Ransomware Sodinokibi

Znany również jako: Wirus Sodinokibi
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Instrukcje usuwania ransomware Sodinokibi

Czym jest Sodinokibi?

Sodinokibi to program ransomware stworzony przez cyberprzestępców. Używają go do szyfrowania plików przechowywanych na komputerze ofiary. Innymi słowy, robią to, aby uniemożliwić ludziom dostęp do ich plików, dopóki nie zapłacą okupu. To ransomware zostało odkryte przez S!Ri. Badacze malware nazwali go Sodinokibi, jednak jego twórcy nie nadali mu jeszcze żadnej oficjalnej nazwy. Ten ransomware zostawia notatki z żądaniem okupu w folderach zawierających zaszyfrowane pliki. Nazwa pliku tekstowego zależy od rozszerzenia dodanego do zaszyfrowanego pliku. Przykładowo, jeśli rozszerzenie to ".686l0tek69" (a zaszyfrowany plik ma zmienioną nazwę, na przykład "1.jpg" zmienia się na "1.jpg.686l0tek69"), wówczas notatka z żądaniem okupu zostanie "686l0tek69-HOW-TO-DECRYPT.txt". Sodinokibi zmienia również tapetę ofiary.

Jak wyjaśniono w notatce z żądaniem okupu, ludzie, którzy zainfekowali swoje komputery ransomware, mogą odszyfrować (odzyskać) swoje pliki wyłącznie zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez cyberprzestępców, którzy je opracowali. Aby odszyfrować dane, należy odwiedzić ich strony internetowe za pomocą jednego z dwóch linków. Jeden powinien zostać otworzony za pomocą przeglądarki Tor, inny za pomocą innej przeglądarki, takiej jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Internet Explorer lub Microsoft Edge. Wspomina się, że link/strona internetowa otworzona na dowolnej innej przeglądarce niż Tor, może zostać zablokowana przez przeglądarkę. Tak czy inaczej, po otwarciu ich witryny proszą o skopiowanie i wklejenie klucza podanego w notatce z żądaniem okupu (pliku .txt) i wprowadzenie nazwy rozszerzenia (która jest dostępna w tym samym pliku tekstowym). Następnie otwierają kolejną stronę informującą, że ofiary mają dwa dni na zapłacenie okupu w wysokości 2500 $. Później cena zostanie podwojona do 5000 $. Okup musi zostać zapłacony na podany adres portfela Bitcoin (musi być zapłacony w kryptowalucie). Według cyberprzestępców, po dokonaniu płatności ofiary powinny otrzymać trzy potwierdzenia. Następnie powinni ponownie załadować stronę, która utworzy link do pobrania narzędzia deszyfrującego. Ofiary ponagla się, by nie próbowały odszyfrowywać swoich plików za pomocą innych narzędzi (stron trzecich), według cyberprzestępców, skorzystanie z nich może spowodować trwałą utratę danych. Jednak nie zaleca się płacenia osobom, które opracowały to ransomware. Zazwyczaj cyberprzestępcy współpracują tylko do momentu otrzymania okupu. Następnie większość z nich ignoruje swoje ofiary i nie wysyła narzędzi/kluczy wymaganych do odszyfrowania danych. Mówiąc wprost, ludzie zostają oszukani. Niestety, nie ma narzędzia, które mogłoby bezpłatnie odszyfrować pliki zaszyfrowane przez Sodinokibi. Zwykle cyberprzestępcy, którzy opracowali określone ransomware, są jedynymi, którzy mogą dostarczyć narzędzia do deszyfrowania. W większości przypadków algorytmy szyfrowania używane do szyfrowania plików są niemożliwe do „złamania" bez użycia określonych kluczy/narzędzi deszyfrujących. Najlepszą opcją w takich przypadkach jest odzyskanie plików przy użyciu kopii zapasowej danych, która została (jeśli była) utworzona przed zaszyfrowaniem wszystkich plików za pomocą programu ransomware.

Zrzut ekranu wiadomości zachęcającej użytkowników do zapłacenia okupu w celu odszyfrowania ich zainfekowanych danych:

Sodinokibi decrypt instructions

Oto kilka przykładów innych programów ransomware: BellevueCollegeEncryptor, Hceem i Hrosas. Większość z nich jest tworzona w celu zaszyfrowania plików użytkownika i blokowania ich, chyba że zapłacono okup. Głównymi różnicami jest zazwyczaj cena deszyfrowania i algorytm szyfrowania, który został użyty do zaszyfrowania danych. Niestety w większości przypadków nie da się ich złamać, chyba że ransomware nie jest w pełni rozwinięte, ma pewne błędy/wady. Aby zapobiec utracie danych (i stratom finansowym) spowodowanej przez ransomware, zalecamy regularne tworzenie kopii zapasowych i przechowywanie ich na zdalnych serwerach lub odłączonych urządzeniach pamięci masowej.

W jaki sposób ransomware zainfekowało mój komputer?

Do najczęściej używanych sposobów rozsyłania ransomware i różnych innych szkodliwych programów należą kampanie spamowe, trojany, fałszywe aktualizacje oprogramowania, niewiarygodne źródła pobierania oprogramowania i narzędzia do „łamania" oprogramowania. W pierwszym przypadku cyberprzestępcy wysyłają wiadomości e-mail zawierające zainfekowane załączniki, prezentując je jako oficjalne i ważne oraz próbują nakłonić ludzi do otwarcia załączonych plików. Te załączniki to zwykle dokumenty Microsoft Office i PDF, archiwa takie jak ZIP, pliki RAR, pliki JavaScript, pliki wykonywalne (.exe i inne) itd. Po otwarciu pobierają i instalują ransomware lub inne malware wysokiego ryzyka. Jeśli na komputerze jest już zainstalowany trojan, jest bardzo prawdopodobne, że zostanie on zaprojektowany do rozsyłania różnych zagrożeń. Programy tego typu często powodują infekcje łańcuchowe. Fałszywe aktualizacje oprogramowania, jeśli są używane, rozsyłają malware, instalując je zamiast oczekiwanych aktualizacji lub poprawek. Te narzędzia mogą być używane do wykorzystania błędów i wad nieaktualnego oprogramowania. Niewiarygodne źródła pobierania (takie jak sieci peer-to-peer, witryny do hostowania bezpłatnych plików, strony z freeware do pobrania, nieoficjalne strony internetowe i inne podobne kanały) mogą być również używane do dystrybucji ransomware. Cyberprzestępcy wykorzystują te kanały do ​​przedstawiania swojego malware jako nieszkodliwych plików. Gdy ludzie je pobierają i otwierają, instalują same szkodliwe programy. Używając różnych narzędzi do „łamania" oprogramowania, ludzie często ryzykują zainstalowanie szkodliwych programów. Te narzędzia mają ominąć płatne aktywacje, jednak często powodują niechciane instalacje/infekcje komputerowe.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus Sodinokibi
Typ zagrożenia Ransomware, wirus szyfrowania, narzędzie blokowania plików
Rozszerzenie zaszyfrowanych plików Losowy ciąg znaków
Wiadomość z żądaniem okupu Plik tekstowy, tapeta pulpitu, witryna.
Kwota okupu 2 500$/5 000%
Kontakt z cyberprzestępcami Czat na stronie internetowej
Nazwy wykrycia Avast (Win32:Malware-gen), BitDefender (Trojan.GenericKD.31927370), ESET-NOD32 (wariant Win32/GenKryptik.DGSJ), Kaspersky (Exploit.Win32.Nekto.lr), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwa złośliwego procesu Showing Mcga Wmv Photo Ramsey Married
Objawy Nie można otworzyć plików przechowywanych na twoim komputerze. Poprzednio działające pliki mają teraz inne rozszerzenie, na przykład my.docx.locked. Na twoim pulpicie wyświetlana jest wiadomość z żądaniem okupu. Cyberprzestępcy żądają zapłaty okupu (zwykle w Bitcoinach) za odblokowanie twoich plików.
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki e-mail (makra), witryny torrent, złośliwe reklamy.
Zniszczenie Wszystkie pliki zostały zaszyfrowane i nie mogą zostać otworzone przez zapłacenia okupu. Razem z infekcją ransomware mogą zostać zainstalowane dodatkowe trojany kradnące hasła i infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus Sodinokibi, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Spyhunter.
▼ Pobierz Spyhunter
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.

Jak chronić się przed infekcjami ransomware?

Unikaj otwierania załączników w wiadomościach e-mail otrzymywanych z nieznanych/podejrzanych adresów. To samo dotyczy linków internetowych. Te e-maile są zazwyczaj prezentowane jako ważne i uzasadnione, jednak w większości przypadków są również nieistotne. Ponadto zalecamy korzystanie z oficjalnych i wiarygodnych witryn podczas pobierania dowolnego oprogramowania i aktualizowanie oprogramowania przy użyciu wbudowanych funkcji lub narzędzi dostarczanych wyłącznie przez oficjalnych programistów. Uwaga: narzędzia, które pozwalają ludziom uniknąć płacenia za oprogramowanie, są nielegalne i często powodują infekcje komputerowe. Aby uniknąć zainfekowania komputerów, zalecamy zainstalowanie renomowanego oprogramowania antywirusowego lub antyszpiegowskiego. Poza tym nie powinno się go wyłączać bez uzasadnionego powodu. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Sodinokibi, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Spyhunter, aby automatycznie wyeliminować to ransomware.

Tekst przedstawiony w pliku tekstowym ransomware Sodinokibi (random-string-HOW-TO-DECRYPT.txt):

--=== Witamy. Jeszcze raz.===---

[+] Co się stało? [+]

Twoje pliki są zaszyfrowane i obecnie niedostępne. Możesz to sprawdzić: wszystkie pliki na twoim komputerze mają rozszerzenie 686l0tek69.

Przy okazji, wszystko to jest możliwe do odzyskania (przywrócenia), ale musisz postępować zgodnie z naszymi instrukcjami. W przeciwnym razie nie będziesz mógł odzyskać swoich danych (NIGDY).

[+] Jakie masz gwarancje? [+]

To tylko biznes. Absolutnie nie zależy nam na tobie i twoich umowach, z wyjątkiem otrzymywania korzyści. Jeśli nie wykonamy naszej pracy i zobowiązań - nikt nie będzie z nami współpracował. To nie leży w naszych interesach.

Aby sprawdzić możliwość odzyskania plików, powinieneś przejść na naszą stronę internetową. Tam możesz odszyfrować jeden plik za darmo. To jest nasza gwarancja.

Jeśli nie będziesz współpracować z naszym serwisem – nie ma to dla nas znaczenia. Ale stracisz swój czas i dane, ponieważ tylko my mamy klucz prywatny. W praktyce czas jest o wiele cenniejszy niż pieniądze.

[+] Jak uzyskać dostęp na stronie? [+]

Masz dwa sposoby:

1) [Zalecane] Korzystanie z przeglądarki TOR!

a) Pobierz i zainstaluj przeglądarkę TOR z tej strony: hxxps://torproject.org/

b) Otwórz naszą stronę internetową: hxxp://aplebzu47wgazapdqks6vrcv6zcnjppkbxbr6wketf56nf6aq2nmyoyd.onion/913AED0B5FE1497D

2) Jeśli TOR jest zablokowana w twoim kraju, spróbuj użyć VPN! Możesz też skorzystać z naszej dodatkowej strony internetowej. W tym celu:

a) Otwórz dowolną przeglądarkę (Chrome, Firefox, Opera, IE, Edge)

b) Otwórz naszą dodatkową stronę internetową: http://decryptor.top/913AED0B5FE1497D

Ostrzeżenie: druga strona może zostać zablokowana, dlatego pierwszy wariant jest znacznie lepszy i bardziej dostępny.

Po otwarciu naszej strony internetowej wprowadź następujące dane w formularzu wejściowym:

Klucz:

-

Nazwa rozszerzenia:

6860tek69

-----------------------------------------------------------------------------------------

!!! ZAGROŻENIE !!!

NIE próbuj samodzielnie zmieniać plików. NIE używaj oprogramowania innych firm do odzyskania danych lub rozwiązań antywirusowych - może to pociągnąć za sobą uszkodzenie klucza prywatnego, a w rezultacie utratę wszystkich danych.

!!! !!! !!!

RAZ JESZCZE: Odzyskanie plików leży w twoim interesie. Z naszej strony, my (najlepsi specjaliści) robimy wszystko, aby je odzyskać, ale nie powinieneś przeszkadzać.

!!! !!! !!!

Zrzut ekranu witryny Sodinokibi (pierwsza strona):

sodinokibi ransomware website first page

Zrzut ekranu witryny Sodinokibi (drugiej strony):

sodinokibi website second page

Tekst prezentowany na stronie otworzonej przez Tor (druga strona):

Twój komputer został zainfekowany!

Zaszyfrowane są twoje dokumenty, zdjęcia, bazy danych i inne ważne pliki.

Aby odszyfrować swoje pliki, musisz kupić nasze specjalne oprogramowanie - 686l0tek69-Decryptor

Możesz to zrobić teraz. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Ale pamiętaj, że nie masz dużo czasu

Koszt 686l0tek69-Decryptor

Masz 2 dni, 23:59:17

* Jeśli nie zapłacisz na czas, cena zostanie podwojona

* Czas kończy się 3. maja, 10:44:08

Aktualna cena

Po upływie czasu

0.47528863 btc
ò 2,500 USD
0.95057726 btc
ò 5,000 USD

Status: Brak dostępu do pobrania 686l0tek69-Decryptor.

Adres otrzymania BTC: 324VH5nPXCKCUGAMAn23nogm2Z6ph97evh

Obsługa czatu z instrukcjami

Jak kupić 686l0tek69-Decryptor?

Utwórz portfel Bitcoin (zalecamy Blockchain.info)

Kup niezbędną ilość Bitcoinów. Aktualna cena zakupu wynosi 0,47528863 btc

Wyślij 0,47528863 btc na następujący adres Bitcoin:

324VH5nPXCKCUGAMAn23nogm2Z6ph97evh

*Ten adres odbiorczy został stworzony dla ciebie, aby zidentyfikować twoje transakcje

Poczekaj na 3 potwierdzenia

Załaduj ponownie bieżącą stronę i pobierz link do pobrania 686l0tek69-Decryptor

Gwarancje?

Prześlij plik na test 686l0tek69-Decryptor.

* Ten plik powinien być zaszyfrowanym obrazem. Przykład

your-file-name.jpg.686l0tek69
your-file-name.png.686l0tek69
your-file-name.gif.686l0tek69

Wygląd witryny Sodinokibi otworzonej przez Tor (GIF):

sodinokibi web appearance

Zrzut ekranu tapetu pulpitu Sodinokibi:

Sodinokibi wallpaper

Zrzut ekranu plików zaszyfrowanych przez Sodinokibi (losowe rozszerzenie):

Files encrypted by Sodinokibi

Zrzut ekranu procesu ransomware Sodinokibi w Menedżerza Zadań Windows ("Showing Mcga Wmv Photo Ramsey Married")

sodinokibi process in task manager

Zrzuty ekranu czatu z cyberprzestępcami o nazwie ransomware:

sodinokibi chat window 1 sodinokibi chat window 2

Tekst na czacie:

Badacz Tomas: Skąd jesteście?
Badacz Tomas: Jaka jest nazwa waszego ransomware?
Cyberprzestępca: Nie mamy nazwy, nie pisz tutaj.
Badacz Tomas: Badacze nazywają to – ransomware "Sodinokibi". To niekoniecznie dobra nazwa, może chcielibyście używać czegoś innego?
Cyberprzestępca: pokaż mi
Badacz Tomas: hxxps://www.youtube.com/watch?v=MlfYEqAjXUE&feature=youtu.be
Badacz Tomas: Mógłbyś pomyśleć o fajniejszej nazwie niż "Sodinokibi".
Cyberprzestępca: Hm, skąd taka nazwa?
Badacz Tomas: Mogę się domyślać, że pochodzi od nazwy pliku wykonywalnego (hxxps://twitter.com/GrujaRS/status/1122051853657739265/photo/1)
Badacz Tomas: Jakiej nazwy chcielibyście używać?
Cyberprzestępca:: nie mamy nazwy, ale daj nam kilka dni na zastanowienie się nad nią
Badacz Tomas: ok, super.

Aktualizacja, 3. maja 2019 roku - Badania wykazały, że cyberprzestępcy zaczęli wykorzystywać lukę Oracle WebLogic Servers (CVE-2019-2725), aby wprowadzić różne złośliwe oprogramowanie, w tym malware GANDCRAB, Sodinokibi i różnych innych górników, botnety itp. Na szczęście Oracle wydało już poprawkę do naprawy tej luki. Jeśli jesteś właścicielem takiego serwera, natychmiast pobierz i zainstaluj poprawkę. Szczegółowe informacje i łącze do pobierania poprawki znajdują się w tym artykule.

Usuwanie ransomware Sodinokibi:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus Sodinokibi: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus Sodinokibi. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Krok 1

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij na "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Krok 2

Zaloguj się na konto zainfekowane wirusem Sodinokibi. Uruchom przeglądarkę internetową i pobierz legalny program antyspyware. Zaktualizuj oprogramowanie antyspyware i rozpocznij pełne skanowanie systemu. Usuń wszystkie wykryte wpisy.

Jeśli nie możesz uruchomić komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj wykonać przywracania systemu.

Film pokazujący jak usunąć wirusa ransomware za pomocą "Trybu awaryjnego z wierszem polecenia" i "Przywracania systemu":

1. W trakcie procesu uruchamiania komputera, naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż pojawi się Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia z listy i naciśnij ENTER.

Boot your computer in Safe Mode with Command Prompt

2. Gdy ładuje się tryb wiersza poleceń, wprowadź następujący wiersz: cd restore i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt type cd restore

3. Następnie wpisz tę linię: rstrui.exe i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt rstrui.exe

4. W otwartym oknie kliknij przycisk "Dalej".

restore system files and settings

5. Wybierz jeden z dostępnych punktów przywracania i kliknij "Dalej" (spowoduje to przywrócenie systemu komputera do wcześniejszego stanu i daty przed zainfekowaniem twojego PC ransomware RYUK).

select a restore point

6. W otwartym oknie kliknij przycisk "Tak".

run system restore

7. Po przywróceniu komputera do poprzedniej daty, pobierz i przeskanuj swój komputer zalecanym oprogramowaniem usuwania malware, aby wyeliminować wszelkie pozostałe pliki Sodinokibi.

Aby przywrócić pojedyncze pliki zaszyfrowane przez to ransomware, spróbuj użyć funkcji poprzednich wersji systemu Windows. Metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, gdy funkcja przywracania systemu została włączona na zainfekowanym systemie operacyjnym. Zauważ, że niektóre warianty Sodinokibi są znane z usuwania kopii woluminów plików, więc ta metoda może nie działać na wszystkich komputerach.

Aby przywrócić plik, kliknij go prawym przyciskiem myszy, przejdź do Właściwości, wybierz kartę Poprzednie wersje. Jeśli odpowiedni plik ma punkt przywracania, zaznacz go i kliknij przycisk "Odzyskaj".

Restoring files encrypted by CryptoDefense

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci (lub z wiersza polecenia), uruchom swój komputer przy użyciu dysku ratunkowego. Niektóre warianty ransomware wyłączają tryb awaryjny, przez co ich usunięcie jest skomplikowane. Na tym etapie wymagany jest dostęp do innego komputera.

Aby odzyskać kontrolę nad plikami zaszyfrowanymi przez Sodinokibi możesz również spróbować użyć programu o nazwie Shadow Explorer. Więcej informacji na temat korzystania z tego programu jest dostępne tutaj.

shadow explorer screenshot

Aby chronić komputer przed takim szyfrującym pliki ransomware należy użyć renomowanych programów antywirusowych i antyspyware. Jako dodatkowej metody ochrony użytkowników komputerów można użyć programów o nazwie HitmanPro.Alert i EasySync CryptoMonitor, które sztucznie implementują obiekty polityki grupy do rejestru w celu zablokowania programów nieuczciwych programów, takich jak Sodinokibi.

Zauważ, że aktualizacja Windows 10 Fall Creators obejmuje funkcję "Kontrolowanego dostępu do folderu" która blokuje próby zaszyfrowania twoich plików przez ransomware. Domyślnie ta funkcja automatycznie chroni pliki przechowywane w Dokumentach, Obrazach, Wideo, Muzyka, Ulubione oraz folderach na pulpicie.

Controll Folder Access

Użytkownicy systemu Windows 10 powinni zainstalować tę aktualizację, aby chronić swoje dane przed atakami ransomware. Tutaj jest więcej informacji o tym, jak uzyskać tę aktualizację i dodać dodatkową warstwę ochrony przed infekcjami ransomware.

HitmanPro.Alert CryptoGuard - wykrywa szyfrowanie plików i neutralizuje takie próby bez konieczności interwencji użytkownika:

hitmanproalert ransomware prevention application

Malwarebytes Anti-Ransomware Beta wykorzystuje zaawansowaną proaktywną technologię monitorującą aktywność ransomware i natychmiast ją zatrzymuje – zanim dostanie się ona do plików użytkowników:

malwarebytes anti-ransomware

  • Najlepszym sposobem uniknięcia infekcji ransomware jest regularne tworzenie kopii zapasowych. Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych online i oprogramowania do odzyskiwania danych Tutaj.

Inne narzędzia znane z usuwania ransomware Sodinokibi:

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/14942-sodinokibi-ransomware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Sodinokibi kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus Sodinokibi na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus Sodinokibi dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Spyhunter

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Spyhunter:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.