Jak odinstalować adware ConnectedBoost z systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy ConnectedBoost
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć adware ConnectedBoost z Mac?

Czym jest ConnectedBoost?

ConnectedBoost to aplikacja typu adware, która ma cechy porywacza przeglądarki. Prowadzi natrętne kampanie reklamowe i zmienia ustawienia przeglądarki w celu promowania fałszywych wyszukiwarek. ConnectedBoost promuje Safe Finder, poprzez search.adjustablesample.com i search.anysearchmanager.com. Ponadto większość programów typu adware i porywaczy przeglądarki śledzi aktywność przeglądania użytkowników i jest wysoce prawdopodobne, że ConnectedBoost również to robi. Ze względu na podejrzane metody rozpowszechniania tej aplikacji uważa się ją za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację).

ConnectedBoost adware

Adware umożliwia umieszczanie reklam pop-up, banerowych, kuponowych, ankietowych i innych natrętnych reklam, zwykle - na każdej odwiedzanej stronie internetowej. Dlatego reklamy nie pochodzą z samej witryny, ale są generowane przez ConnectedBoost. Reklamy te poważnie obniżają jakość przeglądania, ponieważ nakładają się na treść strony i spowalniają szybkość przeglądania. Po kliknięciu natrętne reklamy przekierowują na różne niewiarygodne/złośliwe strony, a niektóre mogą nawet potajemnie pobierać/instalować oprogramowanie (np. PUA). Porywacze przeglądarki działają poprzez przypisywanie adresów nielegalnych wyszukiwarek internetowych jako strony głównej przeglądarki, domyślnej wyszukiwarki i adresów URL nowej karty/okna. Dlatego każde zapytanie wpisane w pasek adresu URL i każda nowa karta/okno przeglądarki - przekierowują na promowany adres. Większość fałszywych wyszukiwarek nie może generować wyników wyszukiwania, więc przekierowują (lub powodują, że łańcuchy przekierowań prowadzące do) do Google, Yahoo, Bing i innych legalnych. Po zainstalowaniu ConnectedBoost, powyższe działania powodują łańcuch przekierowań rozpoczynający się od search.adjustablesample.com, potem search.anysearchmanager.com i kończąc na Safe Finder. Ta ostatnia nie jest w stanie zapewnić wyników wyszukiwania, więc przekierowuje do Yahoo (search.yahoo.com) - prawdziwej wyszukiwarki. Ponadto, porywacze przeglądarki mogą przywracać wszelkie dokonane zmiany użytkownika i/lub ograniczać/odmawiać dostępu do ustawień przeglądarki. Jak wspomniano na początku, większość PUA (w tym adware i porywacze przeglądarki) ma możliwość śledzenia danych. Mogą śledzić aktywność związaną z przeglądaniem (historię przeglądania i wyszukiwania) oraz zbierać zdobyte z nich dane osobowe (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły). Te wrażliwe dane są często udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Podsumowując, obecność nieuczciwego oprogramowania na urządzeniach może prowadzić do infekcji systemu, strat finansowych, poważnych problemów z prywatnością, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zaleca się usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i rozszerzeń/wtyczek przeglądarki natychmiast po wykryciu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy ConnectedBoost
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia AVG (MacOS:AdAgent-L [Adw]), Sophos AV (Adloadr (PUA)), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.C), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.i), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy ConnectedBoost, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

ProgressTrend, GlobalQuestSearch i DiscoverResults to kilka przykładów programów typu adware. Te aplikacje wydają się być uzasadnione i przydatne. Użytkownicy są zachęcani do ich pobrania/instalacji za pomocą szerokiej gamy „przydatnych" funkcji. Jednak obiecane funkcje rzadko działają i jest to typowe dla wszystkich PUA. Jedynym celem niechcianych aplikacji jest generowanie przychodów na koszt użytkownika. Dlatego zamiast spełniać jakiekolwiek obietnice, PUA prowadzą natrętne kampanie reklamowe, porywają przeglądarki, powodują przekierowania i zbierają prywatne dane.

Jak zainstalowałem ConnectedBoost na moim komputerze?

PUA są dystrybuowane za pomocą konfiguratorów pobierania/instalacji innego oprogramowania. Ta zwodnicza technika marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłych produktów nazywa się „sprzedażą wiązaną". Pośpieszanie procesów pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, używanie wstępnie ustawionych opcji, pomijanie kroków i sekcji itp.) zwiększa ryzyko przypadkowego dopuszczenia podejrzanych i/lub powiązanych treści do systemu. Niektóre PUA mają swoje „oficjalne" promocyjne strony internetowe, z których można je pobrać. Natrętne reklamy również rozpowszechniają te aplikacje. Po kliknięciu mogą uruchamiać skrypty do pobrania/zainstalowania PUA bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzenie oprogramowania przed jego pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Wszystkie pobrania plików powinny być wykonywane wyłącznie z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Niewiarygodne kanały, takie jak: nieoficjalne i bezpłatne witryny do hostingu plików, sieci udostępniania peer-to-peer i inne zewnętrzne programy pobierania oferują zwykle zwodnicze i powiązane programy. Dlatego też odradza się korzystanie z nich. Ważne jest, aby podczas pobierania/instalowania przeczytać warunki, poznać wszystkie możliwe opcje, skorzystać z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itd. Natrętne reklamy zwykle wydają się uzasadnione, jednak przekierowują na nierzetelne i podejrzane strony internetowe (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.). W przypadku napotkania tego typu reklam/przekierowań należy sprawdzić system i natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i/lub rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany ConnectedBoost, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji ConnectedBoost:

pop-up displayed once ConnectedBoost installation is done

Adware ConnectedBoost powodujące łańcuch przekierowań - search.adjustablesample.com, search.anysearchmanager.comSafe Finder, Yahoo (GIF):

ConnectedBoost adware promoting Safe Finder gif

Folder instalacyjny adware ConnectedBoost:

ConnectedBoost adware install folder

Adware ConnectedBoost zainstalowane w przeglądarce Safari:

ConnectedBoost adware installed on Safari

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy ConnectedBoost: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy ConnectedBoost. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware ConnectedBoost:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ConnectedBoost z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy connectedboost:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy connectedboost z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy connectedboost z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy connectedboost z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy connectedboost z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy ConnectedBoost kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy ConnectedBoost na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy ConnectedBoost dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.