Wirus Myhome.vi-view.com

Znany również jako: Myhome.vi-view.com (porywacz przeglądarki)
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Myhome.vi-view.com - jak usunąć tego porywacza przeglądarki?

Czym jest myhome.vi-view.com?

Stworzony przez FlyingBird Technology Limited, wirus myhome.vi-view.com jest potencjalnie niechcianą aplikacją modyfikującą ustawienia przeglądarki internetowej (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox) poprzez przypisywanie pól domyślnej wyszukiwarki oraz strony domowej do strony myhome.vi -view.com. Ten porywacz przeglądarki jest rozpowszechniany za pośrednictwem zwodniczej metody marketingu oprogramowania o nazwie "sprzedaż wiązana", a więc użytkownicy często instalują tego porywacza przeglądarki przypadkowo bez swojej zgody podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Badania pokazują, że to zmieniające ustawienia przeglądarki adware jest rozpowszechniane za pomocą fałszywych aktualizacji (fałszywe aktualizacje przeglądarki, nieuczciwe Java lub pobrania Flash Player). To adware jest szczególnie nieuczciwe, ponieważ instaluje „obiekt pomocniczy" przeglądarki (Wsys Control), który uniemożliwia użytkownikom zastosowanie ich preferowanych ustawień przeglądarki. Ponadto, adware modyfikuje skróty docelowe zainstalowanych przeglądarek internetowych.

Aby uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji, takich jak ta, pobieraj aktualizacje programu wyłącznie ze stron internetowych deweloperów i nie ufaj reklamom pop-up, twierdzącym, że zainstalowane programy (Java, Flash, itp) są nieaktualne. Obecnie większość stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania wykorzystuje oszukańczych „klientów pobierania", aby zarobić na swoich bezpłatnych usługach. Tak więc, lekkomyślne pobieranie freeware może prowadzić do instalacji różnych adware. Strona myhome.vi-view.com obiecuje uczynić przeglądanie Internetu bardziej wydajnym, zapewniając najlepsze wyniki wyszukiwania z wiodących wyszukiwarek internetowych, jednak nie dodaje żadnej wartości, a ponadto, cyberprzestępcy odpowiedzialni za stworzenie tego porywacza przeglądarki są w stanie przekierowywać użytkowników do innych szkodliwych źródeł i zainfekować komputery malware wysokiego ryzyka. Z tych powodów, zaleca się wyeliminować myhome.vi-view.com ze swoich przeglądarek internetowych.

Wirus przekierowania myhome.vi-view.com

Porywacz przeglądarki myhome.vi-view.com jest identyczny z poprzednim adware, które przekierowywało użytkowników na strony qone8.com, omiga-plus.com, istart.webssearches.com, awesomehp.com i sweet-page.com. Przekierowanie na te strony może prowadzić do infekcji malware (klikając na podejrzane wyniki wyszukiwania) i kradzieży tożsamości (te wtyczki są znane ze śledzenia aktywności przeglądania Internetu przez użytkowników). Aby uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki, takich jak te, użytkownicy komputerów powinni zwracać uwagę podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, zrezygnuj z instalacji reklamowanych rozszerzeń przeglądarki, klikając przycisk "odrzuć". Podczas instalacji pobranego oprogramowania, skorzystaj z "Niestandardowych" lub "Zaawansowanych" opcji instalacji, a nie "Szybkich" lub "Typowych" - to pokaże instalację dowolnego dołączonego adware. Jeśli przeglądarki internetowe przekierowują na strony myhome.vi-view.com, skorzystaj z przedstawionych instrukcji usuwania w celu wyeliminowania tego porywacza przeglądarki ze swojego komputera.

Zauważ, że ten porywacz przeglądarki jest identyczny z poprzednim wariantem, który przekierowywał użytkowników Internetu na stronę internetową searches.vi-view.com.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Myhome.vi-view.com (porywacz przeglądarki): Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Myhome.vi-view.com (porywacz przeglądarki). Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowania Myhome.vi-view.com:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja porywacza przeglądarki myhome.vi-view.com poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na "Wsys Control" i "ViView", wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu (który powoduje przekierowania na stronę myhome.vi-view.com), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie do usuwania malware.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki myhome.vi-view.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie powiązanych rozszerzeń myhome.vi-view.com Internet Explorer

Kliknij ikonę "narzędzi" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz opcję "Zarządzaj dodatkami". Sprawdź wszelkie niedawno zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz takie wpisy i kliknij "Usuń".

Naprawa skrótu docelowego Internet Explorer:

Usuwanie myhome.vi-view.com ze skrótu docelowego Internet Explorer krok 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" skrótu Internet Explorer. Aby rozwiązać ten problem, znajdź skrót Internet Explorer na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj i wyeliminuj tekst pola docelowego (hxxp://myhome.vi-view.com/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Usuwanie myhome.vi-view.com ze skrótu docelowego Internet Explorer krok 2

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie myhome.vi-view.com ze strony domowej Internet Explorer

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń hxxp://myhome.vi-view.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie myhome.vi-view.com z domyślnej wyszukiwarki Internet Explorer

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawców wyszukiwania," ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "vi-view".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem myhome.vi-view.com (porywacz przeglądarki), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie myhome.vi-view.com z rozszerzeń Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki ("Extended Protection" i "Lightning Newtab"), wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

Usuwanie myhome.vi-view.com ze skrótu docelowego Google Chrome krok 1

Ten porywacz przeglądarki modyfikuje pole „docelowe" skrótu Google Chrome. Aby rozwiązać ten problem, znajdź skrót na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i wyeliminuj cały tekst (hxxp://myhome.vi-view.com/...), który został wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Usuwanie myhome.vi-view.com ze skrótu docelowego Google Chrome krok 2

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie myhome.vi-view.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustawienia strony", umieść kursor myszy nad hxxp://myhome.vi-view.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie myhome.vi-view.com z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń "vi-view" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem myhome.vi-view.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie myhome.vi-view.com z powiązanych rozszerzeń Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki ("Fast Start").

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Usuwanie myhome.vi-view.com ze skrótu docelowego Mozilla Firefox krok 1

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole „docelowe" skrótu Mozilla Firefox. Aby rozwiązać ten problem, znajdź skrót Mozilla Firefox na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj cały tekst (hxxp://myhome.vi-view.com/...), który został wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Usuwanie myhome.vi-view.com ze skrótu docelowego Mozilla Firefox krok 2

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie myhome.vi-view.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij przycisk menu Firefox firefox menu icon , a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń hxxp://myhome.vi-view.com i wprowadź swoją preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie myhome.vi-view.com z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze: "myhome.vi-view.com"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem myhome.vi-view.com (porywacz przeglądarki), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem myhome.vi-view.com (porywacz przeglądarki), przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia myhome.vi-view.com (porywacz przeglądarki) ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat myhome.vi-view.com (porywacz przeglądarki) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8151-myhome-vi-view-com-virus

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Myhome.vi-view.com (porywacz przeglądarki) kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Myhome.vi-view.com (porywacz przeglądarki) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Myhome.vi-view.com (porywacz przeglądarki) dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.