Ransomware Crypted000007

Znany również jako: Wirus Crypted000007
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Instrukcje usuwania ransomware Crypted000007

Czym jest Crypted000007?

Crypted000007 to wirus ransomware należący do rodziny Troldesh. Jest przeznaczony do szyfrowania plików i uczynienia ich bezużytecznymi, dopóki nie zostanie zapłacony okup. Ten konkretny wirus zmienia nazwy plików tak, że obejmują one linię znaków i cyfr oraz dodaje do nich rozszerzenie ".crypted000007". Na przykład, po zaszyfrowaniu, plik"1.jpg" może mieć wygląd podobny do tego przykładu: "hmv8IGQE5oYCLEd2IS3wZQ==.135DB21A6CE65DAEFE26.crypted000007". Ponadto Crypted000007 tworzy dziesięć wiadomości z żądaniem okupu (z identyczną treścią) o nazwie "README1.txt", "README2.txt" ... "README10.txt" i umieszcza je na pulpicie. Wirus ten zmienia również tapetę pulpitu.

Zmodyfikowana tapeta pulpitu informuje użytkowników (po angielsku i rosyjsku), które pliki na dyskach są zaszyfrowane oraz że więcej informacji o szyfrowaniu (i innych) można znaleźć w plikach „readme.txt". Według informacji zawartych w tych plikach tekstowych, użytkownicy proszeni są o kontakt z cyberprzestępcami (twórcami Crypted000007) za pośrednictwem podanego adresu e-mail. Wiadomość e-mail powinna zawierać kod, który pozwoli im zidentyfikować użytkownika. Po wysłaniu wiadomości e-mail użytkownik musi poczekać na dalsze instrukcje dotyczące odszyfrowywania plików. Według cyberprzestępców, jeśli instrukcje nie zostaną otrzymane w ciągu 48 godzin, użytkownik powinien skorzystać z formularza opinii. Zgodnie z instrukcjami z pliku README.tct, należy pobrać i otworzyć przeglądarkę Tor. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza, rzekomo otrzyma się nowe instrukcje do odszyfrowania plików. Nie są podane żadne inne szczegóły, na przykład, czy cyberprzestępcy wykorzystują algorytm szyfrowania symetrycznego czy asymetrycznego, ani też wysokość okupu oraz termin, w jakim ma zostać zapłacony. Pomimo tych żądań i zagrożeń cyberprzestępcom nie należy ufać. Ignorują oni ofiary, nawet jeśli spełnione zostaną ich wymagania. Dlatego zignoruj ​​wszystkie prośby o zapłacenie okupu. Niestety nie można odszyfrować plików bezpłatnie, ponieważ żadne narzędzie nie jest w stanie tego wykonać. Jedynym bezpłatnym rozwiązaniem jest przywrócenie wszystkich plików z kopii zapasowej przed infiltracją tego wirusa.

Zrzut ekranu z wiadomością zachęcającą użytkowników do zapłacenia okupu za odszyfrowanie ich zainfekowanych danych:

Crypted000007 decrypt instructions

Crypted000007 jest podobny do wielu innych wirusów typu ransomware, takich jak Vanss, GusCrypter, Betta itp. Większość szyfruje dane i żąda okupu. Typowe wirusy ransomware mają dwie zasadnicze różnice: wysokość okupu i rodzaj wykorzystanego algorytmu szyfrowania. Niestety często używają algorytmów generujących unikalne/indywidualne klucze odszyfrowywania. Jeżeli wirus nie jest w pełni rozwinięty lub ma pewne błędy/wady, odzyskanie plików bez pomocy programistów ransomware jest praktycznie niemożliwe. Dlatego należy regularnie tworzyć kopie zapasowe i przechowywać je na zdalnym serwerze (takim jak chmura) lub na odłączonym urządzeniu pamięci masowej. Jeśli nie, kopie zapasowe zostaną często zaszyfrowane z innymi zwykłymi plikami przechowywanymi w systemie.

W jaki sposób ransomware zainfekowało mój komputer?

Aby rozsyłać wirusy ransomware, programiści często używają trojanów, e-mailowych kampanii spamowych, fałszywych narzędzi do aktualizacji oprogramowania, sieci P2P (peer-to-peer) i źródeł oprogramowania innych firm. Trojany to szkodliwe programy powodujące infekcje łańcuchowe - dystrybuują inne wirusy. Kampanie spamowe rozsyłają załączniki do wiadomości e-mail, które po otwarciu pobierają i instalują złośliwe oprogramowanie. Fałszywe aktualizacje oprogramowania powodują infekcje wirusowe poprzez wykorzystanie błędów/luk nieaktualnego oprogramowania lub po prostu pobierając i instalując złośliwe oprogramowanie zamiast aktualizacji. Sieci P2P (i inne nieoficjalne źródła pobierania) przedstawiają złośliwe pliki wykonywalne jako legalne oprogramowanie. To często nakłania użytkowników do pobierania i instalowania wirusów.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaWirus Crypted000007
Typ zagrożeniaRansomware, wirus szyfrowania, blokada plików
ObjawyNie można otworzyć plików przechowywanych na twoim komputerze, wcześniej działające pliki mają teraz inne rozszerzenia, na przykład my.docx.locked. Na twoim pulpicie wyświetlana jest wiadomość z żądaniem okupu. Cyberprzestępcy żądają zapłaty okupu (zwykle Bitcoinach) za odblokowanie twoich plików.
Metody dystrybucjiZainfekowane załączniki e-mail (makra), strony z torrentami, złośliwe reklamy.
ZniszczenieWszystkie pliki są zaszyfrowane i nie mogą zostać otworzone bez zapłacenia okupu. Dodatkowe hasło kradnących trojanów i infekcji malware może być zainstalowane razem z infekcją ransomware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus Crypted000007, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Spyhunter.
▼ Pobierz Spyhunter
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.

Jak chronić się przed infekcjami ransomware?

Bądź uważny podczas przeglądania sieci i instalowania/pobierania lub aktualizowania oprogramowania. Nie otwieraj załączników wiadomości e-mail bez uprzedniego upewnienia się, że ​​są one godne zaufania. Pliki, które wydają się nieistotne i zostały otrzymane z podejrzanych/nierozpoznawalnych adresów e-mail, nigdy nie powinny być otwierane. Pobieraj oprogramowanie wyłącznie z oficjalnych, wiarygodnych źródeł i korzystaj tylko z bezpośrednich linków do pobierania. Należy pamiętać, że programy pobierania/instalacji innych firm często dołączają nieuczciwe aplikacje, dlatego zalecamy, aby unikać korzystania z nich. Aktualizuj zainstalowane aplikacje, ale wyłącznie za pomocą wbudowanych funkcji lub narzędzi oficjalnego programisty. Niezbędne jest również posiadanie zainstalowanego i uruchomionego renomowanego oprogramowania antywirusowego/antyspyware. Pomoże to wykryć i usunąć malware, zanim wyrządzi szkody na twoim komputerze lub naruszy twoją prywatność. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Crypted000007, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Spyhunter, aby automatycznie usunąć to ransomware.

Tekst prezentowany w pliku tekstowym "README.txt" ransomware Crypted000007:

Вaшu фaйлы былu зашuфpoвaны.
Чтoбы pаcшuфрoвamь uх, Baм нeoбxoдимo оmпpавumь koд:
135DB21A6CE65DAEFE26|0
на элeкmрoнный aдpес [email protected] .
Дaлee вы noлучите вce нeобходuмые uнcmрукцuu.
Пoпыmku paсшифровать самостoятeльно не привeдуm нu к чeму, кpоме безвoзвpaтнoй пoтеpи инфoрмaции.
Ecлu вы всё же хoтume nоnытaться, тo пpeдвaриmельно cделайтe pезеpвныe kопuu файлoв, иначе в cлyчае
иx измeнeния рaсшифрoвкa cmaнeт невoзмoжной нu npи kakиx услoвuях.
Ecлu вы не получилu oтвeта пo вышеуkазанномy aдpеcу в mечение 48 чaсoв (u moльko в этом cлучae!),
восnoльзуйтeсь формoй oбpаmной cвязu. Эmо мoжнo cделать двyмя сnосoбaмu:
1) Ckaчaйте u усmaнoвuтe Tor Browser по ccылке: https://www.torproject.org/download/download-easy.html.en
В адрeснoй cтpокe Tor Browser-a введumе aдрeс:
http://cryptsen7fo43rr6.onion/
u нажмиmе Enter. Зarpузuтся стрaнuцa c формой обpamнoй cвязи.
2) В любoм браузеpе пеpейдиmе по oдному uз адpecoв:
http://cryptsen7fo43rr6.onion.to/
http://cryptsen7fo43rr6.onion.cab/

 

Wszystkie ważne pliki na twoim komputerze zostały zaszyfrowane.

Aby je odszyfrować, należy wysłać następujący kod:

135DB21A6CE65DAEFE26 | 0

na adres e-mail [email protected]

Wtedy otrzymasz wszystkie niezbędne instrukcje.

Wszelkie próby samodzielnego odszyfrowania danych spowodują nieodwracalną utratę danych.

Jeśli nadasz chcesz tego spróbować, wykonaj najpierw kopię zapasową. Odszyfrowanie stanie się niemożliwe w przypadku jakichkolwiek zmian w plikach.

Jeśli nie otrzymałeś odpowiedzi z powyższego e-maila przez ponad 48 godzin (i tylko w tym przypadku!),

skorzystaj z formularza opinii. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

1) Pobierz przeglądarkę Tor stąd:

https://www.torproject.org/download/download-easy.html.en

Zainstaluj ją i wpisz następujący adres w pasku adresu:

http://cryptsen7fo43rr6.onion/

Naciśnij Enter, a następnie zostanie załadowana strona z formularzem opinii.

2) Przejdź do następujących adresów w dowolnej przeglądarce:

http://cryptsen7fo43rr6.onion.to/

http://cryptsen7fo43rr6.onion.cab/

Zrzut ekranu pliki tekstowego "README.txt" ransomware Crypted000007:

crypted-txt

Zrzut ekranu procesu ransomware Crypted000007 w Menedżerze Zadań Windows:

crypted000007-ransomware process

Zrzut ekranu formularza opinii ransomware Crypted000007 w przeglądarce Tor:

crypted000007-torwebsite

Zrzut ekranu plików zaszyfrowanych przez Crypted000007 (losowa nazwa pliku z rozszerzeniem ".crypted000007"):

Files encrypted by Crypted000007

Usuwanie ransomware Crypted000007:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus Crypted000007: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus Crypted000007. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Krok 1

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij na "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Krok 2

Zaloguj się na konto zainfekowane wirusem Crypted000007. Uruchom przeglądarkę internetową i pobierz legalny program antyspyware. Zaktualizuj oprogramowanie antyspyware i rozpocznij pełne skanowanie systemu. Usuń wszystkie wykryte wpisy.

Jeśli nie możesz uruchomić komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj wykonać przywracania systemu.

Film pokazujący jak usunąć wirusa ransomware za pomocą "Trybu awaryjnego z wierszem polecenia" i "Przywracania systemu":

1. W trakcie procesu uruchamiania komputera, naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż pojawi się Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia z listy i naciśnij ENTER.

Boot your computer in Safe Mode with Command Prompt

2. Gdy ładuje się tryb wiersza poleceń, wprowadź następujący wiersz: cd restore i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt type cd restore

3. Następnie wpisz tę linię: rstrui.exe i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt rstrui.exe

4. W otwartym oknie kliknij przycisk "Dalej".

restore system files and settings

5. Wybierz jeden z dostępnych punktów przywracania i kliknij "Dalej" (spowoduje to przywrócenie systemu komputera do wcześniejszego stanu i daty przed zainfekowaniem twojego PC ransomware Crypted000007).

select a restore point

6. W otwartym oknie kliknij przycisk "Tak".

run system restore

7. Po przywróceniu komputera do poprzedniej daty, pobierz i przeskanuj swój komputer zalecanym oprogramowaniem usuwania malware, aby wyeliminować wszelkie pozostałe pliki Crypted000007.

Aby przywrócić pojedyncze pliki zaszyfrowane przez to ransomware, spróbuj użyć funkcji poprzednich wersji systemu Windows. Metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, gdy funkcja przywracania systemu została włączona na zainfekowanym systemie operacyjnym. Zauważ, że niektóre warianty Crypted000007 są znane z usuwania kopii woluminów plików, więc ta metoda może nie działać na wszystkich komputerach.

Aby przywrócić plik, kliknij go prawym przyciskiem myszy, przejdź do Właściwości, wybierz kartę Poprzednie wersje. Jeśli odpowiedni plik ma punkt przywracania, zaznacz go i kliknij przycisk "Odzyskaj".

Restoring files encrypted by CryptoDefense

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci (lub z wiersza polecenia), uruchom swój komputer przy użyciu dysku ratunkowego. Niektóre warianty ransomware wyłączają tryb awaryjny, przez co ich usunięcie jest skomplikowane. Na tym etapie wymagany jest dostęp do innego komputera.

Aby odzyskać kontrolę nad plikami zaszyfrowanymi przez Crypted000007 możesz również spróbować użyć programu o nazwie Shadow Explorer. Więcej informacji na temat korzystania z tego programu jest dostępne tutaj.

shadow explorer screenshot

Aby chronić komputer przed takim szyfrującym pliki ransomware należy użyć renomowanych programów antywirusowych i antyspyware. Jako dodatkowej metody ochrony użytkowników komputerów można użyć programów o nazwie HitmanPro.Alert i EasySync CryptoMonitor, które sztucznie implementują obiekty polityki grupy do rejestru w celu zablokowania programów nieuczciwych programów, takich jak Crypted000007.

Zauważ, że aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update obejmuje funkcję "Kontrolowany dostęp do folderu", która blokuje próby zaszyfrowania twoich plików przez ransomware. Domyślnie ta funkcja automatycznie chroni pliki przechowywane w Dokumentach, Obrazach, Wideo, Muzyka, Ulubione oraz folderach na pulpicie.

Controll Folder Access

Użytkownicy systemu Windows 10 powinni zainstalować tę aktualizację, aby chronić swoje dane przed atakami ransomware. Tutaj jest więcej informacji o tym, jak uzyskać tę aktualizację i dodać dodatkową warstwę ochrony przed infekcjami ransomware.

HitmanPro.Alert CryptoGuard - wykrywa szyfrowanie plików i neutralizuje takie próby bez konieczności interwencji użytkownika:

hitmanproalert ransomware prevention application

Malwarebytes Anti-Ransomware Beta wykorzystuje zaawansowaną proaktywną technologię monitorującą aktywność ransomware i natychmiast ją zatrzymuje – zanim dostanie się ona do plików użytkowników:

malwarebytes anti-ransomware

  • Najlepszym sposobem uniknięcia infekcji ransomware jest regularne tworzenie kopii zapasowych. Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych online i oprogramowania do odzyskiwania danych Tutaj.

Inne narzędzia znane z usuwania ransomware Crypted000007:

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/13937-crypted000007-ransomware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus Crypted000007 kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus Crypted000007 na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus Crypted000007 dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Spyhunter

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Spyhunter:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.