Oszustwo The Tungsten Rounded Font Was Not Found

Znany również jako: "The Tungsten Rounded font was not found" (wirus)
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Poradnik usuwania wirusa "The Tungsten Rounded Font Was Not Found"

Czym jest "The Tungsten Rounded Font Was Not Found"?

Odkryty przez badacza bezpieczeństwa malware, Brad, błąd "The Tungsten Rounded Font Was Not Found" jest złośliwym błędem wyświetlanym przez różne strony internetowe. Badania pokazują, że w przeciwieństwie do innych fałszywych błędów, "The Tungsten Rounded Font Was Not Found" jest wyświetlana na legalnych stronach internetowych. Cyberprzestępcy porywają słabo zabezpieczone witryny (głównie za pośrednictwem systemu zarządzania treścią WordPress) i wstrzykują im kod JavaScript, który niszczy całą zawartość, przez co jest nieczytelna. Błąd "The Tungsten Rounded Font Was Not Found" twierdzi, że w systemie brakuje określonej czcionki i zachęca użytkownika do pobrania jej w celu poprawnego wyświetlenia strony.

The Tungsten Rounded Font Was Not Found scam

Badania pokazują, że kod JavaScript sprawdza obecny system operacyjny, przeglądarkę internetową i lokalizację geograficzną. Jeśli użytkownik spełnia określone kryteria (tj. użytkownik jest w określonym kraju, używa przeglądarki Google Chrome lub Mozilla Firefox itp.), strony są wyświetlane nieprawidłowo. Aby to osiągnąć, skrypt modyfikuje tekst, wstawiając fałszywe symbole tekstowe i losowe znaki. Następnie jest wyświetlany komunikat o błędzie z informacją, że brakuje czcionki "Tungster Rounded" i zachęca się użytkowników do pobrania pakietu czcionek. W rzeczywistości błąd "The Tungsten Rounded Font Was Not Found" jest fałszywy. Wszystkie twierdzenia o brakujących czcionkach są fałszywe. Ten błąd ma na celu dystrybuowanie różnych złośliwych programów - zamiast pobierać tak zwany "pakiet czcionek", użytkownicy mogą przypadkowo zainfekować swoje systemy. W czasie badań błąd "The Tungsten Rounded Font Was Not Found" był dystrybuowany za pomocą kopalni kryptowaluty Monero o nazwie CPUMiner. Zauważ, że wiadomości pop-up o nieznanej czcionce powodują również dystrybuowanie różnych wirusów typu ransomware. Dlatego zdecydowanie zalecamy ignorowanie "The Tungsten Rounded Font Was Not Found". Nigdy nie należy pobierać oferowanego pakietu czcionek. Możesz usunąć ten błąd zamykając przeglądarkę internetową (najlepiej za pomocą Menedżera zadań) lub ponownie uruchamiając system. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki nigdy nie otwieraj ponownie zamkniętych kart. W przeciwnym razie możesz ponownie odwiedzić fałszywą witrynę wyświetlającą błędy.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa"The Tungsten Rounded font was not found" (wirus)
Typ zagrożeniaRansomware, wirus szyfrowania, blokada plików
ObjawyNie można otworzyć plików przechowywanych na twoim komputerze, wcześniej działające pliki mają teraz inne rozszerzenia, na przykład my.docx.locked. Na twoim pulpicie wyświetlana jest wiadomość z żądaniem okupu. Cyberprzestępcy żądają zapłaty okupu (zwykle Bitcoinach) za odblokowanie twoich plików.
Metody dystrybucjiZainfekowane załączniki e-mail (makra), strony z torrentami, złośliwe reklamy.
ZniszczenieWszystkie pliki są zaszyfrowane i nie mogą zostać otworzone bez zapłacenia okupu. Dodatkowe hasło kradnących trojanów i infekcji malware może być zainstalowane razem z infekcją ransomware.
Usuwanie

Aby wyeliminować The Tungsten Rounded font was not found (wirus), nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Błąd "The Tungsten Rounded Font Was Not Found" jest identyczny z Mercury Text Font, ArialText Font, Roboto Condensed Font i wieloma innymi błędami. W rzeczywistości wszystkie fałszywe błędy są praktycznie identyczne - twierdzą, że system jest uszkodzony. Jednak w przeciwieństwie do "The Tungsten Rounded Font Was Not Found", większość nie dystrybuuje malware. Błędy te zachęcają użytkowników do kontaktu z różnymi "certyfikowanymi technikami" za pośrednictwem podanych numerów telefonów. Ci ludzie to cyberprzestępcy, którzy dążą do generowania przychodów, nakłaniając ofiary do zapłacenia za usługi, które nie są potrzebne - problemy wymienione w fałszywych oknach pop-up po prostu nie istnieją. Ponadto fałszywe błędy są zwykle generowane przez złośliwe strony, które użytkownicy odwiedzają nieumyślnie - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane programy (PUP). Programy te często infiltrują systemy bez zezwolenia. Większość generuje uciążliwe reklamy i zbiera poufne dane, stwarzając zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak potencjalnie niechciane programy zostały zainstalowane na moim komputerze?

W niektórych przypadkach potencjalnie niechciane programy mają oficjalne strony do pobrania, jednak większość z nich jest dystrybuowana za pomocą natrętnych reklam (kuponowych, banerowych, pop-up itp.) oraz zwodniczej metody marketingowej zwanej "sprzedażą wiązaną". Natrętne reklamy często prowadzą do złośliwych stron internetowych. Ponadto niektóre uruchamiają skrypty, które pobierają i instalują malware/PUP. "Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja aplikacji firm trzecich wraz ze zwykłym oprogramowaniem/aplikacjami - programiści nie ujawniają tych instalacji prawidłowo i ukrywają "dołączone" aplikacje w różnych sekcjach (np. "Niestandardowych"/"Zaawansowanych ustawieniach") procesów pobierania lub instalacji . Dlatego klikanie reklam, pospieszanie procesów pobierania/instalacji i pomijanie ich kroków naraża systemy na ryzyko różnych infekcji i narusza prywatność użytkowników.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie. Dlatego należy zachować ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Najczęściej uciążliwe reklamy wyglądają na uzasadnione, jednak przekierowują do stron z grami hazardowymi, pornografią, randkami dla dorosłych, ankietami i innych podejrzanych stron internetowych. Jeśli je napotkasz, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje/wtyczki przeglądarki. Ponadto dokładnie przeanalizuj każdy etap pobierania/instalacji (szczególnie "Niestandardowe"/"Zaawansowane" opcje) i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Tekst wyświetlany w oknie pop-up przeglądarki Google Chrome "The Tungsten Rounded Font Was Not Found":

Strona internetowa, którą próbujesz wczytać, jest wyświetlana niepoprawnie, ponieważ używa czcionki "Tungsten Rounded". Aby naprawić błąd i wyświetlić ją, musisz zaktualizować "Pakiet czcionek Chrome".

Producent: Google Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Aktualna wersja: Chrome Font Pack 54.0.2785.89

Najnowsza wersja: Chrome Font Pack 56.0.2924.87

Zrzut ekranu wariantu okna pop-up "The Tungsten Rounded Font Was Not Found":

The Tungsten Rounded Font Was Not Found Mozilla Firefox

Tekst prezentowany w wariancie Mozilla Firefox:

Nie znaleziono czcionki "Tungsten Rounded".

Strona internetowa, którą próbujesz wczytać, jest wyświetlana niepoprawnie, ponieważ używa czcionki "Tungsten Rounded". Aby naprawić błąd i wyświetlić ją, musisz zaktualizować "Pakiet czcionek Mozilla".

Producent:

Mozilla Corporation.

Obecna wersja:

Pakiet czcionek Mozilla 53.0.2785.89

Ostatnia wersja:

Pakiet czcionek Mozilla 57.2.5284.21

Wygląd pop-up (GIF) "The Tungsten Rounded Font Was Not Found":

The Tungsten Rounded Font Was Not Found pop-up GIF

Zrzut fałszywego błędu wyświetlanego po uruchomieniu pobranych szkodliwych plików:

The Tungsten Rounded Font Was Not Found fake error

Natychmiastowe automatyczne usunięcie The Tungsten Rounded font was not found (wirus): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się The Tungsten Rounded font was not found (wirus). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa "The Tungsten Rounded Font Was Not Found":

Krok 1

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij na "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Krok 2

Zaloguj się na konto zainfekowane wirusem "The Tungsten Rounded Font Was Not Found". Uruchom przeglądarkę internetową i pobierz legalny program antyspyware. Zaktualizuj oprogramowanie antyspyware i rozpocznij pełne skanowanie systemu. Usuń wszystkie wykryte wpisy.

Jeśli nie możesz uruchomić komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj wykonać przywracania systemu.

Film pokazujący jak usunąć wirusa ransomware za pomocą "Trybu awaryjnego z wierszem polecenia" i "Przywracania systemu":

1. W trakcie procesu uruchamiania komputera, naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż pojawi się Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia z listy i naciśnij ENTER.

Boot your computer in Safe Mode with Command Prompt

2. Gdy ładuje się tryb wiersza poleceń, wprowadź następujący wiersz: cd restore i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt type cd restore

3. Następnie wpisz tę linię: rstrui.exe i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt rstrui.exe

4. W otwartym oknie kliknij przycisk "Dalej".

restore system files and settings

5. Wybierz jeden z dostępnych punktów przywracania i kliknij "Dalej" (spowoduje to przywrócenie systemu komputera do wcześniejszego stanu i daty przed zainfekowaniem twojego PC ransomware "The Tungsten Rounded Font Was Not Found").

select a restore point

6. W otwartym oknie kliknij przycisk "Tak".

run system restore

7. Po przywróceniu komputera do poprzedniej daty, pobierz i przeskanuj swój komputer zalecanym oprogramowaniem usuwania malware aby wyeliminować wszelkie pozostałe pliki "The Tungsten Rounded Font Was Not Found".

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci (lub z wiersza polecenia), uruchom swój komputer przy użyciu dysku ratunkowego. Niektóre warianty ransomware wyłączają tryb awaryjny, przez co ich usunięcie jest skomplikowane. Na tym etapie wymagany jest dostęp do innego komputera. Po usunięciu wirusa "The Tungsten Rounded Font Was Not Found" z twojego komputera, uruchom ponownie swój komputer i przeskanuj go uzasadnionym oprogramowaniem antyspyware, aby usunąć wszelkie możliwe pozostałości tej infekcji bezpieczeństwa.

Inne narzędzia znane z usuwania tego oszustwa:

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11941-the-tungsten-rounded-font-was-not-found-scam

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
The Tungsten Rounded font was not found (wirus) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania "The Tungsten Rounded font was not found" (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się The Tungsten Rounded font was not found (wirus) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.