie ".locked" do nazwy pliku każdego zaszyfrowanego pliku, na przykład zmienia "1.jpg" na "1.jpg.locked" itd. Każdy zaszyfrowany plik otrzymuje własną notatkę z żądaniem okupu (plik .txt). Na przykład notatka "1.jpg.locked" to "1.jpg.readme2unlock.txt" itd.

Wszystkie notatki z żądaniem okupu zawierają identyczny tekst. Jak w nich stwierdzono, ofiary nie powinny wyłączać ani ponownie uruchamiać komputerów, zmieniać nazw ani usuwać zaszyfrowanych plików (i notatek z żądaniem okupu) ani próbować przywracać plików przy użyciu jakiegokolwiek oprogramowania. Według cyberprzestępców takie działania mogą prowadzić do trwałej utraty danych. Aby otrzymać instrukcje, jak odszyfrować dane, ofiary muszą zainstalować przeglądarkę Tor i otworzyć link, który znajduje się w każdej utworzonej notatce z żądaniem okupu. Wspomniano, że ofiary mają 7 dni na skorzystanie z linku, po tym czasie oferta stanie się nieważna. Stwierdzono również, że im szybciej ofiary skontaktują się z twórcami DoppelPaymer, tym niższa będzie cena odszyfrowywania. Powyższy link otwiera stronę Tor, na której ofiary mogą kontaktować się z cyberprzestępcami za pośrednictwem czatu online. Zrzut ekranu strony Tor, który został wygenerowany, gdy cyberprzestępcy celowali w firmę Ohio Gratings Inc., znajduje się poniżej. Zazwyczaj malware, takie jak ransomware DoppelPaymer, szyfruje pliki za pomocą silnych algorytmów i ofiary nie mogą odszyfrować danych bez narzędzi, które mają tylko twórcy konkretnego ransomware. Niestety, nawet jeśli cyberprzestępcy dysponują tymi narzędziami, zwykle nie wysyłają ich. Mówiąc najprościej, dość często ofiary płacące okup zostają oszukane. W większości przypadków jedynym (i bezpłatnym) sposobem na odzyskanie plików bez użycia narzędzi, które można kupić tylko od cyberprzestępców, jest przywrócenie ich z kopii zapasowej, która również nie została zaszyfrowana. Poza tym zaszyfrowane pliki pozostają zaszyfrowane, nawet jeśli ofiary odinstalują ransomware z systemu. Odinstalowanie takiego malware zapobiega jedynie dalszemu szyfrowaniu.

Zrzut ekranu wiadomości zachęcającej użytkowników do zapłacenia okupu w celu odszyfrowania ich zainfekowanych danych:

DoppelPaymer decrypt instructions

Więcej przykładów ransomware to Nvram, Major i Lokf. W większości przypadków jest ono przeznaczone do szyfrowania danych i tworzenia lub wyświetlania notatki z żądaniem okupu z instrukcjami, jak zapłacić za narzędzie deszyfrujące i/lub klucz. Dwie główne (i najczęstsze) różnice to wysokość okupu i algorytm kryptograficzny (symetryczny lub asymetryczny), który ransomware wykorzystuje do szyfrowania danych. Niestety, większość z tych programów powoduje silne szyfrowanie i nie można odszyfrować plików bez narzędzi, które mogą zapewnić tylko programiści określonego ransomware. Pliki można odzyskać bez ich pomocy tylko wtedy, gdy program zawiera błędy, wady itp. Dlatego ważne jest, aby utworzyć kopię zapasową danych i przechowywać ją na zdalnym serwerze lub odłączonym urządzeniu magazynującym.

W jaki sposób ransomware zainfekowało mój komputer?

Większość cyberprzestępców rozprzestrzenia szkodliwe programy (w tym ransomware) za pośrednictwem kampanii spamowych, trojanów, fałszywych aktualizacji oprogramowania, niewiarygodnych kanałów/narzędzi do pobierania oprogramowania oraz nieoficjalnych narzędzi do „łamania" (aktywacji) oprogramowania. Bardzo często cyberprzestępcy wysyłają e-maile z dołączonymi do nich plikami, które po otwarciu instalują malware. Przykładami plików, które zazwyczaj załączają, są dokumenty Microsoft Office i PDF, pliki archiwów, takie jak ZIP, RAR, pliki wykonywalne (.exe i inne) oraz pliki JavaScript. Warto wspomnieć, że prezentują takie e-maile jako ważne, oficjalne itd. Trojany infekują systemy, instalując dodatkowe malware. Są to złośliwe programy, które zwykle mają na celu wywoływanie infekcji łańcuchowych. Niemniej jednak powodują uszkodzenia tylko wtedy, gdy są już zainstalowane. Fałszywe aktualizacje oprogramowania to narzędzia instalujące malware zamiast poprawek, aktualizacji lub błędów, wad nieaktualnego oprogramowania zainstalowanego w systemie operacyjnym. Niewiarygodne kanały/źródła pobierania oprogramowania są również używane jako narzędzia do rozsyłania malware. Niektóre przykłady niewiarygodnych kanałów pobierania to strony z bezpłatnym hostingiem plików i strony z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania, sieci peer-to-peer (takie jak klienci torrent, eMule itp.), nieoficjalne strony internetowe i zewnętrzne programy do pobierania. Często zawierają złośliwe pliki, które są maskowane jako legalne i nieszkodliwe. Pobierając i otwierając te pliki, ludzie sami instalują malware. Nieoficjalne narzędzia aktywacyjne mające na celu ominięcie płatnych aktywacji licencjonowanego oprogramowania. Jednak dość często narzędzia te są projektowane przez cyberprzestępców, którzy używają ich w celu rozsyłania szkodliwych programów. Mówiąc wprost, jeśli są używane, narzędzia te mogą powodować instalację różnego rodzaju malware.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus DoppelPaymer
Typ zagrożenia Ransomware, wirus szyfrowania, narzędzie blokowania plików
Rozszerzenie zaszyfrowanych plików .locked
Wiadomość z żądaniem okupu Pliki tekstowe readme2unlock.txt text są dołączne do każdego zaszyfrowanego pliku i witryny Tor.
Kwota okupu Zależy od tego, jak szybko ofiary skontaktują się z cyberprzestępcami.
Kontakt z cyberprzestępcami [email protected] i czat online na witrynie Tor.
Nazwy wykrycia Avast (Win32:MalwareX-gen [Trj]), BitDefender (Trojan.Agent.EFPT), ESET-NOD32 (A Variant Of Win32/Kryptik.GXEG), Kaspersky (Trojan.Win32.DelShad.ayr), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwa złośliwego procesu SpotLife WebAlbum Service Plugin
Objawy Nie można otworzyć plików przechowywanych na twoim komputerze, poprzednio działające pliki mają teraz inne rozszerzenie (na przykład my.docx.locked). Na twoim pulpicie wyświetlana jest wiadomość z żądaniem okupu. Cyberprzestepcy żądają zapłaty okupu (zwykle w Bitcoinach) za odblokowanie twoich plików.
Dodatkowe informacje Wiadomo, że cyberprzestępcy używają DoppelPaymer w ukierunkowanych atakach.
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki e-mail (makra), witryny torrent, złośliwe reklamy.
Zniszczenie Wszystkie pliki są zaszyfrowane i nie mogą zostać otworzone bez zapłaty okupu. Razem z infekcją ransomware mogą zostać zainstalowane trojany kradnące hasła i infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus DoppelPaymer, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Jak uchronić się przed infekcjami ransomware?

Zdecydowanie zalecamy, aby nie otwierać załączników i/lub stron internetowych zawartych w nieistotnych e-mailach, zwłaszcza jeśli są one wysyłane z podejrzanych, nieznanych adresów. Ponadto nie należy pobierać oprogramowania przy użyciu niektórych zewnętrznych programów do pobierania, nieoficjalnych stron i innych źródeł wymienionych w powyższym akapicie. Najbezpieczniejszym sposobem pobrania jest skorzystanie z oficjalnych witryn i bezpośrednich linków do pobierania. Ponadto zainstalowane oprogramowanie powinno być zawsze aktualizowane. Jednak powinno być odpowiednio aktualizowane: za pomocą narzędzi i/lub funkcji, które są (zaprojektowane) przez oficjalnych twórców oprogramowania. Nigdy nie należy używać narzędzi innych firm. To samo dotyczy narzędzi do aktywacji oprogramowania („łamania" oprogramowania), poza tym ich użycie jest niezgodne z prawem. Na koniec zalecamy regularne skanowanie systemu operacyjnego za pomocą renomowanego oprogramowania antywirusowego lub antyspyware i aktualizowanie go. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany DoppelPaymer, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie wyeliminować to ransomware.

Tekst prezentowany w plikach tekstowych ransomware DoppelPaymer:

Twoja sieć została penetrowana.

Wszystkie pliki na każdym hoście w sieci zostały zaszyfrowane silnym algorytmem.

Kopie zapasowe zostały zaszyfrowane lub usunięte lub sformatowano dyski z kopiami zapasowymi.

Kopie w tle również zostały usunięte, więc F8 lub dowolne inne metody mogą uszkodzić zaszyfrowane dane, ale nie zostaną one odzyskane.

Wyłącznie my posiadamy oprogramowanie deszyfrujące, które potrzebujesz.

Żadne oprogramowanie deszyfrujące nie jest dostępne publicznie.

 

NIE URUCHAMIAJ PONOWNIE ANI NIE WYŁĄCZAJ KOMPUTERA - pliki mogą być uszkodzone.

NIE ZMIENIAJ NAZWY ANI NIE PRZENOŚ plików zaszyfrowanych ani plików readme.

NIE USUWAJ plików readme.

NIE używaj żadnego oprogramowania do odzyskania zaszyfrowanych plików.

Może to prowadzić do niemożliwości odzyskania niektórych plików.

 

Aby uzyskać informacje (odszyfrować pliki), skontaktuj się z nami na swojej stronie osobistej:

1. Pobierz i zainstaluj przeglądarkę Tor: hxxps://www.torproject.org/download/

2. Po udanej instalacji uruchom przeglądarkę i poczekaj na inicjalizację.

3. Wpisz w pasek adresu:

*************

4. Postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie

5. Powinieneś się skontaktować w ciągu 48 GODZIN, odkąd twoje systemy zostały zainfekowane.

6. Powyższy link jest ważny przez 7 dni.

Po upływie tego okresu, jeśli nie skontaktujesz się z nami, twoje lokalne dane zostaną całkowicie utracone.

7. Pytania? e-mail: [email protected]

Jeśli e-mail nie działa - nowy możesz znaleźć na stronie Tor.

Im szybciej się skontaktujesz - tym niższej ceny możesz się spodziewać.

 

DANE


-

Zrzut ekranu witryny Tor DoppelPaymer (gdy obraną za cel firmą była Ohio Gratings Inc):

DoppelPaymer web page

Tekst na tej stronie:

DoppelPaymer

Ohio Gratings Inc. Twoja sieć została spenetrowana.

Ten link i klucz deszyfrowania wygasną w ciągu 14 dni po zainfekowaniu systemu.

Udostępnienie tego linku lub e-maila doprowadzi do nieodwracalnego usunięcia kluczy deszyfrowujących.

UPŁYNĄŁ CZAS na cenę specjalną.

Wszystkie pliki na każdym hoście w sieci zostały zaszyfrowane silnym algorytmem.

Kopie zapasowe zostały zaszyfrowane lub usunięte lub sformatowano dyski z kopiami zapasowymi.

Żadne działające oprogramowanie deszyfrujące nie jest dostępne z innych źródeł.

Nie zmieniaj nazw zaszyfrowanych lub informacyjnych plików tekstowych. Nie przenoś zaszyfrowanych lub informacyjnych plików tekstowych.

Może to prowadzić do niemożliwości odzyskania niektórych plików.

Zebraliśmy również wszystkie twoje poufne dane.

Zatem jeśli zdecydujesz się nie płacić, udostępnimy je.

Może to zaszkodzić reputacji twojej firmy.

Twój numer referencyjny: 135

(zalecamy skontaktowanie się z nami jako referencyjny identyfikator)

Portfel BTC do dokonania płatności:

**********************

Możesz sprawdzić status tutaj: hxxps://www.blockchain.com/btc/address/17rJmFiKyYbNZmt9xiz8yTScX1QvWpt7pz

Kontaktowy adres e-mail: [email protected]

Użyj czatu w prawym dolnym rogu tej strony, aby się z nami skontaktować. Masz na to 48 godzin, aby omówić cenę.

Nie odpowiadamy od razu. Może upłynąć kilka godzin, zanim otrzymasz pierwszą odpowiedź. Czasami może być konieczne odświeżenie tej strony w przeglądarce.

Aby odszyfrować pliki w sieci, należy zapłacić za oprogramowanie deszyfrujące.

Cena deszyfratora zależy od wielkości sieci, liczby pracowników, rocznych przychodów. Skontaktuj się z nami, aby otrzymać kwotę w BTC.

Musisz spakować 2 pary plików, które są dla ciebie wyjątkowe (somefile1.locked & somefile1.readme2unlock.txt i somefile2.locked i somefile2.readme2unlock.txt, które nie zawierają poufnych informacji, ale tylko ty jesteś ich właścicielem) do ZIP i wysłać je do nas.

Otrzymasz te 2 pliki odblokowane i na pewno będą one działać.

Niektóre poufne informacje zostały skradzione z serwerów plików i zostaną przesłane publicznie na wypadek, gdybyś nam nie zapłacił.

Skontaktuj się z nami w ciągu 2 dni od zauważenia szyfrowania. Jeśli tak się nie stanie, cena wzrośnie o 25% po 2 dniach.

Cena wzrośnie o 100% (podwójna cena) w ciągu 1 tygodnia.

Twój klucz zostanie całkowicie usunięty za 2 tygodnie.

Czat online

Zrzut ekranu plików zaszyfrowanych przez DoppelPaymer (rozszerzenie ".locked"):

Files encrypted by DoppelPaymer

Złośliwy proces DoppelPaymer działający w Menedżerze Zadań jako "SpotLife WebAlbum Service Plugin":

DoppelPaymer process in Task Manager

Usuwanie ransomware DoppelPaymer:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus DoppelPaymer: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus DoppelPaymer. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Krok 1

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij na "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Krok 2

Zaloguj się na konto zainfekowane wirusem DoppelPaymer. Uruchom przeglądarkę internetową i pobierz legalny program antyspyware. Zaktualizuj oprogramowanie antyspyware i rozpocznij pełne skanowanie systemu. Usuń wszystkie wykryte wpisy.

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj wykonać przywracanie systemu.

Film pokazujący jak usunąć wirusa ransomware za pomocą "Trybu awaryjnego z wierszem polecenia" i "Przywracania systemu":

1. W trakcie procesu uruchamiania komputera, naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż pojawi się Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia z listy i naciśnij ENTER.

Boot your computer in Safe Mode with Command Prompt

2. Gdy ładuje się tryb wiersza poleceń, wprowadź następujący wiersz: cd restore i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt type cd restore

3. Następnie wpisz tę linię: rstrui.exe i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt rstrui.exe

4. W otwartym oknie kliknij przycisk "Dalej".

restore system files and settings

5. Wybierz jeden z dostępnych punktów przywracania i kliknij "Dalej" (spowoduje to przywrócenie systemu komputera do wcześniejszego stanu i daty przed zainfekowaniem twojego PC ransomware DoppelPaymer).

select a restore point

6. W otwartym oknie kliknij przycisk "Tak".

run system restore

7. Po przywróceniu komputera do poprzedniej daty, pobierz i przeskanuj swój komputer zalecanym oprogramowaniem usuwania malware, aby wyeliminować wszelkie pozostałe pliki DoppelPaymer.

Aby przywrócić pojedyncze pliki zaszyfrowane przez to ransomware, spróbuj użyć funkcji poprzednich wersji systemu Windows. Metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, gdy funkcja przywracania systemu została włączona na zainfekowanym systemie operacyjnym. Zauważ, że niektóre warianty DoppelPaymer są znane z usuwania kopii woluminów plików, więc ta metoda może nie działać na wszystkich komputerach.

Aby przywrócić plik, kliknij go prawym przyciskiem myszy, przejdź do Właściwości, wybierz kartę Poprzednie wersje. Jeśli odpowiedni plik ma punkt przywracania, zaznacz go i kliknij przycisk "Odzyskaj".

Restoring files encrypted by CryptoDefense

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci (lub z wiersza polecenia), uruchom swój komputer przy uzyciu dysku ratunkowego. Niektóre warianty ransomware wyłączają tryb awaryjny, przez co ich usunięcie jest skomplikowane. Na tym etapie wymagany jest dostęp do innego komputera.

Aby odzyskać kontrolę nad plikami zaszyfrowanymi przez DoppelPaymer możesz również spróbować użyć programu o nazwie Shadow Explorer. Więcej informacji na temat korzystania z tego programu jest dostępne tutaj.

shadow explorer screenshot

Aby chronić komputer przed takim szyfrującym pliki ransomware należy użyć renomowanych programów antywirusowych i antyspyware. Jako dodatkowej metody ochrony użytkowników komputerów można użyć programów o nazwie HitmanPro.Alert i EasySync CryptoMonitor, które sztucznie implementują obiekty polityki grupy do rejestru w celu zablokowania programów nieuczciwych programów, takich jak DoppelPaymer.

Zauważ, że aktualizacja Windows 10 Fall Creators obejmuje funkcję "Kontrolowanego dostępu do folderu", która blokuje próby zaszyfrowania twoich plików przez ransomware. Domyślnie ta funkcja automatycznie chroni pliki przechowywane w Dokumentach, Obrazach, Wideo, Muzyka, Ulubione oraz folderach na pulpicie.

Controll Folder Access

Użytkownicy systemu Windows 10 powinni zainstalować tę aktualizację, aby chronić swoje dane przed atakami ransomware. Tutaj jest więcej informacji o tym, jak uzyskać tę aktualizację i dodać dodatkową warstwę ochrony przed infekcjami ransomware.

HitmanPro.Alert CryptoGuard - wykrywa szyfrowanie plików i neutralizuje takie próby bez konieczności interwencji użytkownika:

hitmanproalert ransomware prevention application

Malwarebytes Anti-Ransomware Beta wykorzystuje zaawansowaną proaktywną technologię monitorującą aktywność ransomware i natychmiast ją zatrzymuje – zanim dostanie się ona do plików użytkowników:

malwarebytes anti-ransomware

  • Najlepszym sposobem uniknięcia infekcji ransomware jest regularne tworzenie kopii zapasowych. Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych online i oprogramowania do odzyskiwania danych Tutaj.

Inne narzędzia znane z usuwania ransomware DoppelPaymer:

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/16325-doppelpaymer-ransomware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus DoppelPaymer kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus DoppelPaymer na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus DoppelPaymer dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.