FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać myhypenews.com przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by myhypenews.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest myhypenews[.]com?

Nasz zespół zbadał myhypenews[.]com i odkrył, że wyświetla zwodniczą wiadomość, aby skłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Odkryliśmy myhypenews[.]com podczas sprawdzania witryn, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe (wyświetlają podejrzane reklamy i przekierowują do stron takich jak myhypenews[.]com).

Reklamy myhypenews[.]com

Szczegółowe informacje o myhypenews[.]com

Myhypenews[.]com wyświetla komunikat instruujący odwiedzających, aby kliknęli przycisk „Zezwól", aby zasubskrybować powiadomienia push i kontynuować oglądanie. Wiadomość ta oznacza, że nie można odtworzyć filmu, gdy myhypenews[.]com nie ma uprawnień do wyświetlania powiadomień.

Sprawdziliśmy powiadomienia z myhypenews[.]com i odkryliśmy, że promują one różne oszustwa („oferty specjalne"), oferują usunięcie bezużytecznych plików itp. Kliknięcie powiadomień wysyłanych z myhypenews[.]com może otwierać witryny zaprojektowane w celu nakłonienia odwiedzających do podania poufnych informacji informacji, pobrania potencjalnie złośliwego oprogramowania, zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej itp.

Oprócz stosowania techniki zachęty do kliknięcia w celu zwabienia odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól", myhypenews[.]com może przekierowywać na inne strony tego rodzaju (w tym praktycznie identyczne witryny). Dlatego zaleca się, aby nie odwiedzać tej witryny i nigdy nie zgadzać się na otrzymywanie z niej powiadomień.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by myhypenews.com
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 104.21.15.221
Objawy Oglądanie reklam nie pochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o stronach tego typu

Strony tego typu rzadko są odwiedzane celowo. Większość użytkowników trafia na nie za pośrednictwem podejrzanych reklam, powiadomień wyświetlanych przez podobne strony lub za pośrednictwem nielegalnych stron do strumieniowego przesyłania filmów, stron z torrentami i innych stron korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych.

W internecie jest wiele stron podobnych do myhypenews[.]com. Niektóre przykłady to newspoldays[.]site, daphomost[.]com i ourbestspot[.]com. Wszystkie te strony wykorzystują oszukańcze techniki, aby nakłonić odwiedzających do umożliwienia im wysyłania powiadomień.

Jak strona myhypenews[.]com uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny otrzymują pozwolenie na wyświetlanie powiadomień, gdy odwiedzający klikną przycisk „Zezwól" (lub jego odpowiednik), który przeglądarki wyświetlają, gdy strony chcą wyświetlać powiadomienia. Nie mogą tego robić bez uprzedniego otrzymania zgody. To samo dotyczy myhypenews[.]com. Jedynym powodem, dla którego wyświetla powiadomienia, jest to, że została odwiedzona i pozwolono jej je wyświetlać.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Zamknij strony internetowe twierdzące, że musisz kliknąć przycisk „Zezwól", aby udowodnić, że nie jesteś robotem, odtworzyć wideo, potwierdzić swój wiek itp. lub kliknąć „Zawsze blokuj", „Blokuj" lub podobny przycisk, gdy jest podejrzany strony proszą o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień. Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny myhypenews[.]com (GIF):

Wygląd witryny myhypenews[.]com (GIF)

Powiadomienia z myhypenews[.]com:

Powiadomienie myhypenews.com 2 powiadomienie myhypenews.com

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez myhypenews[.]com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Jeśli witryna wyświetla powiadomienia przeglądarki, oznacza to, że ma na to pozwolenie. Witrynie Myhypenews[.]com zezwolono na wyświetlanie powiadomień po kliknięciu przycisku „Zezwól" podczas jej odwiedzania.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Powiadomienia nie mogą zainfekować komputerów malware. Mogą jednak otwierać niewiarygodne strony internetowe (w tym strony używane do dystrybucji malware).

Czy myhypenews[.]com to wirus?

Myhypenews[.]com nie jest wirusem. Promuje różne oszustwa, potencjalnie złośliwe oprogramowanie i strony internetowe.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy myhypenews[.]com, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie uprawnienia, które ma strona myhypenews[.]com. Zablokuje również dalszy dostęp do myhypenews[.]com. Nie będą wymagane żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by myhypenews.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by myhypenews.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.