FacebookTwitterLinkedIn

PUP Advanced Mac Cleaner (Mac)

Znany również jako: Advaned Mac Cleaner
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Advanced Mac Cleaner z Mac?

Czym jest Advanced Mac Cleaner?

Advanced Mac Cleaner to oszukańcza aplikacja, która fałszywie twierdzi, że poprawia wydajność komputera poprzez czyszczenie niepotrzebnych plików, usuwanie niechcianego oprogramowania i dostarczanie innych funkcji związanych z optymalizacją systemu. Sądząc po samym wyglądzie, Advanced Mac Cleaner może wydawać się uzasadniona, jednak jest to potencjalnie niechciany program (PUP), który zazwyczaj infiltruje systemy bez zgody użytkowników.

Advanced Mac Cleaner adware

Natychmiast po infiltracji Advanced Mac Cleaner wykonuje fałszywe skanowanie komputera i wyświetla dziesiątki "problemów". Użytkownicy są zachęcani do natychmiastowego usunięcia tych błędów, jednak pojawia się problem: bezpłatna wersja Advanced Mac Cleaner jest rzekomo "niezdolna" do wykonania tego zadania. Aby rozwiązać ten problem, użytkownicy są zachęcani do zapłaty za jego pełną wersję. W rzeczywistości ten program jest oszustwem, a wszystkie twierdzenia i lista błędów są fałszywe - twój system może być całkowicie bezpieczny i zoptymalizowany. Ponadto cyberprzestępcy używają Advanced Mac Cleaner do generowania nieuczciwych przychodów. Próbują przestraszyć i nakłonić ofiary do zapłacenia za pełną wersję tego potencjalnie niechcianego programu. Jak wspomniano powyżej, Advanced Mac Cleaner może infiltrować systemy bez zezwolenia, wraz z innymi PUP. Programy te (głównie oprogramowanie typu adware) zwykle zbierają poufne informacje, generują uciążliwe reklamy (kuponowe, banerowe, pop-up itp.) i wykorzystują zasoby systemu w niewłaściwy sposób. Z tych powodów zdecydowanie zalecamy natychmiastowe odinstalowanie Advanced Mac Cleaner i innych potencjalnie niechcianych programów.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaAdvaned Mac Cleaner
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieją setki potencjalnie niechcianych programów podobnych do Advanced Mac Cleaner. Na przykład CompariShop, MacBright, TURBOMAC i wiele innych. Podobnie jak w Advanced Mac Cleaner, te inne PUP oferują różne "przydatne funkcje". Jednak te obietnice są jedynie próbami nakłonienia użytkowników do instalacji. Jedynym celem potencjalnie niechcianych programów jest generowanie przychodów dla programistów. Zamiast oferować prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, stanowią one bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

W jaki sposób Advanced Mac Cleaner zainstalował się na moim komputerze?

Advanced Mac Cleaner ma oficjalną stronę do pobrania, jednak w większości przypadków on (i inne podobne PUP) infiltruje systemy bez pozwolenia. Należy pamiętać, że programiści dystrybuują te programy przez wykorzystywanie natrętnych reklam i zwodniczą metodę marketingową o nazwie "sprzedaż wiązana". Zwodnicze reklamy zwykle przekierowują na zainfekowane strony internetowe. Ponadto niektóre uruchamiają skrypty, które pobierają i instalują malware. "Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja aplikacji innych firm wraz ze zwykłym oprogramowaniem/aplikacjami. Programiści nie ujawniają prawidłowo tych instalacji - ukrywają oni "dołączone" aplikacje w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach lub w innych sekcjach procesów pobierania/instalacji. Dlatego klikanie różnych reklam, przyspieszenie procesów pobierania/instalacji i pomijanie ich kroków często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUP - użytkownicy narażają swoje systemy na ryzyko różnych infekcji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie. Dlatego należy zachować ostrożność podczas pobierania/instalowania oprogramowania i ogólnie przeglądania Internetu. Wybierz "Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia, dokładnie przeanalizuj każde okno dialogowe pobierania/instalacji i odrzuć wszystkie dodatkowe programy. Ponadto unikaj korzystania z zewnętrznych narzędzi do pobierania/instalowania, ponieważ przestępcy zarabiają na nich, promując podejrzane aplikacje (metoda "sprzedaży wiązanej"). Należy pamiętać, że przestępcy inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam. Dlatego wyglądają one na zgodne z prawem, jednak możne je odróżnić od przekierowań - najczęściej prowadzą do stron z hazardem, randkami dla dorosłych i innych podejrzanych stron. Jak wspomniano powyżej, natrętne reklamy są generowane przez aplikacje typu adware. Jeśli je spotkasz, odinstaluj wszystkie podejrzane programy i rozszerzenia przeglądarki. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Zwodniczy instalator aplikacji promujący PUP Advanced Mac Cleaner:

Delusive installer used to promote Advanced Mac Cleaner

Zrzut ekranu PUP Advanced Mac Cleaner:

Potentially unwanted program Advanced Mac Cleaner

WAŻNA INFORMACJA! Advanced Mac Cleaner dodaje się do listy aplikacji, które są automatycznie uruchamiane po każdym logowaniu użytkownika. Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

  • Przejdź do Preferencje Systemu -> Użytkownicy i grupy.
  • Kliknij swoje konto (znane również jako Obecny użytkownik).
  • Kliknij Pozycje logowania.
  • Poszukaj wpisu "Advanced Mac Cleaner". Wybierz go i kliknij przycisk "-", aby go usunąć.

Advanced Mac Cleaner  PUP system preferences

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie PUP Advanced Mac Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z Advanced Mac Cleaner z twojego folderu "Aplikacje":

mac adware removal from applications folder

Kliknij Ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji spójrz na “MPlayerX”, “NicePlayer” lub inne podejrzane aplikacje i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z advaned mac cleaner:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki advaned mac cleaner z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z advaned mac cleaner z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z advaned mac cleaner z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z advaned mac cleaner z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Advaned Mac Cleaner kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Advaned Mac Cleaner na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.