FacebookTwitterLinkedIn

Wirus OkitSpace

Znany również jako: OkitSpace (malware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Umiarkowana

Instrukcje usuwania wirusa OkitSpace

Czym jest OkitSpace?

OkitSpace to rozszerzenie przeglądarki stworzone przez firmę o nazwie OKITSHOP LLC. Zapowiada zwiększenie przeglądania Internetu przez użytkownika poprzez pokazywanie powiązanych stron internetowych, treści i reklam, które są ukierunkowane na interesy użytkowników. Podczas gdy taka funkcjonalność może wydawać uzasadniona, użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że Okitspace znajduje się w kategorii adware i potencjalnie niechcianych aplikacji. Zauważ, że wiele renomowanych programów antywirusowych i anty-malware wykrywa Okitspace jako trojana lub malware. Najczęściej internauci instalują to rozszerzenie przeglądarki bez swojej zgody podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Twórcy tego dodatku używają oszukańczej metody marketingu oprogramowania o nazwie bundling. Taka metoda marketingu jest legalna, jednak wiele z analizowanych klientów i instalatorów do pobrania bezpłatnego oprogramowania nie ujawnia prawidłowo faktu, że dodatkowa aplikacja zostanie zainstalowana z bezpłatnym programem, który użytkownik wybrał do pobierania lub instalowania.

Po pomyślnym zainstalowaniu na przeglądarkach internetowych użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox) OkitSpace rozpoczyna generowanie natrętnych bannerowych, pop-up, pop-under i pełnoekranowych reklam. Co więcej, ten dodatek śledzi przeglądanie Internetu przez użytkownika poprzez rejestrowanie adresu IP, dostawcy usług internetowych na urządzeniu użytkownika, adresów internetowych odwiedzanych stron, programu antywirusowego zainstalowanego przez użytkowników oraz innych informacji, którymi mogą być dane osobowe. Obecność OkitSpace może prowadzić do infekcji malware (po kliknięciu na reklamy generowane przez tę wtyczkę) oraz fakt, że śledzenie przeglądania Internetu użytkownika może prowadzić do problemów prywatności i kradzieży tożsamości. Dalsze badania wykazały, że OkitSpace rejestruje naciśnięcia klawiszy użytkownika. Takie zachowanie jest podobne do keyloggerów. Zaleca się, aby wyeliminować OkitSpace z własnego komputera, tak szybko jak to możliwe.

Wirus Okitspace

OkitSpace jest podobny do innych potencjalnie niepożądanych programów, które instalują się na przeglądarkach internetowych użytkownika bez ich zgody, na przykład Right Coupon, SafeWeb i CostMin. Wszystkie wymienione wtyczki obiecują zwiększyć doświadczenia przeglądania Internetu przez użytkownika dodając różne funkcje, jednak tylko spowalniają one przeglądarki internetowe i generują niechciane reklamy. Aby uniknąć instalacji takich adware użytkownicy Internetu powinni być bardzo ostrożni podczas pobierania i instalowania freeware. Podczas pobierania bezpłatnych programów zawsze sprawdzaj każdy krok pobierania i zrezygnuj z instalowania reklamowanych wtyczek przeglądarki, klikając na przycisk odrzuć. Podczas instalacji bezpłatnego oprogramowania należy wybrać "niestandardowe" lub "zaawansowane" opcje instalacji zamiast "szybkich" lub "typowych". Krok ten może ujawnić instalację dołączonego oprogramowania reklamowego. Użytkownicy, którzy już zainstalowali OkitSpace i teraz widzą różne niechciane reklamy podczas surfowania w Internecie, powinni skorzystać z tego przewodnika usuwania i wyeliminować adware OkitSpace ze swoich przeglądarek internetowych .

OkitSpace generujący natrętne reklamy online:

Okitspace generujący natrętne reklamy internetowe

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa OkitSpace:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja Okitspace poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "OKITSPACE", wybierz tę pozycję i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Opcjonalna metoda deinstalacji OkitSpace:

1. Przejdź do C:\Users\[YOUR USER NAME]\AppData\Roaming\okitspace
2. Kliknij dwa razy na "uninstallkit.exe" – to idinstaluje OkitSpace z Twojego komputera.

Deinstalacja Okitspace poprzez folder appdata

Po odinstalowaniu potencjalnie niepożądanego programu, który powoduje reklamy OkitSpace, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Aby przeskanować komputer użyj zalecanego oprogramowania usuwania malware.

Usuwanie wirusa OkitSpace z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie Okitspace z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Poszukaj "OKitSpace Address", wybierz tę pozycję i kliknij "Usuń".

Usuwanie Okitspace z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem okitspace (malware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie Okitspace z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź: "OKitSpace", wybierz ten wpis i kliknij na ikonę kosza.

Usuwanie Okitspace z Google Chrome krok  2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem okitspace (malware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie Okitspace z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "OKitSpace".

Usuwanie Okitspace z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem okitspace (malware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware okitspace (malware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat okitspace (malware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7696-okitspace-virus

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
OkitSpace (malware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania OkitSpace (malware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.