FacebookTwitterLinkedIn

Adware MyShopcoupon (Mac)

Znany również jako: Reklamy MyShopcoupon
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć MyShopcoupon z Mac?

Czym jest MyShopcoupon?

Identyczna z CompariShop, LiveShoppers, ShoppyTool i wieloma innymi, MyShopcoupon jest zwodniczą aplikacją, która fałszywie twierdzi, że pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze podczas zakupów online. Podobno zapewnia kupony na zakupy i informuje użytkowników o specjalnych ofertach/zniżkach dostępnych w różnych e-sklepach. Początkowo MyShopcoupon może wydawać się uzasadniona i przydatna, jednak ta aplikacja zazwyczaj infiltruje systemy bez pozwolenia i stale zapisuje informacje. Ponadto, MyShopcoupon jest sklasyfikowana jako adware - rodzaj oprogramowania, które karmi użytkowników natrętnymi reklamami.

MyShopcoupon adware

Po infiltracji, MyShopcoupon generuje reklamy banerowe, kuponowe, pop-up i inne podobne. Aby to osiągnąć, programiści wykorzystują narzędzia, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej stronie. Dlatego wyświetlane reklamy często zakrywają treści odwiedzanej witryny, znacznie zmniejszając komfort przeglądania. Ponadto, natrętne reklamy zwykle przekierowują na złośliwe strony internetowe, a nawet uruchamiają skrypty, które potajemnie pobierają i instalują malware/PUP. Dlatego nawet jedno kliknięcie może spowodować infekcje adware lub malware wysokiego ryzyka. Ponadto, MyShopcoupon stale zbiera różne wrażliwe dane (np. adresy IP, odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wprowadzone zapytania itp.). W większości przypadków informacje zbierane przez aplikacje typu adware zawierają poufne dane. Twórcy MyShopcoupon sprzedają te informacje stronom trzecim (głównie w celach marketingowych). Ci ludzie nadużywają poufnych informacji w celu generowania przychodów. Obecność w systemie aplikacji śledzącej dane może prowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Z tych powodów radzimy natychmiast usunąć adware MyShopcoupon i przeskanować cały system za pomocą legalnego oprogramowania antywirusowego/antyspyware.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaReklamy MyShopcoupon
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Jak wspomniano powyżej, MyShopcoupon jest identyczna z wieloma innymi PUP. W rzeczywistości wszystkie aplikacje typu adware są bardzo podobne. Większość z nich oferuje pewne "użyteczne funkcje". Chociaż ich cechy mogą się różnić, wszystkie mają identyczne zachowanie. Obietnice zapewnienia użytecznej funkcjonalności są jedynie próbami nakłonienia użytkowników do instalacji. W rzeczywistości aplikacje typu adware nie zapewniają prawdziwej wartości dla zwykłych użytkowników. Aplikacje takie jak MyShopcoupon są przeznaczone wyłącznie do generowania przychodów dla programistów. Zamiast oferować obiecane funkcjonalności, PUP stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak zainstalowano na moim komputerze MyShopcoupon?

MyShopcoupon ma oficjalną stronę do pobrania, jednak przestępcy również dystrybuują ten PUP, wykorzystując wspomniane wyżej natrętne reklamy, wraz ze zwodniczą metodą marketingową zwaną "sprzedażą wiązaną". Z powodu braku wiedzy i nieostrożnego zachowania wielu użytkowników, MyShopcoupon zwykle infiltruje systemy bez pozwolenia. "Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja PUP wraz z regularnym oprogramowaniem. Programiści nie ujawniają w odpowiedni sposób tych instalacji - "dołączone programy" są ukryte w różnych sekcjach (na przykład w "Niestandardowych"/"Zaawansowanych") ustawieniach procesów pobierania/instalacji. Badania pokazują, że wielu użytkowników spieszy się z tymi procedurami i pomija ich kroki. Ponadto klikają różne reklamy/linki bez zrozumienia możliwych konsekwencji. Takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji PUP.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Kluczem do bezpieczeństwa komputera jest ostrożność. Dlatego zwracaj szczególną uwagę podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza podczas pobierania/instalowania oprogramowania. Pamiętaj, że przestępcy inwestują wiele zasobów w projektowanie natrętnych reklam. Dlatego większość z nich wygląda legalnie. Można je jednak odróżnić, ponieważ prowadzą one do stron z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią i innych podejrzanych stron. Jeśli napotkasz te reklamy, natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Ponadto dokładnie przeanalizuj każdy etap procesu pobierania/instalacji i zrezygnuj ze wszystkich dodatkowych programów. Pobieraj oprogramowanie tylko z oficjalnych źródeł i, najlepiej, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Narzędzia pobierania/instalacji stron trzecich zarabiają przy użyciu metody "sprzedaży wiązanej" (promują podejrzane oprogramowanie) i dlatego nie należy używać tych narzędzi. Korzystanie z legalnego oprogramowania antywirusowego/antyspyware również jest najważniejsze.

Zwodniczy instalator aplikacji promujący oprogramowanie adware MyShopcoupon:

Delusive installer used to promote MyShopcoupon

Polityka prywatności adware MyShopcoupo:

MyShopcoupon Privacy Policy

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware MyShopcoupon:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z MyShopcoupon z twojego folderu "Aplikacje":

mac adware removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji spójrz na “MPlayerX”,“NicePlayer” lub inne podejrzane aplikacje i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy myshopcoupon:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy myshopcoupon z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy myshopcoupon z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy myshopcoupon z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy myshopcoupon z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy MyShopcoupon kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy MyShopcoupon na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.