FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie powiadomień/reklam wyświetlanych przez witrynę wilycaptcha.live

Znany również jako: Ads by wilycaptcha.live
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest wilycaptcha[.]live?

Nasi badacze odkryli nieuczciwą witrynę wilycaptcha[.]podczas przeglądania podejrzanych stron internetowych. Ma na celu promowanie spamowych powiadomień przeglądarki i przekierowywanie użytkowników do innych (prawdopodobnie podejrzanych/niebezpiecznych) witryn. Większość odwiedzających takie strony, jak wilycaptcha[.]live uzyskuje do nich dostęp poprzez przekierowania spowodowane przez strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych.

Przekierowania pop-up wilycaptcha[.]live

Przegląd wilycaptcha[.]live

Zachowanie nieuczciwych witryn może się różnić w zależności od adresów IP odwiedzających (geolokalizacji). Innymi słowy, treści promowane na tych stronach i za ich pośrednictwem mogą się różnić w zależności od wyżej wymienionych informacji.

Kiedy odwiedziliśmy wilycaptcha[.]live, wyświetlił się obraz robota mówiącego - „CLICK ALLOW TO CONFIRM THAT YOU ARE NOT A ROBOT!". Ta weryfikacja CAPTCHA jest fałszywa, a gdy użytkownicy próbują ją ukończyć, nieumyślnie pozwalają wilycaptcha[.]live na wyświetlanie powiadomień przeglądarki.

Kiedy nacisnęliśmy „Zezwól" – skutkowało to przekierowaniem na zwodniczą stronę z oszustwem podobnym do "Loyalty Program", "Chrome Search Contest 2022", "Win A New iPhone 13" i wiele innych.

Fałszywe witryny wykorzystują swoje powiadomienia do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych. Powiadomienia/reklamy promują oszustwa internetowe, niewiarygodne/niebezpieczne witryny i oprogramowanie, a nawet malware.

Podsumowując, za pośrednictwem stron internetowych takich jak wilycaptcha[.]live użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów prywatności, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by wilycaptcha.live
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia alphaMountain.ai (podejrzane), Fortinet (spam), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 5.181.203.33
Obserwowane domeny a.wilycaptcha[.]live; e.wilycaptcha[.]live; wilycaptcha[.]live
Objawy Oglądanie reklam nie pochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Sprawdziliśmy tysiące nieuczciwych stron, a myhypenews[.]com, scantowebprotection[.]online, prime-scanner[.]com to tylko niektóre z naszych najnowszych odkryć.

Witryny te wyświetlają powiadomienia przeglądarki (reklamy) promujące oszukańcze i złośliwe treści. Należy pamiętać, że wszelkie oryginalne produkty/usługi napotkane w tych reklamach są najprawdopodobniej promowane przez oszustów, którzy nadużywają ich programów partnerskich w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Jak strona wilycaptcha[.]live uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny wymagają zgody użytkownika na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Dlatego jeśli widzisz te reklamy z wilycaptcha[.]live, oznacza to, że prawdopodobnie odwiedziłeś tę stronę i zezwoliłeś jej na ich wyświetlanie. Zgoda jest wyrażana poprzez wybranie opcji „Zezwól", „Zezwalaj na powiadomienia" lub podobnej opcji dostępnej na takich stronach.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki, nie zezwalaj na ich wyświetlanie przez podejrzane witryny (tj. nie klikaj „Zezwól", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zalecamy ignorowanie lub odrzucanie próśb o wyświetlanie powiadomień (np. naciśnięcie przycisku „Blokuj", „Blokuj powiadomienia" itp.).

Jeśli twoja przeglądarka stale wymusza otwieranie podejrzanych stron internetowych, może to być spowodowane obecnością oprogramowania reklamowego (adware). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzuty ekranu powiadomień/reklam wyświetlanych przez witrynę wilycaptcha[.]live:

Ogłoszenie wyświetlone przez wilycaptcha[.]live - witryna nr 1 Ogłoszenie wyświetlone przez wilycaptcha[.]live - witryna nr 2 Ogłoszenie wyświetlone przez wilycaptcha[.]live - witryna nr 3

Wygląd witryny wilycaptcha[.]live (GIF):

Wygląd witryny wilycaptcha[.]live (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez wilycaptcha[.]live w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny wymagają zgody użytkownika, aby wyświetlać powiadomienia przeglądarki. Dlatego prawdopodobnie w pewnym momencie uzyskałeś dostęp do wilycaptcha[.]live i kliknąłeś „Zezwalaj", „Zezwól na powiadomienia" lub analogiczną opcję przedstawioną na tej stronie.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie zainicjuje żadnych procesów pobierania/instalacji malware, jednak mogą robić to treści promowane przez te reklamy. Spamowe powiadomienia promują oszukańcze/złośliwe strony internetowe i oprogramowanie, które mogą powodować różne poważne problemy (w tym infekcje systemowe).

Czy wilycaptcha[.]live to wirus?

Nie, witryny takie jak wilycaptcha[.]live nie są klasyfikowane jako wirusy, ale mogą promować złośliwe treści. Witryny tego rodzaju promują oszustwa internetowe, podejrzane/szkodliwe aplikacje, a nawet malware.

Czy Combo Cleaner usunie reklamy wilycaptcha[.]live automatycznie, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i cofnie uprawnienia nadane aktywnej stronie wilycaptcha[.]. Ograniczy to również wszelki dalszy dostęp do tej i innych nieuczciwych/złośliwych stron internetowych. Dlatego żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by wilycaptcha.live kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by wilycaptcha.live na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.