FacebookTwitterLinkedIn

Przekierowanie home.searchpulse.net (Mac)

Znany również jako: Search Pulse (porywacz przeglądarki)
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki home.searchpulse.net z Mac?

Czym jest home.searchpulse.net?

home.searchpulse.net to kolejna fałszywa wyszukiwarka, która rzekomo poprawia jakość przeglądania, generując lepsze wyniki. Oceniając po samym wyglądzie, home.searchpulse.net może wyglądać podobnie do Google, Yahoo, Bing i innych legalnych wyszukiwarek. Dlatego wielu użytkowników uważa, że home.searchpulse.net jest również uzasadniona. Jednak programiści promują tę witrynę za pomocą aplikacji porywającej przeglądarkę o nazwie Search Pulse. Ponadto home.searchpulse.net i Search Pulse stale zapisują informacje o systemie użytkownika związane z przeglądaniem sieci.

home.searchpulse.net browser hijacker on a Mac computer

Search Pulse porywa przeglądarki Safari, Mozilla Firefox i Google Chrome, podstępnie przypisując home.searchpulse.net jako adres URL nowej karty, do domyślnych ustawień strony domowej i opcji wyszukiwarki. Zmiany te mogą wydawać się nieistotne, jednak użytkownicy nie mogą ich cofnąć. Search Pulse kontynuuje ponowne przypisywanie opcji przeglądarki, gdy podejmowane są próby ich zmiany. Dlatego przywrócenie przeglądarek do ich poprzednich stanów staje się niemożliwe i użytkownicy są zachęcani do odwiedzenia home.searchpulse.net, gdy otwierają nową kartę przeglądarki lub przeszukują pasek adresu URL. To znacznie zmniejsza doświadczenie przeglądania sieci. Po wpisaniu zapytania użytkownicy są przekierowywani na search.searchpulse.net i search.yahoo.com. W ten sposób użytkownicy kończą wyszukiwanie w Internecie za pośrednictwem Yahoo (legalnej wyszukiwarki). Dlatego też home.searchpulse.net nie przynosi prawdziwej wartości. Kolejną ważną kwestią jest śledzenie informacji. Należy pamiętać, że home.searchpulse.net i Search Pulse razem zapisują różne informacje o użytkowniku, takie jak adresy IP, wyszukiwane hasła, odwiedzane adresy URL i tak dalej. Zebrane dane mogą zawierać dane osobowe, które programiści udostępniają stronom trzecim (potencjalnie przestępcom), które niewłaściwie wykorzystują dane osobowe do generowania przychodów. Dlatego śledzenie informacji może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Jeśli napotkasz przekierowania do home.searchpulse.net, natychmiast usuń porywacza przeglądarki Search Pulse i nigdy nie wracaj do home.searchpulse.net.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaSearch Pulse (porywacz przeglądarki)
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieje wiele fałszywych wyszukiwarek podobnych do home.searchpulse.net (na przykład search.pitchofcase.com, go-search.me i search.safewebfinder.com). Wszystkie obiecują zwiększenie wygody przeglądania poprzez dostarczanie lepszych wyników i udostępnianie innych "przydatnych funkcji" (np. szybkiego dostępu do różnych popularnych witryn/sieci społecznościowych, prognozy pogody, kursów wymiany walut itd.). Jednak jedynym celem wszystkich fałszywych wyszukiwarek jest generowanie przychodów dla programistów. Powodują one niechciane przekierowania i zbierają dane osobowe. Niektóre nawet karmią użytkowników wprowadzającymi w błąd wynikami wyszukiwania i natrętnymi reklamami (kuponowymi, banerowymi itp.). Zazwyczaj prowadzą one do niewiarygodnych stron internetowych. Dlatego korzystanie z fałszywych wyszukiwarek może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości.

Jak zainstalowałem home.searchpulse.net na moim komputerze?

Search Pulse ma oficjalną stronę do pobrania, jednak z powodu braku wiedzy i nieostrożnego zachowania wielu użytkowników, porywacze przeglądarek często infiltrują systemy bez pozwolenia. Badania pokazują, że programiści dystrybuują aplikacje, które porywają przeglądarkę, wykorzystując natrętne reklamy i "sprzedaż wiązaną" (podstępną instalację aplikacji firm trzecich wraz ze zwykłymi programami/aplikacjami). Programiści wiedzą, że użytkownicy często przyspieszają procesy pobierania/instalacji. W związku z tym "dołączone" aplikacje są ukryte w różnych sekcjach (np. "Niestandardowych"/"Zaawansowanych ustawieniach") tych procedur. Pomijanie kroków pobierania/instalacji i klikanie reklam często prowadzi do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych programów (PUP), takich jak Search Pulse.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Ostrożność jest kluczem do bezpieczeństwa komputera. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Pamiętaj, że natrętne reklamy zazwyczaj wydają się uzasadnione, ale po kliknięciu przekierowują na niewiarygodne witryny (np. z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). W większości przypadków natrętne reklamy są dostarczane przez programy typu PUP typu adware. Jeśli je napotkasz, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto dokładnie przeanalizuj każdy etap pobierania/instalacji i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Narzędzia pobierania/instalacji często zarabiają na wartości przy użyciu metody "sprzedaży wiązanej". Dlatego te narzędzia nigdy nie powinny być używane. Aplikacje należy pobierać wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania.

Rozszerzenie porywacza przeglądarki Pulse w przeglądarce Safari:

Search Pulse extension in Safari

Strona promująca porywacza przeglądarki Search Pulse:

Dubious website used to promote home.searchpulse.net

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z twojego komputera Mac:

Usuwanie przekierowania home.searchpulse.net:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z home.searchpulse.net z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji spójrz na “MPlayerX”, “NicePlayer” lub inne podejrzane aplikacje i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z search pulse (porywacz przeglądarki):

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki search pulse (porywacz przeglądarki) z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z search pulse (porywacz przeglądarki) z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z search pulse (porywacz przeglądarki) z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z search pulse (porywacz przeglądarki) z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Search Pulse (porywacz przeglądarki) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Search Pulse (porywacz przeglądarki) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.