FacebookTwitterLinkedIn

Jak znaleźć swój adres IP na komputerze Mac?

Jak znaleźć wewnętrzne i zewnętrzne adresy IP w Mac OS X i macOS?

Adres IP (protokół internetowy) jest przypisywany za każdym razem, gdy urządzenie łączy się z internetem lub siecią lokalną. Jeśli twój komputer jest podłączony zarówno do sieci lokalnej, jak i do internetu, będzie miał wewnętrzny adres IP podpisany przez sieć lokalną oraz zewnętrzny adres IP, który jest adresem twojego połączenia internetowego.

wprowadzenie do adresu ip

Istnieje kilka sposobów na znalezienie adresu IP na komputerze Mac. Jednym z nich jest sprawdzenie go w Preferencjach systemowych. To prawdopodobnie jeden z najłatwiejszych sposobów. Innym sposobem jest użycie poleceń terminala, aby pokazać swój adres IP. Istnieje również sposób na wyświetlenie zewnętrznego adresu IPD.

Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej, a dowiesz się, jak znaleźć adres IPD. Wybierz preferowaną metodę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Film pokazujący, jak znaleźć swój adres IP na komputerze Mac

Spis treści:

Znajdź swój wewnętrzny adres IP w Preferencjach systemowych

Pierwsza metoda, która będzie działać w dowolnej wersji systemu operacyjnego, to odwiedzenie konfiguracji sieci w Preferencjach systemowych.

1. Otwórz Preferencje systemowe Mac i znajdź Sieć.
2. Kliknij sieć, z którą jesteś połączony, a poniżej linii Status zobaczysz swój adres IP.

wewnętrzny adres ip

3. Aby uzyskać szczegółowe informacje, kliknij Zaawansowane i wybierz zakładkę TCP/IP, gdzie znajdziesz więcej informacji o swojej sieci.

szczegółowe informacje o wewnętrznym adresie ip mac

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź swój wewnętrzny adres IP za pomocą Terminala

Ta metoda jest łatwiejsza i szybsza dla użytkowników komputerów Mac, którzy znają program wiersza poleceń o nazwie Terminal. Nawet jeśli wcześniej nie korzystałeś z Terminala, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, a znajdziesz wewnętrzny adres IP.

1. Najpierw otwórz aplikację Terminal za pomocą wyszukiwania Spotlight. Alternatywnie możesz znaleźć Terminal w folderze Narzędzia. Otwórz Finder, wybierz Aplikacje, wybierz Narzędzia, a następnie uruchom Terminal.

terminal-spotlight

2. Po uruchomieniu Terminala wpisz następujące polecenie: ipconfig getifaddr en0 (aby znaleźć swój adres IP, jeśli jesteś podłączony do sieci bezprzewodowej) lub ipconfig getifaddr en1 (jeśli jesteś podłączony do sieci Ethernet).

Jeśli używasz systemu Mac OS X, polecenie ipconfig |grep inet wyświetla szczegółowe informacje o znaczeniu komputera w sieci. Adres IP jest zwykle wyświetlany obok ostatniego inet, jednak to polecenie nie działa w systemie macOS High Sierra.

wewnętrzny-adres-ip-mac-terminal

[Wróć do Spisu treści]

Znajdź swój zewnętrzny adres IP

Aby znaleźć swój zewnętrzny adres IP, istnieją dwie proste metody, które działają we wszystkich wersjach systemu operacyjnego Mac.

1. Najpierw otwórz Google i wpisz IP w wyszukiwarce. Spowoduje to wyświetlenie twojego zewnętrznego adresu.

zewnętrzny-adres-ip-google

2. Jeśli możesz przeglądać internet, użyj wiersza poleceń Mac. Uruchom Terminal.
3. Wpisz polecenie: curl ifconfig.me lub curl ipecho.net/plain ; echo. Te polecenia wyświetlą twój adres IP w Terminalu.

zewnętrzny-adres-ip-terminal-

[Początek strony]

▼ Pokaż dyskusję

O autorce:

Karolina Peistariene

Autorka poradników dla użytkowników komputerów Mac. Odpowiedzialna za zbieranie, analizowanie i prezentowanie artykułów dotyczących rozwiązywania problemów związanych z problemami z macOS. Lata doświadczenia z systemem macOS w połączeniu z solidnymi umiejętnościami badawczymi i analitycznymi pomagają Karolinie zapewniać czytelnikom skuteczne i pomocne rozwiązania, a także wprowadzać różne funkcje, które ma do zaoferowania Mac. Skontaktuj się z Karoliną Peistariene.

Nasze przewodniki usuwania złośliwego oprogramowania są bezpłatne. Jeśli jednak chcesz nas wesprzeć, możesz przesłać nam darowiznę.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Przeczytaj ten artykuł w innych językach
Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware