FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo e-mailowe Zwycięzca Google

Znany również jako: możliwe infekcje malware
Poziom zniszczenia: Silny

Poradnik usuwania "oszustwa e-mailowego zwycięzca Google"

Czym jest "oszustwo e-mailowe zwycięzca Google"?

Oszustwo "Zwycięzca Google" jest rozsyłane za pomocą kampanii spamowej, która oszukuje ludzi do uwierzenia, że wygrali 950 000 £. W rzeczywistości ten konkretny e-mail kradnie dane osobowe, kierując użytkowników na witryny, na których są proszeni o podanie danych logowania, haseł itp. Te wiadomości e-mail są często wykorzystywane do dystrybucji szkodliwych programów. Dlatego nie ufaj „Zwycięzcy Google" i innym podobnym oszustwom - ignoruj je.

Google winner spam campaign

Oszuści prezentują e-mail „Zwycięzca Google" jako powiadomienie o wygranej. Twierdzi się, że ​​odbiorca został wybrany jako zwycięzca sumy w wysokości 950 000 £ za aktywne korzystanie z usług Google (wyszukiwarki Google, Gmail, Map itp.). Aby odebrać nagrodę, zachęca się użytkowników do skontaktowania się z biurem ds. płatności zagranicznych za pośrednictwem briancarter@g-reward.com i przekazania im takich danych, jak imię i nazwisko, adres kontaktowy, kraj i narodowość, numer telefonu/telefonu komórkowego, zawód, wiek i płeć oraz prywatny adres e-mail. Ludzie są proszeni o zachowanie poufnych informacji do czasu przetworzenia roszczenia i przekazania nagrody. Jak wspomniano powyżej, jest to po prostu oszustwo i nie należy kontaktować się z tymi oszustami za pośrednictwem adresu e-mail ani wysyłać im danych. Pamiętaj, że Google nie ma nic wspólnego z tą fałszywą loterią online. W ramach oszustwa ludzie otrzymują link do witryny, na której proszeni są o podanie danych logowania i haseł - w ten sposób oszuści wykorzystują to oszustwo do kradzieży danych osobowych.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo e-mailowe Zwycięzca Google
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont online, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera ofiary.
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, złośliwe internetowe reklamy pop-up, techniki infekowania wyszukiwarki internetowej, domeny z błędnie napisanymi nazwami.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, straty pieniężne, kradzież tożsamości.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Jest wielu oszustów, którzy korzystają z wielu różnych kampanii spamowych. Niektórymi przykładami innych podobnych oszustw są Looked At You For Several Months, I Am A Spyware Software Developer i Services Which Actually I Sell In Darknet. W większości przypadków próbują one wyłudzić pieniądze od zwykłych użytkowników. Jednak niektóre kampanie spamowe infekują komputery wirusami wysokiego ryzyka, takimi jak TrickBot, Emotet, AZORult, Adwind itp. W takich przypadkach ludzie otrzymują wiadomości e-mail zawierającą szkodliwe załączniki (lub linki prowadzące do takich dokumentów). Załączone dokumenty to zazwyczaj dokumenty Microsoft Office (Word, Excel i inne), pliki PDF, pliki archiwum, takie jak RAR, ZIP, pliki wykonywalne itp. Celem tych złośliwych załączników jest zainstalowanie infekcji komputerowych, które kradną dane osobowe (hasła, loginy, dane bankowe itp.) i powodują problemy związane z prywatnością, stratami finansowymi w zakresie bezpieczeństwa przeglądania i innymi problemami. Ponadto wyżej wymienione wirusy rozsyłają również inne infekcje, takie jak ransomware.

Jak kampanie spamowe infekują komputery?

Złośliwe załączniki prezentowane w wiadomościach e-mail wysyłanych przez oszustów (cyberprzestępców) infekują komputery tylko wtedy, gdy są otwierane/uruchamiane. Dlatego wymagana jest ręczna interwencja odbiorcy. Jeśli załączony plik jest dokumentem pakietu Microsoft Office, po pobraniu i otwarciu prosi o pozwolenie na włączenie poleceń makr. Włączenie ich umożliwia zainstalowanie zainfekowanego załącznika w celu zainfekowania komputera. Jeśli dołączony plik jest plikiem archiwum, najpierw należy go wyodrębnić. Prawdopodobnie będzie zawierał plik wykonywalny (.exe), który po uruchomieniu zainstaluje szkodliwy program. W każdym razie szkodliwe pliki (załączniki) prezentowane w kampaniach spamowych nie mogą wyrządzić szkody, chyba że zostaną otwarte.

Jak uniknąć instalacji malware?

Ignoruj ​​nieistotne wiadomości e-mail otrzymane z nieznanych/niewiarygodnych adresów e-mail. Jeśli wiadomość e-mail zawiera załącznik (lub link), nie otwieraj go. Pobieraj oprogramowanie za pomocą oficjalnych i wiarygodnych witryn (lub innych źródeł). Nie obejmuje to różnych sieci peer-to-peer (torrentów, eMule itd.), programów do pobierania stron trzecich itp. Należy ostrożnie pobierać i instalować oprogramowanie. Nie pomijaj kroków konfiguratorów pobierania/instalacji bez sprawdzenia „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawień lub opcji. Zrezygnuj z wszelkich ofert instalowania dodatkowego oprogramowania i dopiero wtedy zakończ pobieranie/instalację. Aktualizuj oprogramowanie za pomocą wbudowanych funkcji lub narzędzi dostarczanych wyłącznie przez oficjalnych programistów. Nigdy nie używaj aktualizacji oprogramowania innych firm, ponieważ są one często podejrzane i instalują szkodliwe programy. Używaj nie wcześniejszej wersji pakietu Microsoft Office niż z 2010 roku: nowsze wersje mają tryb „Widoku chronionego", który zapobiega pobieraniu zainfekowanych dokumentów z zainfekowanych dokumentów. Jeśli już otworzyłeś szkodliwe załączniki, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować infekujące malware.

Tekst prezentowany w wiadomości e-mail „Zwycięzca Google":

Temat: OFICJALNY LIST Z POWIADOMIENIEM O WYGRANEJ

Drogi użytkowniku Google.

Zostałeś wybrany jako zwycięzca za korzystanie z usług Google. W tej wiadomości znajdziesz oficjalny list z powiadomieniem o wygranej.

Larry Page,

CEO/WSPÓŁZAŁOŻYCIEL,

GOOGLE INC.

 Zrzut ekranu dokumentu PDF prezentowanego w oszustwie "Zwycięzca Google":

pdf file presented in Google winner scam

Tekst prezentowany w dokumencie PDF:

Google UK Ltd
Belgrave House
76 Buckingham Palace Road, Londyn, SW1W 9TQ, Wielka Brytania.
OFICJALNY LIST Z POWIADOMIENIEM O WYGRANEJ
Nr ref. GAAP/ 5653/657/2018 Partia: GAAP/ 563/GAPRO/UK
Chcielibyśmy pogratulować ci sukcesu w oficjalnej publikacji wyników elektronicznej loterii internetowej zorganizowanej przez Google Inc., we współpracy z Visa/MasterCard International i potwierdzonej przez naszych współsponsorów Promotion of Software Products (FPSP). Z biegiem lat Google zarabia głównie na reklamach wykorzystujących własną wyszukiwarkę Google, Gmail, Gala, usługi poczty e-mail Sify, Mapy Google, Aplikacje Google, serwisy społecznościowe Orkut i udostępnianie filmów YouTube, które są oferowane publicznie za darmo.

Ze względu na twoje aktywne korzystanie z usług Google, zostałeś wybrany jako jeden z dziesięciu (10) zwycięzców w trwających elektronicznych loteriach online e-mail. Wierzymy, że dzięki twojej wygranej nadal będziesz aktywny w swoim patronacie Google i jego produktom. Pragniemy poinformować, że przysługuje ci 950 000 £ {dziewięćset pięćdziesiąt tysięcy funtów brytyjskich}. Czek bankowy zostanie wydany na twoje nazwisko przez nasze biuro ds. płatności zagranicznych, a certyfikat wniosku o nagrodę zostanie przetworzony wraz z czekiem bankowym. Wszystkie płatności zostaną dokonane za pośrednictwem naszego akredytowanego banku płatniczego (ELEKTRONICZNY TRANSFER SWIFT) na twoje konto bankowe w twoim kraju, bez konieczności twojego przyjazdu do Wielkiej Brytanii.

Twoja nagroda zostanie ci przekazana po spełnieniu wymagań Brytyjskiej Komisji Loterii, która obejmuje twoje obowiązki ustawowe. Zalecamy skontaktowanie się z naszym biurem ds. płatności zagranicznych za pośrednictwem poniższych danych:
FORMULARZ WNIOSKÓW PŁATNICZYCH

1) Twoje pełne imię i nazwisko:

2) Twój adres kontaktowy:

3) Twój kraj/narodowość:

4) Twój numer telefonu/telefonu komórkowego:

5) Zawód:

6) Wiek/płeć:

7) Prywatny adres e-mail (OPCJONALNY):

8) Czy kiedykolwiek wygrałeś loterię online?

Google ceni twoje prawo do prywatności! Twoje informacje są w 100% zabezpieczone i będą wykorzystywane wyłącznie do celów tej nagrody.

Wyślij pełną odpowiedź e-mailem do naszego oficera biura ds. płatności zagranicznych poniżej

Imię: Brian Carter

Starszy wiceprezes i dyrektor ds. prawnych

E-mail: briancarter@g-reward.com

UWAGA!!! Ze względów bezpieczeństwa zaleca się zachowanie poufnych informacji do momentu przetworzenia roszczeń i przekazania wygranej nagrody za pośrednictwem naszego akredytowanego banku płatniczego. Jest to część naszych środków ostrożności, aby uniknąć podwójnych roszczeń i nieuzasadnionego nadużycia tego programu.

Gratulacje od personelu i członków zespołu Google Anniversary Award.

Larry Page,

CEO/WSPÓŁWŁAŚCICIEL, GOOGLE INC.

© Copyright 2018 Google Incorporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeszcze inny wariant tego oszustwa e-mailowego:

google winner scam email variant 2

Tekst prezentowany w tym wariancie:

Drogi użytkowniku Google,

W załączeniu przesyłamy oficjalny list Google potwierdzający, że jesteś zwycięzcą trwającej PROMOCJI NAGRÓD. Gratulacje od nas wszystkich.

Sundar Pichai,

Dyrektor Generalny,

Google Inc.

GOOGLE INC.,

Google LLC

1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 USA.

ODP.: OFICJALNA WIADOMOŚĆ Z POWIADOMIENIEM O ZWYCIĘSTWIE: -

ID SERII: 10084-202807, NR REFERENCYJNY: 2807/0708/1408

Chcielibyśmy pogratulować Ci sukcesu, ponieważ zostałeś wybrany zwycięzcą w oficjalnej publikacji wyników e-mailowej elektronicznej loterii internetowej zorganizowanej przez Fundację Google i Foundation for the Promotion of Software Products (F.P.S.P).

Zostałeś wybrany jako jeden ze szczęśliwych zwycięzców w trwających loteriach elektronicznych GOOGLE Online i przysługuje ci 1 450.000 $ {jeden milion czterysta pięćdziesiąt tysięcy} w twojej kategorii.

W celu przetworzenia płatności wymagane jest natychmiastowe przesłanie następujących informacji:):
FORMULARZ WNIOSKÓW PŁATNICZYCH

1) Twoje pełne imię i nazwisko:

2) Twój adres kontaktowy:

3) Twój kraj/narodowość:

4) Twój numer telefonu/telefonu komórkowego:

5) Zawód:

6) Wiek/płeć:

7) Prywatny adres e-mail (OPCJONALNY):

8) Czy kiedykolwiek wygrałeś loterię online?

Twoja nagroda zostanie ci przekazana za pośrednictwem naszego akredytowanego banku płatniczego po spełnieniu wymagań. Wszystkie płatności zostaną dokonane za pośrednictwem naszego akredytowanego banku płatniczego (ELEKTRONICZNY TRANSFER SWIFT) na twoje konto bankowe w twoim kraju, bez konieczności pojawienia się przez ciebie w naszym biurze.

Wyślij nam swoje informacje dotyczące weryfikacji płatności pocztą elektroniczną do naszego wiceprezesa i administratora płatności zagranicznych wskazanego poniżej:
...............................................................................................................
Imię i nazwisko: Jon Alferness Wice Prezydent i Administrator Płatności.
E-mail: jonalferness.vice@gmail.com ...............................................................................................................
UWAGA!!! Ze względów bezpieczeństwa zalecamy zachowanie poufności tego powiadomienia w ramach naszych środków ostrożności, aby uniknąć podwójnych roszczeń i nieuzasadnionego nadużycia tego programu.

Sundar Pichai,

Chief Executive Officer, Google Inc.

Inny złośliwy załącznik (Oficjalny list o wygranej od Google i mastercard visa 2019.pdf) dystrybuowany w tej e-mailowej kampanii spamowej:

Google Winner email spam campaign attachment Official Winning Letter by Google and mastercard visa 2019.pdf

Tekst prezentowany w tym dokumencie PDF:

Nagroda Google Visa/MasterCard (GVMC)
Purchase Street, Purchase, NY 10577 United States.
Dane twojego zwycięskiego adresu e-mail:
- Nr serii nagrody: GVMC/6736006577/2019
- Nr e-biletu: 2970006736006577UK/US
- Kwota e-nagrody: 950 000 £

OFICJALNA WIADOMOŚĆ Z POWIADOMIENIEM O ZWYCIĘSTWIE
Informujemy, że zostałeś wybrany zwycięzcą za korzystanie z usług Google przez e-mailową elektroniczną loterię online zorganizowaną przez Google we współpracy z Foundation for the Promotion of Software Products (F.P.S.P) i potwierdzoną przez naszych współsponsorów Visa®/MasterCard® International. Tym samym została ci przyznana kwota 950 000 £ z e-biletem nr: 2970006736006577UK/US. Bądź pewny, że twoja nagroda została ubezpieczona, a karta Visa/MasterCard zostanie zasilona sumą wygranej i dostarczona na wskazany przez ciebie adres, który otrzymasz od administratora roszczeń. Wierzymy, że wraz ze swoją nagrodą będziesz nadal aktywnie wykorzystywać usługi Google i produkty Visa/MasterCard.

Ponadto dostawa twojej zwycięskiej nagrody będzie nadzorowana przez nasze biuro przedstawicielstwa europejskiego i regionalnego, jak wskazano na zwycięskim kuponie. Twoja nagroda zostanie wydana po spełnieniu wymagań organu zarządzającego promocją, który obejmuje twoje obowiązki ustawowe.

Zalecamy skontaktowanie się z naszym biurem ds. płatności zagranicznych z informacjami dotyczącymi roszczenia zgodnie z poniższymi wymaganiami, aby złożyć swoje roszczenie:

FORMULARZ ROSZCZENIA

1) Pełne imię i nazwisko:

2) Adres:

3) Numer telefonu:

4) Wiek:

5) Zawód:

6) Prywatny adres e-mail:

7) Czy kiedykolwiek wygrałeś loterię online?

8) Jak bardzo jesteś zadowolony z Google? (A = bardzo zadowolony; B = zadowolony; C = niezadowolony)

Wyślij pełną odpowiedź e-mailem do naszego urzędnika biura ds. płatności zagranicznych wskazanego poniżej:
----------
Imię i nazwisko: David C. Drummond
Stanowisko: Starszy Wiceprezydent, Google.
E-mail: gukteamceo@googlemail.com
david.drummond.guk51@fastservice.com
----------
Cenimy sobie twoje prawo do prywatności! Twoje informacje są w 100% zabezpieczone i będą wykorzystywane wyłącznie do celu tej nagrody.

UWAGA !!! Ze względów bezpieczeństwa zaleca się zachowanie poufnych informacji do czasu rozpatrzenia roszczeń i przekazania pieniędzy. Jest to część naszego środka ostrożności, aby uniknąć podwójnego roszczenia i nieuzasadnionego nadużycia tego programu. Bądź UWAŻNY!!!!

Gratulacje od zespołu pracowników i członków Międzynarodowej Nagrody Google Visa/MasterCard (GVMC)

MD Ajay Banga, Larry Page

Prezes i dyrektor generalny, MasterCard Int. Współzałożyciel i dyrektor generalny Google Inc.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak manualnie usunąć malware?

Ręczne usuwanie malware jest skomplikowanym zadaniem. Zwykle lepiej jest pozwolić programom antywirusowym lub anty-malware zrobić to automatycznie. Aby usunąć to malware zalecamy użycie Combo Cleaner. Jeśli chcesz manualnie usunąć malware, pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie jego nazwy. Oto przykład podejrzanego programu uruchomionego na komputerze użytkownika:

malicious process running on user's computer sample

Jeśli zaznaczyłeś listę programów uruchomionych na komputerze, na przykład używając menedżera zadań i zidentyfikowałeś program, który wygląda podejrzanie, powinieneś wykonać te kroki:

manual malware removal step 1 Pobierz program o nazwie Autoruns. Pokazuje on automatyczne uruchamianie aplikacji, rejestr i lokalizacje systemów plików:

screenshot of autoruns application

manual malware removal step 2Uruchom ponownie swój komputer w trybie awaryjnym:

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

 

manual malware removal step 3Wyodrębnij pobrane archiwum i uruchom plik Autoruns.exe.

extract autoruns.zip and run autoruns.exe

manual malware removal step 4W aplikacji Autoruns kliknij „Opcje" u góry i odznacz opcje „Ukryj puste lokalizacje" i „Ukryj wpisy Windows". Po tej procedurze kliknij ikonę „Odśwież".

Click 'Options' at the top and uncheck 'Hide Empty Locations' and 'Hide Windows Entries' options

manual malware removal step 5Sprawdź listę dostarczoną przez aplikację Autoruns i znajdź plik malware, który chcesz wyeliminować.

Powinieneś zapisać pełną ścieżkę i nazwę. Zauważ, że niektóre malware ukrywa swoje nazwy procesów pod prawidłowymi nazwami procesów systemu Windows. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby unikać usuwania plików systemowych. Po zlokalizowaniu podejrzanego programu, który chcesz usunąć, kliknij prawym przyciskiem myszy jego nazwę i wybierz „Usuń"

locate the malware file you want to remove

Po usunięciu malware za pomocą aplikacji Autoruns (zapewnia to, że malware nie uruchomi się automatycznie przy następnym uruchomieniu systemu), należy wyszukać jego nazwę na komputerze. Przed kontynuowaniem należy włączyć ukryte pliki i foldery. Jeśli znajdziesz plik malware, upewnij się, że go usunąłeś.

searching for malware file on your computer

Uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. Wykonanie poniższych czynności powinno pomóc w usunięciu malware z twojego komputera. Należy pamiętać, że ręczne usuwanie zagrożeń wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Zaleca się pozostawienie usuwania malware programom antywirusowym i zabezpieczającym przed malware. Te kroki mogą nie działać w przypadku zaawansowanych infekcji malware. Jak zawsze lepiej jest uniknąć infekcji, niż później próbować usunąć malware. Aby zapewnić bezpieczeństwo swojego komputera, należy zainstalować najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego i korzystać z oprogramowania antywirusowego.

Aby mieć pewność, że twój komputer jest wolny od infekcji malware, zalecamy jego skanowanie za pomocą Combo Cleaner.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
możliwe infekcje malware kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania możliwe infekcje malware na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.