FacebookTwitterLinkedIn

Adware BrowserAir

Znany również jako: BrowserAir
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania BrowserAir

Czym jest BrowserAir?

BrowserAir to przeglądarka internetowa na bazie chromium, która obiecuje poprawić szybkość przeglądania Internetu przez użytkowników - "BrowserAir jest zaprojektowana, aby zapewnić ci możliwie najszybsze przeglądanie. Jest lekka i prosta, dzięki czemu przeglądanie jest płynne i łatwe..". Zwykły użytkownik prawdopodobnie uzna tę funkcjonalność za uzasadnioną i poręczną, jednak w rzeczywistości przeglądarka ta jest sklasyfikowana jako adware, a także potencjalnie niechciany program. Jednym z powodów dla takich powiązań jest zwodnicza instalacja - BrowserAir instaluje się bez pytania o zgodę. Ponadto, instaluje pasek narzędzi pulpitu, zbiera różne informacje, powoduje przekierowania i wyświetla reklamy.

BrowserAir adware

Wyświetlany pasek narzędzi zawiera pasek wyszukiwania internetowego, które przekierowuje do strony thesmartsearch.net gdy użytkownik próbuje przeszukiwać Internet. Co więcej, ten pasek narzędzi zmienia rozmiar wszystkich wyświetlanych okien, gdy użytkownik korzysta z pełnoekranowych aplikacji. Aplikacja BrowserAir sama w sobie powoduje niepotrzebne przekierowania do strony www-searching.com. Dodatkowo wyświetla różne natrętne reklamy online, które mogą przekierowywać do innych fałszywych stron internetowych. Dlatego przeszukiwanie Internetu za pomocą paska narzędzi pulpitu lub samej przeglądarki, oraz klikanie reklam może łatwo skończyć się dalszymi infekcjami komputerowymi wysokiego ryzyka. Co więcej, ta aplikacja zbiera różnorodne informacje oprogramowania i sprzętu. Rodzaje gromadzonych danych zawierają adresy IP, odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony, wprowadzone zapytania, dostawcę usług internetowych (ISP) i inne. Takie informacje mogą zawierać dane osobowe, dlatego posiadanie BrowserAir zainstalowanego w systemie może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości, ponieważ deweloperzy udostępniają zebrane dane stronom trzecim. Jeśli martwisz się o swoją prywatność i bezpieczeństwo przeglądania Internetu, powinieneś natychmiast odinstalować adware BrowserAir.

BrowserAir działa bardzo podobnie do innych aplikacji typu adware. Podobnie jak BrowserAir, Torch, WikiBrowser, Chromatic i Orbitum obok setek innych aplikacji typu adware również obiecują zwiększenie doświadczenia przeglądania Internetu przez użytkowników. Jednak ich prawdziwym celem jest generowanie przychodów dla twórców, wyświetlanie natrętnych reklam internetowych, zbieranie danych osobowych, powodowanie przekierowań i dystrybucja innych aplikacji. Aplikacje typu adware zawsze obiecują dostarczać przydatne funkcji, ale żadna z nich faktycznie tego nie robi.

Jak zainstalowałem BrowserAir na swoim komputerze?

Twórcy tego PUP zatrudniają zwodniczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", aby zainstalować BrowserAir bez zgody użytkowników. Sprzedaż wiązana jest sposób potajemnej instalacji oprogramowania innych firm wraz z regularnym, a ponieważ większość użytkowników nie wyraża ostrożności podczas pobierania/instalacji oprogramowania, metoda ta staje się bardzo skuteczna. Problem jest to, że użytkownicy spieszą się podczas procesu pobierania/instalacji i pomijają większość z tych kroków, przez co niechętnie instalują niechciane aplikacje. Potencjalnie niechciane programy, takie jak BrowserAir, są często ukryte we "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawieniach, ponieważ twórcy są zainteresowani wyłącznie ilością generowanych przychodów (co jest uzależnione od faktycznej liczby dystrybuowanych aplikacji), więc nie mają powodu, aby prawidłowo ujawnić instalację.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Zawsze należy zwracać szczególną uwagę podczas pobierania i instalowania oprogramowania oraz nie pomijać żadnych kroków. Procedura pobierania oprogramowania powinna być uważnie analizowana, a wszystkie oferty pobrania dodatkowych aplikacji powinny zostać odrzucone. Ponadto instalacja każdego programu powinna być wykonywana za pomocą "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawień, które ujawnią i pozwolą anulować oprogramowania firm trzecich wymienione w instalacji.

Zwodniczy instalator bezpłatnego oprogramowania wykorzystywany w dystrybucji adware BrowserAir:

Deceptive installation setup used to distribute BrowserAir adware

Zrzut ekranu paska narzędzi pulpitu, który instaluje się wraz z adware BrowserAir:

Search Module Plus desktop toolbar

Zrzut ekranu aplikacji BrowserAir:

Chromium based BrowserAir Internet browser

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware BrowserAir:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

BrowserAir adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "BrowserAir", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware powiązanego z BrowserAir z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing BrowserAir ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing BrowserAir ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem browserair, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing BrowserAir  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Search Module Plus v2" i wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing BrowserAir ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem browserair, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing BrowserAir ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing BrowserAir ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem browserair, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware browserair ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat browserair lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9189-browserair-adware

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
BrowserAir kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania BrowserAir na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.