FacebookTwitterLinkedIn

Thor Premium HOME

Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 10
SłabyŚwietny 

thor home premium boxDziała z: Windows 7 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Pobierz
Thor Premium HOME

Heimdal Thor Premium HOME oferuje w pełni funkcjonalny 30-dniowy okres próbny.

Najnowsza oferta Heimdal Security, Thor Premium HOME, jest reklamowana jako rozwiązanie antymalware następnej generacji, które odpowiada na wszystkie potrzeby. Chociaż nigdy nie należy na ślepo wierzyć obietnicom firmy, w tym artykule przyjrzymy się produktowi jako całości i niektórym kluczowym cechom, które pokazują, że spełnia on oczekiwania. Chociaż nowy produkt został wydany pod koniec sierpnia 2018 roku, Premium Home otrzymał już nagrodę 2018 Computing Security Award i pięć punktów startowych w Trust Pilot. Poniższa recenzja przeanalizuje niektóre z głównych funkcji, dostępność i łatwość użytkowania, wydajność i koszty w określaniu prawdziwej wartości oferty.

Udoskonalony dla lepszej ochrony

Ci, którzy znają Heimdal i ich dotychczasowe produkty, mogą pytać, co stało się z Heimdal Pro. Został on przemianowany na Thor Foresight i oferuje wszystko, czego możesz oczekiwać od marki. Firma rozszerzyła swoją ofertę o Thor Vigilance, która uzyskała imponujący wskaźnik wykrywania malware w 100% w testach. Home Premium oferuje w jednym pakiecie zarówno Foresight, jak i czujność. Bez wątpienia Home Premium to flagowy produkt firmy Heimdal oferujący zarówno proaktywną ochronę Foresight, jak i reaktywną ochronę czujności. Pozostaje pytanie, czy istnieje potrzeba zmiany asortymentu i dodania nowych produktów?

thor premium home screenshot 1

Prosta odpowiedź brzmi: tak. Biorąc pod uwagę, że twórcy malware zawsze próbują się prześcignąć i stworzyć malware, które jest trudniejsze do wykrycia, bardziej wszechobecne i trwałe, a na ogół bardziej złośliwe niż poprzednie warianty, zawsze będzie istniało zapotrzebowanie na udoskonalone oferty firm bezpieczeństwa. Wraz z pojawieniem się malware drugiej generacji, firmy bezpieczeństwa odpowiedziały tworzeniem oprogramowania antywirusowego następnej generacji. Nowe warianty malware są trudniejsze do wykrycia, a ich szkody trudniejsze do naprawienia. W celu zapewnienia lepszej ochrony, oprogramowanie antywirusowe nowej generacji zawiera nowsze technologie, takie jak uczenie maszynowe. Ochrona oferowana przez taki produkt musi być zarówno proaktywna, jak i reaktywna. Czy Home Premium jest takim produktem?

Główne funkcje

Przy zakupie produktu chroniącego przed malware, głównym czynnikiem może być koszt. Jednak najważniejszym czynnikiem powinno być to, jak produkt chroni twój komputer oraz potencjalnie twoje dane, pieniądze i dane osobowe. Pod tym względem przoduje Thor Premium HOME. Według firmy, chroni on przed ransomware, wyciekiem danych, wirusami, zaawansowanymi trwałymi zagrożeniami, exploitami i innymi zaawansowanymi zagrożeniami internetowymi. Robi to na wiele wyjątkowych sposobów.

thor premium home screenshot 2

Pierwszą cechą, która zasługuje na wyróżnienie, jest Darklayer Guard, która aktywnie monitoruje i filtruje ruch internetowy. Monitorując i filtrując warstwy HTTP, HTTPS i DNS niezbędne do działania Internetu, Darklayer Guard skutecznie chroni przed dostarczaniem, wykonaniem i eksfiltracją ładunku oraz malware. Bardziej tradycyjne oprogramowanie antymalware oferuje wyłącznie jedną warstwę ochrony. Podczas gdy Home Premium robi to, co powinien robić tradycyjny program antywirusowy, współczesne zagrożenia wymagają dodatkowej warstwy obrony. Właśnie ją zapewnia Darklayer Guard. Ma ona na celu blokowanie infekcji malware zanim zostaną zainstalowane w docelowym systemie. W tym celu działa silnik Darklayer, zmieniając system (DNS) (Domain Name System) z IPv4 i IPv6 na inny adres, aby aktywnie blokować złośliwy adres internetowy.

Funkcją, która idzie w parze z Darklayer Guard jest Vector N Detection Heimdal. Prawdopodobnie najlepiej opisać ją jako silnik malware Home Premium, który analizuje potencjalnie złośliwy kod w celu wykrycia i zablokowania ataków. Jest ona bardzo skuteczna w blokowaniu ataków ransomware, a także innych typów malware. Podobnie jak w przypadku usługi Darklayer Guard, Vector N Detection aktywnie wykrywa i blokuje malware drugiej generacji. Co ciekawe, wszystkie strony odwiedzane przez użytkownika są skanowane i weryfikowane przy użyciu bazy danych Heimdal. Razem Darklayer Guard i Vector N Detection wykorzystują technologię uczenia maszynowego do przeprowadzenia dogłębnej analizy ruchu przychodzącego i wychodzącego HTTPS, HTTPS i DNS.

Aby inni cyberprzestępcy mogli uzyskać dostęp do docelowego systemu lub urządzenia, często polegają na wykorzystaniu luk w oprogramowaniu. Aby złagodzić to zagrożenie, Heimdal stworzył odporność na błędy eksploitowe, która działa jako narzędzie do zarządzania lukami bezpieczeństwa. Narzędzie stosuje automatycznie dostępne aktualizacje oprogramowania i aplikacji, eliminując w ten sposób wszelkie luki w zabezpieczeniach wynikające z oprogramowania innych firm. Jedną z cech tej funkcji jest to, że aktualizacje i poprawki są gotowe do pobrania i zainstalowania około cztery godziny po wydaniu. Wiele ofert antymalware oferuje podobną funkcję, jednak gdy weźmie się pod uwagę liczbę warstw bezpieczeństwa oferowanych przez te trzy funkcje razem, to nic dziwnego, że produkt uzyskał 5-gwiazdkową ocenę od Trust Pilot.

Foresight vs Home Premium

Osoby znające Heimdal Pro będą zaznajomione z wyżej wymienionymi funkcjami. Funkcje te są zawarte w nowszym pakiecie Thor Foresight. Oczywistym pytaniem dla konsumentów jest zatem, dlaczego płacić dodatkowo za Home Premium? Jak wspomniano powyżej, Home Premium posiada Thor Foresight i Thor Vigilance. Jeśli chodzi o cechy czujności, można je najlepiej opisać jako funkcje, których można się spodziewać po reaktywnej ofercie ochrony przed malware. Takie funkcje, jak skanowanie lokalne i skanowanie oparte na plikach, skanowanie w chmurze w czasie rzeczywistym, piaskownica i inspekcja tylnych drzwi oraz skanowanie oparte na zachowaniu.

thor premium home screenshot 3

Oferują one bardziej tradycyjną warstwę bezpieczeństwa, ale nie należy jej lekceważyć. Możliwość skanowania dysków wymiennych może zmniejszyć późniejszy ból głowy. Wraz z nadejściem cloud computingu i jego zwiększonej popularności, ochrona takich usług stała się bardziej istotną częścią każdej oferty zwalczania malware. Dobrze widzieć, że Heimdal bardzo dobrze sprawdza się pod tym względem.

Pytanie, czy wybrać Home Premium czy Foresight, prowadzi do kwestii kosztów. Według strony internetowej, Heimdal Foresight kosztuje 44,96 EUR na rok, ale obejmuje trzy licencje. Cena Vigilance wynosi 37,46 EUR i podobnie jak Foresight jest na rok oraz obejmuje trzy licencje. Biorąc pod uwagę, że Home Premium jest produktem flagowym, jest to więcej, ale nie za dużo. Home Premium kosztuje 67,46 EUR i podobnie jak jego rodzeństwo jest na jeden rok i obejmuje trzy licencje. Ceny Home Premium są bardziej niż konkurencyjne, gdy weźmiesz pod uwagę duże koszty konkurencji przekraczające 120 EUR za sztandarowe produkty. Biorąc wszystko pod uwagę, w zależności od wymagań klienta końcowego, oczywistym wyborem wydaje się być Home Premium.

Łatwość użytkowania

Pobieranie i instalacja programu Thor Premium HOME nie mogłyby być łatwiejsze. Po zakończeniu tego procesu użytkownicy zostaną przekierowani do agenta Heimdal. Z tego miejsca można wykonywać skanowanie, a także aktualizacje innych firm i włączyć lub wyłączyć inne z wymienionych powyżej funkcji. Korzystanie z tego agenta jest niezwykle intuicyjne i nie można zaprzeczyć paraliżowi opcyjnemu oferowanemu przez wiele podobnych ofert, w których jest wiele przycisków, przełączników. Mogą one powodować zamęt, podczas gdy przeciętny użytkownik chce wiedzieć, że jest chroniony przed malware.

thor premium home screenshot 4

Właśnie tutaj wyróżnia się interfejs użytkownika produktów Thor. Na stronie głównej od razu widać, ile ataków zostało powstrzymanych przez Darklayer Guard. Ponadto, Vector N Detection i X-ploit Resilience informują użytkowników o konieczności podjęcia jakichkolwiek działań. Ci, którzy nie są fanami białego motywu, również mogą to zmienić. Jest to coś niewielkiego, ale wskazuje na podejście Heimdal do dostępności i łatwości użytkowania.

Wydajność

W teście systemu Thor Premium HOME nie miał zauważalnego wpływu na ogólną wydajność maszyny, która jest laptopem klasy średniej używanym głównie jako stacja robocza. Początkowe skanowanie trwało około dwa razy dłużej niż kolejne skany. Aby aktywnie widzieć ochronę antymalware w akcji przez okres trzech dni, w którym produkt został zainstalowany, Darklayer Guard zapobiegł trzem atakom, podczas gdy funkcja ukierunkowanych procesów wykryła dwa wystąpienia ukierunkowanego procesu.

Biorąc pod uwagę funkcjonalność produktu i nie dostrzegając zauważalnego wpływu na wydajność, nie można go krytykować. Jest to naprawdę lekki produkt, jak się go reklamuje. Przy rozważaniu nowoczesnych komputerów, jego wymagania systemowe są pomijalne. Wymaganiami tymi był systemu Windows 7, 8, 8.1 lub 10, dostęp do Internetu i 25 MB wolnego miejsca na dysku.

Wniosek

Thor Premium HOME Heimdal to doskonały wybór dla każdego użytkownika, który chce zabezpieczyć swój komputer. Wielowarstwowe podejście do bezpieczeństwa pozostawia niewiele do życzenia. Biorąc pod uwagę wiele oferowanych funkcji, punkt cenowy produktów jest naprawdę wyjątkowy. Niektórzy mogą szybko wskazać brak VPN, ale w wielu przypadkach flagowe produkty innych marek oferują słabszy VPN. W takich przypadkach może się wydawać, że produkt powinien po prostu nie obejmować VPN. Zamiast tworzyć wiele narzędzi, Heimdal zapewnia te, które koncentrują się na bezpieczeństwie. W przypadku Home Premium, wydaje się, że Heimdal konkuruje z większymi graczami, takimi jak MacAfee i Bitdefender, i wykonuje dobrą pracę, oferując bezproblemowy produkt wysokiej jakości.

Kliknij, aby opublikować komentarz

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware