Usuwanie FuxSocy ENCRYPTOR z twojego systemu operacyjnego

Znany również jako: Wirus FuxSocy ENCRYPTOR
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Silny

Instrukcje FuxSocy ENCRYPTOR ransomware removal instructions

Czym jest FuxSocy ENCRYPTOR?

Podziękowania za odkrycie FuxSocy ENCRYPTOR należą się Vitali Kremez. Jest to malware sklasyfikowane jako ransomware. Podszywa się pod ransomware Cerber. Działa poprzez szyfrowanie danych i żądanie okupu za ich odszyfrowanie. Ponieważ FuxSocy ENCRYPTOR szyfruje, zmienia każdy plik nadają mu losową nazwę i rozszerzenie. Dlatego też plik może wyglądać jak "qz9vOWYcxN.8c67" itd. Po zakończeniu tego procesu zmieniona zostaje tapeta pulpitu ofiary. Ponadto, tworzony zostaje plik kafelkowy o losowej nazwie, zawierający notatkę z żądaniem okupu. Jest on upuszczany w każdym folderze, którego dotyczy problem.

Wiadomość z żądaniem okupu przedstawiona na tapecie informuje użytkowników, że ich dane zostały zaszyfrowane. Aby je odszyfrować, użytkownicy potrzebują oprogramowania deszyfrującego i klucza prywatnego (generowanych indywidualnie dla każdej ofiary). Notatka stwierdza, że ​​należy otworzyć dowolny z zaszyfrowanych folderów i znaleźć w nim określony plik tekstowy. Ten plik zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące odszyfrowania ich danych. Jeśli ofiary nie mogą ich znaleźć, istnieje alternatywny sposób ich uzyskania. Plik tekstowy zawiera prawie identyczną wiadomość. Powtarza, że ​​dane zostały zaszyfrowane, jednak dodaje, że aby odzyskać swoje pliki - użytkownicy muszą kupić narzędzia deszyfrujące od cyberprzestępców stojących za tą infekcją. To jedyna metoda odzyskania zainfekowanych plików. Twórcy FuxSocy ENCRYPTOR mają klucz prywatny na swoich serwerach; dlatego tylko oni mogą odszyfrować dane. Notatka kończy się duplikatem wskazówek, zapisanym na tapecie. W tej części opisane jest, jak zainstalować qTOX - oprogramowanie do przesyłania wiadomości i połączeń wideo, które oferuje kompleksowe szyfrowanie. Następnie ofiary muszą utworzyć profil i dodać konto cyberprzestępców do listy znajomych. Niestety większość programów typu ransomware wykorzystuje silne szyfrowanie. Dlatego zwykle początkowe oprogramowanie do odszyfrowania jest jedynym, które może przywrócić zaszyfrowane dane. Innymi słowy, zazwyczaj tylko twórcy oprogramowania ransomware mogą odzyskać zaszyfrowane. Niezależnie od tego odradza się spełnianie żądań okupu i/lub komunikowanie się z cyberprzestępcami. Często pomimo zapłaty użytkownicy nie otrzymują żadnego obiecanego narzędzia, co powoduje trwałe uszkodzenie i utratę danych. Usunięcie FuxSocy ENCRYPTOR nie przywróci zaszyfrowanych plików. Zapobiegnie to jednak dalszemu szyfrowaniu tego malware. Jedynym możliwym rozwiązaniem jest odzyskanie danych z kopii zapasowej, jeśli została wykonana przed infekcją i jest przechowywana osobno.

Zrzut ekranu wiadomości zachęcającej użytkowników do zapłacenia okupu w celu odszyfrowania ich zainfekowanych danych:

FuxSocy ENCRYPTOR decrypt instructions

Większość złośliwych programów tego typu ma wspólne cechy; na przykład PhobosImposter, MedusaLocker, Masked to kilka przykładów ransomware podobnego do FuxSocy ENCRYPTOR. Każde oprogramowanie objęte tą klasyfikacją szyfruje dane i żąda zapłaty okupu. Różnią się stosowanym algorytmem kryptograficznym (symetrycznym lub asymetrycznym) i wysokością okupu. Płatności te wahają się między trzycyfrowymi a czterocyfrowymi kwotami (w USD). O ile ransomware nie jest jeszcze opracowywane i/lub ma pewne wady/błędy - nie można go ręcznie odszyfrować (bez ingerencji stojących za nim cyberprzestępców). Aby zapewnić bezpieczeństwo plików przed zaszyfrowaniem danych i szkodliwymi infekcjami należy regularnie tworzyć kopie zapasowe i przechowywać je na zdalnych serwerach i/lub odłączonych urządzeniach pamięci. Najlepiej przechowywać wiele kopii zapasowych w różnych lokalizacjach.

W jaki sposób ransomware zainfekowało mój komputer?

Ransomware i inne malware są powszechnie rozpowszechniane za pośrednictwem trojanów, kampanii spamowych, niewiarygodnych kanałów pobierania, fałszywych aktualizacji oprogramowania i nielegalnych narzędzi aktywacyjnych (do „łamania" oprogramowania). Trojany są rodzajem złośliwego oprogramowania, które powoduje infekcje łańcuchowe. Kampanie spamowe służą do wysyłania tysięcy zwodniczych wiadomości zawierających zainfekowane załączniki (lub prowadzący do nich link internetowy). Te e-maile są zwykle przedstawiane jako „oficjalne", „ważne", „pilne" lub w inny sposób wyróżniane jako priorytetowe. Zainfekowane załączniki mogą być w różnych formatach plików (np. plików archiwalnych i plików wykonywalnych, dokumentów PDF i Microsoft Office, JavaScript itp.). Po otwarciu zaczynają pobierać/instalować złośliwe oprogramowanie. Sieci udostępniania P2P (BitTorrent, Gnutella, eMule itp.), nieoficjalne i bezpłatne witryny do hostingu plików, narzędzia pobierania stron trzecich i podobne źródła są uważane za niewiarygodne. Takie kanały pobierania mogą oferować zwodnicze i/lub powiązane ze złośliwym oprogramowaniem materiały. Fałszywe programy aktualizujące wykorzystują wady występujące w nieaktualnym oprogramowaniu i/lub po prostu instalują złośliwe programy zamiast obiecanych aktualizacji. Zamiast aktywować licencjonowany produkt, narzędzia do łamania zabezpieczeń mogą pobierać/instalować malware.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus FuxSocy ENCRYPTOR
Typ zagrożenia Ransomware, wirus szyfrowania, narzędzie blokowania plików
Rozszerzenie zaszyfrowanych plików Losowy ciąg znaków
Wiadomość z żądaniem okupu Prezentowana na tapecie pulpitu i w pliku tekstowym z nazwą w postaci losowego ciągu znaków.
Kontakt z cyberprzestępcami Cyberprzestępcy zapewniają wsparcie poprzez czat qTOX.
Nazwy wykrycia Avast (FileRepMetagen [Malware]), BitDefender (Generic.Ransom.Magniber.8486CAD0), ESET-NOD32 (wariant Win32/Filecoder.NYE), Kaspersky (Trojan-Ransom.Win32.Encoder.fsc), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwa złośliwego procesu ieUnatt.exe
Objawy Nie można otworzyć plików przechowywanych na twoim komputerze, poprzednio działające pliki mają teraz inne rozszerzenie (na przykład my.docx.locked). Na twoim pulpicie wyświetlana jest wiadomość z żądaniem okupu. Cyberprzestępcy żądają zapłaty okupu (zwykle w Bitcoinach) za odblokowanie twoich plików.
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki e-mail (makra), witryny torrent, złośliwe reklamy.
Zniszczenie Wszystkie pliki są zaszyfrowane i nie mogą zostać otworzone bez zapłaty okupu. Razem z infekcją ransomware zainstalowane mogą być dodatkowe trojany kradnące hasła i infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus FuxSocy ENCRYPTOR, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Spyhunter.
▼ Pobierz Spyhunter
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.

Jak uchronić się przed infekcjami ransomware?

Nie należy otwierać podejrzanych/nieistotnych e-mail, zwłaszcza otrzymanych z nieznanych adresów. Wszelkie znalezione w nich załączniki stanowią potencjalne źródło infekcji systemowych, dlatego nie wolno ich nigdy otwierać. Zaleca się korzystanie wyłącznie z oficjalnych i zweryfikowanych kanałów pobierania. Nielegalne oprogramowanie do „łamania" (aktywacji) narzędzi nie powinno być stosowane, ponieważ jest uważane za narzędzie wysokiego ryzyka. Korzystanie z zewnętrznych programów aktualizujących nie jest zalecane, ponieważ mogą one instalować malware zamiast aktualizacji. Aktywacja i aktualizacja programu powinna odbywać się za pomocą funkcji/narzędzi udostępnianych przez legalnych programistów. Zdecydowanie zaleca się zainstalowanie i aktualizowanie niezawodnego oprogramowania antywirusowego/antyspyware. Tego oprogramowania należy używać do regularnego skanowania systemu i usuwania zagrożeń. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany FuxSocy ENCRYPTOR, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą  Spyhunter, aby automatycznie wyeliminować to ransomware.

Tekst prezentowany na tapecie pulpitu ransomware FuxSocy ENCRYPTOR:

DESZYFRATOR FuxSocy
(=^..^=)

TWOJE DOKUMENTY, ZDJĘCIA, BAZY DANYCH I INNE WAŻNE PLIKI

ZOSTAŁY ZASZYFROWANE!
Jedynym sposobem na odszyfrowanie plików jest otrzymanie klucza prywatnego i programu deszyfrującego.

Aby otrzymać klucz prywatny i program deszyfrujący przejdź do dowolnego odszyfrowanego folderu - w środku znajduje się specjalny plik {RAND}_R_E_A_D___T_H_I_S_{RAND} z kompletnymi instrukcjami, jak odszyfrować pliki.

Jeśli nie możesz znaleźć żadnego pliku {RAND}_R_E_A_D___T_H_I_S_{RAND} na komputerze, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej:

1. Odwiedź hxxps: //tox.chat/download.html

2. Pobierz i zainstaluj qTOX na komputerze.

3. Otwórz go, kliknij „Nowy profil" i utwórz profil.

4. Kliknij przycisk „Dodaj znajomych" i wyszukaj nasz kontakt - AD049F565435C774D2A7D0A9 6FC2CC2E4AB5D6B860AEB52F2B1F6A0 1BB2682104F1361981FDE

Zrzut ekranu pliku tekstowego FuxSocy ENCRYPTOR (losowa nazwa pliku):

FuxSocy ENCRYPTOR text file

Tekst prezentowany w tym pliku:

Uwaga!

Wszystkie twoje dokumenty, zdjęcia, bazy danych i inne ważne pliki są zaszyfrowane.

Jedyną metodą odzyskania plików jest zakup klucza prywatnego. Jest na naszym serwerze i tylko my możemy odzyskać twoje pliki.

1. Odwiedź hxxps://tox.chat/download.html

2. Pobierz i zainstaluj qTOX na komputerze.

3. Otwórz go, kliknij „Nowy profil" i utwórz profil.

4. Kliknij przycisk „Dodaj znajomych" i wyszukaj nasz kontakt - AD049F565435C774D2A7D0A9 6FC2CC2E4AB5D6B860AEB52F2B1F6A0 1BB2682104F1361981FDE

Zrzut ekranu plików zaszyfrowanych przez FuxSocy ENCRYPTOR (losowe rozszerzenie):

Files encrypted by FuxSocy ENCRYPTOR

Proces ransomware FuxSocy ENCRYPTOR w Menedżerze Zadań:

FuxSocy ENCRYPTOR's process

Usuwanie ransomware FuxSocy ENCRYPTOR:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus FuxSocy ENCRYPTOR: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Spyhunter to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus FuxSocy ENCRYPTOR. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Spyhunter Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Krok 1

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom swój komputer w Trybie awaryjnym z obsługą sieci: Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Zamknij, kliknij opcję Uruchom ponownie, kliknij przycisk OK. Podczas uruchamiania komputera naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż zobaczysz Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci z listy.

Safe Mode with Networking

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Przejdź do ekranu startowego Windows 8, wpisz Advanced. W wynikach wyszukiwania wybierz opcję Ustawienia. Kliknij na zaawansowane opcje startowe. W otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz". Komputer zostanie ponownie uruchomiony w "Menu zaawansowanych opcji uruchamiania." Kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie kliknij przycisk "Opcje zaawansowane". Na ekranie zaawansowanych opcji kliknij na "Ustawienia uruchamiania." Kliknij przycisk "Restart". Komputer uruchomi się ponownie do ekranu Ustawienia startowe. Naciśnij "5", aby uruchomić w Trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Windows 8 Safe Mode with networking

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij "Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk "Shift" na klawiaturze. W oknie "wybierz opcję" kliknij przycisk "Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję "Opcje zaawansowane". W menu zaawansowanych opcji wybierz "Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk "Uruchom ponownie". W poniższym oknie powinieneś kliknąć przycisk "F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

windows 10 safe mode with networking

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w "Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Krok 2

Zaloguj się na konto zainfekowane wirusem FuxSocy ENCRYPTOR. Uruchom przeglądarkę internetową i pobierz legalny program antyspyware. Zaktualizuj oprogramowanie antyspyware i rozpocznij pełne skanowanie systemu. Usuń wszystkie wykryte wpisy.

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci, spróbuj wykonać przywracanie systemu.

Film pokazujący jak usunąć wirusa ransomware za pomocą "Trybu awaryjnego z wierszem polecenia" i "Przywracania systemu":

1. W trakcie procesu uruchamiania komputera, naciśnij klawisz F8 na klawiaturze tak wiele razy, aż pojawi się Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z wierszem polecenia z listy i naciśnij ENTER.

Boot your computer in Safe Mode with Command Prompt

2. Gdy ładuje się tryb wiersza poleceń, wprowadź następujący wiersz: cd restore i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt type cd restore

3. Następnie wpisz tę linię: rstrui.exe i naciśnij ENTER.

system restore using command prompt rstrui.exe

4. W otwartym oknie kliknij przycisk "Dalej".

restore system files and settings

5. Wybierz jeden z dostępnych punktów przywracania i kliknij "Dalej" (spowoduje to przywrócenie systemu komputera do wcześniejszego stanu i daty przed zainfekowaniem twojego PC ransomware FuxSocy ENCRYPTOR).

select a restore point

6. W otwartym oknie kliknij przycisk "Tak".

run system restore

7. Po przywróceniu komputera do poprzedniej daty, pobierz i przeskanuj swój komputer zalecanym oprogramowaniem usuwania malware, aby wyeliminować wszelkie pozostałe pliki FuxSocy ENCRYPTOR.

Aby przywrócić pojedyncze pliki zaszyfrowane przez to ransomware, spróbuj użyć funkcji poprzednich wersji systemu Windows. Metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, gdy funkcja przywracania systemu została włączona na zainfekowanym systemie operacyjnym. Zauważ, że niektóre warianty FuxSocy ENCRYPTOR są znane z usuwania kopii woluminów plików, więc ta metoda może nie działać na wszystkich komputerach.

Aby przywrócić plik, kliknij go prawym przyciskiem myszy, przejdź do Właściwości, wybierz kartę Poprzednie wersje. Jeśli odpowiedni plik ma punkt przywracania, zaznacz go i kliknij przycisk "Odzyskaj".

Restoring files encrypted by CryptoDefense

Jeśli nie możesz uruchomić swojego komputera w trybie awaryjnym z obsługą sieci (lub z wiersza polecenia), uruchom swój komputer przy użyciu dysku ratunkowego. Niektóre warianty ransomware wyłączają tryb awaryjny, przez co ich usunięcie jest skomplikowane. Na tym etapie wymagany jest dostęp do innego komputera.

Aby odzyskać kontrolę nad plikami zaszyfrowanymi przez FuxSocy ENCRYPTOR możesz również spróbować użyć programu o nazwie Shadow Explorer. Więcej informacji na temat korzystania z tego programu jest dostępne tutaj.

shadow explorer screenshot

Aby chronić komputer przed takim szyfrującym pliki ransomware należy użyć renomowanych programów antywirusowych i antyspyware. Jako dodatkowej metody ochrony użytkowników komputerów można użyć programów o nazwie HitmanPro.Alert i EasySync CryptoMonitor, które sztucznie implementują obiekty polityki grupy do rejestru w celu zablokowania programów nieuczciwych programów, takich jak FuxSocy ENCRYPTOR.

Zauważ, że aktualizacja Windows 10 Fall Creators obejmuje funkcję "Kontrolowanego dostępu do folderu", która blokuje próby zaszyfrowania twoich plików przez ransomware. Domyślnie ta funkcja automatycznie chroni pliki przechowywane w Dokumentach, Obrazach, Wideo, Muzyka, Ulubione oraz folderach na pulpicie.

Controll Folder Access

Użytkownicy systemu Windows 10 powinni zainstalować tę aktualizację, aby chronić swoje dane przed atakami ransomware. Tutaj jest więcej informacji o tym, jak uzyskać tę aktualizację i dodać dodatkową warstwę ochrony przed infekcjami ransomware.

HitmanPro.Alert CryptoGuard - wykrywa szyfrowanie plików i neutralizuje takie próby bez konieczności interwencji użytkownika:

hitmanproalert ransomware prevention application

Malwarebytes Anti-Ransomware Beta wykorzystuje zaawansowaną proaktywną technologię monitorującą aktywność ransomware i natychmiast ją zatrzymuje – zanim dostanie się ona do plików użytkowników:

malwarebytes anti-ransomware

  • Najlepszym sposobem uniknięcia infekcji ransomware jest regularne tworzenie kopii zapasowych. Więcej informacji na temat tworzenia kopii zapasowych online i oprogramowania do odzyskiwania danych Tutaj.

Inne narzędzia znane z usuwania ransomware FuxSocy ENCRYPTOR:

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/16216-fuxsocy-encryptor-ransomware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus FuxSocy ENCRYPTOR kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus FuxSocy ENCRYPTOR na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus FuxSocy ENCRYPTOR dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Spyhunter

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Spyhunter:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Spyhunter.