FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować adware AddUpgrade?

Znany również jako: Reklamy AddUpgrade
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć AddUpgrade z Mac?

Czym jest AddUpgrade?

AddUpgrade to program sklasyfikowany jako adware i potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Po instalacji aplikacje typu adware karmią użytkowników reklamami w różnych formach. Często zdarza się, że są przeznaczone do zbierania różnych informacji. Aplikacje takie jak AddUpgrade są nazywane PUA, ponieważ ludzie często pobierają je i instalują nieumyślnie (nieświadomie).

AddUpgrade adware

Zwykle oprogramowanie takie jak AddUpgrade służy do wyświetlania reklam w postaci banerów, pop-upów, kuponów, ankiet itd. Użytkownicy, którzy klikną te reklamy, zwykle trafiają na różne niewiarygodne, potencjalnie złośliwe strony internetowe lub pozwalają uruchamiać skrypty zaprojektowane do powodowania pobrania i/lub instalacji niektórych PUA. AddUpgrade to nie tylko adware, ale także porywacz przeglądarki: ma na celu promowanie adresu akamaihd.net poprzez zmianę ustawień przeglądarki. Zwykle aplikacje tego typu promują fałszywe wyszukiwarki, zmieniając takie ustawienia, jak adres domyślnej wyszukiwarki, stronę domową i nową kartę. Takie wyszukiwarki często przynoszą wyniki generowane przez inne wyszukiwarki. Akamaihd.net przekierowuje użytkowników do search.yahoo.com (lub witryny Safe Finder która z kolei przekierowuje do Yahoo) i zapewnia wyniki generowane przez Yahoo. Dość często adware służy również do zbierania różnych informacji związanych z nawykami przeglądania użytkownika. Na przykład takich szczegółów, jak geolokalizacji, wprowadzonych zapytań, adresów odwiedzanych stron, adresów IP itp. Badania pokazują, że AddUpgrade jest przeznaczone do zapisywania osobistych i poufnych informacji, takich jak hasła, dane karty kredytowej, numery telefonów. Jest bardzo prawdopodobne, że programiści mogą próbować generować przychody, sprzedając zebrane dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które mogą nadużywać ich w inny sposób. Użytkownicy, którzy zainstalowali AddUpgrade w przeglądarce i systemie operacyjnym, narażają się na kradzież tożsamości, utratę pieniędzy, problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością i inne poważne problemy. Dlatego jeśli AddUpgrade lub jakakolwiek inna aplikacja tego typu jest zainstalowana w przeglądarce i/lub komputerze, należy ją jak najszybciej odinstalować.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy AddUpgrade
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Adload-AB [Trj]), AVG (MacOS:Adload-AB [Trj]), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Didnarbois.A), Sophos AV (Adloadr (PUA)), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

ProcessLocator, SoloProcess, BrowserProduct to także aplikacje typu adware. Istnieje jednak wiele innych aplikacji tego typu. Większość z nich łączy to, że są przeznaczone do karmienia użytkowników reklamami. Dość często działają również jako narzędzia do śledzenia informacji. W taki czy inny sposób większość z nich nie zapewnia żadnej wartości i może prowadzić do różnych problemów. Z tych powodów adware nigdy nie powinno być pobierane ani instalowane.

Jak zainstalowano AddUpgrade na moim komputerze?

Często programiści dystrybuują PUA, dołączając je do różnych konfiguratorów pobierania i/lub instalacji innego oprogramowania. W większości przypadków oferty pobrania i/lub zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji można znaleźć w ich „Zaawansowanych", „Niestandardowych" i innych podobnych ustawieniach. Problem polega na tym, że nie wszyscy użytkownicy sprawdzają te ustawienia. Innymi słowy, pozostawiają je bez zmian. Pozostawienie ustawień domyślnych bez zmian pozwala często na pobranie i/lub zainstalowanie PUA dołączonych do innego, celowo pobranego i/lub zainstalowanego oprogramowania. PUA można zainstalować za pomocą oszukańczych reklam, które są zaprojektowane do uruchamiania niektórych skryptów. Takie reklamy nie mogą jednak powodować tego bez kliknięcia.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Użytkownicy, którzy pobierają i/lub instalują oprogramowanie za pośrednictwem niewiarygodnych źródeł, takich jak narzędzia pobierania i instalacji stron trzecich, sieci peer-to-peer, takie jak klienci torrent, eMule, nieoficjalne strony itp., często również pobierają i/lub instalują PUA. Dlatego każde oprogramowanie należy pobrać z oficjalnych stron i za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Ponadto należy sprawdzić ustawienia pobierania i instalacji, które zawierają takie ustawienia, jak „Zaawansowane", „Niestandardowe", „Własne", pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania dodatkowego, niechcianego oprogramowania. Oferty te należy odrzucić przed zakończeniem procesu pobierania i/lub instalacji. Natrętne reklamy na podejrzanych stronach często otwierają potencjalnie złośliwe strony. Mogą również powodować niechciane pobrania i instalacje. Z tych powodów takich reklam nie należy klikać. Na koniec, jeśli jakieś niechciane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki są już zainstalowane w twojej przeglądarce internetowej, należy je jak najszybciej usunąć. To samo należy zrobić z programami tego rodzaju, które są zainstalowane w twoim systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany AddUpgrade, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

AddUpgrade powodujące przekierowania do witryny Safe Finder (poprzez akamaihd.net), która następnie przekierowuje do search.yahoo.com:

addupgrade redirects to search yahoo.com through akamaihd.net

Okno pop-up wyświetlone po zakończeniu instalacji AddUpgrade:

pop-up displayed once AddUpgrade installation is done

Folder instalacyjny AddUpgrade i jego zawartość:

addupgrade adware folder

AddUpgrade zainstalowane w przeglądarce Safari:

addupgrade adware installed on safari 

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware AddUpgrade przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware AddUpgrade:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z AddUpgrade z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy addupgrade:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy addupgrade z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy addupgrade z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy addupgrade z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy addupgrade z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy AddUpgrade kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy AddUpgrade na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.