FacebookTwitterLinkedIn

PUP Mac Ads Cleaner (Mac)

Znany również jako: Mac Ads Cleaner
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Mac Ads Cleaner z Mac?

Czym jest Mac Ads Cleaner?

Mac Ads Cleaner to fałszywe narzędzie optymalizujące system, identyczne z Mac Adware Cleaner. Badania pokazują, że jest ono powiązane z inną nieuczciwą aplikacją o nazwie Advanced Mac Cleaner. Na pierwszy rzut oka, program Mac Ads Cleaner może wydawać się zgodny z prawem i przydatny, jednak jest klasyfikowany jako potencjalnie niechciany program (PUP). Należy pamiętać, że ten program zazwyczaj infiltruje systemy bez pozwolenia i nie przynosi rzeczywistej wartości zwykłym użytkownikom.

Mac Ads Cleaner adware

Mac Ads Cleaner twierdzi, że zapewnia wiele funkcji, które usuwają wirusy i optymalizują system, czyszcząc niepotrzebne pliki. Po uruchomieniu skanowania systemu użytkownicy otrzymują listę setek potencjalnych zagrożeń/problemów, które należy usunąć. Jednak bezpłatna wersja narzędzia Mac Ads Cleaner najwyraźniej nie jest w stanie tego zrobić. Dlatego użytkownicy są zachęcani do zakupu "pełnej" wersji. Należy jednak pamiętać, że ta aplikacja jest fałszywa i stanowi część oszustwa. Cała lista błędów jest fałszywa - twój komputer jest prawdopodobnie zoptymalizowany i całkowicie wolny od wirusów. Programiści Mac Ads Cleaner generują przychody poprzez oszukiwanie łatwowiernych użytkowników – strasząc ich i nakłaniając do zakupu pełnej wersji, która jest bezużyteczna. Program po prostu oczyszcza fałszywą listę i nie robi nic więcej. Dlatego odinstaluj Mac Ads Cleaner PUP i nigdy nie płać za pełną wersję. Ten PUP najprawdopodobniej infiltruje systemy bez zgody użytkowników. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że pojawił się on wraz z wieloma innymi PUP, które generują natrętne reklamy (adware), powodują niechciane przekierowania (browser hijackers) i zbierają różne informacje. Programy te stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu i powinny zostać natychmiast odinstalowane.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaMac Ads Cleaner
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Chociaż Mac Ads Cleaner jest aplikacją Mac OS, ma wiele podobieństw z dziesiątkami innych PUP działających na innych platformach. Przykładami są System Healer, Dr. Clean Pro 2018, 1Click System Mechanic i wiele innych. Wszystkie twierdzą, że poprawiają wydajność komputera, jednak te fałszywe obietnice są jedynie próbą sprawienia wrażenia bycia uzasadnionymi. W rzeczywistości wszystkie potencjalnie niechciane programy są zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów. Zamiast oferować prawdziwą wartość dla zwykłych użytkowników, PUP generują uciążliwe reklamy, powodują niechciane przekierowania, zapisują dane i jak w tym przypadku, promują zakupy w aplikacji.

Jak zainstalowałem Mac Ads Cleaner na moim komputerze?

W celu dystrybuowania narzędzia Mac Ads Cleaner, programiści używają fałszywych komunikatów o błędach (generowanych przez nieuczciwe strony internetowe) i zwodniczej metody marketingowej o nazwie "sprzedaż wiązana". Fałszywe błędy twierdzą, że system jest uszkodzony i próbują nakłonić użytkowników do pobrania "narzędzia do naprawy systemu" - Mac Ads Cleaner. "Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja potencjalnie niechcianych programów wraz ze zwykłym oprogramowaniem/aplikacjami. Programiści nie ujawniają prawidłowo tych instalacji. Ukrywają wszystkie "dołączone" aplikacje w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach procesów pobierania/instalacji. Niczego nie podejrzewający użytkownicy są często oszukiwani fałszywymi błędami i akceptują oferowane pliki do pobrania. Ponadto przyspieszają procesy pobierania/instalacji i pomijają ich kroki. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji potencjalnie niechcianych programów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Oprócz wykorzystywania fałszywych błędów i metody "sprzedaży wiązanej" deweloperzy dystrybuują PUP-y za pomocą natrętnych reklam. Dlatego, aby zapobiec instalacji, zachowaj szczególną ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zignoruj ​​wszystkie błędy wyświetlane przez przeglądarki internetowe. Jeśli napotkasz jakiekolwiek, natychmiast zamknij kartę/okno przeglądania. Inwazyjne reklamy zazwyczaj wydają się uzasadnione, ale po kliknięciu przekierowują na strony z randkami dla dorosłych, hazardem, pornografią i inne podejrzane witryny. Reklamy te są często generowane przez programy PUP typu adware. Dlatego jeśli napotkasz podejrzane przekierowania, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Bardzo ważne jest również dokładne przeanalizowanie każdego okna dialogowego pobierania/instalacji i zrezygnowanie ze wszystkich dodatkowych programów. Twoje aplikacje powinny być pobierane wyłącznie z oficjalnych źródeł, za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Narzędzia pobierania/instalacji stron trzecich zarabiają na wartości przy użyciu metody "sprzedaży wiązanej" (poprzez promowanie PUP). Dlatego te narzędzia nigdy nie powinny być używane. Brak wiedzy i nieostrożne zachowanie są głównymi przyczynami infekcji komputerowych - kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność.

Fałszywy błąd promujący Mac Ads Cleaner:

Dubious website used to promote Mac Ads Cleaner

WAŻNA UWAGA! Mac Ads Cleaner dodaje się do listy aplikacji uruchamianych automatycznie po zalogowaniu każdego użytkownika. Przed rozpoczęciem należy wykonać następujące czynności:

  • Przejdź do Ustawień systemu -> Użytkownicy i grupy.
  • Kliknij swoje konto (znane również jako Obecny użytkownik).
  • Kliknij opcje logowania.
  • Poszukaj wpisu "Mac Ads Cleaner". Wybierz go i kliknij przycisk "-", aby go usunąć.

Mac Ads Cleaner PUP system preferences

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie PUP Mac Ads Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac adware removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji poszukaj “MPlayerX”, “NicePlayer” lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z mac ads cleaner:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki mac ads cleaner z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z mac ads cleaner z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z mac ads cleaner z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z mac ads cleaner z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Mac Ads Cleaner kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Mac Ads Cleaner na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.