FacebookTwitterLinkedIn

Przekierowanie bing.com

Znany również jako: bing.com (porywacz przeglądarki)
Poziom zniszczenia: Średni

Jak wyeliminować przekierowania przeglądarki do bing.com?

Czym jest bing.com?

Bing.com to legalna wyszukiwarka internetowa. Stron ta jest opracowana przez legalną firmę i nie jest związana z żadnym wirusem ani malware. Pamiętaj jednak, że ta strona jest często promowana przez różne potencjalnie niechciane programy (PUP), które porywają przeglądarki. Te aplikacje infiltrują systemy bez zgody użytkowników i ciągle modyfikują ustawienia przeglądarki. Ponadto, większość z nich śledzi aktywność przeglądania Internetu oraz generuje niechciane reklamy internetowe.

bing.com browser hijacker

Porywacze przeglądarki zwykle obierają za cel najbardziej popularne przeglądarki internetowe - Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox. Po infiltracji systemu przypisują ustawienia domyślnej wyszukiwarki, strony domowej i nowej karty przeglądarki do strony bing.com bez zgody użytkownika. Niektóre dodają również adres URL do skrótu docelowego każdej przeglądarki. Dlatego podczas otwierania przeglądarek lub nowych kart przeglądarek lub po prostu prób przeszukiwania Internetu za pośrednictwem paska adresu URL, użytkownicy są przekierowywani na stronę bing.com. Ciągłe niechciane przekierowania przeglądarki znacząco utrudniają przeglądanie Internetu. Ponadto porywacze przeglądarki są instalowane wraz wieloma "obiektami pomocniczymi" (rozszerzeniami/aplikacjami przeglądarki), które zapobiegają przywróceniu przeglądarek do poprzednich stanów (gdy użytkownicy próbują zmienić ustawienia, obiekty pomocnicze automatycznie przypisują poprzednie). Warto zauważyć, że niektóre aplikacje porywające przeglądarki przypisują ustawienia do różnych odwiedzanych stron, które twierdzą, że są legalnymi wyszukiwarkami internetowymi i generują prawidłowe wyniki wyszukiwania, ale te strony po prostu przekierowują użytkowników do bing.com. Choć bing.com nie stwarza zagrożenia dla prywatności ani systemów komputerowych użytkowników, nielegalne aplikacje przeglądarki służące promowaniu tej strony, mogą być szkodliwe. Aplikacje porywające przeglądarki często generują natrętne reklamy internetowe, które nie tylko zakrywają treści odwiedzanych stron, ale także przekierowują do fałszywych stron zawierających zainfekowane treści. Dlatego ich kliknięcie może spowodować infekcje adware lub malware wysokiego ryzyka. Niechciane aplikacje ciągle monitorują przeglądanie sieci przez użytkowników i gromadzą różne dane związane z przeglądaniem Internetu. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że niektóre zebrane dane będą danymi osobowymi. Deweloperzy porywaczy przeglądarki udostępniają te dane współpracującym z nim stronom trzecim - takie zachowanie może prowadzić do poważnych problemów prywatności lub nawet kradzieży tożsamości. Jeśli uważasz, że ustawienia przeglądarki zostały ustawione d bing.com bez twojej zgody, odinstaluj wszystkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia przeglądarki. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie zmienić tych ustawień.

Większość aplikacji porywających przeglądarki ma podobne zachowanie – fałszywie obiecując poprawę przeglądania Internetu fałszywie próbują nakłonić użytkowników do instalacji. Po infiltracji systemu aplikacje te nie spełniają żadnej z obietnic. Porywacze przeglądarki są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla programistów. Aplikacje, takie jak Your Online Games Now, Easy Speed Test Access i Your Classifieds Now wyświetlają niechciane reklamy internetowe, śledzą aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników i powodują niechciane przekierowania.

W jaki sposób zainstalowałem bing.com na moim komputerze?

Porywacze przeglądarki są często dystrybuowane przy użyciu zwodniczej metody marketingu oprogramowania zwanej "sprzedażą wiązaną" - podstępnej instalacji oprogramowania firm trzecich z regularnym oprogramowaniem/aplikacjami. Deweloperzy ukrywają instalację PUP we „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawieniach, ponieważ wielu użytkowników nie przykłada zbyt dużej uwagi podczas pobierania i instalacji. Pospieszanie tych procesów i pomijanie większości/wszystkich ich kroków często prowadzi do nieumyślnej instalacji programów typu adware lub porywających przeglądarki.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Istnieją dwa główne kroki, które należy wykonać, aby zapobiec zainstalowaniu porywaczy przeglądarki. Po pierwsze, uważnie obserwuj każdy etap procesu pobierania oprogramowania i instalacji. Po drugie, odrzuć wszystkie oferty, aby pobrać lub zainstalować dodatkowe programy i zrezygnuj z już dołączonych (ponieważ większość dołączonych programów jest złośliwa).

Zwodnicze instalatory bezpłatnego oprogramowania, które promują porywacze przeglądarki związane z bing.com:

Installer used to promote bing.com website (sample 1) Installer used to promote bing.com website (sample 2) Installer used to promote bing.com website (sample 3) Installer used to promote bing.com website (sample 4)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie bing.com (porywacz przeglądarki): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się bing.com (porywacz przeglądarki). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowania bing.com:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

bing.com browser hijacker uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania na stronę bing.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki bing.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie przekierowania bing.com z Internet Explorer:

Usuwanie dodatków przeglądarki powiązanych z bing.com z Internet Explorer:

Removing bing.com related Internet Explorer extensions

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Naprawa skrótu docelowego Internet Explorer:

Removing bing.com from Internet Explorer shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" skrótu Internet Explorer. Aby to naprawić, znajdź na swoim Pulpicie skrót i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń tekst wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Removing bing.com from Internet Explorer shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing bing.com from Internet Explorer homepage

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://www.bing.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing bing.com from Internet Explorer default search engine

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "bing".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem bing.com (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z bing.com z Google Chrome:

Removing bing.com related Google Chrome extensions

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij ikonę kosza.

Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

Removing bing.com from Google Chrome shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" skrótu Google Chrome. Aby to naprawić, znajdź na swoim Pulpicie skrót i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń cały tekst wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Removing bing.com from Google Chrome shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing bing.com from Google Chrome homepage

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustawienia strony", umieść kursor myszy nad hxxp://www.bing.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing bing.com from Google Chrome default search engine

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń "bing" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem bing.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków przeglądarki powiązanych z bing.com z Mozilla Firefox:

Removing bing.com related Mozilla Firefox extensions

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane wtyczki przeglądarki.

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Removing bing.com from Mozilla Firefox shortcut target step 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" skrótu Mozilla Firefox. Aby to naprawić, znajdź na swoim Pulpicie skrót i kliknij go prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń cały tekst wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Removing bing.com from Mozilla Firefox shortcut target step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Removing bing.com from Mozilla Firefox homepage

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij przycisk menu Firefox firefox menu icon , a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://www.bing.com i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Removing bing.com from Mozilla Firefox default search engine

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze: "nazwa porywacza przeglądarki"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem bing.com (porywacz przeglądarki), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem bing.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia bing.com (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat bing.com (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9633-bing-com-redirect

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
bing.com (porywacz przeglądarki) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania bing.com (porywacz przeglądarki) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się bing.com (porywacz przeglądarki) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.