FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać przeglądarkę przed otwieraniem bing.com?

Znany również jako: Przekierowanie bing.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki z Mac?

Czym jest porywacz przeglądarki?

Istnieje wiele przypadków, w których przeglądarki internetowe otwierają fałszywe lub legalne wyszukiwarki lub różne podejrzane strony za każdym razem, gdy użytkownik otwiera nowe okno, kartę lub próbuje przeszukiwać sieć za pomocą paska adresu URL. Zazwyczaj zachowują się w ten sposób, gdy są porwane przez porywacza przeglądarki. Porywacz przeglądarki jest formą niechcianego oprogramowania (potencjalnie niechcianej aplikacji), która modyfikuje ustawienia przeglądarki. Dość często programy tego typu zbierają różne dane dotyczące nawyków/działań użytkownika. Tak czy inaczej, porywacz przeglądarki to oprogramowanie, które należy jak najszybciej odinstalować.

browser hijacker causing redirects on a Mac computer

Jeśli masz przypisaną google.com jako swoją domyślną wyszukiwarkę/stronę domową i nagle zaczynasz napotykać niechciane przekierowania do bing.com, oznacza to, że twoja przeglądarka internetowa została prawdopodobnie porwana przez porywacza przeglądarki. Bing.com to legalna wyszukiwarka, jednak nie wszyscy ludzie chcą z niej korzystać. Zazwyczaj porywacze przeglądarki zmieniają ustawienia, takie jak domyślną wyszukiwarkę, stronę domową i adres URL nowej karty. Mogą jednak być zaprojektowane tak, aby zmieniać także inne ustawienia. Tak czy inaczej, w większości przypadków nie można zmodyfikować ani cofnąć żadnego z tych ustawień, chyba że użytkownicy odinstalują zainstalowanego porywacza przeglądarki. W niektórych przypadkach porywacze przeglądarki są w stanie zmienić różne ustawienia nawet bez wprowadzania widocznych zmian. Na przykład domyślną wyszukiwarkę lub stronę domową można ustawić na google.com, jednak porywacz przeglądarki nadal będzie zmuszał użytkowników porwanej przeglądarki do korzystania z bing.com. Innym problemem związanym z aplikacjami tego typu jest to, że często mają na celu zbieranie różnych szczegółów związanych z nawykami przeglądania użytkownika. Z reguły zbierają takie dane, jak adresy IP, geolokalizacje, adresy URL odwiedzanych witryn, wprowadzone zapytania wyszukiwania itd. Niestety, niektóre z tych aplikacji mogą być również używane do zapisywania osobistych i wrażliwych danych. Ponadto ich programiści często udostępniają wszystkie zebrane dane stronom trzecim, które mogą być cyberprzestępcami. Tak czy inaczej niewłaściwie wykorzystują te dane do generowania przychodów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Przekierowanie bing.com
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, malware Mac, wirus Mac
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Najczęściej użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują porywaczy przeglądarki. Tak czy inaczej, po instalacji te aplikacje nie przynoszą żadnej wartości i powodują jedynie problemy. Ludzie, których przeglądarki zostały porwane, często mają problemy z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania. Jednak możliwe jest, że zainstalowany porywacz przeglądarki może być również użyty do kradzieży tożsamości użytkownika. Zalecamy jak najszybsze odinstalowanie zainstalowanego porywacza przeglądarki z przeglądarki lub komputera/systemu operacyjnego. Oto przykłady fałszywych wyszukiwarek/adresów, które są promowane przez aplikacje tego typu: searchmine.net, searchbaron.com, search.anysearch.net, weknow.ac i searchpulse.net.

Jak zainstalowałem porywacza przeglądarki na moim komputerze?

Jak wspomnieliśmy w powyższym akapicie, większość osób nie instaluje specjalnie niechcianych aplikacji, takich jak porywacze przeglądarki. Częściej zostają do tego oszukani. Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują zwodniczą metodę marketingową zwaną „sprzedażą wiązaną". Oznacza to, że ukrywają niechciane aplikacje/oferty ich pobrania lub zainstalowania w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach różnych konfiguratorów pobierania lub instalacji. Zazwyczaj, gdy ludzie pobierają lub instalują oprogramowanie bez sprawdzania dostępnych ustawień, pozwalają na pobranie i zainstalowanie PUA. Ponadto niechciane pobierania, a nawet instalacje mogą być spowodowane przez zwodnicze reklamy, które po kliknięciu uruchamiają skrypty zaprojektowane do pobierania/instalowania niechcianych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie pobieraj oprogramowania z niewiarygodnych, nieoficjalnych witryn, korzystając z zewnętrznych programów do pobierania, sieci peer-to-peer, takich jak torrenty, eMule lub innych podobnych źródeł. Najlepszym sposobem pobierania plików i programów jest korzystanie z oficjalnych, wiarygodnych witryn i bezpośrednich linków. Jeśli konfigurator zawiera takie ustawienia, jak „Niestandardowe" lub „Zaawansowane", zalecamy ich sprawdzenie i odrzucenie wszystkich ofert instalacji dodatkowo dołączonych niechcianych aplikacji. Unikaj klikania natrętnych reklam, zwłaszcza gdy są wyświetlane na podejrzanych stronach. Po kliknięciu przekierowują użytkowników do potencjalnie złośliwych witryn lub rozpoczynają niechciane procesy pobierania lub instalacji. Aby powstrzymać przeglądarki przed niechcianymi przekierowaniami i/lub wyświetlaniem natrętnych reklam, konieczne jest usunięcie wszystkich niechcianych rozszerzeń, dodatków lub wtyczek zainstalowanych w twojej przeglądarce i programów zainstalowanych w twoim systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Zwodnicza witryna promująca instalatora/aktualizatora fałszywego Flash Player, który instaluje porywacza przeglądarki:

fake flash player installed on a deceptive website

Fałszywy instalator Fake Flash Player:

fake flash player installer

Fałszywy instalator Flash Player z dołączonym do niego porywaczem przeglądarki:

browser hijacker bundled in fake flash player installer

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie porywacza przeglądarki:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z porywaczem przeglądarki z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z przekierowanie bing.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki przekierowanie bing.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z przekierowanie bing.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z przekierowanie bing.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z przekierowanie bing.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Przekierowanie bing.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie bing.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.