FacebookTwitterLinkedIn

Zapobiegnij zostaniu oszukanym przez apple.com-guard-device.live

Znany również jako: Pop-up apple.com-guard-device.live
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć apple.com-guard-device[.]live z Mac?

Czym jest apple.com-guard-device[.]live?

Apple.com-guard-device[.]live to oszukańcza witryna, zaprojektowana w celu promowania aplikacji Cleanup My Mac przy użyciu taktyk straszenia użytkowników. Ta strona działa poprzez powiadamianie użytkowników o rzekomych zagrożeniach, które wykryła. Należy podkreślić, że wszelkie wirusy wykryte przez apple.com-guard-device[.]live są wymyślone. Nie należy ufać tej stronie i dlatego produkty reklamowane przez nią nie powinny być pobierane/instalowane. Zwykle strony oszustów oferują aplikacje, które są fałszywe i nie działają. Niewielu użytkowników celowo uzyskuje dostęp do witryny apple.com-guard-device[.]live. Większość z nich jest przekierowywana przez natrętne reklamy lub PUA (potencjalnie niechciane aplikacje), które są już obecne w ich systemach operacyjnych Mac.

apple.com-guard-device[.]live scam

Pierwszą rzeczą, którą robi apple.com-guard-device[.]live, jest wyświetlenie okna pop-up z prośbą o natychmiastowe działanie. Twierdzi, że znalazła w systemie użytkownika „e.tre456_worm_osx" - wirusa trojańskiego. Strony w tle prezentują dodatkowe wykryte problemy. Obejmuje to trzy wirusy, dwa złośliwe programy i jedno oprogramowanie typu phishing/spyware. Ponadto stwierdza, że zagrożone są ​​dane osobowe i bankowe użytkownika. Co więcej, straszy użytkowników, pokazując odliczanie, aż domniemane szkody staną się trwałe. Kliknięcie przycisku „Skanuj teraz" powoduje wyświetlenie fałszywego skanowania systemu w toku. Po zakończeniu tego procesu „wykrywa" ono wirusy Tapsnake, CronDNS i Dubfishicv i wyświetla listę zainfekowanych plików. Po kliknięciu przycisku „USUŃ WIRUSY TERAZ" pobiera plik maccleaner.pkg file. Ten plik i inne podobne do niego - służą do rozsyłania niechcianych aplikacji. Odradza się użytkownikom instalowanie pliku maccleaner.pkg, ponieważ wszelkie zainstalowane przez niego oprogramowanie może być nielegalne i niefunkcjonalne. Te same zalecenia dotyczą Cleanup My Mac (aplikacji, którą reklamuje apple.com-guard-device[.]live i która jest uważana za PUA). Istnieje wiele podobnych nieuczciwych aplikacji, na przykład Mac Cleanup ProMac Mechanic, Mac Space Reviver itp. Zwykle wymagają one płatności za aktywację, jednak zwykle są nieuczciwe i nie działają.

PUA są wydawane w tysiącach, a większość z nich ma wspólne cechy. Zwykle wydają się uzasadnione i oferują szeroki zakres „użytecznych" i „korzystnych" funkcji/zalet. Jednak w większości przypadków funkcje te nie działają zgodnie z reklamą, jeśli w ogóle działają. Jedynym celem wszystkich niechcianych programów jest generowanie zysków dla programistów; przy czym nie przynoszą żadnej prawdziwej wartości dla użytkowników. Zamiast spełniać jakiekolwiek obietnice, PUA powodują przekierowania do różnych opartych na sprzedaży, niewiarygodnych, a nawet złośliwych witryn. Mogą również przejąć kontrolę nad przeglądarkami i prowadzić natrętne kampanie reklamowe (np. wyświetlać reklamy pop-up, banerowe, ankietowe, kuponowe itd.). Jednak ich najgorszą umiejętnością jest śledzenie danych. Szpiegując aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, historię wyszukiwania itp.), mogą zbierać dane osobowe użytkowników (adres IP, geolokalizację i prawdziwe dane osobowe). Ważne jest to, że te dane osobowe są następnie sprzedawane stronom trzecim i mogą zostać wykorzystane do celów przestępczych. Dlatego PUA mogą nie tylko powodować różne inwazje/infekcje przeglądarki i systemu, ale także prowadzić do poważnych problemów związanych z prywatnością (a nawet doprowadzić do kradzieży tożsamości). Aby chronić integralność urządzenia i bezpieczeństwo użytkownika, zdecydowanie zaleca się usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i/lub rozszerzeń/wtyczek przeglądarki natychmiast po ich wykryciu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up apple.com-guard-device.live
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia BitDefender (Malware), Spamhaus (Malware), Fortinet (Spam), Pełna lista (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 3.9.247.63
Promowana niechciana aplikacja Cleanup My Mac
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Pop-up apple.com-guard-device.live, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Apple.com-guard-device[.]live jest praktycznie identyczna z apple.com-shield.live, apple.com-mac-booster.live, apple.com-clear.live i tysiącami innych. Większość oszukańczych witryn stosuje taktyki straszenia (ostrzegają przed różnymi fałszywymi zagrożeniami i wirusami itp.), aby zmusić użytkowników do pobrania oprogramowania, które reklamują. Jednak wymienione programy prawdopodobnie nie będą działać. Ten typ strony internetowej jest często otwierany na siłę przez PUA już obecne w systemie użytkownika.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Niektóre PUA mają swoje „oficjalne" strony pobierania. Można je również zainstalować wraz z pożądanymi programami. Zwodnicza metoda marketingowa polegająca na dołączaniu zwykłego oprogramowania do niechcianych aplikacji nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Jest bardzo popularna wśród twórców PUA i niestety odnosi spore sukcesy. Pospieszanie procesów pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków itp.) zwiększa ryzyko potencjalnych inwazji i infekcji systemu. Natrętne reklamy mogą również pobierać/instalować niechciane aplikacje. Klikając je, użytkownicy mogą uruchamiać te reklamy w celu wykonywania skryptów, zaprojektowanych w celu nieuczciwego pobierania/instalowania.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się korzystanie wyłącznie z oficjalnych i zweryfikowanych kanałów pobierania. Sieci udostępniania peer-to-peer, nieoficjalne i bezpłatne witryny do hostingu plików, zewnętrzne programy do pobierania plików i podobne - są uważane za niewiarygodne i dlatego nie należy z nich korzystać. Zaleca się ostrożne obchodzenie z procesami pobierania i instalacji. Obejmuje to: czytanie warunków, badanie możliwych opcji, korzystanie z „Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawień oraz odrzucenie ofert pobrania/zainstalowania dodatkowych programów (np. różnych aplikacji, narzędzi, funkcji itp.). Należy być świadomym, że natrętne reklamy zwykle wyglądają zupełnie zwyczajnie i nieszkodliwie, jednak przekierowują na podejrzane strony (np. z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). Jeśli użytkownicy napotkają takie reklamy/przekierowania, powinni niezwłocznie sprawdzić swój system i usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i/lub rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Tekst w oknie pop-up apple.com-guard-device[.]live:

WYMAGANE NATYCHMIASTOWE DZIAŁANIE

Wykryliśmy wirusa trojańskiego (e.tre456_worm_osx) na twoim komputerze Mac.

Naciśnij OK, aby rozpocząć proces naprawy.

Zrzut ekranu strony w tle apple.com-guard-device[.]live:

Apple.com-guard-device[.]live background page

Tekst na stronie w tle:

Twój system jest zainfekowany 3 wirusami! Środa, 2. października 2019 roku, godz. 09:14

Twój komputer Mac jest zainfekowany 3 wirusami. W wyniku kontroli bezpieczeństwa wykryliśmy ślady 2 malware i 1 phishingu/spyware. Uszkodzenie systemu: 28,1% - wymagane natychmiastowe usunięcie!

Wymagane jest natychmiastowe usunięcie wirusów, aby zapobiec dalszemu uszkodzeniu systemu, utracie aplikacji, zdjęć lub innych plików.

W MacOS 10.14 Mojave znaleziono ślady 1 phishingu/spyware.

Zagrożone są dane osobowe i bankowe.

Aby uniknąć większych szkód, kliknij natychmiast „Skanuj teraz". Nasz głęboki skan zapewni natychmiastową pomoc!

Pozostały 4 minuty i 33 sekundy, zanim obrażenia będą trwałe.

Skanuj teraz

Zrzut ekranu przedstawiający fałszywe wyniki skanowania wygenerowane przez apple.com-guard-device[.]live:

Apple.com-guard-device[.]live scan results

Tekst prezentowany na tej stronie:

WYMAGANE POBRANIE

Twój komputer Mac jest poważnie uszkodzony! (33,2%)

Pobierz aplikację Advanced Mac Cleaner, aby usunąć 3 wirusy ze swojego komputera Mac.

INFORMACJA O WIRUSIE

Nazwa wirusa: Tapsnake; CronDNS; Dubfishicv

Ryzyko: WYSOKIE

Zainfekowane pliki: /os/apps/hidden/os-component/X/snake.icv; /os/local/conf/keyboard/retype.icv ...

USUŃ WIRUSY TERAZ

USUWANIE WIRUSA

Aplikacja: Advanced Mac Cleaner

Ocena: 9,9/10

Cena: bezpłatna

Zrzut ekranu konfiguratora instalacji Cleanup My Mac:

Cleanup My Mac installer

Zrzut ekranu niechcianej aplikacji Cleanup My Mac:

Cleanup My Mac app

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Pop-up apple.com-guard-device.live: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Pop-up apple.com-guard-device.live. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć niechciane aplikacje promowane przez witrynę apple.com-guard-device[.]live przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z pop-up apple.com-guard-device.live:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki pop-up apple.com-guard-device.live z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z pop-up apple.com-guard-device.live z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up apple.com-guard-device.live z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up apple.com-guard-device.live z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up apple.com-guard-device.live kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up apple.com-guard-device.live na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Pop-up apple.com-guard-device.live dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.