FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozwiązać problem czarnego ekranu na Mac?

Jak rozwiązać problem komputera Mac uruchomionego z błędem czarnego ekranu?

W dzisiejszych czasach, w których komputery, telefony i tablety stają się szybsze i bardziej wyrafinowane, musisz być entuzjastą IT, aby nadążyć za rozwojem technologii. Nic dziwnego, że wiele osób nie ma wystarczająco dużo czasu, aby stać się jednym z nich, a nawet małe problemy z komputerem Mac mogą wyglądać jak prawdziwa awaria sprzętu. Jednak w wielu przypadkach błędy te są związane z oprogramowaniem i można je rozwiązać bez potrzeby zabierania komputera do serwisu.

Jednym, choć nie bardzo powszechnym, ale bardzo niepokojącym problemem jest sytuacja, w której komputer losowo uruchamia się prezentując całkowicie czarny ekran. Naprawdę sprawia to wrażenie, że teraz twój komputer wymaga naprawy sprzętu. Zanim jednak zaniesiesz swój komputer do serwisu, powinieneś spróbować wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów i rozwiązań. W tym artykule opiszemy kilka najpopularniejszych wskazówek odnośnie tego, co zrobić, gdy twój komputer Mac zostanie uruchomiony z całkowicie czarnym ekranem.

black-screen-introduction

Spis treści:

Resetuj Kontroluj Zarządzania Systemem

Prawdopodobnie pierwszym krokiem, od którego powinieneś zacząć, jest zresetowanie swojego SMC, który może rozwiązać potencjalne problemy z zasilaniem na komputerze Mac. Ten krok może rozwiązać wiele problemów, spowodowanych przez zasilanie, wentylatory, problemy z ogrzewaniem lub spaniem oraz problemy z wyświetlaniem.

W przypadku większości modeli laptopów firmy Apple wyprodukowanych po 2012 roku, ścieżka resetowania SMC jest taka sama i należy wykonać następujące kroki:

Wyłącz swój komputer Mac i podłącz zasilacz. W większości przypadków będzie to twój MagSafe. Następnie przytrzymaj przycisk Shift, Control, Option i Power przez kilka sekund. Na koniec zwolnij wszystkie klawisze w tym samym czasie, a następnie uruchom komputer w zwykły sposób.

retina-smc-reset

Komputery Mac, które zostały wydane w 2012 roku lub wcześniejsi właściciele, powinni znaleźć wskazówki, jak zresetować SMC tutaj. Znajdziesz tu również inne problemy spowodowane przez SMC i sposób ich zresetowania.

[Wróć do Spisu treści]

Wypróbuj sekwencję klawiszy

Ponieważ twój ekran jest czarny, może to wyglądać, jakbyś nie mógł nic zrobić z komputerem, ale nie jest to prawda. Nawet jeśli twój ekran nie pokazuje niczego, to twój Mac prawdopodobnie nadal rozpoznaje twoje sygnały z klawiatury. W niektórych przypadkach ta prosta sekwencja przycisków pomaga rozwiązać problem z czarnym ekranem.

Naciśnij raz przycisk Zasilania lub WYŁĄCZ - to wywoła okno dialogowe opcji zasilania, którego nie widać. Naciśnij przycisk S - to wysyła polecenie uśpienia do komputera Mac. Przytrzymaj przycisk zasilania, aż usłyszysz, że dysk twardy jest wyłączony. Zaczekaj około 15 sekund, a następnie uruchom komputer w zwykły sposób.

sleep-force-shuttdown

To rozwiązanie nie jest gwarantem rozwiązania problemu z czarnym ekranem, ale czasami działa, więc zawsze warto spróbować.

[Wróć do Spisu treści]

Resetuj PRAM swojego Mac'a

Jeśli nie pomógł ci żaden z powyższych kroków, możesz również spróbować zresetować swój PRAM. PRAM ma dość podobny cel, jak SMC, z tą różnicą, że zapisuje informacje w pamięci. Proces resetowania PRAM jest również zbliżony do NVRAM.

Uruchom ponownie komputer Mac i gdy tylko go usłyszysz, przytrzymaj kombinację klawiszy Command, Option, P i R razem. W tym momencie, gdy usłyszysz dźwięk rozruchu, ponownie zwolnij klawisze. To ogłosi ci, że PRAM został zresetowany, więc twój komputer uruchomi się jak zwykle.

pram-reset-mac

Po tych krokach twój Mac powinien się uruchomić bez błędu całkowicie czarnego ekranu.

[Wróć do Spisu treści]

Wprowadź swoje hasło, naciśnij Return

Na koniec, jeśli nadal występuje problem z czarnym ekranem, możesz wypróbować tę alternatywę, która początkowo wydaje się być beznadziejna, jednak wiele osób zgłasza, że im pomogła. Wszystko, co musisz zrobić w tej metodzie, to spróbować się zalogować tak, jakby wszystko dobrze działało.

Gdy komputer Mac zostanie uruchomiony z czarnym ekranem, wprowadź hasło, które będzie używane do logowania się na twoim komputerze Mac. Po wprowadzeniu hasła naciśnij przycisk Powrót na klawiaturze. Jeśli ta sztuczka się u ciebie sprawdziła, zauważysz to natychmiast, ponieważ czarny ekran zniknie i załaduje twój zwykły pulpit.

[Początek strony]

▼ Pokaż dyskusję

Nasze przewodniki są bezpłatne. Jednak, jeśli chcesz wesprzeć naszą pracę, możesz wpłacić nam datek.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware