FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć reklamy wyświetlane przez Related-Offers z Mac?

Znany również jako: Reklamy Related-Offers
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Related-Offers z Mac?

Czym jest Related-Offers?

Related-Offers to aplikacja, która ma być aplikacją do przesyłania wiadomości. Jednak jej konfigurator instalacji zawiera potencjalnie niechciane aplikacje (PUA), takie jak adware i porywacze przeglądarki. Ta aplikacja należy do rodziny adware Bundlore. Po zainstalowaniu wyświetla niechciane reklamy i prawdopodobnie zbiera różne dane przeglądania. Nie zaleca się korzystania z aplikacji takich jak Related-Offers. Zalecamy ich odinstalowanie tak szybko, jak to możliwe..

Related-Offers adware

Ta aplikacja typu adware promuje inne aplikacje tego typu za pośrednictwem instalatora (konfiguracja instalacji). Adware to oprogramowanie, które wyświetla różne reklamy, które są zwykle bardzo denerwujące (zakrywają treści otwieranych witryn). MyShopcoupon, PathBrand i SimpleProExtension to aplikacje, które są również sklasyfikowane jako adware. Przykładami reklam wyświetlanych przez aplikacje tego typu są kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up itp. Osoby, które je klikają, zazwyczaj są przekierowywane na podejrzane strony, na przykład zwodnicze witryny używane do reklamowania niechcianych aplikacji, takich jak Advanced Mac Cleaner, Smart Mac Booster, Auto Mac Booster itd. Istnieją przypadki, w których reklamy te są zaprojektowane do uruchamiania skryptów, które pobierają i instalują PUA. Ponadto, konfigurator instalacji Related-Offers jest również używany do dystrybucji różnych przeglądarek porywaczy. Porywacze przeglądarki są przeznaczone do zbierania danych i zmiany ustawień przeglądarki/promowania podejrzanych wyszukiwarek, takich jak searchmine[.]net, go-search[.]me i my-search[.]site. Zmieniają one takie ustawienia, jak stronę domową, wyszukiwarkę i adres URL nowej karty. Zbierają takie dane, jak adresy IP, geolokalizacje, adresy URL odwiedzanych stron, wprowadzone zapytania wyszukiwania itd. Ludzie, którzy tworzą te aplikacje, udostępniają wszystkie zebrane dane większej liczbie osób, czasem nawet cyberprzestępcom. Tak czy inaczej zebrane informacje są wykorzystywane do generowania przychodów. Może to prowadzić do problemów z bezpieczeństwem przeglądania, prywatności itp. Jeśli na twoim komputerze lub przeglądarce są zainstalowane aplikacje typu adware, porywacze przeglądarki lub inne PUA, należy je natychmiast wyeliminować.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy Related-Offers
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Agent-EN [Drp]), BitDefender (Adware.MAC.Bundlore.DMM), Emsisoft (Adware.MAC.Bundlore.DMM (B)), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Bnodlero.q), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Ładunek Advanced Mac Cleaner, MyShopcoupon, searchmine.net i wiele innych.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Podsumowując, adware to oprogramowanie, które ma jeden cel: wyświetlanie reklam, które często prowadzą do niechcianych pobrań/instalacji lub po prostu otwierają niewiarygodne witryny. Ludzie, którzy celowo pobierają tego typu aplikacje, zazwyczaj robią to, ponieważ uważają, że są one legalne. Jednak programiści promują je jako takie, aby nakłonić ludzi do ich pobrania i zainstalowania.

Jak zainstalowano Related-Offers na moim komputerze?

Z reguły ludzie instalują niechciane aplikacje, ponieważ klikają podejrzane reklamy lub pobierają/instalują programy bez sprawdzania ich ustawień. Istnieje wiele przypadków, w których niechciana aplikacja jest dołączana do instalacji oprogramowania, ale informacje o niej nie są poprawnie ujawniane. Zwykle jest ukryta w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych częściach, których wiele osób nie sprawdza (pozostawiają je niezmienione). Jest to jeden z najczęstszych sposobów pobrania/instalacji niechcianego oprogramowania.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zawsze pobieraj oprogramowanie z oficjalnych i wiarygodnych witryn. Unikaj pobierania go za pośrednictwem zewnętrznych programów do pobierania oprogramowania, sieci peer-to-peer, takich jak klienci torrent, eMule, nieoficjalne witryny i innych podejrzanych źródeł. Ponadto ważne jest przeanalizowanie każdego ustawienia pobierania lub instalacji, zaznaczając „Zaawansowane", „Niestandardowe" i inne podobne ustawienia. Należy odznaczyć sugerowane niechciane aplikacje. Ponadto niewiarygodne reklamy często wyglądają na legalne, jednak często przekierowują ludzi na podejrzane witryny z randkami dla dorosłych, pornografią, hazardem itp. Jeśli napotkasz niechciane reklamy lub twoja przeglądarka otworzy podejrzane strony, sprawdź, czy nie są w niej lub na twoim systemie operacyjnym zainstalowane podejrzane aplikacje (rozszerzenia, wtyczki, dodatki itp.) i usuń je. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Related-Offers, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Instalator Related-Offers zawierający dołączone aplikacje (adware):

Related-Offers installer promoting adware

Zrzut ekranu okna, które pojawia się po instalacji Related-Offers:

window that gets opened after Related-Offers installation

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware Related-Offers przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware Related-Offers:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z Related-Offers z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W oknie aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy related-offers:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy related-offers z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy related-offers z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy related-offers z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy related-offers z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy Related-Offers kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Related-Offers na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.