FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować niechcianą aplikację PixelSee

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja PixelSee
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest PixelSee?

Podczas sprawdzania fałszywych witryn nasz zespół badawczy znalazł stronę promującą aplikację PixelSee. Jest ona promowana jako bezpłatny odtwarzacz multimedialny.

Jednak ze względu na podejrzaną reklamę aplikacji i potencjalnie niewymienione niechciane funkcjonalności, jest ona klasyfikowana jako PUA (potencjalnie niechciana aplikacja). Jest prawdopodobne, że to oprogramowanie śledzi dane użytkownika i może mieć inne szkodliwe możliwości. Ponadto bezpłatne oprogramowanie i PUA są często dołączane do niechcianego/niebezpiecznego oprogramowania.

Niechciana aplikacja PixelSee

Przegląd potencjalnie niechcianej aplikacji

Potencjalnie niechciane aplikacje mają na celu generowanie przychodów dla ich twórców. Mogą to zrobić, promując zakupy w aplikacji, wyświetlając reklamy, powodując przekierowania i zbierając dane.

Okienko pop-up wyświetlane po instalacji PixelSee wskazywało, że aplikacja będzie korzystać z zasobów urządzenia. Nie określiła ich, ale stwierdziła, że zasoby nie będą wykorzystywane do celów przechowywania lub wydobywania kryptowalut oraz że aplikacja nie będzie zbierać danych osobowych.

Niezależnie od tego, jakie dane zbiera PixelSee, będą one udostępniane lub sprzedawane stronom trzecim. Informacje mogą dotrzeć jedynie do uprawnionych stron – nie ma jednak gwarancji, że tak będzie w dalszym ciągu.

Okienko pop-up udostępniało także użytkownikom opcję odmowy użycia zasobów i zamiast tego umożliwienia PixelSee wyświetlania reklam.

Oprogramowanie obsługiwane za pomocą reklam (tj. umożliwiające umieszczanie reklam na różnych interfejsach) jest klasyfikowane jako oprogramowanie typu adware. Warto wspomnieć, że niektóre typy oprogramowania typu adware mogą również wymuszać otwieranie stron internetowych i zbierać prywatne dane.

Należy pamiętać, że zarówno adware, jak i PUA mają zwykle funkcje śledzenia danych. Obierane za cel informacje mogą obejmować: historię przeglądania i wyszukiwania, adresy IP, internetowe pliki cookie, nazwy użytkowników/hasła, numery kart kredytowych itd.

Podsumowując, obecność niechcianej aplikacji na urządzeniu może skutkować zmniejszeniem wydajności systemu, infekcjami systemu, poważnymi problemami prywatności, stratami finansowymi, a nawet kradzieżą tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Potencjalnie niechciana aplikacja PixelSee
Typ zagrożenia PUP (potencjalnie niechciany program), PUA (potencjalnie niechciana aplikacja)
Rzekoma funkcjonalność Media player
Nazwy wykrycia (instalatora) Combo Cleaner (Application.Agent.KYP), ESET-NOD32 (wariant Win32/MediaGet.AO Potentia), Fortinet (Riskware/MediaGet), Malwarebytes (PUP.Optional.PixelSee), Microsoft (PUABundler:Win32/MediaGet), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Nie dotyczy (VirusTotal)
Objawy Na twoim komputerze nagle pojawił się program, którego instalacji nie pamiętasz. Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona wydajność systemu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana).
Zniszczenie Straty finansowe (niepotrzebny zakup fałszywego oprogramowania), niechciane okienka pop-up, niska wydajność komputera, problemy z prywatnością.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady potencjalnie niechcianych aplikacji

Przeanalizowaliśmy dziesiątki niechcianych aplikacji, a Ouroboros browserGetmut CleanerBroom CleanerI-Record, SafeSoft PC Cleaner – to tylko niektóre przykłady.

PUA zwykle wydają się uzasadnione i oferują szeroką gamę funkcjonalności. Często jednak zdarza się, że te funkcje stanowią jedynie przynętę mającą na celu nakłonienie użytkowników do pobrania/zainstalowania lub zakupu. Należy pamiętać, że nawet jeśli oprogramowanie działa zgodnie z reklamą, nie gwarantuje to jego legalności ani bezpieczeństwa.

Jak zainstalowano na moim komputerze potencjalnie niechciane aplikacje?

Pobraliśmy PixelSee z jego „oficjalnej" strony promocyjnej. Oprócz takich witryn, PUA są rozpowszechniane przez oszukańcze strony internetowe. Większość użytkowników uzyskuje dostęp do takich witryn poprzez przekierowania spowodowane przez strony korzystające z fałszywych sieci reklamowych, błędnie wpisane adresy URL, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware (z możliwością wymuszenia otwierania przeglądarki).

„Sprzedaż wiązana" – dołączanie niechcianych/złośliwych dodatków do instalatorów zwykłych programów – jest również wykorzystywana do rozsyłania PUA. Pobieranie produktów z podejrzanych kanałów (np. witryn z freeware i witryn stron trzecich, sieci udostępniania P2P itp.) i przyspieszanie procesów instalacji (np. pomijanie kroków, korzystanie z „Łatwych"/„Ekspresowych" itp. ustawień) – zwiększa ryzyko dopuszczenia dołączonych produktów na urządzenia.

Ponadto natrętne reklamy rozprzestrzeniają PUA. Po kliknięciu niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty w celu pobrania/instalacji bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzenie oprogramowania przed jego pobraniem/zainstalowaniem i/lub zakupem. Ponadto wszystkie pliki do pobrania muszą pochodzić z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Równie ważne jest ostrożne podejście do instalacji, np. czytanie warunków, sprawdzanie możliwych opcji, korzystanie z „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień i rezygnacja ze wszystkich dodatkowych aplikacji, rozszerzeń, narzędzi itp.

Zalecamy również zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ fałszywe i złośliwe treści online zwykle wydają się uzasadnione i nieszkodliwe. Na przykład natrętne reklamy mogą wyglądać nieszkodliwie, ale przekierowywać do niewiarygodnych/podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.).

Jeśli tego rodzaju reklamy/przekierowania będą się nadal pojawiać, sprawdź urządzenie i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Witryny używane do promowania aplikacji PixelSee:

Witryna używana do promowania PixelSee PUA 1 Witryna używana do promowania PixelSee PUA PixelSee 2

Konfigurator instalacji aplikacji PixelSee:

Konfigurator instalacji PUA PixelSee

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji aplikacji PixelSee:

Pop-up wyświetlany po zainstalowaniu niechcianej aplikacji PixelSee

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie PixelSee za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na „PixelSee" oraz inne podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji złośliwym oprogramowaniem. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

W czasie badań PixelSee nie zainstalowała żadnych niechcianych rozszerzeń przeglądarki, jednak niektóre niechciane aplikacje mogą być instalowane razem z oprogramowaniem reklamowym i porywaczami przeglądarki. Jeśli podczas przeglądania internetu widzisz niechciane reklamy lub przekierowania, kontynuuj poniższą instrukcję usuwania.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki do przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja pixelsee, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu głównego okna) wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja pixelsee, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware potencjalnie niechciana aplikacja pixelsee ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat potencjalnie niechciana aplikacja pixelsee lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/26291-pixelsee-unwanted-application

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel niechcianej aplikacji?

Celem niechcianych aplikacji jest generowanie przychodów dla ich twórców. Typowe techniki zarabiania obejmują promowanie zakupów w aplikacji, wyświetlanie reklam, wymuszanie otwierania stron internetowych, zbieranie poufnych informacji itd.

Czy niechciana aplikacja PixelSee jest legalna?

Zwykle niechciane aplikacje są uważane za legalne ze względu na umowy licencyjne użytkownika końcowego (EULA) informujące użytkowników o ich potencjalnym zachowaniu.

Czy zainstalowanie PixelSee na moim komputerze jest niebezpieczne?

Zainstalowanie PixelSee może zmniejszyć wydajność systemu i/lub stanowić zagrożenie dla prywatności. Ta aplikacja zbiera informacje i może wyświetlać reklamy. Jednak jego obecność może stwarzać poważniejsze zagrożenia, szczególnie jeśli ta aplikacja jest zainstalowana wraz ze szkodliwym oprogramowaniem (np. adware, porywacze przeglądarki etc.).

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć niechcianą aplikację PixelSee?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i usuwać wykryte niechciane/złośliwe aplikacje. Należy wspomnieć, że ręczne usunięcie (bez pomocy oprogramowania bezpieczeństwa) może być nieskuteczne. W niektórych przypadkach nawet po usunięciu niechcianej aplikacji różne pozostałości plików pozostają ukryte w systemie. Ponadto pozostałości mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego niezwykle ważne jest dokładne usunięcie oprogramowania.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja PixelSee kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja PixelSee na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.