FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy NoProblem

Znany również jako: NoProblem (adware)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania reklam NoProblem

Czym są reklamy NoProblem?

Reklamy NoProblem pojawiają podczas przeglądania Internetu i są spowodowane potencjalnie niechcianymi dodatkami do przeglądarki, które często przenikają przeglądarki poprzez bezpłatne pliki do pobrania oprogramowania i obiecują zwiększyć doświadczenie przeglądania Internetu dodając różne przydatne funkcje. W czasie badania, reklamy te były spowodowane przez wtyczkę przeglądarki o nazwie 'VLC Addon extension' i wiele innych podobnych wtyczek (zauważ jednak, że adware nie jest w żaden sposób związane z oficjalną aplikacją VLC). Wtyczki te obiecują, że zwiększą przeglądanie Internetu, dodając różne przydatne funkcje i choć mogą wydawać się uzasadnione, zostały zakwalifikowane jako potencjalnie niechciane programy lub aplikacje typu adware, ponieważ instalują się na przeglądarkach (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox) bez zgody użytkowników. Ponadto, te dodatki generują uciążliwe reklamy i śledzą aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników. W czasie badań, te rozszerzenia przeglądarki były dystrybuowane za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", a więc użytkownicy komputerów często instalują je przypadkowo wraz z bezpłatnym oprogramowaniem pobranym z Internetu.

Po udanej infiltracji, to adware generuje reklamy bannerowe, wyszukiwania, pop-up, pop-under i pełnoekranowe, które są wyświetlane na wstawione lub odwiedzane części stron internetowych. Reklamy są oznaczone jako 'Ads by NoProblem' lub 'Brought to you by NoProblem' i przekierowują użytkowników na stronę hxxp://noproblemppc.com. Fałszywe rozszerzenia przeglądarki, które generują reklamy 'NoProblem' znane są również z wyświetlania reklam w tekście - konwertując słowa na przeglądanych stronach na hiperłącza. Ponadto, te potencjalnie niechciane aplikacje monitorują aktywność przeglądania Internetu przez użytkowników - nagrywając nazwy domen i przeglądanych stron oraz reklam pojawiających się na tych stronach, adresy IP, systemy operacyjne, typów zapytań, historie przeglądania, fizyczne lokalizacje i inne informacje. Obecność tych nieuczciwych wtyczki do przeglądarek w systemie może prowadzić do infekcji malware i poważnych problemów prywatności. Z tych powodów zaleca się wyeliminować adware powodujące reklamy NoProblem ze swoich przeglądarek internetowych.

Adware noproblem

Platforma reklamowa NoProblem jest podobna do OffersByContextMonkeytizeBrowser Shop i wielu innych. Platformy te zatrudniają natrętne reklamy, które pojawiają się na każdej z odwiedzanych stron i są dostarczane z dodatkami przeglądarki innych firm. Te nieuczciwe dodatki przeglądarki zatrudniają wirtualną warstwę graficzną nad każdą istniejącą stroną internetową, a w przypadku NoProblem, losowe banery reklamowe wyświetlane na odwiedzanych stronach internetowych, które odwołują się do wątpliwych witryn. Aby uniknąć instalacji potencjalnie niepożądanych aplikacji powodujących reklamy NoProblem, zwracaj uwagę podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez „klienta pobierania'', poszukaj przycisku "odrzuć" i zrezygnuj z instalacji jakichkolwiek promowanych programów lub dodatków przeglądarki. Jeżeli zaobserwujesz losowe banery reklamowe, które prowadzą do strony hxxp://noproblemppc.com, powinieneś użyć przedstawionych instrukcji usuwania, aby wyeliminować adware, które je powoduje.

Reklamy bannerowe NoProblem pojawiające się na różnych stronach internetowych (z wykorzystaniem wirtualnej warstwy graficznej nad dowolną istniejącą stroną internetową):

Reklamy noproblem pojawiające się na różnych stronach

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie reklam NoProblem:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja adware powodującego reklamy noproblem przy użyciu Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane potencjalnie niechciane aplikacje, które wyglądają nie na miejscu. Wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

W czasie badania, reklamy NoProblem były dołączane do potencjalnie niechcianej aplikacji „VLC Addon extension", jednak każdy przypadek może być inny. W oknie odinstalowywania programów poszukaj jakichkolwiek niedawno zainstalowanych programów, które wydają się nie na miejscu lub podejrzane. Wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje reklamy NoProblem), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie reklam NoProblem z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam noproblem z Internet Explorer krok 1

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki i usuń je. Pamiętaj, że domyślnie nie powinno być żadnych rozszerzeń przeglądarki.

Usuwanie reklam noproblem z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem noproblem (adware), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logo Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam noproblem z Google Chrome krok 1

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane (potencjalnie niechciane) dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Usuwanie reklam noproblem z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem noproblem (adware), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam noproblem z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki. Pamiętaj, że domyślnie lista rozszerzeń w Firefox jest pusta.

Usuwanie reklam noproblem z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem noproblem (adware), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware noproblem (adware) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat noproblem (adware) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8501-noproblem-ads

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
NoProblem (adware) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania NoProblem (adware) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.