FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy CS

Znany również jako: Clever Search (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Clever Search (adware CS adware)

Czym jest Clever Search?

Clever Search próbuje stworzyć wrażenie, że jest zgodną z prawem aplikacją, oferując kilka przydatnych funkcji (wyszukiwanie tekstu i tłumaczenia) - "Clever Search to oprogramowanie wspierane przez reklamy, które sprawia, że łatwo można otrzymać wyszukiwanie i tłumaczenie informacji." Niektórzy użytkownicy mogą uwierzyć, że aplikacja ta jest uzasadniona i użyteczna, jednak adware Clever Search jest potencjalnie niechcianym programem (PUP). Te negatywne skojarzenia są wykonywane z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, Clever Search infiltruje system zwykle bez zgody użytkowników. Po drugie, ta aplikacja wyświetla różne typy natrętnych reklam online oraz gromadzi informacje związane z przeglądaniem Internetu.

Clever Search adware

Po infiltracji na Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox, Clever Search zatrudnia wirtualną warstwę, aby wyświetlić natrętne reklamy w Internecie, takie jak przejściowe, kuponowe, porównania i śródtekstowe. W niektórych przypadkach reklamy otwierają się w nowych oknach/zakładkach przeglądarki. Wirtualna warstwa umożliwia umieszczanie treści graficznej na każdej stronie, jednak należy pamiętać, że wyświetlane treści nie pochodzą z odwiedzanej strony. Wyświetlane reklamy zmniejszają doświadczenie przeglądania Internetu poprzez ukrywanie podstawowej treści i przekierowywanie użytkowników do różnych stron internetowych, które mogą być zaraźliwe. Dlatego, kliknięcie tych reklam może powodować dalsze infekcje komputerowe. Co więcej, Clever Search monitoruje aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników i zbiera różne informacje, które, zgodnie z Polityką Prywatności strony Clever Search, nie są danymi osobowymi. To twierdzenie jest fałszywe, ponieważ zbierane dane obejmują typ przeglądarki, szczegóły przeglądania (odwiedzane strony internetowe, przeglądane strony, wprowadzone zapytania, cookies itp.), typ komputera, adresy protokołu internetowego (IP), położenie geograficzne, ustawienia języka, strefę czasową itd. Nie ma wątpliwości, że ta informacja będzie zawierać dane osobowe (takie jak hasła/loginy PayPal lub rachunku bankowego). Zebrane informacje są następnie udostępniane stronom trzecim, które mogą ich nadużywać go do generowania przychodów, powodując poważne problemy prywatności, a nawet kradzież tożsamości. Jeśli martwisz się o swoją prywatność i bezpieczeństwo przeglądania Internetu, wyeliminuj natychmiast Clever Search.

Oprócz opisanych powyżej zastosowań, możemy również udostępnić, przesłać lub licencjonować użytkownika oraz wykorzystać informacje na rzecz stron trzecich do przechowywania i analizy danych, zapewniając powiązane wyniki wyszukiwania i reklamy, jak również usługi hostingowe i wsparcia klienta.

Clever Search jest identyczny z innymi wariantami (w tym WordSharkQuick Surf i WordAnchor) które wyświetlają inwazyjne reklamy i zbierają prywatne informacje. Podobnie jak w przypadku większości regularnych adware, Clever Search jest podobna do innych aplikacji tego samego typu. Istnieją setki przykładów, takich jak Provider, SuperAdRemove, OptiSpace itp. Aplikacje te nie zapewniają znaczącej wartości dla użytkownika. Clever Search i inne aplikacje typu adware, są opracowywane w celu generowania przychodów poprzez wyświetlanie reklam i zbieranie danych osobowych.

Jak zainstalowałem Clever Search na moim komputerze?

Chociaż Clever Search ma oficjalną stronę internetową, jest zwykle dystrybuowane za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana" - ukrywającej się w instalacji aplikacji stron trzecich wraz z regularnym oprogramowaniem. Badania pokazują, że większość użytkowników nie zwraca wystarczającej uwagi podczas pobierania/instalacji oprogramowania i pomija "Własne" lub "Zaawansowane" ustawienia (gdzie zwykle są ukryte dodatkowe aplikacje), przez co nieumyślnie instaluje fałszywe aplikacje.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji?

Podczas pobierania ze strony z freeware do pobrania, wybierz bezpośredni link do pobrania (jeżeli jest). Większość stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania egzekwuje użycie "menedżerów pobierania" (aby zarabiać na swoim ruchu i bezpłatnych usługach). W tym przypadku, uważnie analizuj każdy etap procedury pobierania bezpłatnego oprogramowania i odrzuć wszystkie oferty, aby zainstalować oprogramowanie innych firm. Wreszcie, pobrane aplikacje powinny być instalowane za pomocą "Własnych" lub "Zaawansowanych" opcji - to ujawni wszelkie dołączone do instalacji aplikacji i pozwoli je anulować.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Clever Search:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Clever Search adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Clever Search", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy Clever Search), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie reklam Clever Search z przeglądarek internetowych:

W czasie badań, Clever Search nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarkach Internet Explorer Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innymi adware. Dlatego właśnie zaleca się, aby usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Clever Search ads from Internet Explorer step 1

Click the "geaKliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Clever Search ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem clever search (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Clever Search  ads from Google Chrome step 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Clever Search ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem clever search (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Clever Search ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki..

Removing Clever Search ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem clever search (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware clever search (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat clever search (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9135-ads-by-cs

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Clever Search (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Clever Search (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.