Jak odinstalować ransomware NEMTY REVENUE 3.1?

Znany również jako: Wirus NEMTY REVENUE 3.1
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Instrukcje usuwania ransomware NEMTY REVENUE 3.1

Czym jest NEMTY REVENUE 3.1?

NEMTY REVENUE 3.1 to złośliwe oprogramowanie, nowy wariant ransomware Nemty 2.6. Systemy zainfekowane tym malware doświadczają szyfrowania danych i otrzymują żądania okupu za narzędzia/oprogramowanie do odszyfrowania. Podczas procesu szyfrowania wszystkie pliki, których dotyczy problem, są przywracane zgodnie z tym wzorem - oryginalna nazwa pliku, po której następuje rozszerzenie składające się z "NEMTY", symbolu podkreślenia i ciągu losowych znaków (np. "NEMTY_[random_string]"). Na przykład plik taki jak "1.jpg" po szyfrowaniu wyglądałby podobnie do "1.jpg.NEMTY_4FA50B7". Po zakończeniu tego procesu tworzona jest notatka z żądaniem okupu - "NEMTY_[random_string]-DECRYPT.txt".

Żądanie okupu informuje ofiary, że ich dane zostały zaszyfrowane algorytmami szyfrowania AES-128 i RSA-2048. Notatka stwierdza, że ​​jedynym sposobem na odzyskanie zainfekowanych plików jest zakup klucza do odszyfrowania od cyberprzestępców stojących za NEMTY REVENUE 3.1. Użytkownicy są również ostrzegani, że próba odzyskania za pomocą narzędzi do odszyfrowania innych firm – spowoduje nieodwracalne uszkodzenie danych. Aby uzyskać więcej informacji na temat zapłacenia okupu, wiadomość instruuje ofiary, aby odwiedziły wymienione strony internetowe. W wielu przypadkach infekcji ransomware, bez udziału odpowiedzialnych z nie przestępców - odszyfrowanie jest niemożliwe. Może się tak zdarzyć, jeśli złośliwy program jest nadal w fazie rozwoju i/lub ma poważne błędy (wady). W każdym przypadku odradza się kontaktowanie się z cyberprzestępcami i/lub płacenie im. Ponieważ często, pomimo spełnienia wymagań okupu - użytkownicy nie otrzymują niezbędnych kluczy/narzędzi do odszyfrowania swoich danych. Dlatego pliki pozostają zaszyfrowane i bezwartościowe, a ofiary ponoszą straty finansowe. Aby zapobiec dalszemu szyfrowaniu NEMTY REVENUE 3.1, należy go usunąć z systemu operacyjnego. Niestety usunięcie go nie przywróci już zaszyfrowanych danych. Jedynym rozwiązaniem jest odzyskanie ich z kopii zapasowej, pod warunkiem, że została utworzona przed infekcją i była przechowywana w osobnym miejscu (aby NEMTY Revenue 3.1 nie miało na nią wpływu).

Zrzut ekranu wiadomości zachęcającej użytkowników do zapłacenia okupu w celu odszyfrowania ich zainfekowanych danych:

NEMTY REVENUE 3.1 decrypt instructions (NEMTY_[random_string]-DECRYPT.txt)

Protect (Hydra), Wanna Decrypt0r 4.0 i Sekhmet to kilka przykładów innych programów ransomware. Złośliwe programy w tej kategorii służą do szyfrowania plików i żądania zapłaty za ich odszyfrowanie. Istotne różnice między nimi to: algorytm szyfrowania, którego używają (symetryczny lub asymetryczny) i wysokość okupu. Kwoty te wahają się od trzy do czterocyfrowych (w USD). Zwykle do tych płatności wykorzystywane są waluty cyfrowe (np. kryptowaluty, kupony przedpłacone itp.), ponieważ transakcje nimi są trudne/niemożliwe do prześledzenia. Aby chronić integralność danych, zaleca się przechowywanie kopii zapasowych na zdalnych serwerach i/lub odłączonych urządzeniach pamięci masowej (najlepiej w wielu różnych lokalizacjach).

W jaki sposób ransomware zainfekowało mój komputer?

Złośliwe oprogramowanie (w tym ransomware) jest powszechnie rozsyłane za pośrednictwem trojanów, kampanii spamowych, nielegalnych narzędzi aktywacyjnych („łamania" oprogramowania), fałszywych programów aktualizujących i niewiarygodnych kanałów pobierania. Trojany to złośliwe programy, które mogą powodować infekcje łańcuchowe (tj. pobierać/instalować dodatkowe malware). Kampanie spamowe określają działania, podczas których wysyłanych jest tysiące zwodniczych wiadomości e-mail. Ta wiadomości są zwykle prezentowane jako „ważne", „oficjalne", „pilne", „priorytetowe" itd. Są do nich dołączone zakaźne pliki lub alternatywnie mogą one zawierać linki do pobrania złośliwych programów. Zakaźne pliki mogą być w różnych formatach (np. plików archiwalnych i wykonywalnych, dokumentów PDF i Microsoft Office, JavaScript itp.). Kiedy zostaną otworzone – rozpoczyna się proces infekcji. Narzędzia do łamania zabezpieczeń mogą pobierać/instalować malware zamiast aktywować licencjonowane produkty. Fałszywe aktualizatory powodują infekcje, wykorzystując słabości nieaktualnych produktów i/lub instalując malware, a nie obiecane aktualizacje. Szkodliwe programy mogą zostać przypadkowo pobrane z niewiarygodnych źródeł, np. nieoficjalnych i bezpłatnych witryn do hostingu plików, sieci udostępniania peer-to-peer (BitTorrent, eMule, Gnutella itp.) oraz innych podmiotów pobierania.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus NEMTY REVENUE 3.1
Typ zagrożenia Ransomware, wirus szyfrowania, narzędzie blokowania plików
Rozszerzenie zaszyfrowanego pliku NEMTY_[random_string]
Wiadomość z żądaniem okupu NEMTY_[random_string]-DECRYPT.txt
Kontakt z cyberprzestępcami Witryna w przeglądarce Tor
Nazwy wykrycia BitDefenderTheta (Gen:[email protected]@DYrde), CrowdStrike Falcon (Win/malicious_confidence_70% (D)), MaxSecure (Trojan.Malware.300983.susgen), Kaspersky (UDS:DangerousObject.Multi.Generic), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obajwy Nie można otworzyć plików przechowywanych na twoim komputerze, poprzednio działające pliki mają teraz inne rozszerzenie (na przykład my.docx.locked). Na twoim pulpicie wyświetlana jest wiadomość z żądaniem okupu. Cyberprzestępcy żądają zapłaty okupu (zwykle w Bitcoinach) za odblokowanie twoich plików.
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki e-mail (makra), witryny torrent, złośliwe reklamy.
Zniszczenie Wszystkie pliki są zaszyfrowane i nie mogą zostać otworzone bez zapłaty okupu. Razem z infekcją ransomware mogą zostać zainstalowane również inne trojany kradnące hasła i infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus NEMTY REVENUE 3.1, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Jak uchronić się przed infekcjami ransomware?

Nie należy otwierać podejrzanych i/lub nieistotnych e-maili, zwłaszcza załączników lub zawartych w nich linków - może to spowodować infekcję systemu wysokiego ryzyka. Zaleca się korzystanie wyłącznie z oficjalnych i zweryfikowanych kanałów pobierania. Równie ważne jest aktywowanie i aktualizowanie produktów za pomocą funkcji/narzędzi zapewnionych przez legalnych programistów. Nielegalne narzędzia aktywacyjne („łamania" oprogramowania) i aktualizatory stron trzecich są uważane za wysoce zawodne i odradza się korzystanie z nich. Aby zapewnić bezpieczeństwo urządzenia i użytkownika, niezwykle ważne jest, aby mieć zainstalowane i na bieżąco aktualizowane niezawodne oprogramowanie antywirusowe/antyspyware. To oprogramowanie służy do regularnego skanowania systemu i usuwania wykrytych zagrożeń/problemów. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany NEMTY REVENUE 3.1, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie wyeliminować to ransomware.

Tekst prezentowany w pliku tekstowym ransomware NEMTY REVENUE 3.1 ("NEMTY_[losowy_ciąg]-DECRYPT.txt"):

=========================
    NEMTY REVENUE 3.1
=========================
Twoje ważne pliki zostały okaleczone za pomocą algorytmów klasy wojskowej (AES-128 i RSA-2048).

Jedynym sposobem na przywrócenie dokumentów i innych plików jest zakup klucza prywatnego.

Gwarantujemy, że po uzyskaniu klucza zapewnimy pełne odszyfrowanie.

Nie próbuj przywracać plików za pomocą usług stron trzecich. Jedynie uszkodzą one twoje pliki.
=========================
Użyj poniższych adresów URL:

TOR (lepiej): zjoxyw5mkacojk5ptn2iprkivg5clow72mjkyk5ttubzxprjjnwapkad.onion/public/pay.php
WWW (mirror): nemty.top/public/pay.php


-

Zrzut ekranu plików zaszyfrowanych przez NEMTY REVENUE 3.1 (rozszerzenie "NEMTY_[losowy_ciąg]"):

Files encrypted by NEMTY REVENUE 3.1 ransomware (NEMTY_[random_string] extension)

Zrzut ekranu witryny ransomware NEMTY REVENUE 3.1:

NEMTY REVENUE 3.1 ransomware website

Zrzut ekranu procesu ransomware NEMTY REVENUE 3.1 w Menedżerze Zadań Windows (nazwa procesu może się różnić):

NEMTY REVENUE 3.1 ransomware process on task manager

Usuwanie ransomware NEMTY REVENUE 3.1:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus NEMTY REVENUE 3.1: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus NEMTY REVENUE 3.1. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Krok 1

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w „Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk „Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w „Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk „Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk „Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij na „Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk „Uruchom ponownie". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij „5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w „Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij „Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk „Shift" na klawiaturze. W oknie „Wybierz opcję" kliknij przycisk „Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję „Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz „Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk „Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk „F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w „Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Krok 2

Zaloguj się na konto zainfekowane wirusem NEMTY REVENUE 3.1. Uruchom przeglądarkę internetową i pobierz legalny program antyspyware. Zaktualizuj oprogramowanie antyspyware i rozpocznij pełne skanowanie systemu. Usuń wszystkie wykryte wpisy.

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj wykonać przywracanie systemu.

Film pokazujący jak usunąć wirusa ransomware za pomocą „Trybu awaryjnego z wierszem polecenia" i „Przywracania systemu":

1. W trakcie procesu uruchamiania komputera, naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż pojawi się Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia z listy i naciśnij ENTER.

Boot your computer in Safe Mode with Command Prompt

2. Gdy ładuje się tryb wiersza poleceń, wprowadź następujący wiersz: cd restore i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt type cd restore

3. Następnie wpisz tę linię: rstrui.exe i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt rstrui.exe

4. W otwartym oknie kliknij przycisk „Dalej".

restore system files and settings

5. Wybierz jeden z dostępnych punktów przywracania i kliknij „Dalej" (spowoduje to przywrócenie systemu komputera do wcześniejszego stanu i daty przed zainfekowaniem twojego PC ransomware NEMTY REVENUE 3.1).

select a restore point

6. W otwartym oknie kliknij przycisk „Tak".

run system restore

7. Po przywróceniu komputera do poprzedniej daty, pobierz i przeskanuj swój komputer zalecanym oprogramowaniem usuwania malware, aby wyeliminować wszelkie pozostałe pliki NEMTY REVENUE 3.1.

Aby przywrócić pojedyncze pliki zaszyfrowane przez to ransomware, spróbuj użyć funkcji poprzednich wersji systemu Windows. Metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, gdy funkcja przywracania systemu została włączona na zainfekowanym systemie operacyjnym. Zauważ, że niektóre warianty NEMTY REVENUE 3.1 są znane z usuwania kopii woluminów plików, więc ta metoda może nie działać na wszystkich komputerach.

Aby przywrócić plik, kliknij go prawym przyciskiem myszy, przejdź do Właściwości, wybierz kartę Poprzednie wersje. Jeśli odpowiedni plik ma punkt przywracania, zaznacz go i kliknij przycisk „Odzyskaj".

Restoring files encrypted by CryptoDefense

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci (lub z wiersza polecenia), uruchom swój komputer przy użyciu dysku ratunkowego. Niektóre warianty ransomware wyłączają tryb awaryjny, przez co ich usunięcie jest skomplikowane. Na tym etapie wymagany jest dostęp do innego komputera.

Aby odzyskać kontrolę nad plikami zaszyfrowanymi przez NEMTY REVENUE 3.1 możesz również spróbować użyć programu o nazwie Shadow Explorer. Więcej informacji na temat korzystania z tego programu jest dostępne tutaj.

shadow explorer screenshot

Aby chronić komputer przed takim szyfrującym pliki ransomware należy użyć renomowanych programów antywirusowych i antyspyware. Jako dodatkowej metody ochrony użytkowników komputerów można użyć programów o nazwie HitmanPro.Alert i EasySync CryptoMonitor, które sztucznie implementują obiekty polityki grupy do rejestru w celu zablokowania programów nieuczciwych programów, takich jak NEMTY REVENUE 3.1.

Zauważ, że aktualizacja Windows 10 Fall Creators obejmuje funkcję "Kontrolowanego dostępu do folderu", która blokuje próby zaszyfrowania twoich plików przez ransomware. Domyślnie ta funkcja automatycznie chroni pliki przechowywane w Dokumentach, Obrazach, Wideo, Muzyka, Ulubione oraz folderach na pulpicie.

Controll Folder Access

Użytkownicy systemu Windows 10 powinni zainstalować tę aktualizację, aby chronić swoje dane przed atakami ransomware. Tutaj jest więcej informacji o tym, jak uzyskać tę aktualizację i dodać dodatkową warstwę ochrony przed infekcjami ransomware.

HitmanPro.Alert CryptoGuard - wykrywa szyfrowanie plików i neutralizuje takie próby bez konieczności interwencji użytkownika:

hitmanproalert ransomware prevention application

Malwarebytes Anti-Ransomware Beta wykorzystuje zaawansowaną proaktywną technologię monitorującą aktywność ransomware i natychmiast ją zatrzymuje – zanim dostanie się ona do plików użytkowników:

malwarebytes anti-ransomware

  • Najlepszym sposobem uniknięcia infekcji ransomware jest regularne tworzenie kopii zapasowych. Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych online i oprogramowania do odzyskiwania danych Tutaj.

Inne narzędzia znane z usuwania ransomware NEMTY REVENUE 3.1:

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/17462-nemty-revenue-3-1-ransomware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus NEMTY REVENUE 3.1 kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus NEMTY REVENUE 3.1 na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus NEMTY REVENUE 3.1 dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.