FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie plików Helperamc z komputera

Znany również jako: Nechciana aplikacja Helperamc
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Helperamc z Mac?

Czym jest Helperamc?

Helperamc to nazwa niechcianej aplikacji instalowanej za pośrednictwem innej podejrzanej aplikacji o nazwie Advanced Mac Cleaner. Badania pokazują, że ludzie, którzy zainstalowali Helperamc na swoich komputerach Mac, ciągle napotykają powiadomienia pop-up, które zamrażają ich system operacyjny i zachęcają ich do przeniesienia Helperamc do Kosza. Ten problem występuje głównie na Catalina, najnowszych systemach MacOS. Jednak użytkownicy poprzednich wersji mogą również napotkać ten problem.

Helperamc virus

Zwykle nie powinno się ufać aplikacjom lub plikom pojawiającym się w systemach za pośrednictwem podejrzanych aplikacji (takich jak Advanced Mac Cleaner). Jest bardzo prawdopodobne, że te aplikacje (lub pliki) mogą być powiązane z niektórymi adware lub innymi potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Mogą być zaprojektowane do wyświetlania reklam, zmuszania przeglądarek do otwierania podejrzanych witryn itd. Wyświetlane reklamy, jeśli zostaną kliknięte, mogą prowadzić do niechcianych pobrań, instalacji lub otwierać różne podejrzane, zwodnicze strony. Otwarte strony mogą mieć na celu nakłonienie użytkowników do pobrania lub zainstalowania niechcianych aplikacji, potencjalnie złośliwego oprogramowania. Wiadomo, że wspomniany program Advanced Mac Cleaner jest jedną z aplikacji dystrybuowanych za pośrednictwem takich stron. Ponieważ Helperamc jest powiązany z Advanced Mac Cleaner, zalecamy usunięcie ich obu. Zalecamy przeskanowanie MacOS za pomocą oprogramowania antywirusowego (takiego jak Combo Cleaner) i usunięcie wszystkich plików związanych z Helperamc i/lub Advanced Mac Cleaner. Lista plików, które nie powinny być obecne, znajduje się poniżej. Uwaga: przed ich usunięciem zaleca się zakończenie procesu „helperamc" za pomocą Monitora aktywności.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Nechciana aplikacja Helperamc
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:AMC-BL [PUP]), BitDefender (Application.MAC.AMCleaner.HO), ESET-NOD32 (wariant OSX/GT32SupportGeeks.BJ Potentially Unwanted), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Amc.a), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Konfigurator Advanced Mac Cleaner, zwodnicze reklamy pop-uo, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, ytrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Nechciana aplikacja Helperamc, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

W Internecie jest wiele potencjalnie niechcianych aplikacji. W większości przypadków są one reklamowane jako legalne, przydatne itd. Jednak zwykle są bezużyteczne i często powodują różne problemy. Poza tym dość często są reklamowane przez podejrzane witryny. Radzimy nie ufać takim aplikacjom i odinstalować je jak najszybciej. Niektóre przykłady aplikacji podobnych do Advanced Mac Cleaner to Qbit Mac Optimizer, Mac Clean Pro i Mac Fixer Pro.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Niechciane aplikacje zwykle infiltrują systemy bez wiedzy użytkownika. Mówiąc wprost, ludzie instalują je niezamierzenie. Niechciane instalacje (i pliki do pobrania) zwykle mają miejsce poprzez kliknięcie zwodniczych reklam lub konfiguratorów innych programów. Istnieje wiele przypadków, w których programiści używają konfiguracji innych programów, aby nakłonić ludzi do pobrania lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Aby to osiągnąć, dołączają niechciane aplikacje w różnych konfiguratorach i ukrywają je w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach. Gdy ludzie pozostawiają takie ustawienia bez zmian, pozwalają na pobieranie lub instalowanie różnych niechcianych programów wraz z oprogramowaniem, które pobrali lub zainstalowali celowo.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zalecamy pobieranie programów z wiarygodnych, oficjalnych witryn. Korzystanie z zewnętrznych programów do pobierania oprogramowania, instalatorów, sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule) lub innych podobnych kanałów nie jest bezpieczne. Ważne jest również zaznaczenie „Zaawansowanych”, „Niestandardowych” i innych ustawień, które są (jeśli są) zawarte w dowolnym konfiguratorze oraz odznaczenie ofert instalacji lub pobrania niechcianych aplikacji. Jeśli niechciane reklamy pojawią się na każdej (lub prawie każdej) odwiedzanej stronie lub w przeglądarce, która powoduje niechciane przekierowania, bardzo prawdopodobne jest, że w twojej przeglądarce lub systemie operacyjnym jest zainstalowane adware (lub inne PUA). W takich przypadkach wymagane jest usunięcie wszystkich niechcianych rozszerzeń, wtyczek i dodatków z przeglądarki i programów tego rodzaju z systemu operacyjnego. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Tekst prezentowany w tym oknie pop-up:

„amcuninstall" uszkodzi twój komputer.

Powinieneś przenieść go do kosza.

Ten plik został pobrany w nieznanym dniu.

Zgłoś złośliwe oprogramowanie do firmy Apple, aby chronić innych użytkowników

Pliki Helperamc w folderze "~/Library/Application Support/amc/":

helperamc folder contents

Lista plików powiązanych z Helperamc, które powinny zostać usunięte z systemu:

  • ~/Library/Application Support/amc/helperamc
  • ~/Library/Application Support/amc/amcuninstall
  • ~/Library/Application Support/amc/com.pcv.amcuninstall.plist
  • ~/Library/Application Support/amc/com.pcv.hlpramcn.plist
  • ~/Library/LaunchAgents/com.pcv.hlpramcn.plist

WAŻNA UWAGA! Usunięcie aplikacji Helperamc jest dość skomplikowanym procesem, ponieważ bez uprzedniego zakończenia powiązanego z nią procesu jest to niemożliwe - proces jest automatycznie ponownie uruchamiany natychmiast po jego zakończeniu. Dlatego, aby usunąć tę aplikację, musisz wykonać następujące kroki:

1) Przejdź do katalogu "~/Library/Application Support/amc/", kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację "helperamc" i wybierz "Pokaż zawartość paczki":

Helperamc Show Package Contents

2) Przejdź do katalogu "Contents/MacOS" i usuń aplikację "helperamc":

Helperamc delete executable

3) Po wykonaniu poprzednich kroków proces związany z aplikacją Helperamc nie będzie już automatycznie ponownie uruchamiany i będzie można go łatwo zakończyć oraz usunąć pozostałe pliki aplikacji:

Helperamc process in Activity Monitor

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Nechciana aplikacja Helperamc: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Nechciana aplikacja Helperamc. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć aplikację Helperamcprzy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z nechciana aplikacja helperamc:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki nechciana aplikacja helperamc z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z nechciana aplikacja helperamc z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z nechciana aplikacja helperamc z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z nechciana aplikacja helperamc z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Nechciana aplikacja Helperamc kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Nechciana aplikacja Helperamc na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Nechciana aplikacja Helperamc dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.