Usuwanie Mac Fixer Pro z MacOS

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Fixer Pro
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Mac Fixer Pro z Mac?

Czym jest Mac Fixer Pro?

Według osób, które stworzyły Mac Fixer Pro, ta aplikacja jest przeznaczona do naprawy i czyszczenia komputerów Mac/systemów MacOS. Jednak to oprogramowanie jest reklamowane na zwodniczych witrynach i dystrybuowane za pomocą konfiguratorów innego oprogramowania. Jest bardzo prawdopodobne, że większość osób nieumyślnie pobiera i instaluje Mac Fixer Pro/zostaje do tego oszukana. Aplikacje tego typu są sklasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

Mac Fixer Pro unwanted application

Mac Fixer Pro zawiera takie funkcje, jak „Cache Manager", „Logs Manager", „Trash manager", „Uninstaller" itd. Wszystkie dostępne narzędzia mające na celu poprawę wydajności komputera w taki czy inny sposób. Jednak w celu ich pełnego wykorzystania wymagana jest aktywacja aplikacji Mac Fixer Pro, która nie jest bezpłatna. Warto wspomnieć, że nie należy ufać oprogramowaniu sklasyfikowanemu jako PUA. Zawsze istnieje możliwość, że będzie ono bezużyteczne. Mówiąc ściślej, jest wiele przypadków, w których PUA wykrywają fałszywe problemy, aby stworzyć wrażenie, że istnieje wiele problemów, które można rozwiązać za pomocą konkretnej aplikacji. Mówiąc wprost, programiści, którzy tworzą aplikacje tego typu, próbują zarabiać pieniądze, próbując nakłonić ludzi do zapłacenia za ich bezwartościowe oprogramowanie. Nie wiadomo, czy Mac Fixer Pro jest jedną z tych aplikacji, ale istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że tak jest. Inną cechą PUA jest to, że programiści często dystrybuują więcej niż jedną aplikację tego typu na raz. Mówiąc najprościej, dość często dodają kilka PUA w jednym zestawie. Zazwyczaj dodatkowymi PUA są różne porywacze przeglądarki i aplikacje typu adware. Porywacze przeglądarki mają na celu zmianę ustawień przeglądarki (promowanie niektórych fałszywych wyszukiwarek) i zapisywanie takich informacji o systemie użytkownika, jak adresy IP, geolokalizacje, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy URL odwiedzanych stron itp. Ich twórcy udostępniają zebrane dane większej liczbie osób, które wykorzystują je do generowania przychodów. Aplikacje typu adware są zaprojektowane do wyświetlania natrętnych reklam przekierowujących osoby, które je klikają, na niewiarygodne strony. Mogą również pobierać i instalować inne niechciane aplikacje. Podsumowując, nie zaleca się ufania aplikacjom dystrybuowanym przez zwodnicze strony przy użyciu innych podejrzanych metod. Zalecamy jak najszybsze odinstalowanie wszystkich zainstalowanych PUA.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Fixer Pro
Typ zagrożenia Potencjalnie niechciana aplikacja, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia (mmg_mmgsite.pkg) Avast (MacOS:AMC-N [PUP]), AVG (MacOS:AMC-N [PUP]), ESET-NOD32 (potencjalnie niechciany wariant OSX/GT32SupportGeeks.V), Ikarus (PUA.OSX.Mactweaker), Pełna lista (VirusTotal)
Powiązana domena macfixerpro[.]com
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Strata pieniężna, śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Fixer Pro, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Mac Fixer Pro jest podobna do wielu PUA, na przykład Mac Magician, Speedup Mac Pro i Smart Mac Tuneup. Większość aplikacji tego typu jest reklamowanych jako narzędzia poprawiające wydajność komputera, usuwające niepotrzebne pliki i/lub wykonujące inne czynności. Niestety, dość często aplikacje tego typu nie działają tak, jak powinny. Innymi słowy, nie naprawiają one żadnych rzeczywistych problemów ani nie przynoszą użytkownikom żadnej innej wartości.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Mac Fixer Pro można pobrać z rzekomo oficjalnej witryny i co najmniej jednej zwodniczej strony. Jednak w większości przypadków ludzie nie pobierają i nie instalują tego typu aplikacji celowo. Zwykle dzieje się tak, gdy ludzie klikają oszukańcze reklamy wyświetlane na podejrzanych witrynach lub podczas pobierania lub instalacji innych programów. Innymi słowy, gdy programiści wykorzystują metodę „sprzedaży wiązanej". Używają jej do oszukiwania ludzi do zainstalowaniu lub pobrania PUA wraz z innym oprogramowaniem, które celowo pobierają. Zazwyczaj informacje o dodatkowych pobraniach lub instalacjach są ukryte w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach konfiguracji innych programów. Problem polega na tym, że niewiele osób sprawdza te ustawienia podczas pobierania lub instalowania oprogramowania. W ten sposób dają oni uprawnienia PUA do pobierania i instalowania za pomocą jej konfiguracji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Po pierwsze, zalecamy pobieranie wszystkich plików przy użyciu oficjalnych, wiarygodnych źródeł i bezpośrednich linków. Nie zaleca się ufania programom pobierania (lub instalacji) stron trzecich, sieciom peer-to-peer, takim jak klienci torrent, eMule, nieoficjalne strony i inne podobne źródła. Po drugie, ważne jest, aby nie pozostawiać „Zaawansowane", „Niestandardowe" i innych dostępnych ustawień w konfiguratorach niezaznaczonych i/lub niezmienionych. Jeśli zawierają oferty pobrania lub zainstalowania niechcianych aplikacji, należy je odrzucić przed zakończeniem pobierania lub instalacji. Reklamy wyświetlane na podejrzanych stronach nie powinny być klikane. Prowadzą one do innych stron tego rodzaju, albo pobierają, instalują niechciane oprogramowanie. Jeśli twoja przeglądarka już powoduje niechciane przekierowania lub wyświetla natrętne reklamy, zalecamy jak najszybsze usunięcie wszystkich niechcianych aplikacji (rozszerzeń, dodatków lub wtyczek). Należy to również zastosować do niechcianego oprogramowania zainstalowanego w systemie MacOS. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Witryna pobierania Mac Fixer Pro:

mac fixer pro download website

Zrzut ekranu zwodniczej witryny (apple.com-shield-guard[.]live), która oszukiwała ludzi do pobrania Mac Fixer Pro:

mac fixer pro advertised on a deceptive page

Konfigurator instalacji aplikacji Mac Fixer Pro:

mac fixer pro installer

Wygląd aplikacji Mac Fixer Pro

Appearance of Mac Fixer Pro app

WAŻNA UWAGA! Mac Fixer Pro dodaje się do listy aplikacji, które automatycznie uruchamiają się przy każdym logowaniu użytkownika. Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące czynności:

  • Przejdź do Preferencji systemowych -> Użytkownicy i grupy.
  • Kliknij swoje konto (znane również jako bieżący użytkownik).
  • Kliknij pozycje logowania.
  • Poszukaj wpisu „Mac Fixer Pro". Wybierz go i kliknij przycisk „-", aby go usunąć.

Mac Fixer Pro PUA system preferences

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Fixer Pro: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Fixer Pro. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja mac fixer pro:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki potencjalnie niechciana aplikacja mac fixer pro z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja mac fixer pro z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja mac fixer pro z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja mac fixer pro z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Fixer Pro kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Fixer Pro na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Potencjalnie niechciana aplikacja Mac Fixer Pro dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.