Adware PhraseProfessor

Znany również jako: Reklamy PhraseProfessor
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania PhraseProfessor

Czym jest PhraseProfessor?

PhraseProfessor to zwodnicze rozszerzenie przeglądarki, identyczne z Clever Search, WordAnchor, Word Surfer, WordShark i innymi dodatkami. Jak w przypadku wszystkich tych wtyczek, PhraseProfessor obiecuje włączyć funkcję pozwalającą użytkownikom na wyszukiwanie i tłumaczenie tekstu - "PhraseProfessor to program narzędziowy wspierany przez reklamy, który ułatwia wyszukiwanie i tłumaczenie informacji w Internecie. Wybierz dowolny tekst widoczny w Internecie, zaznacz go, a PhraseProfessor pokaże ci wyniki Wikipedii i Bing w oknie na stronie." Obietnice te mogą skłonić niektórych użytkowników do uwierzenia, że PhraseProfessor jest uzasadnioną i przydatną aplikacją, jednak jest zakwalifikowany jako adware i potencjalnie niechciany program (PUP). Powodem tych negatywnych skojarzeń jest wątpliwe zachowanie tej wtyczki: podstępna instalacja, wyświetlanie natrętnych reklam internetowych (powszechnie oznaczonych jako 'Ads by PP') i śledzenie aktywności przeglądania Internetu.

PhraseProfessor adware

PhraseProfessor wykorzystuje wirtualną warstwę graficzną, która pozwala na wyświetlanie różnych treści graficznych na każdej odwiedzanej stronie. Wyświetlane reklamy (śródtekstowe, kupony, porównywania cen itp.) ukrywają podstawowe treści, a zatem zmniejszają przeglądanie Internetu. Mimo że te reklamy mogą wydawać się nieszkodliwe, istnieje szansa, że ​​będą one prowadziły do fałszywych stron zawierających zainfekowane treści, powodując dalsze infekcje komputerowe. Ponadto, PhraseProfessor stale monitoruje aktywność przeglądania Internetu i zbiera różne informacje dotyczące oprogramowania i sprzętu. Zebrane dane mogą zawierać dane osobowe, takie jak hasła/loginy PayPal lub dane konta bankowego, które twórcy PhraseProfessor udostępniają później stronom trzecim w celu nadużycia do generowania przychodów. Sytuacja ta może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Jeśli obawiasz się o swoją prywatność i bezpieczeństwo przeglądania Internetu, stanowczo zalecamy odinstalowanie PhraseProfessor z systemu.

Polityka prywatności PhraseProfessor w zakresie wymiany informacji:

Oprócz opisanych powyżej zastosowań, możemy również udostępnić, przetransferować lub licencjonować dane użytkownika stronom trzecim w celu przechowywania i analizy danych, zapewniając wyniki wyszukiwania i powiązane reklamy, usługi hostingowe oraz usługi wsparcia klienta.

Oprócz wyżej wymienionych dodatków, PhraseProfessor jest bardzo podobny do AllCheapPrice, PCandMobileGames, Fusion Browser, Zoomify i setek innych zwodniczych wtyczek przeglądarek typu adware. Wszystkie adware obiecują zwiększenie doświadczenia przeglądania Internetu, jednak żadne nie zapewnia żadnej realnej wartości dla użytkowników. Aplikacje typu adware są przeznaczone do generowania przychodów poprzez wyświetlanie reklam i zbieranie danych osobowych.

Jak zainstalowałem PhraseProfessor na swoim komputerze?

Twórcy PhraseProfessor zatrudniają oszukańczą metodę marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", aby zainstalować to adware bez zgody użytkowników. Sprzedaż wiązana jest potajemną instalacją dodatkowych aplikacji z wybranym oprogramowaniem. Wielu użytkowników nie zwraca wystarczającej uwagi podczas pobierania i instalowania oprogramowania. To sprawia, że ​​sprzedaż wiązana jest popularna i skuteczna, ponieważ deweloperzy ukrywają instalację potencjalnie niechcianych programów w ramach "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" ustawień. Omijając tę ​​sekcję, użytkownicy przypadkowo instalują takie aplikacje, jak PhraseProfessor.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Unikaj infekcji komputera typu adware podejmując szereg prostych środków. Po pierwsze, sprawdzaj każdy etap procedury pobierania bezpłatnego oprogramowania i upewnij się, że żadne aplikacje innych firm są pobierane. Ponadto, nigdy nie spiesz się podczas procedury instalacji i korzystaj z "Własnych" lub "Zaawansowanych" ustawień, a nie "Szybkich" lub "Typowych" - to ujawni wszelkie dołączone do instalacji programy i pozwoli na ich odrzucenie. Kluczem do bezpieczeństwa komputerowego jest ostrożność. Zwracaj szczególną uwagę podczas procedur pobierania i instalacji.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy PhraseProfessor: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy PhraseProfessor. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware PhraseProfessor:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PhraseProfessor adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "PhraseProfessor", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje reklamy PhraseProfessor, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie reklam PP z przeglądarek internetowych:

W czasie badań, PhraseProfessor nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing PhraseProfessor ads from Internet Explorer step 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing PhraseProfessor ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy phraseprofessor, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing PhraseProfessor  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing PhraseProfessor ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy phraseprofessor, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing PhraseProfessor ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing PhraseProfessor ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy phraseprofessor, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy phraseprofessor ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy phraseprofessor lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9241-phraseprofessor-adware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy PhraseProfessor kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy PhraseProfessor na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy PhraseProfessor dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.