FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć I-Record z systemu operacyjnego

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja I-Record
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim programem jest I-Record?

Oceniając po interfejsie aplikacji, I-Record ma nagrywać ekran w wybranym formacie wideo. Nasz zespół odkrył I-Record po zakończeniu instalacji pakietu oprogramowania pobranego z podejrzanej strony internetowej. Zdecydowanie odradza się instalowanie aplikacji zawartych w zwodniczych instalatorach.

Niechciana aplikacja I-Record

Więcej informacji o I-Record

I-Record podobno pozwala użytkownikom nagrywać ekran przy użyciu wybranego formatu wideo, szybkości transmisji i liczby klatek na sekundę. Pokazuje również czas trwania wideo i umożliwia zapisanie nagranego wideo w określonej lokalizacji. I-Record wydaje się być prostym rejestratorem ekranu.

Ponieważ I-Record jest dystrybuowany za pośrednictwem zwodniczego instalatora, może być złośliwy i mieć dołączone inne niechciane aplikacje, takie jak porywacze przeglądarki i aplikacje obsługiwane przez reklamy. W niektórych przypadkach podejrzane aplikacje, takie jak I-Record, działają jako koparki kryptowalutowe. Dlatego bardzo wskazane jest jak najszybsze usunięcie I-Record i innych tego typu aplikacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Potencjalnie niechciana aplikacja I-Record
Typ zagrożenia Niechciany program/niechciana aplikacja
Rzekoma funkcjonalność Nagrywanie ekranu
Nazwy wykrycia (instalatora) Avast (Win32:PWSX-gen [Trj]), Combo Cleaner (Trojan.GenericKD.49026290), ESET-NOD32 (wiele wykryć), Kaspersky (Trojan-Banker.Win32.Passteal.ph), Microsoft (Trojan:Win32/Floxif.AV!MTB), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Cynet (złośliwy (score: 100)), Gridinsoft (Adware.Win32.Adware.vb), MaxSecure (Trojan.Malware.300983.susgen), SecureAge APEX (Malicious), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Na twoim komputerze nagle pojawił się program, którego instalowania nie przypominasz sobie. Nowa aplikacja skanuje komputer i wyświetla komunikaty ostrzegawcze o „znalezionych problemach”. Prosi o płatność w celu usunięcia rzekomo znalezionych błędów.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Strata pieniężna (niepotrzebny zakup fałszywego oprogramowania), niechciane okienka pop-up z ostrzeżeniami, niska wydajność komputera.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o oprogramowaniu tego rodzaju

Aplikacje tego rodzaju są często reklamowane jako legalne i użyteczne. W wielu przypadkach nie można z nich w pełni wykorzystać do momentu aktywacji/zarejestrowania – użytkownicy muszą płacić za pełną wersję. Należy wspomnieć, że wyniki skanowania wyświetlane przez różne podejrzane programy czyszczące/optymalizatory komputera mogą być fałszywe.

Więcej przykładów tego typu aplikacji to SafeSoft PC Cleaner i Win 10 Tweaker.

Jak zainstalowano niechciane aplikacje na moim komputerze?

I-Record jest łączona razem z innym oprogramowaniem. Instaluje się po zakończeniu procesu instalacji za pomocą zwodniczego instalatora pobranego z podejrzanej strony. W innych przypadkach tego rodzaju aplikacje są pobierane za pośrednictwem podejrzanych reklam, sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule) i podobnych źródeł. Większość użytkowników instaluje je nieumyślnie.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj aplikacje z oficjalnych witryn i sklepów. Unikaj korzystania z innych źródeł. Nie klikaj fałszywych przycisków i reklam wyświetlanych przez podejrzane witryny. Nigdy nie zezwalaj podejrzanym stronom na wyświetlanie powiadomień. Przed pobraniem/zainstalowaniem programów usuń zaznaczenie niechcianych aplikacji zawartych w programach do pobierania/instalacji.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Folder instalacyjny I-Record:

Folder instalacyjny niechcianej aplikacji i-record

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstaluj adware I-Record za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "i-record" oraz wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

W czasie badań I-Record nie zainstalowało żadnych niechcianych rozszerzeń przeglądarki, jednak niektóre niechciane aplikacje mogą być instalowane razem z oprogramowaniem reklamowym i porywaczami przeglądarki. Jeśli podczas przeglądania internetu pojawiają się niechciane reklamy lub przekierowania, przejdź do poniższego przewodnika usuwania.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja i-record, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja i-record, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware potencjalnie niechciana aplikacja i-record ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat potencjalnie niechciana aplikacja i-record lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/24141-i-record-unwanted-application

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel niechcianej aplikacji?

W większości przypadków aplikacje tego typu promują zakupy w aplikacji i (lub) wyświetlają natrętne reklamy. I-Record ma pełnić funkcję rejestratora ekranu.

Czy niechciana aplikacja I-Record jest legalna?

Większość tego rodzaju programów jest uznawana za legalną, ponieważ zawarte w nich umowy licencyjne użytkownika końcowego (EULA) zwykle informują użytkowników o ich potencjalnym zachowaniu.

Czy posiadanie I-Record zainstalowanego na moim komputerze jest niebezpieczne?

Ta aplikacja może być złośliwa. Ponadto instalator używany do jego dystrybucji może zawierać inne niechciane oprogramowanie przeznaczone do wyświetlania reklam, porywania przeglądarek internetowych, zbierania danych itp.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć niechcianą aplikację I-Record?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie wszystkie niechciane złośliwe aplikacje. Zaleca się usuwanie niechcianych aplikacji za pomocą specjalistycznego oprogramowania. Często zdarza się, że po ręcznym usunięciu pliki lub inne komponenty pozostają w systemie, nawet jeśli sama aplikacja nie jest już zainstalowana.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja I-Record kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja I-Record na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.