Jak odinstalować adware ProcessSign?

Znany również jako: Reklamy ProcessSign
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć ProcessSign z Mac?

Czym jest ProcessSign?

ProcessSign to jedna z wielu potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA) sklasyfikowanych jako adware. Adware to rodzaj oprogramowania zaprojektowanego do wyświetlania różnych natrętnych reklam. Dość często aplikacje tego typu działają również jako narzędzia do śledzenia informacji (zbierają różne dane). Warto wspomnieć, że użytkownicy często nieświadomie/nieumyślnie pobierają i instalują PUA.

ProcessSign adware

Najczęściej takie adware, jak ProcessSign, jest przeznaczone do karmienia użytkowników reklamami wyświetlanymi w postaci banerów, kuponów, ankiet, pop-upów i innych reklam. Często reklamy te zakrywają treści odwiedzanych stron. Po kliknięciu otwierają podejrzane i potencjalnie złośliwe strony, które powodują pobieranie i instalowanie niechcianych aplikacji przez uruchamianie określonych skryptów. Dość często aplikacje tego typu służą do zbierania różnych informacji związanych z nawykami przeglądania użytkownika. Mogą zbierać szczegółowe informacje, takie jak adresy odwiedzanych stron, wprowadzone zapytania, adresy IP, geolokalizacje i inne dane przeglądania. Badania pokazują, że ProcessSign może odczytywać poufne informacje ze stron internetowych, takie jak hasła, numery telefonów, dane karty kredytowej i inne poufne informacje. Twórcy oprogramowania mogą niewłaściwie wykorzystywać takie informacje w celu dokonywania nieuczciwych zakupów, transakcji, kradzieży tożsamości, sprzedaży zebranych informacji stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) i/lub wykonywania innych złośliwych działań. Użytkownicy ProcessSign mogą ponieść straty finansowe, stać się ofiarami kradzieży tożsamości, doświadczyć problemów związanych z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością w Internecie i innych poważnych problemów. Dlatego ProcessSign ani żadna inna podobna aplikacja nigdy nie powinna być pobierana ani instalowana.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy ProcessSign
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Adload-AB [Trj]), AVG (MacOS:Adload-AB [Trj]), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.C), Sophos AV (Adloadr (PUA)), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy ProcessSign, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

ProcessSign jest podobny do TaskBrowser, MoreResults, AddUpgrade i wielu innych aplikacji typu adware. Zwykle oprogramowanie tego typu służy do wyświetlania natrętnych i często oszukańczych reklam. Często zdarza się, że adware działa jako narzędzie do śledzenia informacji. Dość często aplikacje typu adware są reklamowane jako legalne i przydatne. Jednak większość z nich nie działa tak, jak powinna, nie oferuje żadnych funkcji ani innych wartości i powoduje szereg problemów.

Jak zainstalowano ProcessSign na moim komputerze?

W większości przypadków użytkownicy nieumyślnie pobierają i/lub instalują PUA: klikając zwodnicze reklamy zaprojektowane do wykonywania określonych skryptów lub pobierając i/lub instalując programy, które zawierają PUA w swoich konfiguratorach. Zwykle PUA są dołączone w różnych konfiguratorach pobierania i/lub instalacji jako dodatkowe oferty i można je znaleźć w takich ustawieniach, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" itp. Ta metoda dystrybucji PUA nazywa się „sprzedażą wiązaną". Służy ona do nakłaniania użytkowników do pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji wraz z innymi pożądanymi programami. Gdy użytkownicy pozostawiają ustawienia instalatora niezmienione, często pozwalają na pobranie i/lub zainstalowanie PUA wraz z programami, które celowo pobrali i/lub zainstalowali.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie każdego oprogramowania wyłącznie z oficjalnych stron internetowych i poprzez bezpośrednie linki. Jako narzędzi pobierania i instalowania oprogramowania nie należy używać takich kanałów, jak zewnętrzne narzędzia pobierania, instalatory, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule), nieoficjalne strony itp. Dość często służą one do dystrybucji niechcianych i potencjalnie złośliwych aplikacji. Co więcej, pobrania i instalacje nie powinny być wykonywane bez sprawdzenia takich ustawień instalatora, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" i odrzucenia ofert pobrania i/lub zainstalowania dodatkowych niechcianych aplikacji. Natrętne reklamy wyświetlane na różnych podejrzanych stronach mogą być zaprojektowane do otwierania niewiarygodnych witryn lub pobierania i instalowania niechcianego oprogramowania. Dlatego klikanie takich reklam nie jest bezpieczne. Jeśli w twojej przeglądarce internetowej są zainstalowane niechciane i nieznane aplikacje (rozszerzenia, dodatki lub wtyczki), należy je jak najszybciej odinstalować. To samo należy zastosować do oprogramowania tego rodzaju zainstalowanego w twoim systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany ProcessSign, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji ProcessSign:

pop-up displayed once ProcessSign installation is done

Adware ProcessSign zainstalowane na Safari:

processsign adware installed on safari 

Folder instalacyjny ProcessSign i jego pliki:

processsign adware folder 

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy ProcessSign: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy ProcessSign. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware ProcessSign przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware ProcessSign:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ProcessSign z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy processsign:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy processsign z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy processsign z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy processsign z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy processsign z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy ProcessSign kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy ProcessSign na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy ProcessSign dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.