FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć malware blokujące ekran z twojego urządzenia z Androidem

Znany również jako: Ransomware blokujące ekran
Poziom zniszczenia: Silny

Czym jest malware blokujące ekran?

Złośliwe oprogramowanie blokujące ekran odnosi się do ransomware typu blokującego ekran, które atakuje systemy operacyjne Android. Istnieje wiele wariantów tego malware, ale różnią się one od wcześniej zaobserwowanych blokad ekranu dla Androida ze względu na używane przez niech nowatorskie techniki. Jest to rodzina wysokiej klasy programów do blokowania ekranu, która oferuje wiele wariantów i stale rozwijającą się metodologię.

Celem tego malware jest zmuszenie ofiar do zapłacenia okupu w celu usunięcia wiadomości, które uniemożliwiają im korzystanie z ich urządzeń. W przeciwieństwie do innych typów ransomware, te blokady ekranu nie szyfrują plików ofiar.

Wykrycia malware Screen Locking na VirusTotal

Przegląd malware blokującego ekran

Blokady ekranu są zaprojektowane do blokowania ekranów poprzez wyświetlanie wiadomości z żądaniem okupu, które – jeśli ofiary się do tego zastosują – obiecują przywrócić dostęp do urządzenia. Niektóre blokady ekranu szyfrują również pliki ofiar. Jednak nie jest tak w przypadku tej rodziny malware przeznaczonej do blokowania ekranu.

Grupa, o której mowa, jest warta uwagi, ponieważ wykorzystuje nowe techniki utrwalania i zaciemniania. Wcześniej analizowane szkodliwe programy tego rodzaju wykorzystywały przede wszystkim usługi ułatwień dostępu systemu Android (zaprojektowane w celu pomocy użytkownikom, którzy potrzebują dodatkowej pomocy w interakcji ze swoimi urządzeniami) lub uprawnienie „SYSTEM_ALERT_WINDOW" (pozwalające oknom mieć pierwszeństwo przed innymi) w celu wyświetlenia notatek z żądaniem okupu.

Istnieją jednak środki zapobiegawcze i rozwiązania bezpieczeństwa dla tych i innych metod wykorzystywanych przez ten typ ransomware. Nowe techniki wykorzystywane przez tę rodzinę złośliwego oprogramowania są wyrafinowane i zapewniają większe szanse na uniknięcie wykrycia, a także charakteryzują się niskimi wskaźnikami wykrywalności.

TTe blokady ekranu łączą powiadomienie o „połączeniu", które ma najwyższy priorytet, oraz metodę wywołania zwrotnego (callback) systemu Android „nUserLeaveHint()". W związku z tym komunikat o blokadzie ekranu jest stale wyświetlany w każdym oknie.

Ponieważ istnieje wiele wersji tego malware, istnieje równie wiele odmian języka, sformułowań i wyglądu. Dlatego notatki z żądaniem okupu mogą być zamaskowane jako grzywny nałożone przez władze lub wyraźnie identyfikować atakujących jako hakerów. Obejmuje to również różne wysokości okupu i metody płatności.

Należy wspomnieć, że w wielu przypadkach dostęp do urządzenia nie jest przywracany, mimo że ofiary spełniają żądania cyberprzestępców. Dlatego zdecydowanie odradzamy płacenie, a tym samym wspieranie tej przestępczej działalności.

Jeśli twoje urządzenie z Androidem jest zainfekowane malware blokującym ekran, zdecydowanie zalecamy jego niezwłoczne usunięcie.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ransomware blokujące ekran
Typ zagrożenia Malware na Androida, złośliwa aplikacja, narzędzie blokowania ekranu, malware blokujące ekran, ransomware, wirus szyfrowania.
Nazwy wykrycia Avast-Mobile (Android:Evo-gen [Trj]), DrWeb (Android.Locker.136.origin), ESET-NOD32 (wariant Android/Locker.CQ), Kaspersky (UDS:Trojan.AndroidOS.Boogr.gsh), McAfee (Artemis!F9B5F9FA577A), Pełna lista (VirusTotal)
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail, złośliwe reklamy online, socjotechnika, zwodnicze aplikacje, oszukańcze strony internetowe.
Zniszczenie Ekran jest zablokowany, a urządzenie nie może być używane bez zapłacenia okupu. Razem z infekcją ransomware mogą zostać zainstalowane dodatkowe trojany kradnące hasła i infekcje malware. Skradzione dane osobowe (wiadomości prywatne, loginy/hasła itp.), zmniejszona wydajność urządzenia, szybkie rozładowywanie baterii, zmniejszona prędkość internetu, ogromne straty danych, straty finansowe, skradziona tożsamość (złośliwe aplikacje mogą nadużywać aplikacji komunikacyjnych).
Usuwanie malware (Android) Aby usunąć infekcje malware, nasi badacze bezpieczeństwa zalecają przeskanowanie twojego urządzenia z Androidem legalnym oprogramowaniem anty-malware. Polecamy Avast, Bitdefender, ESET lub Malwarebytes.

Przykłady malware blokującego ekran, które obiera za cel system Android

Przeanalizowaliśmy dziesiątki szkodliwych programów atakujących systemy operacyjne Android. DoubleLocker, Hackerz i ransomware mobilne Cyberpunk 2077 to kilka przykładów złośliwych programów, które zarówno blokują ekran urządzenia, jak i szyfrują pliki.

Jak malware blokujące ekran dostało się na moje urządzenie?

Cyberprzestępcy dystrybuują malware wykorzystując taktyki phishingu i socjotechniki. Złośliwe oprogramowanie blokujące ekran rozsyła się w ten sam sposób — różne programy tego typu podszywają się pod istniejące aplikacje, pirackie gry, odtwarzacze wideo itd.

Przestępcy często dystrybuują malware na Androida za pośrednictwem Google Play Store. Jednak dystrybucja przez podejrzane kanały pobierania (np. witryny z bezpłatnym oprogramowaniem i stronami trzecimi, sieci udostępniania P2P itp.) jest bardziej powszechna, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko szybkiego wykrycia i usunięcia złośliwych treści.

Inne popularne metody rozsyłania malware obejmują pobrania drive-by (ukryte/oszukańcze), oszustwa internetowe, pocztę spamową (np. e-maile, SMS-y, wiadomości PW/DM itp.), nielegalne narzędzia aktywacji oprogramowania („pirackie"), fałszywe aktualizacje i malvertising (złośliwe reklamy).

Jak uniknąć instalacji malware?

Zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z aplikacjami przed pobraniem/instalacją i/lub zakupem, np. poprzez przeczytanie warunków instalacji i recenzji użytkowników, sprawdzenie twórców, zwrócenie uwagi na niezbędne uprawnienia itp.

Ponadto wszystkie pliki do pobrania muszą być wykonywane z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Równie ważne jest aktywowanie i aktualizowanie oprogramowania za pomocą legalnych narzędzi, ponieważ nielegalne narzędzia aktywacyjne („pirackie") i aktualizacje innych firm mogą zawierać malware.

Odradzamy otwieranie załączników i linków znalezionych w podejrzanej/nieistotnej poczcie (e-mailach, SMS-ach, PW/DM itp.), ponieważ może to spowodować infekcję. Innym zaleceniem jest zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i złośliwe treści zwykle wydają się uzasadnione i nieszkodliwe.

Musimy podkreślić znaczenie posiadania zainstalowanego i regularnie aktualizowanego niezawodnego oprogramowania antywirusowego. Programy bezpieczeństwa muszą być używane do uruchamiania regularnych skanów systemu oraz usuwania wykrytych zagrożeń i problemów.

Wygląd wiadomości blokującej ekran wyświetlanej przez to malware:

1 wiadomość malware Screen Locking 2 wiadomość malware Screen Locking

Szybkie menu:

Usuń historię przeglądania z przeglądarki Chrome:

Usuwanie historii przeglądania sieci z Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Historię".

Usuwanie historii przeglądania sieci z Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij „Wyczyść dane przeglądania". Wybierz zakładkę „ZAAWANSOWANE". Wybierz zakres czasu i typy danych, które chcesz usunąć i stuknij „Wyczyść dane".

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Chrome:

Wyłączanie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Ustawienia".

Wyłączanie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Ustawienia witryny" i kliknij ją. Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Powiadomienia" i stuknij ją.

Wyłączanie powiadomień przeglądarki w przeglądarce Chrome w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Znajdź witryny, które wyświetlają powiadomienia przeglądarki. Stuknij je i kliknij „Wyczyść i zresetuj". Spowoduje to usunięcie uprawnień przyznanych tym witrynom w celu wyświetlania powiadomień. Jednak jeśli ponownie odwiedzisz tę samą witrynę może ona ponownie poprosić o zgodę. Możesz wybrać, czy udzielić tych uprawnień, czy nie (jeśli zdecydujesz się odmówić, witryna przejdzie do sekcji „Zablokowane" i nie będzie już prosić o zgodę).

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć przeglądarkę Chrome:

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawienia". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację „Chrome". Wybierz ją i stuknij opcję „Pamięć".

Resetowanie przeglądarki Chrome do ustawień domyślnych w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Stuknij „ZARZĄDZAJ PAMIĘCIĄ", a następnie „WYCZYŚĆ WSZYSTKIE DANE" i potwierdź czynność, stukając „OK". Pamiętaj, że przywrócenie przeglądarki usunie wszystkie przechowywane w niej dane. W związku z tym wszystkie zapisane loginy/hasła, historia przeglądania, ustawienia niestandardowe i inne dane zostaną usunięte. Będziesz także musiał ponownie zalogować się do wszystkich stron internetowych.

[Wróć do Spisu treści]

Usuń historię przeglądania z przeglądarki Firefox:

Usuń historię przeglądania z Firefoksa w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Stuknij przycisk „Menu" (trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu) i w otwartym menu rozwijanym wybierz „Historię".

Usuń historię przeglądania z Firefoksa w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Wyczyść prywatne dane" i stuknij tę opcję. Wybierz typy danych, które chcesz usunąć i stuknij „WYCZYŚĆ DANE".

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Firefox:

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Odwiedź witrynę, która wyświetla powiadomienia przeglądarki. Stuknij ikonę wyświetlaną po lewej stronie paska adresu URL (ikona niekoniecznie będzie oznaczać „Kłódkę") i wybierz „Edytuj ustawienia witryny".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 2)

W otwartym okienku pop-up zaznacz opcję „Powiadomienia" i stuknij „WYCZYŚĆ".

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć przeglądarkę Firefox:

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż znajdziesz aplikację „Firefox". Wybierz ją i wybierz opcję „Pamięć".

Resetowanie przeglądarki Firefox w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Stuknij „WYCZYŚĆ DANE" i potwierdź akcję stukając „USUŃ". Pamiętaj, że przywrócenie przeglądarki usunie wszystkie przechowywane w niej dane. W związku z tym wszystkie zapisane loginy/hasła, historia przeglądania, ustawienia niestandardowe i inne dane zostaną usunięte. Będziesz także musiał ponownie zalogować się do wszystkich stron internetowych.

[Wróć do Spisu treści]

Odinstaluj potencjalnie niechciane i/lub złośliwe aplikacje:

Usuwanie niechcianych/złośliwych aplikacji z systemu operacyjnego Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawienia". Przewiń w dół, aż zobaczysz „Aplikacje" i stuknij tę opcję.

Usuwanie niechcianych/złośliwych aplikacji z systemu operacyjnego Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz potencjalnie niechcianą i/lub złośliwą aplikację. Wybierz ją i stuknij „Odinstaluj". Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz usunąć wybranej aplikacji (np. wyświetla się komunikat o błędzie), spróbuj użyć „Trybu awaryjnego".

[Wróć do Spisu treści]

Uruchom urządzenie z Androidem w „Trybie awaryjnym":

Tryb awaryjny" w systemie operacyjnym Android tymczasowo wyłącza uruchamianie wszystkich aplikacji innych firm. Korzystanie z tego trybu to dobry sposób na diagnozowanie i rozwiązywanie różnych problemów (np. usuwanie złośliwych aplikacji, które uniemożliwiają to, gdy urządzenie działa „normalnie").

Uruchamianie urządzenia z systemem Android w trybie awaryjnym

Naciśnij przycisk „Zasilanie" i przytrzymaj go, aż zobaczysz ekran „Wyłącz". Stuknij ikonę „Wyłącz" i przytrzymaj ją. Po kilku sekundach pojawi się opcja „Tryb awaryjny" i będzie ją kliknąć, aby ponownie uruchomić urządzenie.

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź zużycie baterii przez różne aplikacje:

Sprawdzanie zużycia baterii różnych aplikacji w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Konserwacja urządzenia" i stuknij ją.

Sprawdzanie zużycia baterii różnych aplikacji w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij „Baterię" i sprawdź użycie każdej aplikacji. Legalne/oryginalne aplikacje są zaprojektowane tak, aby zużywać jak najmniej energii, aby zapewnić najlepsze wrażenia użytkownika i oszczędzać energię. Dlatego wysokie zużycie baterii może wskazywać, że aplikacja jest złośliwa.

[Wróć do Spisu treści]

Sprawdź wykorzystanie danych przez różne aplikacje:

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Połączenia" i stuknij ją.

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Użycie danych" i wybierz tę opcję. Podobnie jak w przypadku baterii, legalne/oryginalne aplikacje są zaprojektowane tak, aby maksymalnie zminimalizować zużycie danych. Dlatego znaczne wykorzystanie danych może wskazywać na obecność złośliwej aplikacji. Pamiętaj, że niektóre złośliwe aplikacje mogą być zaprojektowane do działania tylko wtedy, gdy urządzenie jest połączone z siecią bezprzewodową. Z tego powodu należy sprawdzić użycie danych mobilnych i Wi-Fi.

Sprawdzanie wykorzystania danych przez różne aplikacje w systemie operacyjnym Android (krok 3)

Jeśli znajdziesz aplikację, która wykorzystuje znaczące dane, mimo że nigdy jej nie używasz, zdecydowanie zalecamy jej natychmiastowe odinstalowanie.

[Wróć do Spisu treści]

Zainstaluj najnowsze aktualizacje oprogramowania:

Utrzymywanie aktualności oprogramowania to dobra praktyka zapewniająca bezpieczeństwo urządzeń. Producenci urządzeń nieustannie publikują różne łatki bezpieczeństwa i aktualizacje Androida, aby naprawić błędy i luki, które mogą być wykorzystywane przez cyberprzestępców. Nieaktualny system jest znacznie bardziej podatny na ataki. Dlatego zawsze należy upewnić się, że oprogramowanie urządzenia jest aktualne.

Instalowanie aktualizacji oprogramowania w systemie operacyjnym Android (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Aktualizacje oprogramowania" i stuknij ją.

Instalowanie aktualizacji oprogramowania w systemie operacyjnym Android (krok 2)

Stuknij opcję „Pobierz aktualizacje ręcznie" i sprawdź, czy są dostępne aktualizacje. Jeśli tak, zainstaluj je natychmiast. Zalecamy również włączenie opcji „Pobieraj aktualizacje automatycznie". Pozwoli to systemowi powiadomić cię o wydaniu aktualizacji i/lub zainstalować ją automatycznie.

[Wróć do Spisu treści]

Przywróć system do stanu domyślnego:

Wykonanie „Resetu do ustawień fabrycznych" to dobry sposób na usunięcie wszystkich niechcianych aplikacji, przywrócenie ustawień systemowych do wartości domyślnych i ogólne wyczyszczenie urządzenia. Pamiętaj również, że wszystkie dane w urządzeniu zostaną usunięte, w tym zdjęcia, pliki wideo/audio, numery telefonów (przechowywane w urządzeniu, a nie na karcie SIM), wiadomości SMS itd. Oznacza to, że urządzenie zostanie przywrócone do stanu początkowego/fabrycznego.

Możesz także przywrócić podstawowe ustawienia systemowe lub po prostu ustawienia sieciowe.

Resetowanie systemu operacyjnego Android do ustawień domyślnych (krok 1)

Przejdź do „Ustawienia". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Informacje o telefonie" i stuknij ją.

Resetowanie systemu operacyjnego Android do ustawień domyślnych (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Resetuj" i stuknij ją. Teraz wybierz akcję, którą chcesz wykonać:
Przywróć ustawienia" – przywróć wszystkie ustawienia systemowe do domyślnych;
Przywróć ustawienia sieciowe" – przywróć wszystkie ustawienia związane z siecią do domyślnych;
Przywróć dane fabryczne" – przywróć cały system i całkowicie usuń wszystkie zapisane dane.

[Wróć do Spisu treści]

Wyłącz aplikacje, które mają uprawnienia administratora:

Jeśli złośliwa aplikacja otrzyma uprawnienia administratora, może poważnie uszkodzić system. Aby urządzenie było jak najbardziej bezpieczne, zawsze sprawdzaj, które aplikacje mają takie uprawnienia i wyłączaj te, które nie powinny.

Wyłączanie aplikacji Android, które mają uprawnienia administratora (krok 1)

Przejdź do „Ustawień". Przewiń w dół, aż zobaczysz opcję „Blokadę ekranu i bezpieczeństwo" i stuknij ją.

Wyłączanie aplikacji Android, które mają uprawnienia administratora (krok 2)

Przewiń w dół, aż zobaczysz „Inne ustawienia zabezpieczeń". Stuknij tę opcję, a następnie stuknij „Aplikacje administratora urządzenia".

Wyłączanie aplikacji Android, które mają uprawnienia administratora (krok 3)

Zidentyfikuj aplikacje, które nie powinny mieć uprawnień administratora. Stuknij je, a następnie stuknij „WYŁĄCZ".

Często zadawane pytania (FAQ)

Moje urządzenie z Androidem jest zainfekowane malware blokującym ekran. Czy trzeba sformatować urządzenie pamięci masowej, aby się go pozbyć?

Większość szkodliwych programów można usunąć bez uciekania się do tak drastycznych środków.

Jakie są największe problemy, które może powodować złośliwe oprogramowanie blokujące ekran?

Jak sama nazwa wskazuje, malware blokujące ekran ma na celu odmowę użytkownikom dostępu do ich urządzenia poprzez zablokowanie jego ekranu. Celem jest zmuszenie ofiar do zapłacenia okupu z nadzieją, że cyberprzestępcy odblokują urządzenie. Warto zauważyć, że nie ma gwarancji, że po spełnieniu żądania okupu zostanie przywrócony dostęp. W rzeczywistości często zdarza się, że urządzenie pozostaje zablokowane. Podsumowując, te infekcje mogą prowadzić do utraty danych, poważnych problemów prywatności i strat finansowych.

Jaki jest cel malware blokującego ekran?

Podobnie jak większość złośliwych programów, złośliwe oprogramowanie blokujące ekran jest wykorzystywane do generowania przychodów. Jednak cyberprzestępcy wykorzystują również malware dla własnej rozrywki lub do wywoływania osobistych urazów, zakłócania procesów (np. witryn internetowych, usług itp.), a nawet przeprowadzania ataków motywowanych politycznie/geopolitycznie.

Jak malware blokujące ekran przeniknęło do mojego urządzenia z Androidem?

Złośliwe oprogramowanie jest zwykle zamaskowane lub dołączone do zwykłych produktów, a malware blokujące ekran było obserwowane pod przykrywką różnych legalnych aplikacji, „pirackich" gier, odtwarzaczy wideo itp. Do najczęściej stosowanych technik dystrybucji malware należą: niewiarygodne źródła pobierania (np. witryny z bezpłatnym oprogramowaniem i stron trzecich, sieci udostępniania peer-to-peer itp.), poczta spamowa (np. e-maile, wiadomości tekstowe, wiadomości PW/DM itp.), oszustwa internetowe, narzędzia do aktywacji nielegalnych programów („pirackie"), fałszywe aktualizacje i złośliwe reklamy.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Ransomware blokujące ekran kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ransomware blokujące ekran na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.