FacebookTwitterLinkedIn

Adware TheBrowser

Znany również jako: TheBrowser (porywacz przeglądarki)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania TheBrowser

Czym jest TheBrowser?

TheBrowser to wątpliwa aplikacja udająca legalną przeglądarkę internetową. Jest identyczna z wcześniej odkrytymi adware o nazwie BoBrowser i BrowserAir. Na pierwszy rzut oka aplikacja ta nie różni się od innej zwykłej przeglądarki internetowej. Jednakże, ze względu na swoje zachowanie, TheBrowser jest zakwalifikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP), jak również adware. Przede wszystkim, przenika do systemu bez zgody użytkownika. Ponadto, śledzi aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników, jak również dostarcza natrętne reklamy online.

TheBrowser adware

Wyniki badań pokazują, że TheBrowser gromadzi adresy IP, dostawców usług internetowych (ISP), typ przeglądarki internetowej oraz dane przeglądania (odwiedzane adresy URL, prowadzone zapytania, przeglądane strony, cookies itp.), jak również inne dane dotyczące przeglądania. Wielu użytkowników uważa, że ​​tego rodzaju dane są całkowicie bez znaczenia, ale to jest błędne, ponieważ wyżej wymienione rodzaje informacji mogą wyraźnie zawierać dane osobowe. Z tych powodów warto wspomnieć, że twórcy TheBrowser udostępniają te dane współpracującym firmom trzecim. Strony te mogą łatwo nadużywać informacje osobiste z zamiarem uzyskania przychodów, w związku z czym TheBrowser stwarza bezpośrednie zagrożenie dla prywatności użytkowników - posiadanie aplikacji śledzącej informacje może doprowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Warto również wspomnieć, że TheBrowser zatrudnia wirtualną warstwę do generowania różnych typów reklam, która znacznie zmniejsza doświadczenie przeglądania Internetu przez użytkowników. Wirtualna warstwa umożliwia umieszczenie treści graficznej strony trzeciej na którejkolwiek z odwiedzanych przez użytkowników stron internetowych. W związku z tym wyświetlane reklamy ukrywają treści stron internetowych. Co więcej, niektóre z nich przekierowują użytkowników do fałszywych stron, które mogą zawierać zainfekowane treści, co oznacza, że ​​kliknięcie tych reklam jest ryzykowne i może spowodować dalsze infekcje adware lub malware. Zdecydowanie zaleca się, aby natychmiast odinstalować adware TheBrowser.

Polityka prywatności TheBrowser w zakresie śledzenia danych:

TheBrowser może korzystać z pewnych zaufanych innych firm i osób prywatnych w celu uzyskania pomocy w zapewnieniu, analizie i poprawie sieci oraz przeglądarki (w tym między innymi do przechowywania danych, usług serwisowych, zarządzania bazami danych, analityki internetowej, przetwarzania informacji i poprawy funkcji i usług strony. Te strony trzecie mogą mieć dostęp do informacji tylko do celów wykonywania tych zadań w imieniu TheBrowser i obowiązków podobnych do tych w niniejszej polityce.

TheBrowser nie jest jedyną aplikacją, która składa fałszywe obietnice z zamiarem nakłanianiu użytkowników do instalacji. Istnieją setki innych PUP, które działają dokładnie tak samo. Podobnie jak TheBrowser, aplikacje takie jak FlashBeat, Wooden Seal, LolliScan i Middle Rush również obiecują dostarczyć przydatne funkcje, ale faktycznie żadna z nich tego nie robi. Programy typu adware mają na celu generowanie zysku dla deweloperów. W związku z tym, aplikacje te nie robią nic innego, jak generowanie natrętnych reklam online i śledzenie danych osobowych. TheBrowser i inne podobne aplikacje nie zapewniają znaczącej wartości dla użytkowników.

Jak zainstalowałem TheBrowser na moim komputerze?

Jak już wspomniano wcześniej, TheBrowser najprawdopodobniej jest dystrybuowana za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana". Metoda ta pozwala na zainstalowanie fałszywych aplikacji bez zgody użytkownika. Problemem jest to, że większość użytkowników nie wyraża ostrożności podczas pobierania i instalowania programów, dlatego deweloperzy ukrywają aplikacje, takie jak TheBrowser w ramach "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień, które są najbardziej narażone na pomijanie. Nie zdając sobie z tego sprawt, użytkownicy nieostrożnie pośpieszają te dwa procesy i pomijają większość/wszystkie etapy, przez co niechętnie instalują potencjalnie niechciane programy.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Użytkownicy mogą uniemożliwić instalację programów typu adware podczas każdego etapu pobierania oprogramowania i instalacji. Zawsze należy wykonać te dwa procesy za pomocą "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień, a nie "Szybkich" lub "Typowych". W ten sposób będą w stanie zobaczyć i odrzucić wszystkie wymienione programy, które są dołączone do pobrania/instalacji. Aplikacje firm trzecich są najbardziej narażone na nieuczciwe, dlatego nigdy nie powinny być zainstalowane.

Zwodnicze instalator bezpłatnego oprogramowania wykorzystywany w dystrybucji adware TheBrowser:

Official TheBrowser adware installation setup

Zrzut ekranu aplikacji TheBrowser:

Deceptive adware-type application TheBrowser

Pasek wyszukiwania adware TheBrowser przekierowujący do strony www-mysearch.com:

Dubious TheBrowser desktop search bar

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware TheBrowser:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

TheBrowser adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "TheBrowser", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy TheBrowser), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware TheBrowser z przeglądarek internetowych:

W czasie badań TheBrowser nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing TheBrowser ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing TheBrowser ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem thebrowser (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing TheBrowser  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing TheBrowser ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem thebrowser (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing TheBrowser ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing TheBrowser ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem thebrowser (porywacz przeglądarki), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware thebrowser (porywacz przeglądarki) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat thebrowser (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9537-thebrowser-adware

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
TheBrowser (porywacz przeglądarki) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania TheBrowser (porywacz przeglądarki) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.