FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie Hlpradc i Mac Ads Cleaner

Znany również jako: Niechciana aplikacja Hlpradc
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Hlpradc z Mac?

Czy jest Hlpradc?

Hlpradc to niechciana aplikacja instalowana za pośrednictwem innej aplikacji tego typu o nazwie Mac Ads Cleaner. Hlpradc jest powodem, dla którego użytkownicy MacOS Catalina regularnie widzą okno pop-up z informacją, że „hlpradc" uszkodzi ich komputery i powinni przenieść go do kosza. Poza tym dość często ten pop-up zawiesza również systemy operacyjne. Aby zatrzymać wyświetlanie tego okna pop-up, należy usunąć Hlpradc (i wszystkie jego pliki). Ponadto należy usunąć Mac Ads Cleaner.

Hlpradc scam

Mac Ads Cleaner to niechciana aplikacja rozpowszechniana przez zwodnicze witryny. Dość często aplikacje tego typu (ich konfiguratory) służą do promowania innych niechcianych aplikacji, takich jak porywacze przeglądarki, adware itp. Tak czy inaczej, nie można ufać aplikacjom takim jak Mac Ads Cleaner lub innym aplikacjom instalowanym za ich pośrednictwem. Dotyczy to również Hlpradc. Możliwe, że ta aplikacja może wyświetlać niechciane reklamy i/lub zbierać różne informacje. Jeśli są zainstalowane, te aplikacje mogą powodować problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością, prowadzić do niechcianych pobrań, instalacji itd. Mac Ads Cleaner i Hlpradc oraz wszystkie związane z nimi pliki można usunąć, skanując systemy za pomocą renomowanego oprogramowania antywirusowego (takiego jak Combo Cleaner). Zaleca się zakończenie procesu „hlpradc" w Monitorze aktywności przed usunięciem Hlpradc lub jego plików. Lista plików związanych z tą aplikacją znajduje się poniżej.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Niechciana aplikacja Hlpradc
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Mac Ads Cleaner, zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej przykładów niechcianych aplikacji używanych do dystrybucji innego niechcianego oprogramowania, takiego jak Hlpradc, to Advanced Mac Cleaner, Mac Clean Pro i Mac Fixer Pro. Zazwyczaj programiści reklamują je jako przydatne, uzasadnione itd. Jednak w większości przypadków są one bezużyteczne i służą do rozpowszechniania innych aplikacji tego rodzaju. Z tego powodu nigdy nie należy ufać takim aplikacjom.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

W większości przypadków różne PUA są pobierane i instalowane za pomocą natrętnych reklam, które ludzie przypadkowo lub chętnie klikają, lub gdy twórcy oprogramowania wykorzystują zwodniczą metodę marketingową zwaną „sprzedażą wiązaną". Ta metoda służy do nakłaniania ludzi do pobierania i instalowania niechcianych aplikacji wraz z innym pożądanym oprogramowaniem. Zazwyczaj niechciane aplikacje są dołączane do konfiguratorów bezpłatnego oprogramowania (freeware). W większości przypadków oferty pobrania lub zainstalowania dodatkowego (niechcianego) oprogramowania są ukryte w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych podobnych ustawieniach konfiguratorów pobierania/instalacji. Z reguły niechciane pobierania/instalacje mają miejsce, gdy ludzie pozostawiają te ustawienia bez zmian (nie odrzucają ofert pobrania lub zainstalowania niechcianych aplikacji).

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Radzimy pobierać oprogramowanie wyłącznie z oficjalnych/wiarygodnych witryn i nie używać do tego celu zewnętrznych programów do pobierania oprogramowania, instalatorów, sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule) i innych kanałów tego rodzaju. Ponadto można uniknąć niechcianych pobrań lub instalacji, zaznaczając „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne podobne ustawienia, które są zawarte w konfiguratorach oraz odrzucając oferty pobrania lub zainstalowania dołączonych niechcianych aplikacji. Jeszcze jednym sposobem niezamierzonego pobrania lub zainstalowania jakiegoś oprogramowania jest kliknięcie natrętnej reklamy zaprojektowanej do uruchamiania skryptów, które powodują niechciane pobieranie lub instalację. Dość często reklamy tego typu są wyświetlane na stronach związanych z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp. Jeśli istnieje powód, by sądzić, że niechciana aplikacja jest już zainstalowana, zalecamy usunięcie wszystkich niechcianych lub podejrzanych rozszerzeń, dodatków lub wtyczek zainstalowanych w twojej przeglądarce internetowej i oprogramowania tego rodzaju zainstalowanego w twoim komputerze/systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Tekst prezentowany w tym oknie pop-up:

„hlpradc" uszkodzi twój komputer.

Powinieneś przenieść go do kosza.

Ten plik został pobrany w nieznanym dniu.

Zgłoś złośliwe oprogramowanie do firmy Apple, aby chronić innych użytkowników

Zrzut ekranu plików Hlpradc w folderze "~/Library/Application Support/adc":

Hlpradc installation folder

Lista plików powiązanych z Hlpradc, które powinny zostać usunięte z systemu operacyjnego:

  • ~/Library/Application Support/adc/hlpradc
  • ~/Library/Application Support/adc/com.adscleaner.hlpradc.plist
  • ~/Library/LaunchAgents/com.adscleaner.hlpradc.plist

WAŻNA UWAGA! Usunięcie aplikacji Hlpradc jest dość skomplikowanym procesem, ponieważ usunięcie jej bez uprzedniego zakończenia powiązanego z nią procesu jest niemożliwe - proces jest automatycznie ponownie uruchamiany natychmiast po jego zakończeniu. Dlatego, aby usunąć tę aplikację, musisz wykonać następujące kroki:

1) Przejdź do katalogu "~/Library/Application Support/adc/", kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację "hlpradc" i wybierz "Pokaż zawartość paczki":

Hlpradc Show Package Contents

2) Przejdź do katalogu "Contents/MacOS" i usuń aplikację "hlpradc":

Hlpradc delete executable

3) Po wykonaniu poprzednich kroków proces związany z aplikacją Hlpradc nie będzie już automatycznie ponownie uruchamiany i będzie można go łatwo zakończyć oraz usunąć pozostałe pliki aplikacji:

Hlpradc process in Activity Monitor

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z niechciana aplikacja hlpradc:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki niechciana aplikacja hlpradc z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z niechciana aplikacja hlpradc z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z niechciana aplikacja hlpradc z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z niechciana aplikacja hlpradc z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Niechciana aplikacja Hlpradc kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Niechciana aplikacja Hlpradc na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.