Wirus Sweet-Page.com

Znany również jako: Sweet-Page.com Porywacz przeglądarki
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Umiarkowana

Instrukcje usuwania wirusa przekierowania Sweet-page.com

Czym jest Sweet-Page.com?

Sweet-page.com to porywacz przeglądarki stworzony przez firmę nazywaną Wify Technology Limited. To zmieniające ustawienia przeglądarek internetowych adware infiltruje przeglądarki internetowe użytkownika pobraniami bezpłatnego oprogramowania, zmianami strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na sweet-page.com. W czasie badań ten porywacz przeglądarki został wypromowany przy użyciu zwodniczego klienta pobierania oprogramowania, opracowanego przez DomaIQ. Użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że w dzisiejszych czasach większość stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania korzysta z klientów pobierania - małych programów, które oferują instalację niektórych reklamowanych wtyczek do przeglądarek z wybranym freeware. Internauci, którzy nie zwracają szczególnej uwagi na kroki pobierania bezpłatnego oprogramowania mogą łatwo skończyć instalacją porywacza przeglądarki sweet-page.com lub innej potencjalnie niechcianej aplikacji.

To adware jest szczególnie nieuczciwe, ponieważ zmienia skróty docelowe przeglądarek internetowych (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox) i tym samym blokuje próby zmiany przez użytkowników ich domyślnej strony domowej i wyszukiwarki. W czasie badań sweet-page.com przekierowywało użytkowników na search.yahoo.com – legalną wyszukiwarkę internetową, jednak użytkownicy komputerów powinni być świadomi faktu, że twórcy tego porywacza przeglądarki mogą przekierowywać użytkowników na złośliwe strony w każdym momencie. Tym samym zaleca się, aby wyeliminować tego porywacza przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych tak szybko, jak to możliwe.

wirus przekierowania sweet-page.com

Porywacz przeglądarki sweet-page.com jest identyczny z wcześniej odkrytymi adware, które przekierowywały użytkowników Internetu na to Do-search.com, Aartemis.com, isearch.omiga-plus.com i NationZoom.com. Aby uniknąć instalacji takich potencjalnie niepożądanych aplikacji, użytkownicy komputerów powinni być bardzo ostrożni podczas pobierania i instalowania wolnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy sprawdzić każdy etap pobierania i zrezygnować z instalacji reklamowanych wtyczek do przeglądarek, klikając na przycisk "odrzuć".

Po zainstalowaniu niedawno pobranego bezpłatnego programu, zawsze wybierz "zaawansowane" lub "niestandardowe" opcje instalacji, zamiast "szybkich" lub "typowych". Krok ten może ujawnić instalację dołączonego adware. Jeśli Twoje przeglądarki internetowe już przekierowują na stronę sweet-page.com, wykorzystaj tę instrukcję usuwania i wyeliminuj adware zmieniające ustawienia przeglądarki ze swojego komputera.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa Sweet-page.com:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Deinstalacja sweet-page.com z Panelu kontrolnego

W oknie odinstalowania programów: spójrz na "WPM17.8.0.3297", wybierz tę pozycję i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, które powodują przekierowanie przeglądarki na stronę sweet-page.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Aby przeskanować swój komputer, użyj zalecanego oprogramowania antyspyware. Usuń wszystkie wpisy, które ten program wykryje, aby upewnić się, że Twój komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.


Download program do usuwania Sweet-Page.com Porywacz przeglądarki
1) Pobierz i zainstaluj   2) Uruchom skanowanie systemu   3) Ciesz się swoim czystym komputerem!

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Reimage.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki Sweet-page.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie skrótu docelowego sweet-page.com z Internet Explorer krok 1

Naprawa skrótu docelowego Internet Explorer:

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Internet Explorer. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Internet Explorer na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i wyeliminuj tekst (hxxp://www.sweet-page.com/...), który jest wpisany po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Usuwanie skrótu docelowego sweet-page.com z Internet Explorer krok 2

Zmiana strony domowej:

Usuwanie sweet-page.com ze strony domowej Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń Sweet-page.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu przeglądarki Internet Explorer.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie sweet-page.com z ustawień domyślnej wyszukiwarki Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "sweet-page".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem sweet-page.com porywacz przeglądarki, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie sweet-page.com ze skrótu docelowego Google Chrome krok 1

Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" skrótu własnego Google Chrome. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Google Chrome na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie pola docelowego zlokalizuj i usuń cały tekst (hxxp://www.sweet-page.com/...), który został wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Usuwanie sweet-page.com ze skrótu docelowego Google Chrome krok 2

Usuwanie powiązanych rozszerzeń przeglądarki Sweet-page.com:

Usuwanie powiązań sweet-page.com z rozszerzeń Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Extended Protection" i "Lightning Newtab", zaznacz je i kliknij na ikonę kosza.

Zmiana strony domowej:

Usuwanie sweet-page.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony", umieść kursor myszy nad sweet-page.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie sweet-page.com z ustawień domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami ...", usuń "sweet-page" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem sweet-page.com porywacz przeglądarki, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie sweet-page.com ze skrótu docelowego Mozilla Firefox krok 1

Naprawianie skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Mozilla Firefox. Aby rozwiązać ten problem – zlokalizuj skrót Mozilla Firefox na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń cały tekst (hxxp://www.sweet-page.com/...) który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Usuwanie sweet-page.com ze skrótu docelowego Mozilla Firefox krok 2

Zmiana strony domowej:

Usuwanie sweet-page.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń Sweet-page.com i wprowadź swoją preferowaną domenę.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz "sweet-page.com"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem sweet-page.com porywacz przeglądarki, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Microsoft Edge logoUsuwanie złośliwych dodatków z Microsoft Edge:

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 1

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Poszukaj ostatnio zainstalowanych podejrzanych rozszerzeń, kliknij te wpisy prawym przyciskiem myszy i kliknij "Odinstaluj".

Removing browser hijackers from Microsoft Edge step 2

Zmiana twojej strony domowej:

Changing homepage in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". W otwartej karcie kliknij link "+ Add new page". Po wprowadzeniu preferowanego adresu URL, usuń link porywacza przeglądarki klikając przycisk "X" obok powiązanego adresu URL.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Changing default Internet search engine in Microsoft Edge

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Ustawienia". Kliknij przycisk "Wyświetl ustawienia zaawansowane" i wybierz "Zmień wyszukiwarkę". W otwartej karcie wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę i kliknij "Ustaw jako domyślną".

Metoda opcjonalna:

Kliknij ikonę trzech poziomych kropek edge more icon (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Resetting Microsoft Edge settings step 1

W otwartej karcie kliknij przycisk "Wybierz, co usunąć".

Resetting Microsoft Edge settings step 2

Kliknij Pokaż więcej i wybierz wszystko, a następnie kliknij przycisk "Clear".

Resetting Microsoft Edge settings step 3

  • Jeśli to nie pomoże, postępuj zgodnie z alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi jak zresetować przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia sweet-page.com porywacz przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat sweet-page.com porywacz przeglądarki lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7517-sweet-page-virus

pixelguy

Avast nie dawał rady, I NIE INSTALUJCIE HAMACHA (czy jakoś tak) NA INSTALKACH

ola

Ja musiałam zresetować ustawienia, dopiero wtedy się udało. Kilka miesięcy się do tego zabierałam bo kiedyś już miałam to samo tylko strona inaczej się nazywała. Teraz ten mój stary komp przeszedł w ręce moich rodziców i oni nacudowali... Nawet avast nie wykrywał tego dziadostwa.... ale kurcze teraz nie mogę ustawić w ogóle żadnej strony startowej :/

Euna

Dziękuję, bardzo pomocny artykuł.

Torkan

Ostatnio włączała mi się inna stronka ale problem miał to samo źródło co tutaj. Programik który odinstalowałem nazywał się "winziper" czy jakoś tak ale był tego samego producenta co podany w opisie. Usunąłem go i dalej postąpiłem zgodnie z instrukcjami czyszczenia i zmiany ustawień komputera i na razie wszystko śmiga. Wielkie dzięki za tą małą instrukcję. Bardzo mi pomogła.

b0tOX

Wielkie thx,juz nie pojawiaja mi sie reklamy,lecz sam doszedlem do tego by je usunac.ale teraz mam pewnosc ze to przez te sweet page bylo wszystko :)

beata

WIELKIE DZIĘKI! ! męczyłam się z tym gównem ponad miesiac

Yeah

Dziękuję bardzo! Podziałała metoda about:config :D jestem zadwolony w trakcie meczu w FUT już mi nie wywala gry i nie wrzuca jakiejś badziewnej reklamy naprawde szacunek!

semkox

Dzięki,

podziałało. Zaoszczędziliście wielu ludziom wielu nerwów. Bardzo dziękujemy.

:)

Ola

Super!! Już wszystko robiłam żeby to odinstalować c;. Nawet w przeglądarce dałam, aby strona startowa to była google, a tu dalej sweet page -,-" Ale już działa c;

Niczii

Dziękuje wam za poradnik.

Robert

NO usunąłem to dziadostwo :)

mateusz

oo.. Poszło! Dzięki!

Magda

Co za dziadostwo i paskudztwo !!! Masakra!!! Powinno się pozwać do sądu twórców tego wstręciucha

Karolina

Dzięki wielkie za prostą i czytelną instrukcję pozbycia się tego badziewia, męczyłam się z tym całym Sweet Page chyba miesiąc, na szczęście się go pozbyłam dzięki Waszemu poradnikowi :).

soplica

dzięki bardzo, bardzo fajnie przedstawione

thx

thx wielkie thxx thx thx

dario

dzięki wreszcie się pozbyłem tego syfu miałem dość już, pól dnia zmarnowałem .

Kasia

Doskonale wszystko wytłumaczone krok po kroku. Pozbyłam się tego dziadostwa mam nadzieję już na dobre.

JAKUB

Dzięki za pomoc. Super poradnik !!!

Janusz

[quote name="Lalka"]A u mnie nadal nie działa. Zrobiłam wszystko wobec instrukcji do chrome raz odinstalowałam i nadal mam sweet-home. Co robić?[/quote]
Musisz dokonać naprawy skrótu docelowego we wszystkich skrótach (na pasku zadań na dole, na pulpicie itp.> to samo miałem i teraz nie mam.

volkalobo

dziękuje bardzo

Łukasz

Super instrukcja i jeszcze lepszy program usuwajacy robactwo :-)
DZIEKI

Robert

Wielkie Dzięki.

Ewelina

Super instrukcja!

jakub

mi tez pomogło dzieki i polecam

Olga

Dzięki! Ukłony dla Was za wręcz łopatologicznie przedstawiony sposób rozwiązania problemu dla wszystkich przeglądarek!

Konrad

Bardzo dziękuje za pomoc.

kwarcyt

Świetny artykuł! Dzięki

Jubnikov

Kompletny i zdecydowanie najlepszy walkthrough jak pozbyć się tego G raz i na zawsze. Dziękuję!!!

Aneta

Udało sie !!!! dzięki :-)

kacper

Wielkie dzięki!!! Ściągnęło mi się to ze strony instalki.pl.

Splawika

Wielkie dzięki.

Jaro

Również działa. Dzieki

Magda

Wielkie dzięki za instrukcję pozbycia się tego badziewia! Znowu wszystko działa idealnie :)

tibaldi

dziękujemy za poradnik

Robert

Dzięki wielkie. Ściągnąłem to ze strony czasopisma komputerowego. Ale już jest ok.

Ola

eh.. ja też to złapałam. myślałam, że to nic groźnego. A tu proszę. Wszystko działa jak powinno dzięki, :)

Lalka

A u mnie nadal nie działa. Zrobiłam wszystko wobec instrukcji do chrome raz odinstalowałam i nadal mam sweet-home. Co robić?

V.

Dziękuję, już myślałam, że się tego nie pozbędę!

Kamil

Widzę,że nie tylko ja to złapałem ;/ udało się wielkie dzięki!

mc

Dzięki;wszystko w porządku;

Marsi

Dziękuję, usunęłam z Explorer teraz robię tak samo na Mozilla.
Szukałam możliwości zsynchronizowania Outlook z kalendarzem na teblet i na forum podano adres jak to się robi - stąd Sweet Page. Apel do różnych forumowiczów: Nie podawajcie adresów z wirusami, bo skoro to zrobiliście to też złapaliście Sweet Page!
Jeszcze raz dziękuję,
pozdrawiam

Ewelina

Dziękuję:)Teraz chrome działa tak jak powinien.

maciu

dziękuje bardzo :)!Wszystko jest tak jak być powinno :)!

hroc

dzięki szukałem 2 dni zanim znalazłem rozwiązanie na tej stronie

Zdziebor

Działa na FIREFOX'a - sprawdziłem.

Patryk

dzięki wielkie ;) sam nie pomyślałem że może być link w "elemencie docelowym" i się męczyłem bezowocnie ;)