FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy All Day Savings

Znany również jako: All Day Savings (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania All Day Savings

Czym jest All Day Savings?

All Day Savings to zwodnicze rozszerzenie przeglądarki, które obiecuje zaoszczędzić czas i pieniądze użytkownika, pokazując specjalne oferty/zniżki dostępne w sklepach internetowych, umożliwiając porównywanie zakupów, kupony i inne funkcje. Może się to wydawać na początku jako uzasadniona i przydatna funkcja, jednak użytkownicy Internetu powinni mieć świadomość, że All Day Savings jest właściwie sklasyfikowany jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Używa złudnej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", aby zainstalować się na przeglądarkach internetowych użytkownika (Internet Explorer, Mozilla Firefox i Google Chrome). Sprzedaż wiązana jest tajemną instalacją dodatkowych aplikacji wraz z wybranym oprogramowaniem. W związku z tym, większość użytkowników infekuje swoje komputery All Day Savings podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania poprzez klientów pobierania na stronach internetowych z pobraniami, takich jak download.com, soft32.com, softonic.com i wiele innych.

Po pomyślnej infiltracji, All Day Savings zaczyna potajemnie działać, generując natrętne reklamy w Internecie i śledząc aktywność przeglądania Internetu przez użytkownika. Generuje to wiele rodzajów natrętnych ogłoszeń w Internecie, które obejmują: przejściowe, bannerowe, porównywania i reklamy w tekście. Konwertuje również słowa na hiperłącza w obrębie stron internetowych (co prowadzi do reklam, takich jak InterYield, Nav-Links i wiele innych). Są duże szanse, że klikanie na wyżej wymienione reklamy spowoduje infekcje adware wysokiego ryzyka lub malware. Co więcej, te potencjalnie niechciane programy stale utrzymują przeglądanie Internetu użytkownika pod obserwacją, zbierając różnorodne informacje o oprogramowaniu i sprzęcie, takie jak: Protokół Internetowy (IP), unikatowe numery identyfikatorów, rodzaj systemu operacyjnego i przeglądarki, adres URL odwiedzanych stron, wprowadzone hasła wyszukiwania i inne podobne informacje, którymi mogą być dane osobowe. W związku z tym, takie zachowanie może doprowadzić do poważnych problemów ochrony prywatności i kradzieży tożsamości, a tym samym użytkownikom Internetu zaleca się wyeliminować ten PUP z ich komputerów.

Adware All Day Savings

Wyniki testów pokazują, że All Day Savings jest bardzo podobne do innych nieuczciwych rozszerzeń przeglądarki, które wykorzystują sprzedaż łączoną jako metodę instalacji, na przykład: Coupon Clipster, SmartSaver i OkitSpace. Jednak ani All Day Savings, ani żaden inny z tych PUP nie dodaje jakiejkolwiek rzeczywistej wartości dla użytkownika - ich rzeczywistym celem jest generowanie zysków, pokazując natrętne reklamy internetowe. Badania pokazują również, że adware All Day Savings jest rozpowszechniane za pośrednictwem klientów pobrania na stronach internetowych z pobieraniem. Zauważ zatem, że klienci pobierania są używani jako bezpłatne narzędzie monetyzacji usług tych stron, ponieważ oferują one instalację reklamowanych jako "100% legalne" dodatków przeglądarki wraz z wybranym bezpłatnym oprogramowaniem. Jednak przez niedbalstwo pobierania i instalowanie freeware użytkownicy ryzykują zainfekowanie ich komputerów adware i malware. Tej sytuacji można zapobiec poprzez ścisłą obserwację każdego etapu procesu pobierania bezpłatnego oprogramowania i nigdy nie akceptując oferowanej instalacji dodatkowych programów. Dodatkowo, w dowolnym momencie, gdy instalujesz pobrane już oprogramowanie, powinieneś wybrać opcję "Niestandardowe" lub "Zaawansowane" ustawienia instalacji – opcja ta odsłoni i pozwoli na usunięcie wszystkich ukrytych aplikacji, które są wymienione w instalacji. Internauci, którzy już zainstalowali All Day Savings i widzą natrętne reklamy podczas surfowania w Internecie, powinni przeczytać poniższy przewodnik usuwania i wyeliminować to adware ze swoich przeglądarek internetowych.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware All Day Savings:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware All Day Savings poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "All Day Savings", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy All Day Savings), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Aby przeskanować swój komputer użyj zalecanego oprogramowania usuwania malware.

Usuwanie reklam All Day Savings z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam All Day Savings z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na "All Day Savings", wybierz ten wpis i usuń go. Zauważ, że reklamy All Day Savings mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie Zarządzania dodatkami usuń wszystkie podejrzane dodatki przeglądarki.

Usuwanie reklam All Day Savings z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem all day savings (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam All Day Savings z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "All Day Savings", wybierz ten wpis i kliknij na ikonę kosza. Zauważ, że reklamy All Day Savings mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie "rozszerzeń" Google Chrome usuń wszystkie podejrzane rozszerzenia przeglądarki.

Usuwanie reklam All Day Savings z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem all day savings (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam All Day Savings z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "All Day Savings". Zauważ, że reklamy All Day Savings mogą być spowodowane przez inne adware. W oknie „Menedżera dodatków" usuń wszystkie podejrzane dodatki.

Usuwanie reklam All Day Savings z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem all day savings (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware all day savings (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat all day savings (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8118-ads-by-all-day-savings

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
All Day Savings (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania All Day Savings (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.