FacebookTwitterLinkedIn

PUP Mac Mechanic (Mac)

Znany również jako: Mac Mechanic
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Mac Mechanic z Mac?

Czym jest Mac Mechanic?

Mac Mechanic to zwodnicza aplikacja, identyczna z Advanced Mac Cleaner i wieloma innymi. Oferując różne funkcje związane z optymalizacją systemu (czyszczenie niepotrzebnych plików, niechcianego oprogramowania itp.), Mac Mechanic stara się stworzyć wrażenie bycia uzasadnioną. W rzeczywistości ta aplikacja jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciany program (PUP). Ponadto, badania pokazują, że ten PUP prawdopodobnie infiltruje systemy bez pozwolenia.

Mac Mechanic adware

Po infiltracji Mac Mechanic uruchamia fałszywe skanowanie systemu i wyświetla wiele "problemów", które należy rozwiązać. Jednak ponieważ bezpłatna wersja Mac Mechanic nie jest w stanie usunąć tych błędów, użytkownicy są zachęcani do zakupu pełnej wersji. Należy pamiętać, że program PUP Mac Mechanic jest nieuczciwy - cała lista błędów jest fałszywa, a jej jedynym celem jest przestraszenie i oszukanie niczego nie podejrzewających użytkowników do zapłacenia za pełną wersję, która nie jest potrzebna. Pomimo ostrzeżeń wydanych przez tę aplikację, twój system będzie prawdopodobnie zoptymalizowany i wolny od błędów. Innymi słowy programiści generują dochody, nadużywając zaufania użytkowników. Jak wspomniano powyżej, Mac Mechanic zazwyczaj infiltruje systemy bez pozwolenia i istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będzie miał dołączone wiele innych PUP. W większości przypadków potencjalnie niechciane programy robią trzy rzeczy: 1) generują natrętne reklamy ["Pay Per Click" - PPC - model reklamowy]; 2) modyfikują ustawienia przeglądarki internetowej [promocja podejrzanych stron, w większości fałszywych wyszukiwarek]; 3) zbierają poufne informacje [które są następnie sprzedawane stronom trzecim, potencjalnie cyberprzestępcom]. Podsumowując, Mac Mechanic nie jest niezawodną ani godną zaufania aplikacją i powinien zostać natychmiast odinstalowany. Usuń także wszelkie podejrzane aplikacje.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaMac Mechanic
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Mac Mechanic ma wiele podobieństw z wieloma innymi nieuczciwymi aplikacjami, takimi jak Mac Space Reviver i MyShopcoupon. Oferując różne "przydatne funkcje", PUP, takie jak Mac Mechanic, często nakłaniają użytkowników do instalacji. Jednak programy te są zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów, podczas gdy zwykli użytkownicy nie otrzymują żadnej rzeczywistej wartości. Zamiast oferować obiecane funkcje, PUP generują natrętne reklamy (kuponowe, banerowe, pop-up itp.), zbierają poufne informacje, powodują niechciane przekierowania i promują zakupy w aplikacji.

W jaki sposób Mac Mechanic został zainstalowany na moim komputerze?

Programiści promują PUP-y za pomocą dwóch metod: "sprzedaży wiązanej" i natrętnych reklam. "Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja potencjalnie niechcianych programów za pomocą zwykłego oprogramowania/aplikacji. Programiści ukrywają „dołączone" aplikacje w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych" ustawieniach (lub w innych sekcjach) procesów pobierania/instalacji, a natrętne reklamy przekierowują na złośliwe strony internetowe, a nawet uruchamiają skrypty, które potajemnie pobierają/instalują malware. Pomijanie kroków pobierania/instalacji i klikanie reklam często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUP. Głównymi przyczynami infekcji komputerowych są niewielka wiedza i nieostrożne zachowanie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby temu zapobiec, zachowaj szczególną ostrożność podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza podczas pobierania/instalowania oprogramowania. Zwodnicze reklamy są często zaprojektowane tak, aby wyglądały na prawdziwe, jednak przekierowują do stron z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią i innych podejrzanych. Zwodnicze reklamy są często generowane przez programy typu PUP typu adware - jeśli je napotkasz, odinstaluj wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Ponadto wybierz "Niestandardowe"/"Zaawansowane" ustawienia i uważnie obserwuj każdy etap procesu pobierania/instalacji. Odrzuć oferty pobierania/zainstalowania dodatkowych aplikacji i zrezygnuj z tych, które zostały już uwzględnione. Zalecamy również pobieranie aplikacji z oficjalnych źródeł, za pomocą bezpośrednich linków do pobierania. Narzędzia pobierania/instalacji stron trzecich zarabiają poprzez wykorzystywanie metody "sprzedaży wiązanej". Dlatego nie należy używać tych narzędzi. Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność.

Zwodniczy instalator aplikacji promujący adware Mac Mechanic:

Delusive installer used to promote Mac Mechanic

Zrzut ekranu potencjalnie niechcianego programu Mac Mechanic:

Mac Mechanic potentially unwanted program

WAŻNA UWAG! Mac Mechanic dodaje się do listy aplikacji uruchamianych automatycznie po zalogowaniu każdego użytkownika. Przed rozpoczęciem należy wykonać następujące kroki:

  • Przejdź do Preferencji systemowych -> Użytkownicy i grupy.
  • Kliknij swoje konto (znane również jako Obecny użytkownik).
  • Kliknij pozycje logowania.
  • Poszukaj wpisu "Mac Mechanic". Wybierz go i kliknij przycisk "-", aby go usunąć.

Mac Mechanic PUP system removal

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie PUP Mac Mechanic:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac adware removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji poszukaj “Mac Mechanic” lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z mac mechanic:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki mac mechanic z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z mac mechanic z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z mac mechanic z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z mac mechanic z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Mac Mechanic kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Mac Mechanic na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.