Niechciana aplikacja Auto Mac Booster (Mac)

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja Auto Mac Booster
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć Auto Mac Booster z Mac?

Czym jest Auto Mac Booster?

Identyczna z Auto Mac Speedup, Speedup Mac Pro, Advanced Mac Booster i wieloma innymi Auto Mac Booster to zwodnicza aplikacja, która, według twórców, pozwala użytkownikom łatwo zwiększyć wydajność ich komputera, usuwając nieuczciwe aplikacje, czyszcząc pamięć podręczną itd. Początkowo Auto Mac Booster może wydawać się odpowiednia i przydatna. Warto jednak wspomnieć, że programiści promują ją za pomocą metody „sprzedaży wiązanej". Z tego powodu Auto Mac Booster często infiltruje system bez pozwolenia. Dlatego też Auto Mac Booster jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA).

Auto Mac Booster download website

Auto Mac Booster pozwala użytkownikom skanować system i sprawdzać, jakie aplikacje stanowią zagrożenie oraz wykrywać inne błędy, które należy naprawić. Problem polega na tym, że bezpłatna wersja Auto Mac Booster nie jest w stanie niczego usunąć/naprawić. Aby móc korzystać z tych funkcji, użytkownicy muszą zapłacić za pełną wersję tej aplikacji. Problem polega na tym, że narzędzia optymalizacji systemu, które są dystrybuowane za pomocą metody „sprzedaży wiązanej", prawdopodobnie przyniosą użytkownikom fałszywe wyniki skanowania. Odbywa się to w celu odstraszenia i nakłonienia użytkowników do zakupu pełnych wersji. Po aktywacji te płatne aplikacje nie przynoszą użytkownikowi żadnej realnej wartości. Po prostu czyszczą fałszywą listę i to wszystko. Z tego powodu powinieneś rozważyć odinstalowanie tej aplikacji i na pewno nie powinieneś płacić za jej pełną wersję. Użytkownicy powinni również wiedzieć, że „sprzedaż wiązana" jest często wykorzystywana do dystrybucji kilku niechcianych aplikacji naraz. W większości przypadków dołączane aplikacje są sklasyfikowane jako programy adware lub porywacze przeglądarki. Są zaprojektowane, aby generować natrętne reklamy, powodować niechciane przekierowania i zbierać różne informacje. Dlatego oprócz odinstalowania Auto Mac Booster powinieneś wyeliminować również inne podejrzane aplikacje/wtyczki do przeglądarek.

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPotencjalnie niechciana aplikacja Auto Mac Booster
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Potencjalnie niechciana aplikacja Auto Mac Booster, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Internet jest pełen różnych potencjalnie niechcianych aplikacji. Większość z nich oferuje wiele „przydatnych funkcji". Jednak tylko niewielki procent PUA rzeczywiście zapewnia te funkcje. Niechciane aplikacje mają zwykle tylko jeden cel, aby pomóc programistom generować jak najwięcej przychodów. Z tego powodu większość z nich nie robi nic, ale powoduje niechciane przekierowania, generuje natrętne reklamy, zbiera informacje i/lub promuje zakupy w aplikacji.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Auto Mac Booster ma swoją oficjalną stronę do pobrania. Jednak, jak wspomniano powyżej, Auto Mac Booster jest również rozsyłana za pomocą metody „sprzedaży wiązanej", dlatego często infiltruje system bez pozwolenia. „Sprzedaż wiązana" to w zasadzie tajna instalacja aplikacji firm trzecich wraz ze zwykłym oprogramowaniem. Programiści wiedzą, że użytkownicy często nieostrożnie przyspieszają procesy pobierania/instalacji i pomijają większość ich kroków. Z tego powodu „dołączone" aplikacje, takie jak Auto Mac Booster, są ukryte za różnymi sekcjami (np. „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami) pobierania lub instalacji. Nieuważnie przyspieszając i pomijając kroki, użytkownicy po prostu narażają system na ryzyko różnych infekcji, a własną prywatność na zagrożenie. Innymi słowy, takie zachowanie często prowadzi do nieumyślnej instalacji niechcianych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Każdy powinien wiedzieć, że brak wiedzy i nieostrożne zachowanie są głównymi przyczynami infekcji komputerowych. Kluczem do bezpieczeństwa jest ostrożność. Z tego powodu należy zwracać uwagę podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zawsze starannie analizuj każde okno dialogowe pobierania/instalacji za pomocą „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień. W tym celu odrzuć dodatkowo dołączone aplikacje i wszystkie oferty ich pobrania/zainstalowania. Zaleca się pobieranie aplikacji wyłącznie z oficjalnych źródeł, za pomocą bezpośrednich linków do pobierania. Zewnętrzne narzędzia pobierania/instalacji często mają dołączone nieuczciwe aplikacje, dlatego nigdy nie należy z nich korzystać. Prawdopodobnie niechciane aplikacje są również dystrybuowane za pomocą natrętnych reklam, które przekierowują do złośliwych witryn i uruchamiają skrypty zaprojektowane do pobierania/instalowania malware. Natrętne reklamy zazwyczaj wyglądają zupełnie poprawnie. Jednak po kliknięciu można je rozpoznać przez przekierowanie na podejrzane witryny (z grami hazardowymi, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). W większości przypadków natrętne reklamy są generowane przez aplikacje typu adware, co oznacza, że ​​użytkownicy, którzy napotykają przekierowania do Auto Mac Booster, powinni natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Zrzut ekranu niechcianej aplikacji Auto Mac Booster:

Potentially unwanted application Auto Mac Booster

Wygląd niechcianej aplikacji Auto Mac Booster (GIF):

Appearance of Auto Mac Booster scam (GIF)

Oficjalny konfigurator instalacji Auto Mac Booster:

Auto Mac Booster installer setup

WAŻNA UWAGA! Auto Mac Booster dodaje się do listy aplikacji uruchamianych automatycznie po zalogowaniu każdego użytkownika. Przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

  • Przejdź do Preferencji systemowych -> Użytkownicy i grupy.
  • Kliknij swoje konto (znane również jako Bieżący użytkownik).
  • Kliknij pozycje logowania.
  • Wyszukaj wpis "Auto Mac Booster". Wybierz go i kliknij przycisk "-", aby go usunąć.

Auto Mac Booster PUA system preferences

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Potencjalnie niechciana aplikacja Auto Mac Booster: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Potencjalnie niechciana aplikacja Auto Mac Booster. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć niechcianą aplikację Auto Mac Booster przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja auto mac booster:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki potencjalnie niechciana aplikacja auto mac booster z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja auto mac booster z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja auto mac booster z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja auto mac booster z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja Auto Mac Booster kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja Auto Mac Booster na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Potencjalnie niechciana aplikacja Auto Mac Booster dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.